165
  • Tobin Bell
    #165
    A 300 idén messze a legnagyobb bárki bármit mondd. és mindezt 65 millió dodoból( összehasonlitásként, Trója(175),alexander(155) ).. minden téren megérdemli az elismerést.
  • Hurkabogár
    #164
    Tényleg nem kötekedésből, de rohadtul nem a Truman show az alapja a reality műsoroknak. Ha már valami, akkor az 1984 c. könyv az. Általában én is ciceregni szoktam azokon a filmeken, amik feltűnően eltérnek a valós eseményektől, amik alapján íródnak. De hát ez a film nem valós események alapján íródott, hanem egy képregény alapján. Anyázzatok Miller bácsinak, ha valami nem tetszik! Jahogy művészi szabadság? Bocs, akkor semmi.
  • VeNoN
    #163
  • VeNoN
    #162
    xD hát ez naon vicces volt!
  • Tetsuo
    #161
    írni tudsz, csak olvasni nem? :)
  • VeNoN
    #160
    Már volt a 300-nak a magyar szinkronos bemutatója??
  • VeNoN
    #159
    DE NEM FELIRATOSAN HANEM SZINKRONNAL?
  • VeNoN
    #158
    de pontosan?
  • motyodlee
    #157
    már rég... talán márciusban
  • VeNoN
    #156
    ???
  • VeNoN
    #155
    (magyarul nem felirattal)
  • VeNoN
    #154
    Mikor lesz a Magyarországi bemutató?Vagy már volt?
  • PhoenixCoral
    #153
    Tegnap jutottam oda h megnézzem a filmet, pont ennyit vartam egy képregény filmtől se többet sem kevesebbet..kelemesen csalódtam benne és csak ajánlani tudom.Még a premier előtt sem gondoltam hogy jobb film lesz majd mint a Artúr Király vagy az Utolsó szamuráj.
    Különben Gerard Butler sok történelmi filmben játszott, és sztem mindben megálta a helyét.Mintha csak ráöntötték volna ezeket a szerepeket :)
    Az eggyik kedvencem az Atilla az isten ostora volt, egyszerű film, de még ma is szivesen megnézem.
  • menpe
    #152
    van, csak még nem PC-re
    300: March to Glory PSP
  • macskatöke
    #151
    Hali! Amikor kiadták én már akkor láttam és ngyon cool film lett. Csak az lenne a kérdésem hogy van e ien game ami a thermopülei csatárol vagy abban az időben játszódik? Ak tud iet írjon plz :)
  • menpe
    #150
    Most néztem meg...és nagyon tetszett. Lehet, hogy bennem van a baj, de én ha filmet nézek, beleélem magam. Kevés olyan film volt, aminek a végén, a stáblista alatt is csak ültem a fotelben, és bámultam a monitort. Hogy miért? Mert elgondolkodtatott. Jó, lehet, hogy nem hiteles, bár ennyi erővel ezt bármire lehet mondani, ami régen történt, mivel rengeteg dolog van a világon, amit rosszul tudunk, vagy semennyire sem. Egy szó, mint 300, szerintem remek film. 9,5/10 (semmire sem adok 10/10-et)
  • BReal
    #149
    Bevallom nem olvastam el sok hozzászólást innen, de máshol már volt hozzá szerencsém(?). Több helyen írták, hogy pocsék a színészi játék. Megmondanátok hogy ezt miből láthatták? Szerintem egyszerűen úgy játszanak, ahogy egy spártainak kell. Kemények, megrendíthetetlenek. Xerxészről mondjuk nem tudom, ilyen lehetett-e valójában is. Lehet.
    Ami nekem nem tetszett a filmben, az az a jelenet, amikor a fiatal spártainak levágja a fejét az egyik perzsa lovas, miközben a perzsa hadat akkor már rég leverték, és csak a semmiből, a homályból tűnik elő. Szerintem ha csata közben csinálja meg ezt, sokkal jobb lett volna. Igazából azt a néhány torzszülöttet nem értettem mit keres benne. Tudom, nem hiteles történelmileg(vagy csak részben), de nem hiszem hogy nagy szükség volt rájuk.
    Amúgy a film kép- és hangvilága csodálatos. Ahogy írtam is, a szereplők játéka, ha Oscart nem is ér, de mindenképp a megfelelő szintet üti. Amint megjelenik DVD-n, a polcon lesz a helye, kihagyhatatlan élmény.
    Egy-két megjegyzés néhány hozzászóláshoz: ki a fenét érdekel,hogy (egy jelenet kivételével) mindent stúdióban vettek fel? A szereplőket nem animálták, a hátterek pedig egyáltalán nem műviek. Ne legyen már senki se olyan balga, hogy a történelmileg teljesen hiteles filmekhez hasonlítsa. Egy Rettenthetetlen, Jean D'Arc, vagy más hasonló alkotásokat ne ezzel együtt értékeljünk. Baliboy tudom, nem húztad le teljesen a filmet. Bár ha szerinted többször is megnézhető, nem tudom hogy adtál rá 6-ot a 10-ből, ez nekem összeférhetetlen. Az pedig, hogy a Mátrixot a kultfilmek közé sorolod, hát... szíved joga, maradjunk ennyiben :)
  • knightbali
    #148
    Azért mert én azt mondtam, ez nem elég?
  • winnie
    #147
    miért ne lehetett volna?
  • knightbali
    #146
    Buttlertől szerintem jobbat keresve sem lehetett volna találni.
  • csuszi
    #145
    ha még valaki olvassa: nálam nagy film, és évek óta nem láttam oan karakteres színészt király szerepben mint butler;)
  • zberta
    #144
    mármint úgy értettem hogy ez egy mesefilm amaz meg inkább történelmi vagy életrajzi beütésű!
  • knightbali
    #143
    Hát neked teljesen nem jött le, hogy miért "nyivákolt" a "csóka", nézd meg mégegyszer hátha leesik.
  • Falatka2003
    #142
    Látványfilmnek 1x elmegy, de én is kikattantam, mikor az elején egyfolytában a hősi halál dicsőségéről zengenek himnuszokat, utána meg a csóka fél órát nyivákol, mert lefejezték a pici fiát. Az elrontotta az egész filmet. (Pedig előtte sem volt valami nagy szám, de legalább látványos.)
  • knightbali
    #141
    Jól mondod ez a film mindent arréb paterol :) (nálam biztosan)
  • zberta
    #140
    "illetve a Nagy Sándor filmet simán arrébb paterolja" erről csak annyit, hogy akkor marhára érthetsz hozzá!!!! jobban jártál volna ha nem írsz semmit...
  • DJ Boss
    #139
    Mármint a film tetszett... :)
  • DJ Boss
    #138
    Leharcoltátok akkor? Jó, nem jó? :)
    Megnéztem premier előtt 1x meg tegnap este másodszor. (Lurdy, Corvin)
    Sokmindent szóba hoztatok, de az pont kimaradt, amit 3-4-5 alkalommal a filmben sulykoltak a nézőbe, hogy miért a nagy hent. Nevezetesen ez a "szabad ember" eszme. Az egész politikai szál ezért kellett bele. Úgy, ahogy az arkhaniaiak (nemtom jól emléxem-e a nevükre) azért kellettek, h legyen mihez képes kiemelni a spartan warriort. Filmes elemek, amik az egyszerű gondolkodású embernek is megmutatják a kontrasztot (legalábbis remélem, sikerül).

