71
terráriumok és lakóik
  • Landren
    #31
    Tudnál képet berakni róluk? Érdekelne...
    Engem sem zavarnak a tücskök, de én nem is lakom a szüleimmel, ők nem biztos, hogy értékelnék a természet hanjait. :)
  • Landren
    #30
    Este tudok csinálni képet, akkor beteszem a galériámba. Egyébként nem túl bonyolult, lent is és fent is van egy dupla sín pexiből, és ezekbe van egy-egy fél üveg amiket lehet ide-oda tologatni, vagy ki is lehet venni mindekettőt. Most néztem van a galériámban olyan kép ahol látszik, de ha az nem jó akkor csinálok másikat majd.
  • Cuchulainn
    #29
    Hát én ha nagytücskök vannak otthon akkor be szoktam paterolni őket a szekrény mélyére éjszakára és onnan nem hallatszanak ki. Nappal meg ugye nem zavaró annyira.
    Bár engem speciel éjszaka sem zavar annyira - nyaranta ki szoktunk költözni a nyaralónkba néha hetekre és ott egész éjjel bömbölnek a tücskök a kert aljában...
  • Cuchulainn
    #28
    Tücsköt, sáskát, csótányt meg néha alkalmanként kapnak nyers csirke v. pulykamellet, esetleg disznószívet. Nem válogatósak, de nem is falánkak, sokszor csak egyszer-kétszer esznek hetente. Máskor meg minden nap harapnának valamit.
    Mindenesetre egyszerűbb esetek mint a pókok, azok csak élő, mozgó zsákmányra hajlandóak rávetni magukat.
  • ColdFire
    #27
    a terrád oldalárol nem tudnál csinálni képet?
    arról az ajtóról? :)
  • passatgt
    #26
    kis skorpiót
  • Landren
    #25
    A skorpiók mit esznek?
  • Landren
    #24
    Jah, valami hasonlóval próbálkozzál. Nem büdös, nincs hangja, egyáltalán nem veszélyes semmilyen formában. Viszont csodálatra méltó... Ami kicsit necces lehet, hogy pl. a tücskök amiket veszel kajának, azok ciripelnek mint állat, és hidegbe nem rakhatod őket, meg megdöglenek. A lisztkukacokat meg pont hidegben kell tárolni, nyáron ez a hűtőt jelenti. Azeket mondjuk inkább ne említsd. :)
  • ColdFire
    #23
    kösz :)

    lehetséges muter azthiszi magáról hogy szöcske, és megeszi :DDDDDDDDDDD
  • Cuchulainn
    #22
    Mutass neki képeket, mond el, hogy tök ártalmatlan, meg hogy nem tud magától kijönni a terráriumból. Első körben kb. ezek a dolgok, amik megmozgatják az átlagember fantáziáját a terráriummal kapcsolatban.
    Ha valamennyire érdeklődik, akkor mesélhetsz neki róla, esetleg jöjjön el veled ő is az állatkereskedésbe megnézni, hogy mi is az amit vesztek. Ha valaki látott élőben kaméleont, akkor nehéz elképzelni utána mint vérmes szörnyeteget...
  • Cuchulainn
    #21
    Nekem két skorpióm, meg két madárpókom van, de tervezem az állomány bővítését :)
    Egyébként nagyon jó dolog a terrarisztika, egy kis darabka természet az otthonodban - persze ha szépen meg van csinálva.
    Ráadásul ezek az állatok jól elvannak magukban, nem kell őket sétáltatni, játszani velük, nincs nagy helyigényük, szóval tökéletesek olyanoknak is, akiknek naponta sokszor csak pár percük van arra, hogy ránézzenek az állataikra. Persze ez nem jelenti azt, hogy nem kell törődni velük, mert sokuk -főleg a hüllők- nagyon komoly odafigyelést és drága felszereléseket igényelnek, hogy jól érezzék magukat.
    Szóval terrarisztikára fel! :D
  • ColdFire
    #20
    :P
  • Thanatos
    #19
    kicsi undoritó hosszunyelvü szinválto hüllő ami imádja az emberek vérét szivni és terrorizálni a családot :P
  • ColdFire
    #18
    Na hát őh, eh...
    mondom muternek, hol az állatkereskedés...
    ő elmagyarázza, de kérdezi h minek?
    Mondom venni akarok terráriumot.
    de abba ilyen pókokat meg kígyokat szoktak tartani mondja.
    mondom tudom, olyasmikat :D
    és akkor itt megálltam, nem tom h kezdjem el a kama bemutatását, h bele is egyezzen ^^
    help :D
  • Landren
    #17
    Na ezt nem tudom, mert nekem nem repkednek egyéb szárnyaok a szobában. :) De ha valamilyen rovar bekerül a terráriumba és mozog, akkor azt biztos, hogy le fogja vadászni. A csípős, fullánkos bogarakat nem eszi meg.
  • Frosty01
    #16
    nagyon pöpec kis állat, és levadássza a szobában repkedő egyéb szárnyasokat is? -.-"
  • Landren
    #15
    Csak maga az állat 12-20k, függően attól, hogy hol veszed. Télen ugye csak venni tudod a kaját, tücsköt, gyászbogárlárvát, lisztkukacot,stb... Amíg kisseb addig kb. 1000ft/hó, ha nagyobb akkor 1500ft/hó. Ezeket vitaminba meg kell forgatni, ami szintén kb. egy ezres, de az egy évig is elég. Tavasztól meg ha van lehetőséged (miért ne lenne), akkor kimész a természetbe és összefogod a kajának valót. :)
  • Frosty01
    #14
    ha a terráriumot nem számítom bele, körülbelül mennyi lébe kerül egy ilyen állat? /és mennyi a kajapénze? :D /
  • Trisztin
    #13
    gyönyörű állat...

