41
  • cicai
    #41
    Melyik a jobb a 8600Gt vagy a 8500?
  • dez
    #40
    Nem ismeretlen, de a hardverbuziról nem ők jutnának az eszembe, és hanem inkább azokra szokták mondani (így, és nem úgy, hogy harvdverbuzeráns) akik benne vannak a témában, odafigyelnek a gépükre, stb., de nem csak az fps miatt. Sokan, talán legtöbben nem is játszanak, csak inkább a 30 éven aluliak (persze van kivétel, mielőtt valaki ezzel jönne). Szóval ez így sértő, és kész, ing ide vagy oda.
  • schrank
    #39
    akinek nem inge nem veszi magára azokra írom akik évente kétszer updatelnek letöltik az összes szir-szar játékot aztán azzal menőznek hogy nekik ilyen effekt is volt meg olyan fények árnyékok és közben kiirattam az fpst de csak 79 volt .... szerintem nem ismeretlen ez a típusú "ember"
  • dez
    #38
    Most már jó lenne abbafejezni ezt a hardverbuzeránsozást. 10-ből kb. 9 embert sértegetsz ezzel itt.
  • schrank
    #37
    mert ez volt az első gépem és fingom sem volt mit vegyek egy hardverbuzeránsnak mondtam hogy mit lehet 200k-ért menni amin megy a desert combat aztán akkor dobta össze ezt a konfigot de ma már én döntöm el mit veszek mert tudom hogy mi micsoda
  • Sanyix
    #36
    Akkor miért vettél anno 9600-at? Merthogy a 9800 jobb volt mint az alacsonyabb szériálszámú kistesója :)
  • schrank
    #35
    nem vagyok hardverbuzi de ha most lecserélem 3 év után az ati9600-ot akkor a 8800gts-re cseréljem mert az jobb mint az alacsonyabb szériálszámú kistesói ugye
  • dez
    #34
    (Na persze nem a fórumokban a helye, mert itt egyszerű spam.)
  • dez
    #33
    Nem az számít, hogy piramisjáték-e, vagy sem, hanem hogy az adott esetben mennyire működik. Egyébként ez nem is piramis-játék, csak van némi hasonlóság. A piramisjátékban csak és kizárólag a pénz vándorol(na).
  • [NST]Cifu
    #32
    Van még olyan ostoba ember, aki ennyire nem képes felismerni a piramis játékokat???
  • archkoven
    #31
    -Hány éves vagy te királyfi?
    -Huszonhét!!
    -És még hiszel a mesékben?????
  • dez
    #30
    Kifelejtetted, hogy csak akkor történik ez (elvileg ugye), ha maga a film is megköveteli, azaz ICT-s (Image Constraint Token). Namost, eddig még 1db film sem ICT-s, mivel túl sok HDCP-t hírből sem ismerő HD-s megjelenítő van a felhasználóknál, talán még forgalmaznak is ilyet.
  • dez
    #29
    Visznot: "Az AMD közvetlen audiokimenetet ígér, amely feleslegessé teszi a különálló hangkártyákat." - Ezen a HDMI hangátvitelét kell érteni, csakhogy nincs mindenkinek olyan "csúcsszuper" AV-erősítője, ami átengedi magán a HDMI-t, és közben leveszi róla a hangot. Magyarul, ha normál analóg v. SPDIF-es erősítőnk van, elkél az a hangkártya.
  • dez
    #28
    Vagy én vagyok megkutyulódva: kevertem a GS-sel. (Bár ott nem volt egy kategóriában, GTS és GT együtt, ha jól tudom.)
  • dez
    #27
    "A legerősebb természetesen a 8600 GTS"

