83
  • A1274815
    #43
    "Tegnap előtt kaptam a kezembe egy magyar Vistát... hát fura volt. Először is, teljesen át van variálva a kezelő felülete. És tök zsúfoltnak hat, ha már 1-2-3 ablak nyitva van."

    Attól függ mekkora felbontásban van, illetve mekkorákra nyítod az ablakokat.
  • A1274815
    #42
    "A poén az az, hogy az angol Vista Ultimaten, ha felrakod a messenger.msn.com oldalról az msn messengert az lefagy a gépen, ráadásul a task manegerben sem tudod leállítani."

    Hm... Ez érdekes. Angol Windows Vista Ultimate-em van, messengerrel az említett oldaról és nem fagy le, illetve bármikor kivégezhetem task mansgerből.
  • ProClub
    #41
    Tegnap előtt kaptam a kezembe egy magyar Vistát... hát fura volt. Először is, teljesen át van variálva a kezelő felülete. És tök zsúfoltnak hat, ha már 1-2-3 ablak nyitva van.

    A config beállításokról nem is beszélve. Megpróbáltam beizzítani a Bluetooth kapcsolatot, de ő csak WLAN-nal volt hajlandó foglalkozni és azzal is csak nagyon buta szinten.

    Olyan volt, mintha egy csinos interfész alatti dolgokhoz nem férnék hozzá, mert a Vista jobban akarja tudni, mi a jó nekem. Nagyon zavaró volt. Mondanom sem kell, hogy a több éves Windowsban bányászós tapasztalatom ellenére nem sikerült fölélesztenem a kékfogat...
  • endrúdí
    #40
    A poén az az, hogy az angol Vista Ultimaten, ha felrakod a messenger.msn.com oldalról az msn messengert az lefagy a gépen, ráadásul a task manegerben sem tudod leállítani.
  • BStage
    #39
    "egyesek nem képesek elviselni ha egy kicsit máshol van valami mint ahogy megszokta. "

    ez azért elég vicces megfogalmazás, ha mondjuk egy photoshoppot hasonlitunk egy gimp-hez, vagy office 2007-et egy oo-hoz és még ezer példát lehet sorolni, ahol a linuxos programok évekre vagy egy évtizedre vannak lemaradva a winesektől. Szóval általában nem máshol vannak a dolgok, hanem nem is léteznek linuxon. Aztán, hogy valaki tényleg profi feladatokra használja a gépét és ehhez profi programokra van szüksége ezért win-ezik, vagy éppen csak lelkes amatőr az már nem technikai kérdés. Akinek elég amit a linuxos programok nyújtanak, örüljön neki, ingyen van, csak ne nézze már hülyének azt aki ezzel nem elégszik meg és inkább fizet azért, hogy komoly programokkal tudjon dolgozni.
  • Sanyix
    #38
    De megírják, csak nem ugyanazt, nem ugyanazok. Olyasmit. Tudom egyesek nem képesek elviselni ha egy kicsit máshol van valami mint ahogy megszokta.
  • asysoft
    #37
    Mit loptak a Linuxtól?
  • BStage
    #36
    ebben neked nagyon igazad van, csak a grafikonokat futottam át, csak a rossz irányba...

    De legalább az aero nulla erőforrásigényében megerősitettek. Várjuk a normális drivereket és az optimalizált progikat...
  • codylcran
    #35
    Azért jelent vmit hogy a professzionális progikat nem írják meg linuxra. Valószínülag nem azért mert nem tudnák megírni. Azért van ez mert az emberek 80 %-a minimum tuti ,hogy wint használ.
  • Sanyix
    #34
    LOL csodálkozokl, hogy egy vindózra írt program nem fut linuxon? Most akkor én kezdjek el anyázni mert vindózon nem fut linuxos vagy mac osx-es program??
    Az operációs rendszerre írt programot kell keresni egy bizonyos célra, és nem ugyanazt várni egy tökmás oprendszerre... bár linuxról vindózra dolognál lehet, mert a linuxos fejlesztők nem a dögöljön meg mindenki más elvet vallják, mint a winnél.
    Egyébként meg arra nem gondoltál, hogy inkább a vindóz nem kompatibilis más oprendszerrel, és nem fordítva? Mert kb az összes többi oprendszer között elég könnyen lehet portolgatni, csak windóz és más között nem, ugye directx és társai miatt, amelyek, pont az inkompatibilitást hivatottak fenntartani, hogy ezzel megőrizze az m$ a piaci pozicióját, mert bizonyos dolgoknál (játék) nem lehet elszakadni tőle.
  • thoxx
    #33
    Sry ezt BStagenek szántam.
  • thoxx
    #32
    http://www.tomshardware.com/2007/01/29/xp-vs-vista/page8.html
    A WinRar 20%-kal lassabb ha jobban megnézed, mint ahogy a linkelt videó kódoló progik is lassabbak.
  • Inquisitor
    #31
    "és ezt vajon át lehet majd állítani a hagyományosra?"
    Igen.
    "és akkor már csak fele annyi erőforrás kell neki?"
    Nem valószinű.
  • BStage
    #30
    játékokat majd akkor nézzük, ha elkészülnek a normális driverek.
    az meg, hogy hulladék driverekkel, 5x annyi szolgáltatással, "csicsával" csak 3-5%-al lassabb a vista, azért mutat már valami.

