103
  • bvalek2
    #1
    "feltehetően nem is voltak tudatában az alkalmazott szabályok matematikai tulajdonságainak és következményeinek"

    Ez elég lekicsinylő feltételezés egy olyan kultúráról, amely 500 évvel megelőzött minket... bunkó Amerika mellesleg épp most készül lebombázni őket
  • Ronny
    #2
    csak azt vették át, amit a görög-római kultórkör elkezdett. Azok a bunkó amerikaiak a Holdon jártak, amikor ők még egy vasalót is csak nyugati segítséggel tudtak megtervezni.
  • Indestructible
    #3
    "ötszörös rotációs szimmetriával" ezt valaki bővebben magyarázza már el, legyen szíves.
  • BenceYCE
    #4
    Amerika épp Izrael lebombázását fontolgatja? Én meg azt hittem, hogy erőiket egyesítve az Izraelt körülvevő országok egyikét irtják épp ki. Biztos lemaradtam valamiről...
  • babajaga
    #5
    "feltehetően nem is voltak tudatában az alkalmazott szabályok matematikai tulajdonságainak és következményeinek."

    Biztosan semmiféle mataematika nem volt a minták tervezésében. Minek lett volna.
  • Cnut
    #6
    500évvel kit előzött meg? Vagy Te nem európai vagy?
  • Dj Faustus #7
    "Amerika épp Izrael lebombázását fontolgatja?"
    Miért épp Izraelt?
    Egyrészt a iszlámról van szó, ami az arabok vallása, másrészt Isfahan nem izraelben található.
  • Dj Faustus #8
    Rotációs szimmetria
  • Xantia
    #9
    Hát római kultúrában nem nagyon volt matematikának szerepe. Egyetlenegy római hires matematikusról sem hallottunk, ők a görögtől importálták a munkaerőt! Emiatt maradt le a keresztény világ vagy 500 évre, miközben az indiai és arab kultúra szárnyalt. A legtöbb szavunk (Al'Garb=algebra) és félrefordításunk (sinus=öböl) is az arab fordításból adódik.
  • Xantia
    #10
    Tudtátok, hogy a nyelvújítás időszakában a sinust kebelnek akarták fordítani, a cosinus-t pótkebelnek, az arc-cosinus-t visszás-pótkebelnek. Aztán persze megbukott. Még az eredeti latin sinus szó is hibás fordítás eredménye, jelentése: öl, öböl, kebel. Az eredeti indiai szó húrt jelentet, ez arabul jiba, amiból jr-t írtak le. A középkori fordító jaib-ot értet ezalatt, ami öl vagy az öböl szája. Ebből lett a magyar kebel. Szóval ötszáz évvel ezelőtt mi még nagyban majmoltuk a fejlett arab világ tudományait. Utána ők megrekedtek, nálunk meg beindult a kapitalizmus.
  • BenceYCE
    #11
    Áhh! Értem! Akkor valóban kutyafuttában olvastam. SRY!
  • Dj Faustus #12
    ötszörös rotációs szimmetriájú alakzatok
  • HUmanEmber41st
    #13
    A sakk is indiai "találmány" az is az arabok közvetítésével jutott el Európába.
    A középkori arab tudomány ( al-khemia, al-gebra stb) alapjaira épült a középkori EU tudománya, a 10-es számrendszer és a számok alakja is arab eredetű...
    Míg Mohamed próféta nem írta meg a Koránt, addig egész normális népek laktak arrafelé :D
  • Spica
    #14
    de addig nem is volt nagy kultúrájuk meg tudományuk :)
  • snakekiller
    #15
    Amerika Irakban népírtást végez? Hát nem humanitárius missziót hajtanak végre, de ez azért ordas csúsztatás.
  • Xantia
    #16
    Most is normális népek élnek ott, csak amig a politika egy szekéren utazik a vallással, addig a lovak közé van dobva gyeplő.
  • babajaga
    #17
    A kereszténység elterjedése és uralkodása miatt maradt le Európa a tudományok átvételében. Az arab kultúra 1000 körül virágzott és a keresztes lovagok révén még bejöttek bizonyos eredményei, de később már semmi, ekkor volt a "sötét középkor" a reneszánsz után.Galilei, Giordano Bruno stb. Most az iszlám akadálya azokban az országokban a fejlődésnek, "sötét XXI. század"
  • babajaga
    #18
    Mi ez az esztelen Amerika gyűlölet egyeseknél? Bántotta őket az USA?
  • archkoven
    #19
    Ez most a divat. Próbál a sok kis suttyó "trendi" lenni.
  • kukacos
    #20
    A történelemtudásod kicsit frissítésre szorul... A "sötét középkor" kifejezés a római birodalom bukása utáni időket jellemzi, mert ebből a korból kevés írásos feljegyzés maradt. Bővebben: http://en.wikipedia.org/wiki/Dark_Ages
  • zzebi
    #21
    Minden kornak megvolt a maga virazgo civilizacioja. Eleg nehez lett volna az amerikaiaknak a kozepkor kozepen matematikai zseninek lenni, mivel akkor meg csak el sem jutottak oda az europaiak. Az teny, hogy a keleti tudosok nagyot alkottak a kozepkorban, de az mar sokszaz eve volt. Ma mar a nyugati civilizacio vezeti a tudmanyos kutatasokat es az innovaciot. Azsia kontinentalis resze most gyakorlatilg rabszolgamunkat vegez, mig japan sosem az innovaciojarol, sokkal inkabb az ugyes masolasrol es es a meglevo dolgok tovabbfejleszteserol volt hires.