    Természetesen????? Éppen ellenkezőleg, a 7000-eknél a GT volt az erősebb, és a GTS a gyengébb. Most vagy az Nvidia kutyulta meg alaposan a dolgokat, vagy egy újságíró. Én az utóbbira szavazok.
  • Inquisitor
    #24
    Mert a video 1920x1080-as és annak a negyede ugye 960x540 és az elég furán néz ki 16:10-es megjelenítőn akármi is a felbontása ...
  • quentit
    #23
    Már várom az alacsony fogyasztású laptop karikat. Mikor csinálják már meg, hogy amikor nem használom ki a 3D-t, akkor lekapcsolna egy csomó shader egységet? Mint ahogyan a Pentium-M és Core (2) procik is teszik: kikapcsolják az éppen nem használt részeket, így baromi hosszan lehet akkuról nyomulni...
  • endrúdí
    #22
    Miért csökken, ha beállítod, hogy 1680*1050 legyen?
  • Inquisitor
    #21
    Ez oké, de ezzel nem az szív, aki amúgy SE legális cuccot használ, hanem aki boltban vesz szépen HD filmeket ... Vagy utána meg fogja, szétszedi illegális programmal, visszaírja lemezre (mennyi most egy író? 180K?) és akkor de jó, mert lejátszható?
  • Inquisitor
    #20
    Ez feletébb érdekes, mert analóg (D-Sub és egyébb) esetén autómatice csökkenti a felbontást szintén.
  • endrúdí
    #19
    Itt az ASUS duma a HDCP-ről: http://support.asus.com/faq/faq.aspx?no=269C858A-938F-E245-2BE3-D7F6BC28D185&SLanguage=en-us

    Kérdés:

    Can ASUS PW201 support HDCP(High-Bandwidth Digital Content Protection) function?

    Válasz:

    Due to the hardware limitation, PW201 cannot support HDCP function. We would recommend you to use the component interface of PW201 to enjoy HDTV video content.
  • erdeipeter
    #18
    "A nyolcrétegű nyák hagyományos ..."
    "A leírásban hatrétegű nyák ..."
    Mi a különbség?
  • endrúdí
    #17
    Nem nagyon vágom a HDCp-t, de szerintem Ti sem :D.

    Egy biztos: fent volt a gépemen a Vista és a 7.2 PowerDVD BD edition, majd kiírta, hogy nincs támogatva a HDCP.
    Kiderült, hogy a gyári Microsoft Driver volt a 7600GS -emhez.
    Letöltöttem a 100.65 vagy mi a rák nvidia 64 bit csillivilli drivert és lett a PowerDVD szerint HDCP támogatásom.
    A szűk keresztmetszet ezután a PW201 es Asus monitorom lett ami nem támogatja a HDCP-t.
    A neten találtam egy választ erre az asustól a FAQ-ban, jól magyarosítva IGAZ, HOGY NEM TÁMOGATJA A DVI CSATIN A MONITOR A HDCP-T, DE HA ILYEN TARTALMAT AKARSZ LEJÁTSZANI HASZNÁLD A 15 PÓLUSÚT !!!

    Szal nekem úgy tűnik ez a HDCP mizéria csak a DVI csatin okoz fennakadást és elég ha driver tudja kezelni.

    Cső
  • Sanyix
    #16
    "Ha ilyen védelemmel ellátott videót játszasz le a gépeden (pl. HD-DVD vagy BluRay film), és nincs ellátva HDCP-vel a videókártyád ÉS a megjelenítő (TV/Monitor/Kivetítő), akkor lebutítja a videót a negyedére. Magyarán ha vettél egy HDTV képes TV-t, de nem tud HDCP-t vagy amivel lejátszod, akkor kenheted a hajadra."

    És ennek kiküszöbölésére vannak a másolásvédelmektől megszabadítós senkisemhasználilyetmerillegális programok :)
  • turul16
    #15
    Biztos megoldhato softwerbol es nem kell ilyen szarra kolteni.
  • Inquisitor
    #14
    "Ez a másolásvédelem mit takar?"
    Ha ilyen védelemmel ellátott videót játszasz le a gépeden (pl. HD-DVD vagy BluRay film), és nincs ellátva HDCP-vel a videókártyád ÉS a megjelenítő (TV/Monitor/Kivetítő), akkor lebutítja a videót a negyedére. Magyarán ha vettél egy HDTV képes TV-t, de nem tud HDCP-t vagy amivel lejátszod, akkor kenheted a hajadra.

