26
  • rigidus
    #26
    Itt ut vissza amikor az oktatasugy tomegtermelesben osztogat bizonyitvanyokat megfelelo ismeretekkel nem rendelkezok szamara.
  • Commandante
    #25
    "Ha a felhasználók (egyébként jó szakemberek!) IT témában retardáltként viselkednek"

    Az is funny, amikor törvényeket basznak el, csak mert a titkárnö véletlenül kitöröl egy tagmondatot, vagy mert nem tud ^2-t ütni. Láttam már rá példát...

    De a legjobb az volt, amit az SZJ ZRT-nél láttam. Két embernek csak abból állt a munkája, hogy az adattárházból kiköpött adatok kerekítését ellenörizték excelben, 3 különbözö módon, amiböl az egyik matematikailag hibás volt (ezt ök is tudták). Ezen egy hétíg sírva röhögtem.
  • Sanyix
    #24
    "PCI-express és sokkal gyorsabb videokártyákat kezel 10-szer akkora memóriával."
    Amelyek persze nem léteznek :) -> semmi értelme. Na meg ott a tomshardwares teszt.
  • alma2
    #23
    valami pc supportos gyerek lehetsz vagy tevedek ? :)
    csinalja ejjel vagy amikor nem dolgoznak a gepen stb.
  • ProClub
    #22
    Én azzal értek egyet, hogy tanítani kell az embereket. Az lenne az abszolut nyerő stratégia, ha az, akinek a gépéről egy spam is kimegy mert hülye volt és zombit csinált a gépéből, letiltódik a nethozzáférés a szolgáltató részéről amíg vissza nem jelez, hogy leírtotta a dolgot. Ez már sokat segítene, mert rájönne a felhasználó, hogy felelősen kell kattingatnia.
  • Reznor
    #21
    Sziasztok!

    Egyet értek kvp-vel, hogy inkább egy külön munkamenetbe csatlakozzon be az illető, aki frissítést végez. Tényleg para, amikor valaki elkezdi irányítgatni az egeremet. :)

    Nem kedvelem...

    Egyébként a cikkre annyit szeretnék reagálni, hogy nyilván ha mindenki által kezelhető egy számítógép, akkor az ilyen helyzethez vezet. Ezen nem kell csodálkozni. Ha csak néhányan értenének a gépekhez, mert bonyolultabb lenne a kezelésük (lásd régebben) akkor nem lenne ennyi balhé ezzel.

    Másrészt a hálózati protokollt is le lehetne cserélni. Pl ipv6 Néhol már bevezették, fejlődést jelentene, ha mindenhol kötelezően ezt használnák.

    Sokmindent át kéne gondolni teljesen előről, hogy biztonságosabbá lehessen tenni a rendszereket. Főleg a usereket kéne megtizedelni. Aki user szeretne maradni, az meg mélyebbfokú ismeretekkel rendelkezzen, ha egyszer ezt választotta. A többi meg ne netezzen. Vagy vegyen PS-t és netezzen azzal, vagy mittomén'.

    Üdv.: Rez
  • Csirke4
    #20
    Megnyitod a Windows Intézőt és "jaajj micsinálsz ezt nemszabad mert elrontod vagy kitörölsz valamit."

    Sokan félnek ám géptől :O
  • evetke007
    #19
    "A logikus lepes ilyenkor kihuzni a halozati csatlakozot"

    A logikus válasz erre, hogy jön egy telefon és leugatják a f@szba a júzert ... mivel az eetek többségében baxik felvenni a telefont amin arra kérnék , hogy várjon picit mert ver. frissítés van .

    Konzol message : muhahaha ! 500 db telefon lenne miatta , hogy valami üzenetet kiírt a gép .

    "Bizonsagos kornyezethez pedig mindent rendesen be kell allitani"
    Ja , KVM switch ... meg 3 gép ... és mindenkinek egy külön iroda ! :DDD
    Ehhez aztán nem értem mit kéne beállítani ? Meg sok ész se kell hozzá .



