33
  • Csaba42
    #33
    De egy böngészőhöz teljesen felesleges levelező program. Ez olyan, mintha TV-t szerelnének fel a fűnyíróra. Ne azzal legyen eltelve az IE, hogy többmillió dolgot tud, hanem egyet tudjon, de azt jól: böngészni!!!
  • Emmegki
    #32
    Megéri nekik, nem baxtatják őket azzal hogy monopólium van. Az IE fejlesztési költségét meg úgyis bevasalják a win árában.
  • Dj Faustus #31
    "A levelező prg. integrálást az IE. már a 3-as szériától tudja kb."
    Nem levelezőprogramról van szó, levelező szolgáltatásról:
    "Schroepfer az egyik legérdekesebb lehetőségként a levelek késleltetett továbbítását említette meg, amely elsősorban az internet időleges hiányát hivatott kiküszöbölni. Ez lehetővé teszi majd a különböző webszolgáltatásokon (tehát nem a levelezőklienseken) frissen megírt elektronikus levelek eltárolását és automatikus továbbítását abban a pillanatban, ahogy ismét felkapcsolódunk a világhálóra."
  • BlueGold
    #30
    A levelező prg. integrálást az IE. már a 3-as szériától tudja kb. 1997 óta már éppen ideje volt a Foxi-hoz is adni egy levelező programot.
  • kbupdate
    #29
    Újabb részletek a FireFox 7.0ás (HÉT) verzióról, röviden ez derült ki:
    Ki lesznek benne olyan hibák javítva, amik az előző verziókban voltak (ám eddig felfedezetlenek) és lesznek benne újabb hibák, amiket még ők sem tudják, mikor fognak kiderülni:D:D:D
  • turul16
    #28
    Szerintem rajottek a marketingesek hogy 2.0 << 7.0 ezert gyorsabban huzzaka verzio szamot, hogy nagyobb legyen, mint a konkurenseknek. De ha jobban belegondolok 9.1 >> 4.0 ugyhogy sietni kell :)
  • MerlinW
    #27
  • sonicXX
    #26
    Az SQLite egy miniatűr relációs db kezelő, nem egy NASA fejlesztés, tehát képes növelni az indexelt kereséssel a sebességet ugyanakkor nem foglal nagy memóriát. Az FF-ben amúgy is elsősorban azzal volt eddig is a baj, hogy mintha a fejlesztők nem ismernék azt az API hívást amivel egy lefoglalt memóriaterület felszabadítható...
  • wanek
    #25
    Ezekre az "újításokra" semmi szükségem nincs. Maradok a 2-nél.
  • Sanyix
    #24
    De van adblock alatta... eszközök/haladó/letiltott tartalom. Ha nem akarod egyenként beírogatni, vagy rákattintgatni a nem kívánt dolgokra, akkor beraksz egy tiltólistás init a nemtudom hova (meg kell nézni a configban).
  • JeD
    #23
    Azért lenne értelme absztrakciós réteget írni (gondolom én), hogy ha már van az ember gépén egy adatbázis (mert pl. fejleszt, vagy akármi), akkor nem rak fel +1 dolgot.

    Mondjuk szerintem Firefoxnak egy dologra kéne most koncentrálnia a sok felesleges hülyeség helyett, ez pedig a sebesség. Mióta kipróbáltam az Operát, nagyon nem akarózik visszamennem. Csak azt az egy-két extensiont sajnálom (meg az adblockot), ami nincs alatta.
  • Benoke
    #22
    Vagy egy böszme adatbáziskezelővel összeházasítani :) pl Oracel, DB2, MSSql, Progress :)
    Ettől ugyan nem lenne ingyenes, de legalább piszokjó adatbázismotor lenne alatta, bármelyik is lesz :D
    Szerintem Teljesen jó az SQLLite.
  • c4nn1b4l
    #21
    sqlite-tol csokken memoriaigeny, vagy rohadtul nem lesz hatassal ra?
  • ProClub
    #20
    Őszintén szólva igen, bár valószínűleg a Thunderbirdben mégtöbb haszna lenne. Nekem az lenne az ideális, ha MySQLben tárolná a dolgait és tárolt eljárásokkal valósítaná meg az egyes funkciókat, mert akkor kedv szerint át lehetne szabni az adatbázist.

