18
  • Tetsuo
    #18
    A #11 biztos h a #8ra ment?? Mert akkor, te nem vagy 100as. Qrvára elbeszélsz mellette, semmi értelme válaszként..
  • rigidus
    #17
    En mar latom a matriat azuj mobilokon.
  • stremix
    #16
    Te nagyon hülye! Hogyan élnek az ELADOTT lapokból ha nem veszik meg őket? Ha?
  • Gerygrey
    #15
    Én például nem vennék 2000 Ft-ért újságot. Ha ingyen van elolvasom, ha nincs ingyen úgysem venném meg, úgyhogy nem okozok kiesést.
  • kanduhr
    #14
    Te agyas, és szerinted a cikkírók, a boltosok miből élnek? Az eladott lapokból, nekik sem nyalják ki a seggüket otthon.
  • mikloss
    #13
    Aszittem a japcsik nem szorulnak rá és zsebből kipengetnek egy újság árát de úgylátszik tévedtem. Kis sárha sóherek.
  • Feriboy
    #12
    most ha tényleg csak 1-2 oldalt fényképeznek le egy újságból (vagy épp csak 1 képet illusztrációnak vhová mint a cikkben is irják) akkor ezzel sztem semmi gond. Most komolyan, 1-2 érdekes oldalért ki venne meg egy mondjuk egy 100 oldalas újságot??? Elárulom: senki. Szóval ez sztem tök rendben van. Sőt talán még egy kis reklám is az adott újságnak. (Hé te ezt melyik lapból fotóztad? Az xyz-ből. Lehet én is megnézem mi van benne)
  • stremix
    #11
    Te aztán tényleg nem van 100-as. Ugye téged eltartanak haver? Majd ha a saját pénzedből kell élned akkor talán nem mondasz ilyen marhaságot. Simán éhen halnál ha nem kapnád meg a lét a munkádért ...és az már fájna neked, ugye? Te lennél a legjobban felháborodva.
  • brueni
    #10
    zacsiba minden újságot és könyvet...
  • irkab1rka
    #9
    kezd elegem lenni, hogy egyesek csorbítani próbálják a jogaimat amit a modern technika biztosít számomra.
    Legközelebb bolti lopás lesz, ha megnézel egy cimlapot az ujságárusnál, és nem veszed meg.
  • dronkZero
    #8
    Hehe, ez jó. A kiadót rohadtul nem az olvasottság, hanem az eladott példányszám érdekli. Ha kicsengeted az árát, akkor elolvasás nélkül akár a segged is kitörölheted vele, vagy használhatod gyújtósnak, nekik az qrvára mindegy. Csak fizess.
  • huuu
    #7
    Legalább így nagyobb az olvasóközönség.
    Megint hogy sírnak a jogvédők.
    El sem hiszem, hogy eszükbe sem jut, hogy így 2* annyian olvassák a lapjaikat.
    Van erre egy jó módszer! A befóliázás.
    A tescóba azthiszem szart sem érnek vele.
    Inkább helyezzenek el székeket asztalokat, ahol nyugodtan lehet olvasgatni.
    Láttam ilyen könyvesboltot kishazánkban.
    Annyira jó ötletnek tartom.
  • mad mind
    #6
    Nem tudom mit vannak felháborodva, Japánban eddig is a boltban kiolvasom az újságot, de nem veszem meg játékot űzték. Nem változott semmi, csak az olvasás helyett fényképeznek.
  • Gerygrey
    #5
    PC Guru meg Gamestar teljes lapszámok pedig torrenten terjednek PDF-ben. Elegánsabb megoldás :) (jobb trackereken külön eBook kategória is van már, ahol könyveket és magazinokat lehet letölteni szép számmal)
  • Cat #4
    itthon is lopják az ujságok tartalmát, csak nálunk nem kamerás mobillal, hanem scannerrel.

    Példa:
    http://paparazzi.blogter.hu/?post_id=126555

    Vagy egy régi nagy klasszikus:
    http://arzen25.freeweb.hu
  • assdf
    #3
    Jogdijat a mobilokra :DDD
    Egyébként a kinaiak sem százak, leveszem a polcról és elolvasom azt az egy oldalt az ujságból. Kb két perc és fizetni sem kell érte.
  • 1488
    #2
    hihihi ja...
  • duke
    #1
    "Shanghai Book City menedzsere szerint a kamerás mobilokkal elkövetett szerzői jogsértések egyre komolyabb problémát jelentenek"

    Ez annyira egyszeru,ha volna egy kis eszuk a kiadoknak,kitalalhatnanak valami fasza masolas vedelmet.Hogy megnehezitsek az aljas mocskos,terrorista ujsag fenykepezok dolgat.Nagyon felhuztam magam,elsem hiszem,hogy milyen szornyusegek tortennek a vilagban.