25
  • winnie
    #25
    "hát szvsz szerintem csak nagyon jól megcsinálták, hogy elhidd van:S"

    ezt úgy írod, mintha te tudnád, hogy nincs. ne légy túl jól értesült.

    én nem azt írtam, hogy én tudom, hogy mi, viszont az összefüggések nagyon nyilvánvalóak, tele van a net mineféle ábrákkal és easter eggek leírásával. az más kérdés, hogy ezek mögött lehet találgatni, hogy mi van.

    én spec nem az összefüggések és a válaszok miatt nézem a sorozatot, hanem mert heti 40 perc kiszámíthatatlan tömör fun. én a twin peaksnél sem akartam tudni ki a gyilkos és bízom, hogy itt is sokáig elhúzzák a választ.
  • GVG
    #24
    "shodan: nincs semmi összefüggés.

    csak az van szerintem."

    hát szvsz szerintem csak nagyon jól megcsinálták, hogy elhidd van:S
  • SSeth
    #23
    Igen nekem is furcsa, hogy pont most merült ez fel, hogy esetleg abbahagynák.
    A harmadik évad messze a legjobb eddig szerintem.
    Nekem a második volt egy kicsit lapos és azt hittem unalmas lesz a harmadik. Hát szerencsére nem lett igazam.
  • Tinman #22
    Qrva jó a 3. évad!
    Hihetetlen, hogy a 3. évad kellős közepén is vérprofi módon viszik a sztorit... aki nem ért azt csak sajnálni tudom.

    Heroes + Lost + House triumvirátus a lekkkjopppp :-DDD
  • winnie
    #21
    shodan: " nincs semmi összefüggés. "

    csak az van szerintem.

    "ja az egész 3. évadban talán ez volt az egyetlen jó rész. "

    most ezt nem értem. leírod, hogy utálod és mégis megnéztél 60 részt. pedig már az elején leeshetett volna, hogy mi a sorozat lényege.
  • barnie1990
    #20
    1. évad után én is abbahagytam.Utána már nem bírtam nézni,mert nagyon uncsi volt,és elegem volt a rejtélyekből.
  • Shodan
    #19
    ja az egész 3. évadban talán ez volt az egyetlen jó rész.
    A magyarázatokról meg annyit, hogy nem sok közük van a fő szálhoz, vagy ha valamit megmagyaráznak akkor azt sem úgy teszik hogy az arcodba mondják.pl jegesmedvék oké, de végülis miért voltak a medvék a szigeten?, csak kísérletek miatt? ez aztán baromi nagy magyarázat, a szörnyről még ennyi sincs.
    nincs semmi összefüggés. Komolyan még egy olyan dolog nem volt amit racionálisan, ész érvekkel kifejtettek volna, csak gyűlik a sok hülyeség .Egyszerűen mindig elkerülik a kérdéseket, amelyel megkapnánk a válaszokat.
    Ennek soha nem lesz vége.
    És amiért utálom hogy teljesen életszerűtlen, mondjuk mindig is az volt.
  • Constantin79
    #18
    Hát srácok, a készítők azt nyilatkozták , hogy kb. száz rész benne van, tehát még egy évadot elbír a dolog. Egyébként a harmadik évad messze jobb, mint a második. A 13. rész. Hát nem lehet rá szavakat találni.
  • adam012
    #17
    viszont a 3.évad első pár részében van magyarázat
  • TeszteloPontHu
    #16
    Én csak a 2. évadig láttam, de nem nagyon emlékszem bármiféle magyarázatra a medvéről és a "szörnyről".
  • kow83
    #15
    Fasza kis komment volt :) Gratula.
    Az emberekben van egy 'Flamelentyű', amit bizonyos témák bekapcsolnak és ilyenkor hajlamosak gonodolkodás nélkül leírni, ami az eszükbe jut. A lost is ilyen téma.
  • winnie
    #14
    maga a kérdés egyébként érdekes, de ha már valaki pro érvel, akkor tényleg érdemes érvelni, mert lehet, hogy igaza van. (mert az, hogy egy ember, aki 10 éve van a sorozatbizniszben hirtelen csinál egy olyan sorozatot, amiben nem tudja, hogy mi van, kissé meglepő és mulatságos)
  • winnie
    #13
    archkoven: egyszerűen arról van szó, hogy nem azt kaptad, amit vártál. és ezért az írókat okolod. sokan meg azt kapják, amit vártak - ők épp hogy zseniálisnak tartják az írókat.

    "de aztán látszott, hogy gőzük sincsen, hogyan lehetne folytatni és elkezdtek csapongni,"

    :ásít: ismét valaki, aki jobban tudja a készítőknél:) ha már úgyos ezzel foglalkozik 10 kreatív ember napi 8 órában, akkor szerinted miért nem gyártottak koncepciót rá? teljesen irracionális a feltevés. (nem azt mondom, hogy van, de ez nem olyan munka, hogy valaki leül és megír egy epizódot)

    nekem éppen az ellenkezője fáj, hgy az egész túlságosan fel van skiccelve, meg van tervezve és nem nagyon térnek el a térképtől.

    "elhaltak bizonyos szálak (pl. szó van még a jegesmedvékről, ill. a szörnyről aki megette a pilótát?),"

    no, igen. két tipikus dolog, amit már rég megmagyaráztak...

    "láthatólag váratlanul érte őket a siker és nem volt koncepciójuk arra, hogyan lehetne a sorozat egy kerek egész,"

    dettó. adva van pár ember, akinek ez a munkája és feltételezed, hogy nem volt koncepciójuk? mosoly. ha nem is lett volna, akkor 3 éve az augusztus preimer utáni siker után tuti gyártottak.