    Amugy ezekrol a mozaikszerusegekrol csak eros tulzassal lehet azt allitani, hogy komoly matematikai ismeretekrol tanuskodnak. Ennyi erovel az osembert is nevezhetjuk a termodinamika zsenijenek, mert tuzet csiholt.
  • babajaga
    #22
    Az inkvizíció kora meg a felvilágosult középkor.
  • Tetsuo
    #23
    Nem lett volna rossz, ha matekórán keblekről tanulunk! :)
  • Su0my
    #24
    miért téged bántott hitler? És szereted?
  • Su0my
    #25
    én inkább hanyatlónak nevezném
  • Su0my
    #26
    * : Amerikát
  • Darth Sith
    #27
    Roger Penrose ezen eredményéről még nem hallottam, de úgylátszik nem kevés területen alkotott nagyokat. :)
  • yann
    #28
    a kérdést így is fel lehet tenni:
    Mi ez az esztelen amerikai seggnyalás egyeseknél? Támogatta/ja őket az USA?
  • yann
    #29
    még mielött...

    azt én is elitélem hogy rengeteg vélemény osztja azt a nézetet, h az amerikaiak ostobák, pökhendiek, stb. ez természetesen nem igaz, csak a hangoztatóit minősíti. de nem kéne átesni a ló tuloldalára. ez sajnos magyar "jószokás": nem tudunk középen maradni, mindig a végletek között pattogunk. no de elég a közhelyekből.

    a témára térve, hogy ne csak offoljak, velem van baj, mert én látok ismétlődést a mintában. vagy a képek pont nem azt a mintát mutatják amiben nincs ismétlődés?
  • HUmanEmber41st
    #30
    Sin= cici ^
    cosin: öl v

    Ha így tanítanák, az összes fiú azonnal vágná :D :D

    yann: nincs minták ismétlődése..
  • babajaga
    #31
    Ez egyszerűen marhaság. Ha valaki nem támad valakit az egyáltalán nem azt jelenti hogy rajong érte. Olyanok hőbörögnek Amerika ellen akiknek semmi kárt sem okozott.Sőt olyan vett részt tüntetésekben amerikában aki ösztöndíjat nyert a Harvardra.
  • Inquisitor
    #32
    "Egyrészt a iszlámról van szó, ami az arabok vallása, ..."
    Irániak tudnak róla? :D
  • Xantia
    #33
    Nem érte az Amcsikat. Azokat az országokat, akikhez pénzzel ment be - azok most a tenyerükből esznek (Németország,SzaúdArábia, KeletEuropa stb.) . Akiket embargóval vagy hadsereggel támadott - ott konzerválta a rezsimet (Kuba, Vietnam, Irak, Afganisztan).
    Miért nem talulnak ebből? Küldjenek ingyenes Coca-Cola szállítmányt minden rezsimnek, 20 év múlva egy virágzásnak induló ország lesz belőlük.
    Ja, persze a hadseregnek felkopna az álla. Végülis, csak néhány homoszexuális, hormonkárosult tábornok miatt lőnek szét néhány millió ember seggét.
  • Inquisitor
    #34
    Azért nem kéne össze keverni az USA kormányát az USA lakóival. Az USA külpolitikáját meg lehet utálni vagy szeretni, de szerintem nem minősíti az ottlakókat ...

    ON: Ha jól tudom az "Orvosi Latin" jó része is arab ... nem véletlenül.
  • HUmanEmber41st
    #35
    Nem az USA lakói válasszák az USA kormányát ? :D :D
  • yann
    #36
    ha téged átver egy simlis csaló akkor te vagy a hibás? téged kell börtönbe csukini, nem őt?
  • archkoven
    #37
    Németország az amcsik tenyeréből eszik??? Vagy akár szaudarábia vagy keleteurópa?
    Konkrétan miben nyilvánul ez meg? Mert én kurvára nem látom. Vagy ha egy ország nem táplál ellenséges érzelmeket a másik iránt akkor az már tenyérből evés?
    ne legyél már ekkora hülye!
  • archkoven
    #38
    Egyébként a mintát én is ismétlődőnek látom és kurvára nem értem, hogy mi ebben az a nagy szám. Ezzel az erővel a kalocsai motívumoknak is felírhatnánk a matematikai formuláját és kiderülhetne, hogy mekkora matekzsenik voltak a kitalálói.
  • Ronny
    #39
    Azt hiszem Hitler, mint az abszolút gonosz szerepe ma már a többség szemében inkább nevetséges, de azért próbáld átgondolni a #24-es postot.
  • Ronny
    #40
    az USA lakóit is sikeresen elhülyítették az elmúlt száz évben. Nem tudnék arra a 200 millió fehér emberre olyan gyűlölettel nézni, mint azt egyesek teszik, de amerika kül és belpolitikáját ettől még lehet utálni.