8
  • Tyberius
    #8
    beef: emberünk szerverekről beszélt, ott a processzor a fő fogyasztó.
  • beef
    #7
    "Az energiamegtakarítás a processzoroknál kezdődik."
    Igen, és amit nyerünk a réven elveszítjük a vámon. Mivel már egy középkategóriás VGA kártya is többet fogyaszt mint egy 2 magos CPU, ami ráadásul, ha nics szükség nagy teljesítményre még vissza is vesz belőle.
  • beef
    #6
    Csak nem választások közelednek amerikában?
  • szombi
    #5
    gondolom hogy a BIOS támogatta a vinyók és a monitor kikapcsolását, mégha nem is volt ATX-es lap akkoriban.
    Elég jó móka volt, mert amikor DOS módban Pascalban programoztam,
    a sok gondolkodás, pötyögtetés közben egyszercsak leállt a vinyó...
  • Natsuto
    #4
    Valamit nem értek, a PC-kben már jó ideje (az én első 1995-ös gépemben is) ott figyelt a kis sárga (vagy zöld) "Energy Star - EPA Pollution Preventer" logo a jobb felső sarokban a gép bekapcsolásakor. Akkor az mire vonatkozott?
  • eax
    #3
    De, valoban nem gondolkodtak tul sokat (pl. meg lehet nezni a 8 magos sun usparc T1 procit, az egyik legenergiatakarekosabb proci, amit lehet talalni, a masik oldalra meg tenyleg a P4 a legjobb ellenpelda).
    Viszont intel core archbol van 1 magos is, ami valamivel kevesebbet fogyaszt, mint a 2 magos peldany.
    Szerintem sokkal logikusabb lett volna a teljesitmeny-fogyasztas aranyt eloirni (erre valo pl. a SPECpower benchmark).

    Egyebkent azt tovabbra is tartom, hogy a nagynagy energiapocsekolast nem a datacenterekben kell keresni (ahol ott sporolnak az energian, ahol csak tudnak), hanem pistikenel otthon, gamerpc-k kornyeken.
  • szombi
    #2
    ,,Az A osztályba kerülnek azok a PC-k, amelyekben egymagos processzor...''

    A Core2Duo nem harmadannyit fogyaszt, mint a normál P4???
  • Tetsuo
    #1
    "nem fogyaszthatnak többet óránként 4 wattnál"
    Ez a mondat hibás!! Ugyanis a fogyasztás mértékegysége pl Wh és nem W/h..