54
minden napra egy koktél elkészítési módját írjátok le
  • ragazzi
    #54
    Akkor még egy dolog amiért külföldre kell utazni. A kókuszosat minden formában szeretem. A többi íz is biztos bejönne:D
  • Rubenvagyok
    #53
    Hát nem is lehet kapni. Amúgy a banános tényleg "fincsí" de a többiről nem is hallottam. Valahol valamelyik szomszédos országban lehet kapni nem tudja valaki.
  • ragazzi
    #52
    Nem is gondoltam volna, hogy ilyen sokféle van. Nekem a Maliburól egyből a kókusz jut az eszembe. Egyszer végigkóstolnám a többit is:D
  • yaman
    #51
    Ja, kicsit utánanéztem és van belőle sok féle: banános, kókuszos, ananászos, mangós meg valami vegyes gyümölcsös. Mondjuk nálunk nem nagyon láttam ezeket sehol boltban, szóval lehet hogy csak kókuszos van itt.
  • Kmarha
    #50
    masik pias topicba pont a maliburol beszelunk :) Valaki irta hogy regebben volt bananosban is.
  • riddin
    #49
    Ohh tényleg. És ez a rum csak kókuszosban van?
  • nagyadam77
    #48
    Olvasd a #46-ost. Amúgy ha jól tudom konkrétan barbadosi rum.
  • riddin
    #47
    És ez a Malibu micsoda? Milyen rum, még sosem hallottam róla.
  • nagyadam77
    #46
    Szerintem a vodka az mindegy, egy szint fölött már bármelyik jó csak ne ilyen teszkó-vodka és társait használj :) A Malibut én egyszer próbáltam, kókuszos fehér rum, finom volt de nem az én ízvilágom.
  • yaman
    #45
    Hm, jól hangzik ez a koktél szeretem a limonádét, meg a rumot, vodkát. Ez a Malibu rum ez milyen? Még sosem ittam, illetve milyen vodka jó hozzá?
  • Rubenvagyok
    #44
    Hát azt tudom hogy mi van benne de, hogy hogy is kell elkészíteni azt passzolom.
    1/2 rész Malibu rum
    1/2 rész vodka
    3 rész limonádé
    2 menta-ág
  • nagyadam77
    #43
    Sajnos ezt én is tapasztaltam. Mondjuk én szeretem a Mojitot de a legutóbbi 2 helyen ahol kértem, hát finoman szólva is csalódtam azóta nem erőltetem. Az ember azt hinné nem olyan bonyolult megcsinálni (mondjuk én se tudom):))...
  • yaman
    #42
    Hi !
    Jó koktél recepteket keresek, itt látom van már pár, az a St. Lawrence az miből készül?
  • Rubenvagyok
    #41
    Mohito tényleg uncsi meg elég sok helyen el szokták rontani! Nekem ez az ami bejön mostanában ST. LAWRENCE LEMONADE próbáld ki!
  • Vogel
    #40
    Én hányok a mojito-tól, már a szagától is. Csokis, likőrösök az ütősek.
  • riddin
    #39
    Nem tudtok esetleg rumból készült koktélokat?
  • Rockynhooo
    #38
    oda is van írva ,hogy Collins pohárba szervírozzuk:P
  • Angyisz
    #37
    Na így kéne kinéznie.

  • kulabácsi
    #36
    hát én múltkor megkóstoltam, nekem annyira nem jött be, de frissítő italkának végülis elmegy :)
  • Angyisz
    #35
    Mondjuk az a Mojito kép kicsit csalóka mert a színe nem ilyen, illetve a Mojito a Long Drinkek "csoportjába" tartozik és azokat köztudottan Collins (hossszú egyenes) pohárban kell felszolgálni ami kb. 430 ml.
    Egyébként tényleg finom.
  • mahalo
    #34
    Köszi a tippet:) Majd kipróbáljuk a haverokkal. Igy legalább könnyebb lesz berúgni:P
  • masika
    #33
    Sztem nem az van a képen :D Mikor legutóbb láttam Mojitót, még átlátszó volt :P
    Nekem amúgy a long island recept jön be az axe-on. Bár fehér rum helyett érdemes kipróbálni Portoricóival. Csak akkor nem 11 fokos lesz a végeredmény... :P
  • kalaposkan
    #32
    Nekem a színe tetszik nagyon! Király!
  • hamotar
    #31
    Na tud valaki valami más receptet az axe-os mojito mellett? :D
  • kasokaa
    #30
    Köszönöm, sajnálom tudatlanságomat :P Én maradok a bacardi kóla mixelésénél, esetleg vodka narancs :) Bár, ha elég erős ez az angosutra vagy hogy hívják akkor jöhet, ez olyan mint a tequila? No mindegy majd rákeresek :)
  • balinteert
    #29
    "SzármazásAz Angostura Venezuelából, Trinidad szigetéről származó erős ital, nevét születési helyéről, Angostura városáról kapta, ahol feltalálója Dr. Sieger tevékenykedett."

    Remélem segített :D
  • kasokaa
    #28
    Mi az az angostura?
  • hamotar
    #27
    Ez kurva finom kis itóka, egyik legjobb koktél a világon!
  • bodrisa
    #26


    Mojito, jeeee a legjobb ital a világon
  • balinteert
    #25
    Na emberek, itt az ideje, hogy felevelenítsük ezt a kis topikot. LEsz nálunk egy kissebb fajta bulicska, és erre kellene nekem egy két jó kis recept. Valaki? :) Kösszi
  • Jagumo
    #24
    hmmm van par jokis dolo de nem olyan sok :S:(
  • Lacee
    #23
    lehet hogy többen kéne ide írni :)
  • kulabácsi
    #22
    aszongya minden napra 1 koktél! hát itt vki jön nekem kurva sok koktélrecepttel azt már látom xD
  • Lacee
    #21
    Tequila Sunrise


    * Jégkockák
    * 2 rész tequila
    * fél rész grenadine
    * 4 rész narancslé

    Pohár:
    Highball


    Töltsük meg a poharat félig jéggel. Adjuk hozzá a tequilát és narancslét, keverjük őket össze.
    Adjuk hozzá LASSAN a grenadine-t és engedjük leülepedni az alján. Grenadine helyett adhatunk hozzá pl feketeribizlilevet is, ha muszáj :)


  • XDD
    #20
    Mára 1 Híres koktél.

    Mojito

    1 db lime
    5 cl fehér rum
    2 cl cukorszirup
    mentalevelek
    tört jég
    szóda

  • kulabácsi
    #19
    na ez az h az összetevőket beszerezni az kicsit húzós dolog:D
  • Lacee
    #18
    tedd azt, ennél egyszerűbb kevés van, ha akad hozzávaló :)
  • kulabácsi
    #17
    ezt mindig is ki akartam próbálni
  • Lacee
    #16
    na akkor mára egy egyszerű de finom és ütős :)

    Long Island Iced Tea

    2 cl vodka
    2 cl gin
    2 cl tequila
    2 cl fehér vagy barna rum
    1,5 cl Triple Sec vagy Cointreau
    1,5 cl citromlé
    cola

    Az összetevőket (a cola kivételével) egy pohárban sok jéggel kicsit összerázzuk, majd felöntjük colával és megkeverjük.


  • kulabácsi
    #15
    ti még nem találkoztatok ilyennel?:O nem kell vele foglalkozni azt annyi, úgyis megkapja a büntetését...