105
Melyik a legjobb Gyros?
  • juzosch
    #25
    Hát ha a dzsánkfúdot szereted akkor hajrá. De ott még csirkét sem képesek beletenni.
  • Cat #24
    Nagyon egyszerű: mondd neki, hogy nem kérsz bele lilakáposztát. Egyébként nem magyarosítás, hanem így olcsóbb :D kevesebb húst kell belerakniuk.
  • leipsig
    #23
    görögbe a legjobb, ott lehet kapni az eredetit. az itthoniak már "magyarositottak" pl ilyeneket beledobálnak hogy: lilakáposzta,káposzta,paprika...
  • Dave John
    #22
    Én a görög gyrost bírom a legjobban. Ahol én voltam nyaralni ott isteni volt
  • GregSB
    #21
    Irakinál én is ettem már. Valóban átlagon felülit csinál, de nekem a numba one a Szeráj gyrosa maradt, abban minden íz klappol.
  • schrank
    #20
    ez nem tudom micsoda de úgy néz ki mint amibe bele ...
  • #19
    Borsod egyik legjobb gyrosa!
  • gordon 24
    #18
    Szeráj!!!! Ott a pont.. imádom!!
  • qper
    #17
    Újpest központnál van egy éjjel nappali GoGo hami, ott is elég finom gyrosokat szerkesztenek össze.
  • Cat #16
    Régen a keleti pályaudvar oldalában volt egy bódésor, ott a fickó azzal bolondította meg (és nyerte meg vele azt, hogy hajnal 4kor, buli után rendszeresen elzarándokoljak oda), hogy a tetejére még natur kempingsajtos szószt is rárakott. Ez elvette a csípős vad ízt, krémesebbé, lágyabbá tette, kiváló volt. (sajna ledózerolták a bódékat, szóval megszűnt).

    A legjobb budapesti gyros jelenleg a mester utcai 4-6os megállonál van, befelé kell onnan gyalogolni 50 métert az első utcába a templom felé. Két gyrosos van ott egymás mellett, a másodiknál kell enni. Ezt egy iraki fickó csinálja, és a hús minősége miatt jó, valami iszonyatosan finom, és eszméletlen adagokat pakol bele.

    Jó még egy görög fickó két kajáldája, a ferenc köruton, a corvin mozi mellett az üllői sarkán, a másik kb. egy éve nyitott egysége meg a baross utcánál, a köruton van. Szintén pitás megoldás, saját hússal csinálva. Nagyon kedves emberke, töri a magyart, de jófej.

    A köruton szerteszét lévő 3 testvér gyrososokról nincs jó véleményem, sima iparosmunka, igazi gyorskajáldák. Nem pitát használnak (nagy negatívum nálam), és a kreálmányuk olyan mint egy fagyi, annyi ideig is tart elnyalni. Ezeket inkább nem preferálom.
  • Broafka
    #15
    A margit Híd Budai hídfőjénél nyílt egy gyroszos szerintem az tök jó! :)
  • Csuhai G
    #14
    Jaja! Én is ott szoktam enni és nagyoon jó!!
  • GTheo
    #13
    Pont h görögben a legjobb a gyros, a hazi hozzáképest semmi...Itt pici stb, sültkrumpli az kell bele és itt Tzatzikit se tesznek bele ami kéne azért.
  • bertino
    #12
    icigyah, ilyet még nem is kóstoltam oO
  • juzosch
    #11
    A görögök nem tudnak gyrost csinálni. Idén nyáron először jártam náluk, és alaposan meglepődtem. Kb mintha a mekiben alkották volna. Sertés+sülkrumpli+ketchup+mustár a pitában.

    Pesten a legjobb gyros egyébként a mester utcánál van.
  • baca01
    #10
    jaja a szeráj isteni hely imádok oda járni :)
  • desigo
    #9
    A legjobb a Szerájos búzakásával.
    Amióta ott megkóstoltam nem is ettem máshol...
  • V43 1105
    #8
    Nekem a kaja számít :D
  • RaZoK
    #7
    tálalásból karó :D
  • Benc16
    #6
    Biztos finom lehet de elment attol még az étvágyam :D
  • V43 1105
    #5
    Egyszerű a dolog!

    Anno, az interneten kerestem egy kenyértészta receptet, amiből a pita lett. A csirke,pulyka húst bepácolom Kotányi görög fűszerkeverékbe, a zöldségeket felvágom ~(saláta,paradicsom,zöld paprika,hagyma), aztán natúr joghúrtba teszek összetört fokhagymát, borsot amellyett majd rákanalazok a
    megtöltött pita tartalmára, esetleg csípős erős pistát vízzel lehet hígitani és azt is rákanalazni :)
  • akyyy
    #4
    nem ette még de mindneki azt monjda hogy a görög. és nem a török! de ami ametroba van gyrosos az vmi isteni tálat csinál! de tutira semmi köze az eredeti igaz görög tálnak! De amig az ember csak ilyet evett és jó nkei akkor nem kell megváltoztatni a véleménéyt!:)
  • Brolly28
    #3
    nekem az őszök járkálnak néha pestre a piacra és néha hoznak
    de az vmi
  • Ronny
    #2
    nyomhatnál valami receptet:)
  • V43 1105
    #1
    Helló!

    Gondoltam nyitok egy fórumot, a kedvenc kajámnak, Ti hogy szeretitek?
    Itt egy saját otthoni "készítményem":