1049
Windows Vista 64 bites rendszereken
  • lck
    #1049
    Biztonsági mentések - nem lehet redukálni. Nagyobb C vagy WindowsXP

  • TTomi
    #1048
    Sziasztok!
    A windows könyvtáron belül van egy winsxs mappa. Ez a mappa már 16GB. Lehet ezt valahogy redukálni? Tele van vele a C meghajtó! Mi ez tulajdonképpen?
  • Hapho
    #1047
    Sziasztok!
    Volna egy olyan problémám, hogy a gép bekapcsolásakor nem töltődik be se az asztal se a háttérkép se az ikonok, vagyis teljes sötétség. Két program jelenik csak meg, az egyik a Hard Disk Sentinel, meg a Dynamic Energy Saver, mögöttük meg a feketeségen kívül nincsen semmi. Újraindítás után bejön minden, vagyis kétszer kell elindítanom a gépet hogy minden bebootoljon. A Vista DVD-jéről lefuttattam a hibakeresést, de nem talált semmi hibát. Akkor lehet hogy csak az én szemem rossz?
  • [HUN]FaTaL
    #1046
    Jó eséllyel a játék telepítője 16bites, a 64bites OSek pedig nem tartalmazzák a 16bites alrendszert (se XP, se Vista, se Win7), próbálkozz 32bites OS-sel vagy dobd ki a játékot a kukába.
  • Gregorius
    #1045
    Ha jól értem, akkor a szöveg nem úgy szól, hogy ez az XP-s játék nem kompatibilis a Windows ezen Vista példányával, hanem hogy ez a 16-bites játék nem kompatibilis a Windows ezen 64 bites verziójával.
  • syberia2
    #1044
    Hy
    vettünk egy PC játékot, és telepítésnél kiírja h nem kompatibilis ez a 16 bites játék a Windows ezen 64 bites verziójával.
    Erre sem írták h jó Vistára, de rengeteg játékom van ami fut Vistán, pedig csak XPt írják.
    Cseréljem ki a játékot?
  • Big Daddy
    #1043
    Hali! 100 gigás C-t csináltam ebből a windows kb 30-at foglal el,de csak 8 giga szabad helyem van.Nincs valami tippetek mi lehet a turpisság?A rejtett fájloknál sem mutat semmit.
  • Kongy
    #1042
    Hello

    Vista Ultimate-m van, és szeretném kikapcsolni azt, hogy minden egyes alkalommal a gép bekapcsolásakor be kelljen írnom a felhasználóm jelszavát.
  • Tutivesztes
    #1041
    Sziasztok..

    Nem tudom, lesz-e valaki aki tudja mi a baj, de hátha... UPC 120/10-es netem van, de a gépemre nem képes teljes sebességgel kihasználni, vélhetőleg a Vista 64 (vagy vmelyik program?) nem engedi maxon menni. Mindenem gigabites, és i7 a gép, tehát hardweresen elég erős ehhez a nethez...
  • [HUN]FaTaL
    #1040
    Jobb klikk->audio menü
  • Orionk
    #1039
    Hy! :)

    Nem tudod esetleg, hogy, ha dvd filmet játszok le MPC-HC-vel, akkor hogyan lehet váltani az audio-t váltani, hogy a dvd-n levő más nyelveken menjen a film?

    köszi
  • lck
    #1038
    Miért, szerinted eddig nem kommunikált a MS-al ?
    /Hacsak a ki nem húztad a kábelt./
  • Orionk
    #1037
    nem eredeti vistám van, így is jó ötlet ez a netes frissités?
  • lck
    #1036
    Nyomj a Check for Updates Now-ra.
  • Orionk
    #1035
    mit tegyek, hogy ne jelezzen?

    frissitsem?
  • [HUN]FaTaL
    #1034
    Kémprogramkereső/írtó (Spyware). XPhez is van..
  • Orionk
    #1033
    ja, még annyit, hogy nem legális szoftvert használok, hanem torrentről jött le, de nem kell aktiváló kulcsot használni, mert gondolom, hogy bele van égetve.

    ez hátha számít.

    köszi
  • Orionk
    #1032
    Hy!

    Lassan egy hete használok Vistát, és most történt először, hogy beboot-oláskor a systray-ben megjelent egy uj ikon. A neve Windows Defender.
    Nem tudom, hogy miyen célt szolgál.