    "majd ha nagy leszek" én valami kígyó félét szeretnék tartani :)Vagy leguánt,mert az is gyönyörű... Addig marad a kutya :)
  • Aspyrin
    #12
  • Landren
    #11
    Egyébként szíved joga leszólni az ilyen állattartást, de azért pár dolgot hozzátennék mielőtt jönnének az álatvédők.
    Ezek a kaméleonok fogságban születnek, tahát nem a természetes közedükből vannak kiragadva. Némi utánajárással ki lehet deríteni, milyen környezetben, mikróklímában érzi jól magát, és ezt biztosítani is lehet számára. Mivel csak az élő rovarokat eszi meg, ezért csak úgy jut táplálékhoz ha levadássza azt, pont mint a szabadban... Minden évszakban lehet számára biztosítani a változatos táplálékot, van róla irodalom, hogy milyen rovarnak milyen a tápanyag összetétele. A kaméleon nem egy nagy mozgásigényű állat, tahát bőven lehet számára biztosítani a megfelelő mozgásteret, főleg mert amúgy is territorium védő állat. Ebből rögtön adódik is, hogy egyedül érzi jól magát.

    Én sem tartanék pl. kígyot, de ez picit más. Hidd el egy kutya jobban szenved egy lakásban mint az én kaméleonom. Ráadásul a kaméleon elég érzékeny állat, ha nincs jól tartva elpusztul, de előtte már látszik a viselkedésén, hogy nem érzi jól magát. Ezért is csak olyan embereknek javaslom a tartását, akik akarják és tudják is biztosítani a megfelelő körülményeket. Nem utólag kell kisérletezgetni, hanem első körben berendezni a terráriumot, beállítani a hőmérsékleteket, páratartalmat, itatást megoldani, és csak aztán jöhete a kama!
  • Landren
    #10
    Fikusz benjamin, nem biztos, hogy jól írtam. Nem sok nővény bírja, így betéve, de az igen, meg alakítgatható is, nem szárad el ha formára vagdosod. A terrárium melletti is az, eredetileg úgy terveztem, hogy majd cserélgetem őket, de kicsit nagyra sikeredett, és nem volt szívem annyire visszavágni. De jó lett így is, mert kijár rá és legalább annyit van kint mint bent.
  • OrioN the S
    #9
    fikusz
  • ColdFire
    #8
    a terráriumba milyen növény van?
  • ColdFire
    #7
    sisakos 10-20 körül ahogy én tudom
  • Apus
    #6
    szépségek ezek a kaméleonok. mennyibe kerülnek?
  • Landren
    #5
    Ezt még készen vettem, ennek mindkét oldala üveg, csak az elején van ez az elhúzható ajtó, meg a tetején van szúnyoghálós rész. Mivel az ajtó mindig el van kicsit húzva, hogy ki tudjon jönni, így azért a levegő is mozog rendesen. Csináltatni fogok nagyobbat, annak az oldalán is lesz szúnyoghálós rész. Lehetne egyébként az egész rácsos, üveg nélkül, csak abban jóval problémásabb megoldani, hogy megfelelő legyen a páratartalom, főleg nyáron.
  • REALista
    #4
  • Galy
    #3
    szegény állat
  • ColdFire
    #2
    eza terrárium az egész üvegből van?
    oldala hogy van megoldva?
  • Landren
    #1
    Mivel sem ilyen, sem pedig hasonló témát nem találtam, ezért nyitottam ezt a topikot! Ide várom az olyan embereket, akiket érdekel ez a téma! Azokat, akik szeretnének információt gyűjteni, tapasztalatokat cserélni, tanácsokat kérni és persze adni.

    Nekem egy sisakos vagy jemeni kaméleonom van, vele és a tartásával kapcsolatban tudok információkka szolgálni annak akit érdekel.

    Az én terráriumom:


    És a lakója: