345
Hol ettétek a legjobb pizzát? Melyik a legjobb pizzéria?
  • ToCsEk
    #345
    hogy kapnák be rendeltem 2 pizzát, aztán mindekettőröl NEM LEHAGYTÁK A SONKÁT hát kapják be nyomorultak
    nem is lesz több rendelés fos királypizzától
  • #344
  • akyyy
    #343
    Kazincbarcika - Pizza bázis
    Kazincbarcika - Karnevál étterem
    Székesfehérvár - Kalóztanya
    Székesfehérvár - Pasakebab
  • #342
    Diósgyőr - Pizza Terasz



    Szerencs - Don patya


    Szerencs - R27


    Gesztely - Poroszkai
  • Whir
    #341
    Paradicsomszósz: Én úgy szoktam szószt készíteni, hogy fogok egy doboz passzírozott paradicsomot (félliteres papírdobozos kiszerelésben lehet kapni, szinte bármelyik élelmiszerboltban - ne keverjétek össze a kis fémdobozos sűrített paradicsommal - ez finomabb és frissebb ízű) és teszek bele fűszereket: sót, egy csipetnyi cukrot, frissen őrölt borsot és ami nagyon fontos: oregánót és bazsalikomot. Ezeket szárítottan szintén bárhol lehet kapni - külön külön is, és kapható többfajta olasz fűszerkeverék elnevezésű cucc is, amiben több fűszer is van. Ízléstől függően lehet bele egy csipet fokhagymát is, de én általában nélküle szoktam. Szerintem simán jobb, mint a házhozszállítós pizzák szószai, és a barátnőm is imádja. :)

    Ha nagyon gyakran csináltok pizzát, érdemes lehet venni cserepes bazsalikomot is. Nem drága: 5-600 ft körül van egy nagy cserépnyi. Egyszerű bánni vele: néha locsolni kell és olyan helyre rakni, ahol kap fényt. Felaprítva és a pizzára szórva csodálatos ízt adnak a levelei, ráadásul nem kell sok belőle hozzá, szóval egy cserépnyi nagyon sokáig bírja.

    A tésztát hozzá pedig ez alapján a recept alapján szoktam:
    http://www.fuszereslelek.hu/2007/11/sssn-99-os-pizzt-pizzarendelsnyi-id.html

    Készítek viszont egy egyetemi órámra egy beadandót arról, hogy ki milyen pizzát szokott enni és meg kell kérdeznem hozzá sok más főiskolást és egyetemistát. Szeretném, ha ti is kitöltenétek a kérdőívemet, mert rengeteget segítene a munkámban:
    http://tiny.cc/96iyt

    Köszönöm a segítségetek és jó szószkészítést! :)
  • kamilla6666
    #340
    Én eddig a Don Pepét találtam pizzából a legjobbnak, ha a pizza egészét vesszük, bár a mix-r finom, csak túl vékony tésztát csinál. A don Pepe egyéb kajái is elég jók, de van köztük 1-1 szörnyű is (pl a borsóleves)
  • szigetlakó
    #339
    A lényeg, hogy jó sok sajt és kolbász legyen rajt.
  • #338
    Utoljára itt ettem vékonytésztás pizzát, és nagyon tuti volt!

  • Rincewind
    #337
    "Hol ettétek a legjobb pizzát?"

