23
  • Inquisitor
    #23
    Thanx.
  • JeD
    #22
    "A gond az, hogy pl az a java kód ami a beviteli mezőkben szűrhetővé teszi a bevitt karaktereket pl. csak számokat lehessen bevinni az ff alatt nem működik."

    1. javaSCRIPT
    2. Mi az, hogy nem működik? Azt ne mondd, hogy FF nem támogatja az onBlur-t, vagy az onKeyUp-ot?! Beírod azt a kódot, ami "nem működik"?

    Ugye nem NoScript-tel nézted? :)
  • sathinel
    #21
    Jaja:D már alig ismerek valakit aki nem használna FF-t. Sok ember egyből áttért amint látták valahol működni. Egy két ember, de azoknak nehéz volt elmagyarázni miért is könyebb beszélni Skype-n.
  • Penge4
    #20
    "Én eddig Opera párti voltam, de újabban elszúrja a Youtube oldalait, meg sok linkelt videót ... az FF meg nem."

    Innen letöltheted a heti előzeteseket, ha ilyen problémáid adódnak, hogy valami számodra fontos funkció bugos benne: http://my.opera.com/desktopteam/blog/
  • GulaSoft
    #19
    A gond az, hogy pl az a java kód ami a beviteli mezőkben szűrhetővé teszi a bevitt karaktereket pl. csak számokat lehessen bevinni az ff alatt nem működik. Inkább ezeket az apróságokat kéen javítani nem valami misztikus 3-ast fejleszteni.
    Persze ha azóta ezt kijavították akkor nem szóltam, de akkor írjatok erre egy választ és visszanézek rá egy időnként.
  • Charybdis
    #18
    És vajon ismered az általad fejlesztett oldal statisztikáit? Mert ha magyar nyelvű oldalt készítesz, és ilyet állítasz akkor kétlem. Ugyanis itthon minden harmadik látogató FF-fel fog érkezni, őket kizárod?
  • bardocz
    #17
    inkább megvárom míg kijön rendes verzió aztán használom azt addig marad a mostani FF
    a példára meg:az IE kb 3x anyi ideig töltötte az oldalt mint FF szerintem ez is eléggé gáz...
  • Inquisitor
    #16
    Használható? Hát még béta fázisban sincs. Én mérgemben raktam fel a 2.0.x helyett, amikor az állandóan összef*sta magát egy sima letöltésablaktól is ... Alpha 2 van fent. Nem állítom, hogy túl stabil, valószinüleg a Cairo miatt elszál pár csilivili szénné reklámablakozott trutyi oldalon, de így is párszor fagyott csak ki és akkor is helyreállította az összes ablakot első indítás után jól.
    Én eddig Opera párti voltam, de újabban elszúrja a Youtube oldalait, meg sok linkelt videót ... az FF meg nem.
  • sylverangel
    #15
    Már az alpha 1 óta gran paradisot használok... És megy rendesen, talán egyszer sem fagyott ki, bár olyan nagy különbségeket nem észlelek a 2.0-hoz képest... :(
  • Gerygrey
    #14
    Hát igen, itt látszik hogy a szerkesztéssel van baj, mert állítólag (webprogramozó ismerős mondta) a Firefox pontosabban betartja a szabványokat, úgyhogy valószínűleg akkor dolgoztál jól, ha FF-ben jó az oldal (az más kérdés, hogy az IE nagyobb elterjedtsége miatt néha valóban muszáj "gányolni" hogy az a szar is valamelyest normálisan jelenítse meg, mert az átlagnetező nem fog a kedvedért felrakni egy Firefoxot, és az a jó oldal amely figyelembe veszi a célközönség legjellemzőbb paramétereit a böngészőtől a képernyőfelbontáson át a sávszélességig)
  • Yv@n
    #13
    GNOME alatt mindössze operával és ff-el rendelkezem. Esetleg w3m vagy lynx befigyel parancssorban...
  • AgentKis
    #12
    Akkor várd meg a végleges verziót, addig meg használd a 2est.
  • bigapó
    #11
    hali!

    ez a verzió akkor most használható? vagy előfordulhatnak hibák (bugok?!) vagy mit kell figyelni? nem minden oldalt tölt be, esetleg hibásan?
    nem vagyok egy nagy teszter és addig feleslegesnek tartom letölteni amíg nem "jó".
  • DjDano
    #10
    javitott link Példa
  • DjDano
    #9
    nézzétek meg ezt az oldalt Firefoxban és utána Explorerben:

    Példa

    tipikus példa a rossz szerkesztésre...
  • Gerygrey
    #8
    Én úgy csinálom meg az oldalaimat hogy Firefoxban tökéletesek legyenek, IE-ben meg ha egy-két dolog nem túl zavaróan el van csúszva ide-oda akkor leszarom. Megnézem minden böngészőn (az IE-t csak erre használom), de a cél mindig az hogy Firefoxban jól nézzen ki (mert ha Firefoxban van valami gáz az oldallal, akkor tudom hogy én kúrtam el valamit, ha meg IE-ben azt rá lehet fogni a Microsoftra :D)
  • BCs design
    #7
    ez azt jelenti hogy pistike vagy akinek fogalma sincs arról hogy az emberek 30 % firefoxot használ ami elég nagy szám
  • JeD
    #6
    huuu:
    Ezzel csak azt írtad le, hogy nem vagy jó fejlesztő. Aki az, az megnézi, hogy minden böngészőn (de legalább a 4 nagyobbon: FF, Opera, IE 6, IE 7) jól menjen a cucc. Az, hogy "fel sem telepítem", az csak az amatőrizmust bizonyítja.

    És képzeld, nekem fent van a FF, és nincs fent az IE mellette. Erről ennyit.
  • huuu
    #5
    InfectedMann!
    Az ok, hogy jobb, de mégis az emberek nagyobb része az IE-t használja.
    Erről mi nem tehetünk
    Így én elsősorban IE-re fejlesztek.
    Kényszerből nem preferálom az FF-et. Már fel sem telepítem.
    Akinek viszont fentvan anak ott az IE is mellette.
    Véleményünk lehet, de semmit nem érünk el vele.

  • BCs design
    #4
    szintén
  • InfectedMann
    #3
    hát igen :)
    én is meg minden weblapszerkesztő barátom a firefoxot használja pont azért mert ők is tudják meg látják, hogy sokkal több mident támogat a firefox és sokkal megbízhatóbb.
    viszont ők is ugyan úgy szidják a mikrofütyit a mikor az IE miatt mégegyszer át kell nézni a forráskódot :D
  • Gerygrey
    #2
    A harmadik alfaverzió leginkább abban különbözik az elődeitől, hogy támogatja az animált PNG (APNG) formátumot,
    Ez jó, de kíváncsi vagyok az IE mikor fogja végre normálisan támogatni a nem animált, részben transparent PNG-t, mert iszonyat gáz amit művel ezzel a formátummal. Érdekes, a róka simán viszi. Meg úgy általában sokkal nehezebb összerakni úgy egy oldalt, hogy IE-ben is normális legyen, a fox valahogy "webszerkesztőbarátabb"
  • InfectedMann
    #1
    Hát nem vagyok nagy tesztelgetős kedvemben úgyhogy ez a próba verzsön is kimarad