16
  • Lateralus
    #16
    Mondjuk úgy, évek óta figyelem az eladásokat is.

    A HP piacvezető pozíciója a Sulinet prog elején volt látványos, évekkel ezelőtt. Lényegében csak HP gépet lehetett kezdetben kapni. Ez el is tolta a valódi arányokat. Ma már nem fogy annyit, de itthon piacvezető volt akkoriban. Magasan.

    "Ugyanannyi pénzért rendes gép is kapható."

    Nem volt szó arról, hogy "rendes-e" vagy sem. Azt írtad, ki vesz HP-t(?). Elég sokan, bár itthon már kevesebben. USA-ban egyébként növelte az eladásait, de a többiek még inkább, ezért visszacsúszott 4-ről az 5. helyre, ami olyan 7%-os részesedést jelent. Elég nagy, iránymutató piac.
    Itthon idénre 5-7%-os részesedést céloztak meg, ami kb. 15-20ezer eladott fényképezőgépet jelent.
  • mikike
    #15
    Honnan szedsz ilyen statisztikát?
    Én senkit nem ismerek, akinek HPje van (legfeljebb, ha nyerte valahol) és az olcsóságát sem hiszem el. Ugyanannyi pénzért rendes gép is kapható.
  • Lateralus
    #14
    Sokan veszik.

    2-3 éve Mo-on magasan a legtöbb eladott digitális fényképezőgép HP volt. kb. 60%-körül (igaz: Sulinet). Többiek osztoztak a 40%-on.

    Mára már lejjebb csúszott. Volt a világ 3. legnagyobb digifényképezőgép forgalmazója is. Most az USA-ban az 5., megelőzve a Panasonicot, Olympust, Pentaxot, Fujifilmet. 2005-ben még a Nikont is.

    Az más kérdés, hogy az eladásaik inkább a merketingnek, meg az olcsóságnak köszönhetők.
  • mikike
    #13
    ki vezs HP-t?
    én nem mondanám, hogy olcsó
  • huuu
    #12
    Helló mester!
    Néztem a fotóidat, tök jók!
  • szacsi
    #11
    taníts mester
  • babajaga
    #10
    Kutyánál macskánál nem vörösszem van hanem zöldesen fluoreszkáló.
  • huuu
    #9
    Mikloss!
    Azért nem marad a HP a nyomtatóknál, mert abban a kis szegmensben óriási pénz van.
    Azt ,hogy a HP fényképezők szarok csak kevesen tudják.
    Pl: akciós a photohall-ban a HP, bemegy a 50 éves emberke és megveszi mert olcsó és úgy néz ki mint a többi. Tesz egyet a képzajra meg mittudom én mire.
    Működik, csinálja a képeket 1000-rel azt kész.
    Esetleg te lennél a HP főnöke, te is ezt csinálnád nemde?
    Szórnád a gagyit, hogy tollasodjon a céged.
    Különben az előállítási árat, a másikoldalt tolnád le és inkább agresszívebben marketingeznél.

  • Flashy
    #8
    a kutyának a vörös szem effektusa mennyiben más mint az embereké hogy ehhez külön funkció lesz? most már az arcfelismerés fajta szerint is képes azonosítani az állatokat?
  • mikloss
    #7
    Nekem a legelső kompaktom egy HP 635-ös volt, elég annyit tudni róla, hogy nagyon de nagyon sz*r volt... Az utánna következő Canon A610-el össze se tudtnám hasonlítani ég és föld. Miért nem marad a HP a nyomtatóknál fenének kell belekontárkodnia ebbe a kategóriába.
  • KM
    #6
    Bejött!
  • babajaga
    #4
    "Versenyhivatal erre miért nem ugrik"

    Miből gondolod hogy ők értenek a fényképezőgépekhez?
  • KM
    #3
    Nekem már a szoftveres zoom is kicsapja a biztosítékot!
  • Blasta
    #2
    Elég nagy csokkerség, hogy a cégek már gátlástalanul tűntetik fel a gépeiken a KÉZREMEGÉS CSILLAPÍTÁST, akárcsak ezeken a gépeken is látható, pedig egy darab VALÓDI (tehát optikai vagy CCD eltolásos) képstabilizátor nincs bennük.

    Versenyhivatal erre miért nem ugrik? Hiszen ha pl. ráírnám egy autóra, hogy "légkondicionáló inklúdid", és közben csak nagyobb meleget érzékelve a jármű automatikusan leengedné az ablakokat, akkor kicsit úgy érezném, hogy átvagyok b@szva...
  • BiG G
    #1
    Miért van rossz előérzetem?