    New York, Lombardi's.
    Leirhatatlanul finom. A rangsor masodik helyezettje--egy olasz kis hegyi faluban evett tradicionalis pizza--pusztan csak kullog utana.
  • Man19
    #336
    Tudja valaki, hogyan kell elkészíteni egy MITSUKO feltétet a pizzára?Ezekből áll: paradicsomos alap, mézes, chilis csirkemell, ananász.
  • JürgenKlinsmann
    #335
    Legutóbb én is ilyet rendeltem, tényleg nagyon finom. Nekem még a kedvencem a "klasszikusok" közül a Négyévszak, kb amióta szilárd táplálékon élek ez a kedvenc pizzafélém. Bár amennyire klasszikus, annyira könnyű elrontani az arányokat.
  • Man19
    #334
    Ha megtennéd nekem ezt, akkor nagyon szépen megköszönném, és még boldogabb lennék, ha sikerrel is járna a kérdezés! :):)
    Mert szerintem az összes pizza titka a tésztában és paradicsomszószban keresendő, a többi dolog mellékes... ;)
  • Tűzmadár01
    #333
    Arról nem sokat tudok, de van szakács ismerősöm,majd rákérdezek hogy csinálják.
  • Man19
    #332
    Ha tud még valaki tészta receptet nyugodtan mondhat, szeretnék kipróbálni több bevált receptet is, és majd azok közül kiválasztom a legjobbat! :)
  • Man19
    #331
    Nagyon szépen köszi! :) A pradicsomszószos dologról nem tudsz valamit?
  • Tűzmadár01
    #330
    20 dkg liszt, 2 dkg élesztő, 1 kk cukor, 1,5 dl tej, 1-2 ek olaj vagy margarin, só

    Az élesztőt a tejben a cukorral felfuttatod és a többi hozzávalóval összedolgozod. Ez 1 pizzához való adag. Ha akarsz tehetsz bele 1 tojást,de nem szükséges.
  • Man19
    #329
    Még valami: Tudja valaki, hogy az a paradicsomszósz, amit a pizzériákban raknak a pizzára általában, az mit szokott tartalmazni a paradicsomon kívül még?
  • Man19
    #328
    Üdv!

    Tudnátok nekem mondani általatok jól beváltnak ítélt pizza tészta recepteket? Gondoltam megpróbálom itt, hátha jobbakat tudtok, mint amik a szakácskönyvekben vannak...

  • Fabio Capello
    #327
    No mi a stájsz, senki nem rendel már pizzát? :D

    Most rendeltem az Il Trenoból Chiaro-t, kurvajó :D
  • Carloska
    #326
  • Christiansen
    #325
    Mix-R nagy kedvenc
  • ToCsEk
    #324
    ez meg wtf? :D
  • akyyy
    #323
    ?????????????
  • #322
    http://kaja.napiszar.com/

    beszarás...
  • Freeda Krueger
    #321
    Mix-R és Doctor pizza.
    Mindkettő a Bosnyák tér környékén van,finom pizzával.
  • ToCsEk
    #320
    valaki tudna mondani egy helyet pesten ahol 14.kerbe szállítanak házhoz?
    netpincéren van egy rakat hely de ti biztos tudjátok melyik a jó?!?! :)
  • Desiderata #319
    osztom! tényleg nagyon finom a Pizza Forte, főleg a tejfölös pizzája
  • dav1d
    #318
    *elakadásjelzővel
  • dav1d
    #317
    igen pont ezektől lesz jó
  • dav1d
    #316
    te senkit ne oltsál 2 irányjelzővel
  • Christiansen
    #315
    basszus az tényleg iszonyat jó!!!!

    talán hétfőn megyek is:D
  • Phat Smoker
    #314
    nagy nyári pizzateszt:
  • RS
    #313
    Járogatom az országot, sok pizzériában megfordultam már, jó volt mind de azt az ízt és minőséget mint a Kis-Itália pizzériában ettem utánozhatatlan, tökéletes. (A Kis Itália Kiskunhalason található)
  • hunbasser
    #312
    ezt a Zamárdi pizzériát már nekem is mondták :)
  • BADE
    #311
    itthon a legjobb pizzát eddig a Mauroban(Zamárdi) ettem,aki teheti mindenképp próbálja ki
  • Christiansen
    #310
    túlsült, túl olajos..:C
  • Kinga19
    #309
    és sztem elég erősen reklám
  • Kinga19
    #308
    ez elég gyengus
  • dav1d
    #307
  • dav1d
    #306








    Pizza Gyros:



    Pizza China: