66
  • Garrett27
    #26
    ingyenreklám
  • JeD
    #25
    De igen, ezeket a falakat pontosan a "vallás" építi. Legfeljebb nem a "hit".

    Szerintem nem ártana már szembenézni azzal a ténnyel, hogy a Bibliát emberek írták, és tele van baromságokkal. Az emberek NEM tévedhetetlenek, miért lenne ez gond? Isten mondhatta Salamonnak, hogy a világ gömbölyű azért is, hogy ne okozzon neki kognitív disszonanciát. Miért olyan nehéz ezt a lépést meglépni? Miért olyan nehéz kirostálni az áltudományt, és csak az erkölcsi tanítást megőrizni??

    Mondjuk még mindig viszonylag jól jártunk az ilyen, azért nagyjából ártalmatlan idiótákkal. Elég csak egy pillantást vetni a Közel-Keletre...
  • kow83
    #24
    Nem értem miért akar valaki a szénizotóp felezési idejével vitatkozni.

    (a) sohasem hallott róla
    (b) hülye
    (c) pénzt akar csinálni
  • peterx
    #23
    LOLLLL :DDDDD
  • Frosty01
    #22
  • Ronny
    #21
    te csak felejtsd el. A normális emberek számára a két dolog összeggyeztethető!
  • lazsi
    #20
    Ugyan már ugye te sem gondolod h ezek a bunkók tudják mi az a radiaktivitás meg felezési idő?
    Egyébként jó lenne már elfelejteni a vallásokat, ami lassan szerencsére végbemegy, és a problémákat normális irányból megközelíteni és nem mindenre azt mondani, hogy isten így teremtette, meg h isten útjai kifürkészhetetlenek.
  • Lost Lont
    #19
    De sok hülyét hord a hátán szegény Földünk, mert ez már azért vicces.

    "...amellett, hogy úgysem történhetett volna meg." <- ez tipikus elvakultságra utal :
    - Ez így van, bebizonyítottuk.
    - Nem ez nem lehet, hiába bizonyítottátok be, a Bibliában nem így van.
    - De miért nem lehet?
    - Mert csak. Mert Isten úgy akarta. Isten útjai kifürkészhetetlenek.
    Félreértés ne essék, nem vallást szidok, hanem a túlzott elvakultságot...

    Éljen a Wikipedia!
  • peterx
    #18
    Mert nevetséges is úgy ahogy van... ennyi...
  • AranyKéz
    #17
    "a Föld fiatal, csupán pár ezer éves. Nyilvánvalóan nincs elég idő az evolúció megtörténéséhez, amellett, hogy úgysem történhetett volna meg."

    Júj de nyakatekert érvelés az evolúció ellen.


    És hogyan magyarázzák hogy nincs tele a Föld pár száz vagy ezer éves felezési idejű radioaktív anyagokkal ?
  • Ronny
    #16
    azt kéne megérteni, hogy ezeket a falakat nem a vallás építi, hanem mi magunk!
  • Ronny
    #15
    idelye=ideje
  • Ronny
    #14
    ez tényleg hülyeség. Én a kreacionizmus híve vagyok, de már egy idelye tudjuk, hogy a Biblia szimbólikusan ábrázolja az eseményeket. Szerintem ez az egész oldal azért jött lére, hogy nyílvánosan nevetségessé tegyék a teremtés elméletet.
  • Ronny
    #13
    nohát, a buddhistáknál nem volt sulykolás és mégsem jutottak sehova....
  • KoS
    #12
    Mondjunk "keresztenyseg" helyett inkabb "kereszteny vezetes"-t.
  • Xantia
    #11
    Ha a világ evolutív módon fejlődőtt volna, akkor nem lenne ilyen szar.
    Kellett hozzá egy isten, aki jól elbaltázta a teremtést.
  • schmak
    #10
    ez a legnagyobb baj a kereszténységgel: ha nem sújkólták volna folyamatosan az emberekbe h isten teremtés stb., akkor már sokkal régebben megérthette volna az emberiség a dolgok működését és most sokkal előrébb járnánk
  • artschi
    #9
    csak nehogy igazuk legyen...
  • 1488
    #8
    ezek szánalasak
  • kbupdate
    #7
    Ez a LAPOS "sz*rság" csak 6000 éves?:D
  • Xantia
    #6
    Nem értem, miért baj, ha az elfogadott evolucuiónista világnézettől valaki más nézetet val - és ezt bizonyítani is tudja. Bár elég érdekes bizonyítás, hogy indirekt módon az evoluciós elméletet szapulják, és nem a saját igazukat bizonyítják.
    Mert hogy ki a fene ásta el a Dinók csontvázait, és rengeteg meszes tengeri állat maradványait és miért?
  • Drinkman
    #5
    Hányan vannak ezek?
    A lényeg, hogy össze tudtak szedni 5 milliárdot hétköznapi átlagemberek 0 produktummal pusztán azzal, hogy hülyeségeket állítanak. Ez kéremszépen zseniális :)
    Hogy lesz e múzeum, vagy nem milyen lesz már mellékes.
    A helyükben tipliznék a zsével (bár még megy az üzlet :))
  • Theodora
    #4
    Íme a demokrácia és a szólásszabadság legszebb példánya.
    Egy olyan országban ahol jog/kötelesség hülyének lenni a középkori tömegpszihózist felülmúló hatékonysággal képessek tömegeket maguk mögé állítani.
    Persze, lehet, hogy én tévedek és a "Mátrix" tényleg csak 6000 éves.
    Így persze már értem, hogy népszámlálásról-népszámlálásra miért növekszik a Jedi-k száma is.
  • bugger
    #3
    Szerintem ráadásul nem is látták azt a londoni múzeumot.... 5 milliárdból nem hinném, hogy akár közelébe tudnának érni...
  • Atomy
    #2
    Lehet hogy 6000 éves a föld, de valószínűleg nem a mostani napári évben számolva :) Ha kellő mértékben elvonatkoztat az ember akkor bármi igaz lehet.
  • kutyak
    #1
    Találó a mondás: nagy az Isten állatkertje...