    Ezzel aztán lehet integrálni más rendszerekbe. Megvalósulna a rendszeradminok álma. Mert erre eddig csak MS megoldások voltak.
  • SymbioC
    #19
    Nyugi, még mindíg jobb, mint ha IE6-tal tennéd
  • BiG G
    #18
    és ha nekem az 1.5 is tökéletesen megfelel? tudom gáz vagyok :)))
  • shusaku
    #17
    Ja, nehezsulyu adatbaziskezelovel hasznalni a firefoxot? :D nemar
    Az SQLite-ban pont az a poen, hogy a binarishoz linkelheto egy pehelysulyu relacios adatbazis-motor.
  • etzel
    #16
    ha proxy mögött vagy, tényleg elég sokáig lebénul egy hibás url-re
  • Sadist
    #15
    Azt neked hogy sikerült összehozni? Mert nekem még URL begépelésétől nem fagyott meg. Sőt, sokkal gyorsabban dobja ki a találatokat historyból, mint IE.
  • Tetsuo
    #14
    Ezt sok szoftvergyártónak el lehetne mondani.. :)
  • Turmoil
    #13
    Amig egy böngésző képes hosszú percekre kifagyni egy elgépelt URL miatt, addig talán más irányba kellene fejleszteni. Pl. megismerni a szál-kezelést és alkalmazni minden olyan folyamathoz, ami 0.01 mp-nél tovább tarthat.
    Mert ez így
  • Sil78
    #12
    Majd április után leszel gáz, addig még van támogatás az 1.5-re is.
  • Sil78
    #11
    Talán mert nem akarnak két-három évet várni egy új verzió megjelentetésével.
  • Vorpal
    #10
    Oldschool vagy.DD
  • scs17
    #9
    igen
  • BiG G
    #8
    gáz vagyok hogy firefox 1.5-el nyomulok?
  • ProClub
    #7
    SQL alapú tárolás! Végre valami jó hír! Kár, hogy az SQLite mellett döntöttek. Jobb lett volna valamilyen absztrakciós réteg, hogy lehessen más SQL szerverrel is használni
  • Lost Lont
    #6
    És tök jó, éljenek a programozni nem képes programozók...
    Amúgy miért terveznek előre 3-as és 4-es verziót? Miért nem lehet mindent, amit kitalálnak rögtön a 3.0-ba belerakni?
  • Dj Faustus #5
    "a java 2.0 méglassabb lesz..."
    Java != Javascript
    Másrészt az Adobe is beszáll a Javascript 2 motor fejlesztésébe (Tamarin néven).
    Harmadrészt: Javascript 2
  • concrete
    #4
    "támogatni fogja az egyelőre szintén fejlesztés alatt álló JavaScript 2 nyelvet. Ez utóbbi a nagy sebességű webalkalmazások megírásának leegyszerűsítését hivatott megoldani, megkönnyítve a kevesebb tapasztalattal rendelkező fejlesztők munkáját. "

    tehát nagyobb objekt-ekből válogat a "programozó", a java 2.0 méglassabb lesz ... ugye ??? tökjó, éljen a fejlesztés
  • Balumann
    #3
    Már korábban is volt hír, hogy a microsoft segít a Firefox fejlesztésében. Nem biztos, hogy egy ingyenes böngésző meg levelező program fejlesztői nagy konkurenciát jelentene a Microsoftnak... Microsoftnak is mind1 sztem, hogy IE-t vagy Mozilla-t használ :|
    Habár kitudja, milyen céljaik vannak
  • 0Speed0
    #2
    Esetleg valami infó a Firefox 5-ről, netalán a 6-ról??!!
  • Flashy
    #1
    "a Microsoft közreműködésével"? márminthogy a microsoft segítséget fog adni egy konkurens és egyelőre egyre növekvő népszerűségű program fejlesztéséhez.