    Meg, hát lapozni is érdemes, van amihez nem kell driver: http://www.tomshardware.com/2007/01/29/xp-vs-vista/page5.html

    hogyan is gyorsulhat némely progam 20%-ot vista-n az xp-hez képest, miközben állitólag csak "csicsát" raktak bele? És ezek még nem vista-ra optimalizált programok és mégis photoshop, winrar és társaik gyorsabbak vista-n...

    Lényeg, hogy várjuk meg mig kijönnek a normális driverek, programok, lesznek nagy meglepetések, hogy hiába a nagyobb tudás, sokkal gyorsabb mint az xp, ha elég ram van alatta.
  • codylcran
    #29
    driver!!!!!!!!!!
  • sathinel
    #28
    no azért nem sokkal gyorsabb.
    http://www.tomshardware.com/2007/01/29/xp-vs-vista/page4.html#3d_games
  • BStage
    #27
    "gyorsabban nyílik ma meg a vezérlőpult mint 10 éve?"

    vicces módon, IGEN, GYORSABBAN! lásd #23

    amúgy pedig a helyzet egyszerű, kis gépeken (pl. <512 ram) az xp egyértelműen gyorsabb, de az érdekes dolog az, hogy egy mai átlagos gépen 1 G rammal már gyorsabb a vista mint az xp, egyszerűen az xp nem tudja kihasználni érdemben a nagyobb rendelkezésre álló erőforrásokat az általános gyorsuláshoz, mig a vista igen. Leegyszerűsitve, ha használsz kb 512 ramnyi programot és van 1 G ramod, az xp ugyanolyan sebességgel futtatja ezeket 512 és 1gb rammal is, mig a vista 512 rammal kb úgy fut mint az xp, 1 g rammal viszont jóval gyorsabban.
  • Morden23
    #26
    Ultimate verzió.

    És mellesleg teljesen igazad van. Ebből látszik, hogy nem csak az a "hülye fogyasztó", aki vásárol, mint az állat, hanem az is, aki letölt, mint az állat.

    Amikor valamit az ember telepít a gépére, akkor azt kéne szem előtt tartania, hogy MIRE VAN SZÜKSÉGE, nem pedig felpakolni a (akár warezolt, akár legál) legnagyobb cuccost csak azért, mert.
  • codylcran
    #25
    Nem tudom hogy kavartad bele a hardveres témát , mert én szoftverekről beszéltem kompatibilitás terén. Nem játékra értettem mellesleg azt,hogy gondok vannak vele. Rengeteget foglalkozom audio szerkesztéssel és esélytelen olyan programok mint reason vagy steinberg progik futtatása linux alatt. De sztm nem kellene messzire menni , hogy más progikat is találjak. Ebből kitűnik ,hogy bizonyos! professzionális használatra nem jó. Ha a home usereket vesszük, akik közül sokan játszanak, megint nem jó,mert valóban van olyan játék ami megy alatta, de sok nem. Video editre és egyéb képalkotással kapcsolatos dolgokra megfelel , ha jól hallottam egy két ismerőstől. Szövegszerk - OK . Szerver - OK. De mégis túl szűk az a szegmens aki ma linuxot használ (bár nő a számuk ) , pont ezek az okok tartják vissza. Microsoft részéről - sok lové és szabványok felállítása . Igaz ránk kényszerítenek dolgokat , mégis olyan értelemben ez is rendben van ,hogy szabványok nélkül nincs egységes rendszer. Ui.: Valóban az MS sokat lop, de sztm többet lop az apple mac osx -eiből mint a linuxból.
  • Emmegki
    #24
    Mindenki azzal szokott jönni, hogy "húdegyors", mert az agyonterhelt xp-t hasonlítják a frissen telepített vistával.

    Általános szabály hogy a számítógépek nem gyorsulnak, mert amennyit a hw gyorsul annyit lassul a sw. (tisztelet a kivételnek, de az MS-nél ez így van. gyorsabban nyílik ma meg a vezérlőpult mint 10 éve?) Cserében szebb lesz, meg még hülyebiztosabb, akit nem érdekel ez utóbbi 2 az marad a régi verziónál.
  • BStage
    #23
    "Az ablakok félmásodperccel később nyílnak, a menük kicsit totojáznak stb."