  • Mike at home
    #18
    látom fiatal lehetsz :)
    a telefonálgatás olyan mint az itteni fórumhasználat
    mindent egyből megkérdeznek
    kicsit sem keresnek információ után
    könnyebb a telefont felkapni mint gondolkodni
  • Mike at home
    #17
    embere válogatja
    én soha nem matatok más gépén úgy, hogy előtte ne szóljak neki, ne egyeztessünk mikor nem zavarom a munkáját
    ugyanis az előrébb való
  • Mike at home
    #16
    ha nincsenek emberek akkor vírus sincs, meg hackerek sincsenek
  • kvp
    #15
    "Mondom miafasz, elkezdem gyorsan bezárogatni az ablakokat, nehogy valami elvesszen a munkámból valami köcsög miatt."

    A logikus lepes ilyenkor kihuzni a halozati csatlakozot. Az hogy egy cegnel rendes karbantartas helyett patkanyokat hasznalnak (rat - remote administration tool) viszont szerintem elfogadhatatlan. A rendszergazda lepjen be egy masik window station-be (uj sessionbe) remote desktop-al.

    Normalis cegeknel egyebkent az ilyen feladatokat a policy modul-on keresztul is el lehet vegezni es az profil szinkronkor automatikusan lefut. Ha pedig karbantartanak tavolrol, akkor legalabb egy console message mehetne a felhasznalonak. (felugro ablak amiben az uzenet van, winnt4 ota mukodik)

    Bizonsagos kornyezethez pedig mindent rendesen be kell allitani. Munkageprol ne lehessen elerni az internetet, internetes geprol meg belso ceges halozatot. A dolog mellekhatasa, hogy ha valakinek mindharom kell, akkor 3 gepe lesz. (internetes, ceges halozati, ceges munka) Ezt a megoldast hasznaljak az amerikai katonai rendszerek is. (sok kvm switch kell hozza)
  • CrazyTomcsy
    #14
    Közben meg tényleg hacker volt
  • Commandante
    #13
    "Itthon az is megkérdőjelezhető, hogy van-e egyáltalán megfelelő minőségű IT személyzet"

    Sztori: Ülök a Budapest Bank épületében kis zöldfülüként, nyomom az ipart a SAS szerveren, erre elkezd mászkálni az egérmutató a képen. Mondom miafasz, elkezdem gyorsan bezárogatni az ablakokat, nehogy valami elvesszen a munkámból valami köcsög miatt. Erre az egérmutató megnyit egy új word doc-ot, és elkezd írni: "Hello, IT-s vagyok, verziófrissítést végzek a gépeden. Miért paráztál be? Azt hitted, hacker vagyok?" Mindezt olyan cégnél, ahol e-mali, vonalas és céges mobil mellett céges chatfelület is müködik, minden k**** gépen. Nehéz lett volna felhívni elötte? Amikor legközelebb elkezdett rángatózni az egerem, elmentem egyszerüen kávézni, hagytam a hülyegyereket, hadd dolgozzon. De valszeg egy másik köcsög volt, mert ez notepad-ba nyomta a "Hello, ITs vagyok, frissíteni jöttem..." szöveget.
  • Wittgen
    #12
    off: AGP vs PCI -> tomshardvare.hu itt csekkoljátok le a tesztről írt cikket