    ON: VR-zone szórja sorban a 3DMark összehasonlításokat RV610, RV630, G84 ügyben ...
    "GeForce 8600 GTS scored a pretty impressive 5,7xx pts in 3DMark06 which is slightly faster than the 7950GT while 8600 GT churned out 4,7xx pts in 3DMark06 overshadowing a 7900GS. It seems that a 128-bit memory interface is not stopping 8600 series from churning out some nice performance."
  • Inquisitor
    #13
    "A másolásvédelmet ellátó HDCP-kulcsok nem találhatók meg a GPU-ban, ezt a gyártók adják majd hozzá külön chipen, ..."
    Magyarán drágább lesz a HDCP-s, ráadásul a G84, G86 nem támohat natív HDMI csatit se, amit még gagyi integrált VGA-k is tudnak?
  • turul16
    #12
    thx
  • Evil Merodak
    #11
    Ez érdekes a múltkori cikk táblázatában még Konhinoor volt a neve. Most akkor mi az igazi neve?
  • Athlon64
    #10
    végülis a ceruzában a grafit sem nagyban külömbözik a gyémánttól atomszerkezetileg. :)
  • Ironka
    #9
    Nem, hanem egy gyémánt, amiről aztán elnevezték a ceruzát (is).
    http://en.wikipedia.org/wiki/Koh-i-noor
  • LADA Kalina
    #8
    el van a gyerek ha jáccik... minek ennyi szir-szar csili-vili? szerintem csak 1 hülye tartja fontosabbnak a játék kinézetét mint az élményt, márpedig jó játékot mostanság keveset csinálnak. Szokták mondani hogy az élet sz*r játék, de a grafikája nagyon "ottvan"... egyébként a jó játékoknak nem kell ilyen kártya... pölö: Transport Tycoon, UFO, Prince of Persia, Wolf 3D, Duke Nukem 3D, Settlers2 - 1-2 megás, 3D nélküli kártyán is elmegy... Blood, Hard Truck 1-2, Doom 1-2, Quake 1-2-3, NFS -max. 8-16 megás kártyán... meg millió nem annyira ismert de jó játékot tudnék mondani, jahh ezek mind régiek igaz, de az újak közt meg nem sok említésre méltó van... vagy sokadik bőr valamelyik régi jó játékról, vagy semmi történet csak csicsa... ha az emberek meg is veszik miattuk az 50-100ezer forintos kártyákat, meg is érdemlik... 256bites memória minek? még a 128-as se kell igazán, dx 10 meg séder 4 bazzz... VESA2.0 kell egy JÓ játékhoz
  • Wittgen
    #7
    Ez a másolásvédelem mit takar? Ha nem eredeti dvd-t akarunk lejátszani a gépen, hanem másoltat vagy esetleg avi-t,akkor csend és hullaszag?

    Egyébként bírom, hogy már pci-e 2.0-ra és shader 4.0-ra gyúrnak, a többi még kis sem forrta magát/futotta magát
  • sylverangel
    #6
    röhej, hogy nem képesek 256 bites memóriával megáldott karit kihozni, a közép/alacsony kategóriában... még egy egyszerű radeon 9600-oson is van 128 bites memória...
  • demo02
    #5
    Ez e?
    http://prohardver.hu/cikkek/2006-11-08/geforce_8800_gtx_forradalmi_nagyagyu/
  • Feriboy
    #4
    a koh-i-noor nem egy ceruzamárka véletlenül?? :D
  • turul16
    #3
    Ez az uj seria annyiban masabb az elozoktol , hogy FPU/VPU -k(vagy minek hivjak mostansag:) ) nem predesznitaltak Vertex/Pixel szerepre, hanem valszthato, hogy hol segit.
    GPU osztja a szerepeket "magatol" az egysegek kozott ?

    Valaki nem tud valami abricskut, eme GPU-k belso felepiteserol block rajz szinten?
  • gplay
    #2
    majd jövőre vagy utánna
    nvidia a király.
  • grebber
    #1
    jöjjön má valami ati 70-80 ezer között ami alázza a 8800GTS-t.