    éppen forditva. a start menü nem kerül lru-val a pagefile-ba igy vissza sem kell hozni, mindig a memóriában van, a program prefetch jóval fejletebb mint xp-n (pedig a program indulás xp-n amúgy is gyorsabb volt mint linuxon) és akkor ott van még a readyboost is.
    Az aero-ban meg éppen az a jó, hogy megnézi, hogy tudja-e a vkártya teljes mértékben kiszámolni az egész gui-t vagy nem. Ha tudja, akkor engedi bekapcsolni és nemhogy lassul, hanem gyorsul tőle a megjelenités, mert a nem aero-t, a luna, vagy éppen a sima linuxos x-et is a proci számolja ki -> az alkalmazásokat lassitva. Ha meg kevés hozzá a vkártya akkor egyszerűen nem engedi, hogy a programoktól vegye el a procit a megjelenités. Nem rossz ez igy, akinek meg nem tetszik, az felrak 1 kis tweak-et és szinte akármilyen vkártyán be tudja kapcsolni az aero-t. És közben már készülnek a 3rd party skin-ek, amik ugyanúgy kihasználják a vkártyát és a 3d megjelenitést, lévén ez nem az aero kiváltsága, nincs bebetonozva, szabadon bővithető-cserélhető.
  • InfectedMann
    #22
    Érdekfeszítő hír.
    Kár volt erre pazarolni :D
  • Benedicht
    #21
    "Valakinek valami tapasztalat...?"

    RC2-essel - alap driverek, 1Gib ram - gyorsabbnak tunt, de legalabbis nem lassabbnak. Aeroval mindennel.

    Masreszt, sokan lewarezoljak, felnyomjak a gepre a legnagyobb verziot(prof, business vagy mi) ami elindit sok, szamukra felesleges szolgaltatast, es sirnak, hogy lassu a vista.
  • strogg
    #20
    ertem, köszi. Tehat össze van heggesztve a kettő. thx.
  • Newfronter
    #19
    Alapból megy az Aero, ha alkalmas rá a videókártya, ha nem akkor meg nem. :)
  • strogg
    #18
    Szvsz rossz a kérdés.
    Az aero munkahelyre? A beryl sem munkára való. (bár alkalmas rá, tapasztalatból mondom) Ha meg ezek ki vannak kapcsolva (aero,beryl) akkor nem hiszem, hogy olyan vészes lenne a dolog.
    Jut is eszembe. A GUI hardveres gyorsítása akkor él csak, ha be van kapcsolva az aero, vagy anélkül is? Pölö mint linuxon. Belövi az ember az XGL-t, (grafikai gyorsítás megvan) de nem kötelező rá küldenie a csili-vilit. (compiz v. beryl)
  • NEXUS6
    #17
    Azért valaki összeszámolhatná, ha pl az új OS-en ha minden egy kicsit, de csak egy kicsit lassabb, az mennyi időkiesést jelent. Az ablakok félmásodperccel később nyílnak, a menük kicsit totojáznak stb.

    Még nem használtam Vistát, de ha ez a helyzet akkor a napi 10-20 perc időkiesés bőven meglehet, ugyan azon a gépen.