    Nem esett szó a Heltai Olga-alkotásról, ami megint egy bénázás lett. Az egy dolog, h néha átitatja "Heltaisággal", de hogy FÉLREfordít??? (Istenem, akkor is 2 hete volt fordítani, ha csak az amerikai premier után kapott szöveget)
    Ordítva halljuk, hogy:
    This is where we fight! And this is where they die!
    Erre (v)Olga:
    kb: Itt fogunk harcolni, és itt halunk meg!
    Te jó ég. Na mindegy. Ezért is néztem meg másodjára, hogy ne olvassam véletlenül se a feliratot. Az, h spórolt a szavakkal, meg kiahgyott részeket, annak könyvelem, h nem bírta volna elolvasni a nép (pl. a királyné vs. Theron vitánál)
    Mindenesetre tetszett.
  • Permissive
    #137
    hali. nekem és jópár ismerősömnek teccet a film. jó film, de csak akkor ha tényleg semmi mást nem akarsz csak szórakozni. ne keress benne hibákat - mert vannak -, ne akarj történelmi mélyásásokat végezni - inkább nézz dokfilmet -, csak szórakozz.
    látványos, nem agyonsztárolt szereplők, kikapcsolódás.
    ennyi.
  • n0k0m
    #136
    Idén nem sok filmet lattam, amin nem aludtam el, vagy kellett felbehagynom, mert akkora szemet volt. Ez egy baromi latvanyos, szorakoztato film. Egyszeru, de elvezheto.
  • koschwarz
    #135
    én egy olyat vettem észre, hogy a végén amikor egy spártait keresztüldöf egy lándzsa, majd kihúzzák belőle és összeseik, akkor még éppen látszik hogy semmilyen seb nincs rajta. wolverine?

    mellesleg kibaxott jó filmbírtam, hogy - mint a sincitynél - szövegek szó szerint lettek átvéve a képregényből (magyarból adok magamnak egy egyest ezért a mondatért: leülök, egyes).
  • knightbali
    #134
    Persze tudom, láttam hogy tiszta lyik-lyuk a egész, csak azt mondom hogy mikor jött a nyílzápor, akkor tele lettek a pajzsok nyílvesszőkkel, aztán Leonidas pl letőrte az összeset a shieldjéről, de pár másodperc múlva az egyik pajzson sincs semmi, csak pár lyuk.
  • Wittgen
    #133
    Nem igaz, igenis megsérültek a pajzsok. Tessék figyelni a részletekre!
  • knightbali
    #132
    pénteken láttam a filmet, olyan jó volt hogy szó szerint nézem mint a moziban :)
  • knightbali
    #131
    Naés amikor jön a nyílzápor, és a feltartott pajzsok tele lesznak tűzdelve nyílvesszőkkal, a következő jelenetben meg megse karcolódtak a pajzsok :)
  • NKing
    #130
    Csak nekem tűnt fel a filmben, hogy mikor felállnak a pajzsokkal a szorosban, akkor tömött sorokban állnak a spártaiak, amikor meg nagytotálból a levegőből látjuk a szorost akkor egyetlen sor pajzsot látni és annyi???
    Amúgy hihetetlen megoldású film, ajánlott...
  • Wittgen
    #129
    Abból is látszik mennyire bejött nekem, hogy úgy éreztem, mintha csak 40 percet ültem volna a moziban. Hát igen, ha jó a buli, repül az idő.
  • juzosch
    #128
    hubazz. tegnap láttam
    rg adtam ki pénzt mozijegyért, de ez megérte.
    Ez az a film, ami után úgy állsz fel, hogy 1 óráig meg sem tudsz szólalni úgy a hatása alá kerülsz.
  • winnie
    #127
    "hogy konkrétan maga a film kult lenn??? a"

    az. nem?
  • emp
    #126
    Ja még valami eszembe jutott. Az az igazán jó film, ami szélsőséges reakciókat vált ki. Szerintem ebben a 300 igen jól teljesít... :) (na többet 300 ügyben nem szólok hozzá) Találkozunk a következő zseniális-ultraszar filmnél! :)