    Jobb klikk rajta, és két lehetőség van, exit, vagy Open.
    Rámentem open-re:

    ez az ablak jön ki, ha open-re megyek

    1. Mit jelent ez?
    2. mi lehet ilyenkor a teendő? mit tegyek, hogy a hiba elháruljon?

    köszönöm szépen
  • [HUN]FaTaL
    #1031
    Állítsd át az energiagazdálkodásnál a nagy gombot shut down-ra és kész.
  • Orionk
    #1030
    vista alatt lehet állitani ezt a kikpacsoló képernyőt?

    mondjuk olyan klasszikusra állitani, mint xp ben is lehetett, hogy 3 nagy gom van, a stad by, shut down, reset.

    mert ha olyan, mint a fentebbi képen, akkor gyakran elfelejtem átállitani a görditő sávot shut down ra és mindig a sleep-re nyomom meg a ok gombot.
  • Orionk
    #1029
    ok, köszi, megnézem
  • lck
    #1028
    Van benne, tuti az csinálta. Telepítéskor kellett volna figyelni, de letiltható most is a programon belül.
  • [HUN]FaTaL
    #1027
    Abban is van azt hiszem.
  • Orionk
    #1026
    UltraISO fennt van.

    az csinálhat még egy meghajtót?
  • [HUN]FaTaL
    #1025
    PowerISO? Nero VirtualDisc?
  • Orionk
    #1024
    még nincs fennt, de fel akarom rakni.

    Az érdekes benne az, hogy a daemon tools az is virtuális dvd meghajtót csinál, ez meg egy plusz cd hely
  • Apocalipto
    #1023
    Daemon tools?
  • Orionk
    #1022
    Hello!

    Nektek volt már olyan vista alatt, hogy egy darab dvd/cd meghajtótok van, de a vista kettőnek ismeri fel? ráadásul egyik pillanatról a másikra.
    Laptopom van.
    Ráadásul beraktam most egy dvd-t, és a másikra azt mutatja, hogy abban nincs is benne semmi. Itt a kép:

    íme, kettőnek ismeri fel az egy meghajtót

    ez most mi?
  • [HUN]FaTaL
    #1021
    Óriási betűkkel van szerintem a főmenüben hogy write files/folders to disc.
  • Orionk
    #1020
    ezt megtaláltam, azért köszi
  • Orionk
    #1019
    Hy ismét!

    Vista alá tudnátok ajánlani valami programot, amivel borítót lehet tervezni?

    Mivel már nem használok nero-t, ezért nincs cover designer
  • Orionk
    #1018
    Az image burn, az tud a vinyóról is kiírni sima adatot, vagy csak image fájlokat tud irni?

    mert nekem olyan dvd/cd iró program kellene vista alá, ami imaget tud irni, audio cd-t, sima adat cd/dvd-t a vinyóról, dvd video -t tud irni, kb. ezek
  • Orionk
    #1017
    mint ennél a képednél is látszik

    van a windows explorer alján egy sáv, ami mindig adatot mutat arról, ami ki van jelölve. Pl. most a fenti képeden adatot mutat arró, hogy ADMIN-PC, memória: 4 giga, stb...

    Na én most vista alatt ezt a sávot kikapcsoltam, jobb klikk a sávon, és egyik paranccsal el lehet tüntetni.
    NEM TUDOM VISSZAKAPCSOLNI, HOGY TOVÁBBRA IS MEGINT LEGYEN EZ A SÁV!

    Tdnátok segíteni?
  • Orionk
    #1016
    ilyen pl. a nero 6 alkalmazás. de ezt sem értem, hogy nem lehet kompatibilis, na mind1
  • Apocalipto
    #1015
    Mert van olyan ami nem kompatibilis a Vistával. Hibával leáll, vagy kékhalált csinál, vagy játék közben kifagy.
  • Orionk
    #1014
    Én már nem szoktam játszani a gépen, esetleg ilyen kis szutyi game-ekkel.

    De azért olvastam a régebbi hozzászólásokat, hogy problémák voltak, hogy egyes játékok nem mennek vista alatt.

    Kérdezem, hogy miért ne mennének? A vista is windows, mint az xp. Ha meg 64 bites vista van fennt, és a játék 32 bites, akkor sincs probléma, mert a 64 visszafelé kompatibilis a 32 bitesre.

    most akkor miért is nem mennek a játékok?
  • Orionk
    #1013
    helyes, én is csak most ismerkedek a windows explorer-el.

    Azért kérdeztem az ikon alakját, mert xp alatt az MPC-nek másmilyen ikonja volt, és az nekem jobban tetszett.

    Utánnanézek, hogy át lehet-e alakitani arra az ikonra, de nem hiszem.
  • [HUN]FaTaL
    #1012
    1. Az olyan ikont ad amelyin programhoz hozzá van rendelve.
    2. Fogalmam sincs nem használom a fostaliga intézőt. Totalcmd rulz:)
  • Orionk
    #1011
    MPC-nél:

    1. Vista alatt lehet cserélni az felismerési ikonját a videó fájlnak?
    2. Vistában mire való a Rating? értékeljem saját magamnak a videót? :D
    egyébként is hogyan lehet rating-elni?, ha már ott van


    ezeket
  • Orionk
    #1010
    erről még egy két gondolatot váltanék akinek van véleménye