    "Megoldás helyett mindig jött egy újabb rejtéj és elfelejtődött ez előző. "

    megint egy alaptalan dolog. lehet, hogy nem tudják mit csinálnak, de annyi választ kapnak az emberek, hogy ihaj. ja, hogy van újabb kérdés? naddolog.

    de egyszerű. milyen rejtélyt felejtettek fel és mit magyaráztak meg. számold össze melyik a több:)

    igazából annyira szerteágazó a sztori, hogy ugye volt az össznép netes lost-játék, aminek a szálait és a 7 perces megfejetés orientation videót már bele sem tették a sorozatba - az is sok mindent megvilágított.
  • Hesztia
    #12
    "szó van még a jegesmedvékről, ill. a szörnyről aki megette a pilótát"

    1. a jegesmedve problémája meg van magyarázva
    2. Gondolod, hogy ha egy ilyen dolgot, mint ez a füst, bedobnak, akkor nem fogják megmyagyarázni? Nyilvánvaló, hogy van vmi céljuk vele...

    Ha vki követi a sorozatot részről részre, igenis sok mindenre magyarázatot kap, csak figyelni kell. Az "úgy sincs semmi magyarázat az egészre" szöveg meg unalmas... és butaság.
  • archkoven
    #11
    Nekem nagyon tetszett az első pár rész, végig is néztem az első évadot ha jól emlékszem két nap alatt, de aztán látszott, hogy gőzük sincsen, hogyan lehetne folytatni és elkezdtek csapongni, elhaltak bizonyos szálak (pl. szó van még a jegesmedvékről, ill. a szörnyről aki megette a pilótát?), jött helyettük tíz másik mindenféle értelem nélkül. Így már nem érdekelt a dolog. Valamint elég unalmas is lett. Pedig az alapötlet szerintem nagyon jó volt és a megvalósítás is nagyon tetszett, de sajnos láthatólag váratlanul érte őket a siker és nem volt koncepciójuk arra, hogyan lehetne a sorozat egy kerek egész, csak arra figyeltek, hogy húzzák mint a rétest és minél több részt készítsenek anélkül, hogy a néző várná a logikát és a megoldott rejtéjeket. Megoldás helyett mindig jött egy újabb rejtéj és elfelejtődött ez előző.
  • winnie
    #10
    zedas: "Nem, most sajnos igaza van, a múltkor (év elején asszem) valóban azt nyilatkozták"

    ebben mindig az a vicces, hogy ki nyilatkozta. én cserébe találok neked olyasmiket, amiben az ellenkezőjük van.

    (mondom, én nem tudom, hogy igaz-e vagy sem - de elég racionális azt hinni, hogy van 10-12 ember, akik minden reggel 8-kor összeül egy kis teremben és estig csak egy résszel foglalkoznak (és ez megy 7-8 napon át), akkor olyan dolgokat írnak egy részbe, amiket meg tudnak magyarázni.

    ha esetleg az 1. évadben nem is ez lett volna a szokás, ők sem burokban élnek, olvassák a visszajelzéseket és nem vágják magukat alatt a fát. (mondom, ha én lennék ott, akkor ezt tenném.)

    és a magyarázatról akár van, akár nincs (félreértés ne essék. nem azt mondom, hogy van, hanem azt, hogy vicces, ha valaki innen, a gép elől azt hiszi, hogy nincs:), nem értem, hogy miért lenne nehéz. adva van egy scifi sorozat. a képzelet határa a csillagos ég.
  • winnie
    #9
    jim kirk: nem tudok egyetérteni, mint ahogy az ellenkezőjével sem. eddig tudtommal mindent megmagyaráztak és, ha mindent meg fognak, akkor senki sem fogja azt írni, hogy "jó, nem volt igazam hat éve, mikor azt írtam, hogy nem tudnak semmit."
  • djukel
    #8
    Szerencsétlenek.
  • Jim Kirk
    #7
    Winnie, neked mint nagy sorozatgurunak egyet kellene értened ezzel a mondattal. ;-)
    Ha lenne valami ötletük a készítőknek, minden valószínűség szerint nem kreálnának újabb, nagyrészt fölösleges és megmagyarázhatatlan rejtélyeket.
  • Zedas
    #6
    "mindig megmosolyogtató, amikor egy sg-user jobban tudja, hogy mi a helyzet"

    Nem, most sajnos igaza van, a múltkor (év elején asszem) valóban azt nyilatkozták hogy egy csomó szálról gőzük nincs hogy magyarázzák meg. Majd ha lesz időm, megkeresem neked.
  • winnie
    #5
    "A készitőknek lila gőzes sincs hogy oldják meg a maguk kreálta rejtélyeket,"

    höhö:)

    mindig megmosolyogtató, amikor egy sg-user jobban tudja, hogy mi a helyzet, mint azok, aki immáron 3 éve heti 50-60 órában csak a sorozattal foglalkoznak.

    ezek a rajongók...:)
  • Zedas
    #4
    Találtam egy pici tartalomleírást:
    http://www.solaria.hu/modules.php?name=Reviews&rop=showcontent&id=54
  • Zedas
    #3
    Pedig eddig még meg lehetne magyarázni. Ha valaki olvasta Greg Egantól a Karantént, azt pl. egy az egyben rá lehetne húzni a Lostra és máris zseniális lenne a befejezés.
  • Hoz_Hun
    #2
    Ezt a sorozatot csak abbahagyni lehet befejezni nem. A készitőknek lila gőzes sincs hogy oldják meg a maguk kreálta rejtélyeket, ráadásul úgy hogy az a nézők többségének még tetcedjen is. Ergó folytatni kell a kavarást, aztán majd csak megszakítani az egészet anyagi okokra hivatkozva.
  • Tinman #1
    Be is fordultam volna, ha nem folytatják