28
  • Sanyix
    #28
    Sőt ha jól emléxem van terabytos kazi is.
  • gradU
    #27
    'A különböző rétegek közötti esetleges zavarást egy vékony anyag közbeiktatásával érték el, amely kellő távolságban tartja egymástól az egyes adathordozó rétegeket, megakadályozva a "szivárgást".'
    Johnny Mnenomic... szinaptikus szivárgás. :)

    Nagy a konkurenciaharc a formátumoknál. Itt sem a legjobb fog győzni, hanem a legtámogatottabb.
  • Treblakos
    #26
    én 60-ért veszem dvd-t :)
    igaz ridisk ,de tuti nem fogok áldozni 2 rétegűre emberi időn belül...
    esélytelen szegény 4 rétegű...
  • Wittgen
    #25
    nálunk is kazikra mentik a szervercuccost

    ha már 2003-4ben megvolt et a 4rétegű (huh a réteg szóra minig a budipapír ugrik be) miért nem kezdték el?
    nagyobb esély lett volna hd-dvd és blue-ray ellen
  • LADA Kalina
    #24
    na ja
  • Penge4
    #23
    Az meg a másik. És az előállítása sem olyan drága, mint pl egy hasonló méretű pendrive-nak.
  • LADA Kalina
    #22
    úgy rémlik 120Gigás szalagos egység is van már, de annak van értelme, mert az 1ik legmegbízhatóbb adattároló a szalag még mindig, és a szerverekről inkább szalagra mentenek és nem dvd-re...
  • Penge4
    #21
    Igen létezett. EHD-s floppy volt, de valahogy nem terjedt el. Én is csak hallottam róla. De nem kell annyira lenézni ezeket sem, mert nemrég volt már valahol, hogy csináltak 80 gigás szalagos adattárolót.
  • AgentKis
    #20
    Ez nem újdonság...

    Ezt a VMD-t emlékeim szerint valahogy 2003 környékén már mondogatták. Semmi sem lett belőle egészen napjainkig, tehát cirka 4 év alatt... Ha eddig nem érte meg akkor most mitől fogja? Különösen úgy, hogy már 2 nála elterjedtebb, hasonló kapacitású formátum a piacon van.
  • ssdb
    #19
    na de mos minek? egy HD-DVD vagy egy BD lemez többet tud...
  • uniu
    #18
    ja 500 Ft ert vettem oket en is.
  • LADA Kalina
    #17
    hehe én 500ér láttam 2 rétegűt de még az is sokk...
  • grebber
    #16
    Inkább a 2 rétegű árát csökkentenék meg sok érte a 700ft.
  • Gerygrey
    #15
    Ez is jól mutatja hogy mi az iszonyat nagy hátránya ennek a formátumháborúnak: még mi, a technikai dolgok iránt érdeklődő és a témában az átlagnál tájékozottabb SG-olvasók is hajlamosak vagyunk ezt-azt összekavarni, lassan lehetetlenség lesz eligazodni a különböző optikai formátumok között. És az átlagfelhasználó, aki nem figyeli napi rendszerességgel az ilyen témájú híreket, nagyon nagy bajban lesz hamarosan. Sok embernek nehéz elmagyarázni már azt is hogy mi a CD és a DVD között a különbség, és nem azért mert hülye, hanem mert két tökegyforma kinézetű és működésű fényes műanyag korongról van szó. Most hogy már DVD-ből is húsz-harmincféle lesz piacon, teljes lesz a káosz.
  • 0Speed0
    #14
    A DL lemezek 1000 ft/db körül kezdődnek, amíg nem megy le kb. 2 dvdnek az árára addig nem veszik meg többen mint eddig...
    4 réteg?! Sokba fog az kerülni, inkább nyomják le a BD és a HD DVD árakat az írójukkal együtt mert mire elérhető áron lesz holo lemez addig tutkó kell venni egy újtechnikás BD/HD DVD játékost.

    Habár akinek van pár milkója meg elég hely a szobályában az ugye nyártól vehet holo írót/lemezt.
  • Berber
    #13
    Igazad van, a holo lemez a befutó, de még várni kell egy pöttyet, csökkenjen az ára. Itt az írás róla, aki elfelejtette esetleg. Szép csöndben jön, és tarol, ill. tera-ol 1,6-al. Mit akarnak itt a HD-vel?
  • LADA Kalina
    #12
    a legnagyobb baj az hogy ez ráadásul egy elavult, megbízhatatlan technika, a hd dvd/BR se nagy kunszt... a holografikus adattárolásnak kéne már terjedni... illetve én a memóriakártyákban is látok sok fantáziát, a floppy-t jól helyettesítené, a dvd-t persze nem mert szükség van 1xír6ó occsó tárolókra is. de pl. szerintem naon hasznol lenne egy köbö floppy méretű memóriakártya, amire sok adat ráférne, és még aránylag megbízható is... ha a mostani picike kártyákra is 4-8giga fér, 1 floppy méretű kártya simán lehetne 80-160 giga és ha idővel az ára is csökkenne szerintem nagyon jó dolog lenne
  • xido
    #11
    minek a 4 rétegű?:)..sok hazai kiadó dvd5re tolja rá gusztustalan minőségben,fapadosan a kiadásait...a 2 réteg is alig van kihasználva:)
  • Indigo
    #10
    Az az EVD.
    De lesz VMD is, csak az nem kínai érdekeltségű.
  • PíszLávJuniti
    #9
    Versatile Multilayer Disc (VMD)
    csak nekem rémlik hogy nagyon hasonló néven a kínaiak hoztak ki ilyen cuccot?
  • PíszLávJuniti
    #8
    aha. persze.
    no thanx.
  • szombi
    #7
    Volt valaha valakinek kétrétegű DVD-je? Esetleg kétrétegűt pörkölő írója?

    Na jó, ma már a leggagyibb DVD-író is tud 2 rétegben írni, de a 2 rétegű
    írható DVD-k ára 10-szer nagyobb. Amiből 5-ször annyi anyagot írok sima DVD-re...

    Jó a hasonlat a 2.88 floppy és a 4 rétegű között. :D
    Nem lesz majd lejátszó, vagy inkompatibilisek lesznek. A HD formátumoktól sem vagyok hasraesve...
  • roliika
    #6
    Volt valami..tömörített, kibővített finomított jaja mert az a jövő...mint a Zip drive. :D /pár balfék ma is használ még Zipdrájvot/
  • stain
    #5
    Létezett 2.88 Mb-os floppy is, nem? Volt valakinek? Ilyen sem lesz :)
  • smv
    #4
    Sok. Túl sok...
  • LADA Kalina
    #3
    kezdek kicsit elveszni a formátumok közt és az a baj hogy egyik se jobb a másiknál...
  • LADA Kalina
    #2
    úgy x-az-ennediken ha még a rétegeket is hozzávesszük akkor konvertál a (+/-)végtelenhez
  • roliika
    #1
    Ahham...namost akkor így összesen hány lemezformátum is van ilyen + meg - okkal együtt?