23
Abev 2006 Program
  • megaaciD
    #23
    Sziasztok

    Lenne egy olyan problémám, hogy az adatbázisomat szeretném egy másik gépre áttenni, de mikor átmásolom, akkor a 2007eseket nem tudom megnyitni. Segítsetek nekem, hogy oldjam meg? Átmásoltam mindent, ami az abev könyvtárban van.
  • Evin
    #22
    Csak persze ne úgy keresd, hogy sulinet, hanem vmilyen" számítógépbe fektetett költség", vagy hasonló.
  • pekka2
    #21
    kösz, megnézem, csak lusta vagyok végigolvasni az egész kitöltési útmutatót..
  • Evin
    #20
    A teljes összeget kell majd beírni, és abból a program 60eFT-ot fog beírni a megfelelő helyre.
    0653 talán?
  • pekka2
    #19
    JA, én is ugy tudom, h 60 000-t lehet visszaigényelni, de melyik nyomtatványt kell kitölteni?
    Sose voltam még Önadózó...

    Tudja valaki?
  • nesto
    #18
    Ha jól tudom 60'000-et lehet visszaigényelni és csak a számla kell hozzá. Vagy nem?!
  • nesto
    #17
    Probléma úgy lett megoldva hogy a régi vinyómat beraktam és rátelepítettem a programot, tehát külön vinyón, és beállítottam a windowsba hogy hetente készítsen biztonsági mentést a program dolgairól. így már remélem jó lesz
  • PetruZ
    #16
    Nézd meg a registry-ben a HKLM/Software/APEH alatt, hogy milyen bejegyzések vannak és milyen útvonalakra mutatnak. Ha szükséges, javítsd, egy próbát ez is megér.
  • pekka2
    #15
    Hey,
    működik ez a fórum?
    Az lenne a kérdésem, hogy ha sulinetes adókedvezményt akarok érvényesíteni, akkor melyik nyomtatványt kell kitöltenem?
    Elektronikusan is lehet?
  • Evin
    #14
    A legegyszerűbbet nem próbáltad csak!
    Telepítsd rá az abev2007-et a korábbira. A telepítő minden hivatkozást át fog arra állítani, a mentett adatokhoz pedig nem nyúl.
    Probléma megoldva.
  • ForzaInter
    #13
    lol:DD
  • CattiBrie
    #12
    ja nem, hazudtam :S

    de megatláltam, hol van:
    C:\Program Files\Abev 2006\adat\[Név].dat

    tehát neked ugyanitt, csak a G-n kell lenni - szerintem :)
  • CattiBrie
    #11
    én alapból egy külön - saját magam által létrehozott - könyvtárba mentettem az állományokat
  • Borg
    #10
    A dokumentumaid tuti nem tűntek el. Installálj egy új ABEV-et, és keresd ki az elmentett dokumentumokat, és másold bele őket az újba.
  • nesto
    #9
    Ez valami egészen furcsa helyzet. Az ini-ben ki se kell javítanom, mert jó meghajtó nevet ír, unintsallálni viszont nem tudom a programot, mert azt írja hogy a régi meghajtó szerinti E:/Abev...abev.exe nem található, nincs mit törölni. (Már a D meghajtón van.)
    Hát nagy hülyeség volt ez a meghajtó átnevezés, ez van akkor ha más belepiszkál a cuccaidba..
    Lehetséges hogy a kitöltött de eltűnt dokumentumok miatt az Apeh valami féle bűntetést kiszab? Csaknem:S
  • Schwarz
    #8
    nem fontos ügyfélkapu reg, csak akkor, ha neten küldöd be, ha csak kinyomtatod és bevágod a válaszborítékba akkor nemkell (nekem van )
  • PetruZ
    #7
    A telepített Abev gyökerében van egy "abev.ini" fájl, ebben ellenőrizd a "Datapath" értékét, és ha nem jó, javítsd ki (arra a könyvtárra kell mutatnia, ahová az Abev lett telepítve, és a végéről ne hiányozzon a backslash). Esetedben valószínűleg csak a meghajtónevet kell kijavítani a string elején.
  • csgery
    #6
    Igen, sztem is ez lenne a megoldás
  • TS Zolly
    #5
    Pl onnan. Regisztrálni kell elösször egy okmányirodában az ügyfélkapura.

    Nestro neked meg a megoldás, telepisd ujra. Elveszett dokumentumokat meg keresd a korábbi G vagy a C meghajtón. Futtasd a keresőt, hátha megtalálod, de lehet a Documents and Settings-neved-Dokumentumok közt van.
  • passatgt
    #4
    nevezd vissza G-re:)
  • bertino
    #3
    ott is van
  • csgery
    #2
    Először is, ezt a progit honnan lehet leszedni? Csak nem az APEH oldalán van ?
  • nesto
    #1
    Nem tudom hogy számíthatok-e segítségre, bizonyára sok ember tudja kezelni a programot de nemhiszem hogy pont fórumkat vizslatnak. Az Abev2006 egy program, amellyel az elektronikus adóbevallásokat kell intézni, nagyon fontos, és (az Apeh számára) hasznos is.

    A problémám az lenne, hogy fel lett telepítve az egyik meghajtóra a program, ("G:" meghajtóra) ezután megtörténtek az ügyintézések, minden rendben ment. Egy alkalommal azonban át lett nevezve a G meghajtó D meghajtóra. Ez után már semmit sem talál a program, nincsenek meg a dokumentumok, nem tölti be őket de nem is találni. Mit lehet ilnyekor tenni?