    on: nálunk a cégnél úgy vettem észre, hogy a 20-30 közti korosztály úgy-ahogy képben van a pc-k alapvető használatával kapcsolatban, de a 30 feletti kollégák már akkor pánikolnak ha nem megy a hálózat/net (takarítónő szokta előszeretettel nagy ügybuzgalmában kirántani a fali/pc csatlakozóból a kábelt...nem t'om hogyan sikerül neki), aztán nem logikusan azt nézik, hogy be van-e dugva a zsineg, hanem telefon xy-nak. Meg még régen volt egy csaj, akinek megörökölte a gépét+a céges e-mail fiókját+profilját, stb egy másik kolléganő, aztán jött a para, mert egyfolytában kapta a szexkatalógusokat, stb kéretlenül is ...bár ez ugye nem egetverő probléma, de mégis. Kiderült, hogy az előző kiscsaj előszeretettel látogatott mindenféle 18+ oldalt (gondolom némi reklámcucc feltelepítődött).
  • Emmegki
    #11
    2 nap semmit sem jelent. Majd fél év után hasonlítsd össze xp-vel melyik a gyorsabb.
  • stremix
    #10
    Az AGP-t nem elfelejtették rárakni hanem "elavult" mert jött a PCI-express és sokkal gyorsabb videokártyákat kezel 10-szer akkora memóriával. Ez van, ha veszel egy új alaplapot akkor venned kell új procit, ram-ot, videokarit... hát ez a fejlődés
  • AnonyX
    #9
    Hi.Én 2 napja telepítettem a Vista-t. Eddig max.megvagyok elégedve vele, érezhetően, szemre nekem gyorsabb. Tehát gyorsabbnak érzem rajta a dolgaimat. Jelenleg Windows Vista firewall + NOD32 zúzza. Minden rendben van vele. Meg emígy sem szokott vírusom lenni sosem. ZoneAlarm vagy Outpost firewall okat használok NOD32 társaságában és sosem volt még gondom. Ugyanakkor alátámasztom én is azt, hogy a felhasználók nagyon tudatlanok, és egy firewall telepítése a gépükre az nagyon gáz, mivel azt sem tudják mit csináljanak ha kiir valamit. Nekem vannak olyan ismerősök, emberek akik megkérdeznek banális dolgokat, hogy kell keresni valami egyszerű dolgot. Meg az e-mailt hogy kell küldeni. Meg Firefox ban ez meg az.... Pedig magyarul telepítem fel náluk a progik javát, azért, hogy megértsék és ne kelljen még annyit sem gondolkodniuk ha angol.. De nem, inkább megkérdi, holott pár perc alatt rájöhetne.. Ez van sajna.
  • turul16
    #8
    WEP gyakorlatilag azonnal torheto, WPA mar kemeny, dio ha bonyolult a kod.

    Ha engem korlatoznanak cegen belul (letiltanak valmit amit szoktam hasznalni), az jelentene a legnagyobb biztonsagi kockazatot a ceg szamara, ha nem mondok fel emiatt azonnal :). De ahogy halottam, programozokat nem szokas nagyon korlatozni..
  • turul16
    #7
    "IT felelős automatikusan letiltja a .doc, .xls, .ppt formátumú email csatolmányok továbbítását a hálózaton, ami a cégnél egy teljes leállást eredményezhet"
  • Penge4
    #6
    Miért? Lassan már az irodai konfighoz is Core 2 Duo kell...
    A Vistában semmit nem fejlesztettek védelem terén azon kívül, hogy tettek bele egy "gyerekzár" szerű baromságot, amivel ugyanazt meg tudod csinálni, mint eddig, csak kattintsál még vagy 5x előtte és van egy Winfos Defender, ami szart sem ér, de legalább az nem zabál sok ramot.
  • dxtr
    #5
    jó cikk. grat!
  • szombi
    #4
    Nos. itt a példa, hogy ne az M$-t szidjuk a biztonságért.
    Aki szidja, az csak nem ért hozzá...
  • ostroml
    #3
    Sajnos ez igaz aki többet fizet több promo anyagot addddddd vagy akár a teszt gépet vissza se kéri sőt még sponzorál is annak a terméke mégha nem is működik, de mar elérte a 4 vagy 95/100-at.
    Pont most keresek ujj videokártyát egy félestém ráment de még értelmeseket nemtaláltam pedig a régivel sincs bajom csak az új alaplapból kifelejtették az agp-t 
  • sathinel
    #2
    Szerintem épp ezért kéne törekedni hogy minél jobb védelem legyen. Nem elég hogy azt mondjuk hogy aki belép azt büntetjük, és közben az illetékes szervek bármit megnézhetnek. Ha meg valaki felveti a hibát azt mondják meg lehet tanulni levédeni... Mint a cikkben. Halottnak beöntés.. Win alatt nézd meg mekkora üzlet a vírusirtó, tűzfal progi. És azt is vedd meg évente mert nem lessz jó védelmed. De mindez nem elég, mert a progiknak portoknak is be kéne lenniük állítva. Wirelesről nem is beszélek. Mindez akkor mikor az átlag ember megkérdi hogy hogy tud levelet küldeni? (találkozok ilyenekkel) A normális hardware szaklapok is kihaltak. Legtöbben minden kártyáról azt olvasod hogy a legjobb, és a hibákat, valódi teszteket a felhasználók írják be fórumokba.. A síma user meg szegény csak azt látja hogy olcsón is minden tökéletes, vagy be sem tudja állítani.
  • roliika
    #1
    It viszont az MS politikája nagyon nyerő, sőt még "kukább programokat kéne írni"... mindent letiltani, lenne 2 gomb és kész...azon a user nem tud mit elrontani. :)