92
A Nokia 3110 visszatér - máshogy
  • DjDano
    #12
    Szerintem a 3110 bőven tudja azt ami egy mai telónak tudnia kell és mindezt 40 ezer körüli áron!
  • Landren
    #11
    Olyan menü van Nokia telefonokban, amilyet a vevő(szolgáltató) kér...

    Nekem csak az a gondom a Nokiákkal, hogy ami már tényleg jó lenne az nagyon drága.
  • Taranov
    #10
    Nekem legutóbb a Sony Ericcson W810i-hez volt szerencsém, azóta állítottam egy házioltárt a Nokiának.
  • dotkom
    #9
    szerintem messze a nokiak a legjobbak. a samsung egy csillil villi lany telefon nem tul jo menuvel, a siemensek meg nagyon bugyutak stb. (most nem sorolom fel mindegyik telefontipust)
    Egyebkent van nokia telefon vodafone live menuvel? Mert a vodafone live menunel rosszabb nem letezik. talan a siemens meg meg kozeliti, de akkor is.
  • zolo
    #8
    Csak nekem tűnik furcsának, de a Nokia miért nem csinált 4xxx számozásóú sorozatot?
  • Taranov
    #7
    Ez nem a Nokia hibája. Úgy kezdődött a dolog, ha jól emlékszem, hogy a Samsung elkezdett kihajtogatós origami telefonokat gyártani kisfiúknak/kislányoknak tele értelmetlen funkciókkal, sok zenélő, színesen villogó valamivel, 2 nap alatt merülő akksival.
    A Nokia meg gondolom kétségbeesett, hogy "Atya ég! Miért fejlesztettük mi ki a 6210-est, a 6310-est, a 8000-es szériát (ami azért sosem nem volt csúnya, legfeljebb drága) a 9210-est, mikor az emberek az igazi szart veszik?"
    Na, akkor innentől kezdve meg kellett változzon a koncepció, jött az egyre értelmetlenebb menürendszer (ami véleményem szerint még mindig a leglogikusabb a piacon), ki kellett venni a normáis Ring Ring néven futó csengőhangot, és át kellett állni a joystickos megoldásra.
    Ha reálisan nézitek a dolgokat, 5-6 modell is elég lenne a Nokiánál, mindenki azt venné, amire szüksége van, de azt gondolom, hogy szinte csak a kommunikátor széria vásárlói azok, akik kihasználják a rendelkezésre álló funkciókat.
  • Landren
    #6
    ebben nincs semmi rosszmájúság, ez egyszerűen így működik...
  • DjDano
    #5
    a rosszmájú megjegyzéseket inkább hanyagoljátok...
  • Landren
    #4
    Majd ez kicsit le lesz butítva, meg picit más külső, és már kész is a 2110-es.
  • Pheel
    #3
    Na igen, kezdenek kifogyni a számokból. Bár bevezették az N és E sorozatokat, de úgy látszik az nem elég. Várom a 2110 újabb változatát. :)
  • Landren
    #2
    Nagyon egyformák ezek a telefonok már, tök olyan mint a 6070-es, én pl. nem vennék Nokiát.
  • DjDano
    #1
    A 3GSM egyik megdöbbentő meglepetése, hogy a finn gyártó - történetében először - ugyanazzal a modelszámozással jelentetett meg két készüléket is, mint amit már annak idején (igaz, jó régen) felhasznált. A Nokia 3110 bizony a 90-es évek végének egyik legközkedveltebb mobilja volt.

    A háromsávos (EGSM 900, GSM 1800/1900) Nokia 3110 classic várhatóan 2007 második negyedévétõl kerül forgalomba, adók és kedvezmények nélküli ára pedig 150 euró körül lesz.



    Az új Nokia 3110 legontosabb jellemzői:

    * Súly: 87 g
    * Méretek: 108.5 x 45.7 x 15.6 mm
    * Kijelző: Aktív TFT 262,000 szín, (128 x 160 pixels)
    * Kamera: 1.3 megapixel (8x digitális zoom)

    Multimédia:

    * Támogatott média formátuok: MP3, MP4, AAC, AAC+, enhanced AAC+. H.263, H.264, WMA
    * Csengőhangok: 64 polyphonic MIDI, MP3, AAC/eAAC+, AMR audió klipek és video
    * Video streaming (3GPP)
    * Stereo FM rádió
    * True tone támogatás
    * DRM (Digital Rights Management) release 2.0
    * XHTML böngésző
    * Java MIDP 2.0
    * Macromedia Flash Lite 2.0

    Memória:

    * 9 MB user memory
    * Bővíthető microSD memória kártya 2 GB-ig

    Gondoltam egy topikot megér ez a legújabb sikervárományos, nekem nagyon bejön