    Persze lehet hogy épp ellenkezőleg, minden kicsit pattanósabb ua vason is.
    Valakinek valami tapasztalat...?
  • sathinel
    #16
    Hát lehet hogy én azért látom így mert winen nőttem fel. 3.11 óta azt nyomtam. És nagyon tetszik hogy semmi tudással a másik is jól műxik.
  • spy803
    #15
    Már van :D
  • NEXUS6
    #14
    Ja így van, én pl BeOs-t használok csak kissé lassú alatta a wow.
  • sathinel
    #13
    Linux ingyé van és ha van kompatibilitási probléma akkor az a játékok és a directx szabvány amit az MS levédett. Az IBM, novell(csak két céget említek de pl az EU minden országa fejleszti)... 100%-ban támogatja a linuxot. Mondanál olyan infó terméket aminek a gyártásánál nem IBM szabvánnyal dolgoznak? Még a Cell is velük készült, de procigyártásnál alap. Egyébként ingyen rendzsert nem szidunk mert ingyé van. MS-el meg az a gondunk hogy látjuk hogy fejlődik a többi és pénzből hogy nem képpesek megoldani.Nállam fenn a opensuse 64bit 2 hete és 2-3 naponta jött ki frissítés amit autómatikusan felpakol ha engeded pedig az oldalukon azt írják hogy nem vállalnak garanciát érte hogy működik.... Keménykedés meg nincs csak mostanában gondolják így mert már a graf felület is nagyon király.
    Nem tudom mire használod a wint, de nállam csak játék az ami csücskös linuxon.
    Egyébként ha megnézed merre felé megy a vista kicsit mintha az opensource-től "lopnának" dehát ez nyilt ugyebár:D.
  • CyrSyS
    #12
    Egyetértek veled! Mindenki maga dönti el hogy mit használ. Mások meg a köztudatban lévő tényeket emelik magasabb szintre és fújják mindenfelé. Ezt én is feleslegesnek tartom. Ilyen tény pl hogy a linux még mindig jobb mint a windows. De ez most olyan hogy szép és jó de én megvagyok elégedve a Windows-al és kész.
    Meg amit én nem értek hogy akik szidják a windowst azok azt használnak, még ha nem is mindig de általában 2 rendszere van a szidó embernek a gépén és a 2. a windows.
    Olyan embert is ismerek aki legalább 15 éve csak linuxot használ és egyszer se mondta hogy hát a windows fúj de gagyi, tudatlan, gépigényes használatatlan utasításhalmaz. Ő linuxon nőtt fel, használja mert tetszik neki elég, a wint meg nem.
    Ami a cikkhez kapcsolodó hozzászólásom az hogy ez tersmézetes hogy nálunk is magyar nyelven megjelent. Végre érthetőek benne az esetleg újdonságok.
    Ami nekem speciel nem tetszik hogy a business verzió is 510mb-ot eszik.
  • BCs design
    #11
    99% felhasználó csak arra vár mikor jön a hun tört verziója :D
  • codylcran
    #10
    Windows codename longhorn = Windows Vista ... Miről beszélsz. Amúgy meg miért van az ,hogy megy folyton ez a linux vs. win? Aki linuxot akar használni az linuxut használ, aki wint az wint. Ennyi minek itt nyomni ,hogy ez milyen szar meg az. Én próbáltam már vistát meg linuxot is és az a véleményem, hogy amire a wint használom az a büdös életben nem fog menni linuxon. HA A LINUX VALAHA FEL AKARJA VÁLLTANI A WINDOWST NEM KEMÉNYKEDNI KELL VELE ,HANEM A KOMPATIBILITÁST MEGOLDANI MINDEN ELTERJEDT PROGIVAL...
  • syn7h37ic
    #9
    Átállítható klasszikus win9x nézetre . Jóval kevesebb erőforrást eszik meg kapásból. Én az RC2-t próbáltam ki, nem olyan rossz a Vista, viszont még túl sok bosszantó dolog van benne. Pl. totalCommander-ben nem törölhetsz/másolhatsz csak úgy ide-oda dolgokat, nem engedte. elöbb tiltani kellett a biztonsági közbontban az a baromságot. Kevés a driver, kiforratlan még az egész. majd őszre, ha már lesz VSP1, akkor talán.... Addig még kalózverzióként sem kéne.
  • LADA Kalina
    #8
    nah még annyit a színes-szagos verzióról, hogy mióta xp van és látok olyan gépeket amin xp van, kb. csak a felénél van ez a "modern skin" vagy hogy nevezzem, szóval az xp kinézet, a tövvin általában a klasszikus 95/98-ból ismert... ésakkor jön a vista-csicsa... miért is? és ezt vajon át lehet majd állítani a hagyományosra? és akkor már csak fele annyi erőforrás kell neki? arról nem is beszélve hagy a Linux/Unix/BSD-s ablakkezelők is terjednek vindózon nem egy BlackBox-ot láttam már vindóz ikszpén, szóval jó ez a dizájn ami felzabálja a memóriád, ja meg új videókártyát is igényel sötöbö... szerintem a vindóz viszta olyan mint 1 rossz álom, már ilyesztgettek annó a Longhornnal is, de abból semmise lett... nem csoda, erre kijön ez... minek?
  • LADA Kalina
    #7
    Engem csak az érdekel, hogy a Vista mennyit fog törődni az adataink megszerzésével és a programok eredetiségének vizsgálatával... bár valszeg nem próbálom ki... jó a Linux és fejlettebb
  • Mo.Organ
    #6
    Magyarországon a userek 99% (persze szigorúan csak a magán felhasználokra gondolva )nem megveszi a terméket, hanem másolja. Utána meg szokás szerint szidja mert hát mostanában ez dívik.
    Most erre a piacra nem is fog támaszkodni a M$, az egyszer biztos. Annyira nem is érdekli hogy mikor fog magyarul kijönni a piacra.
  • Inquisitor
    #5
    Meglehetősen rosszul emlékszel. Kicsi ország vagyunk, kicsi eladásokkal, meg jó kicsi fordítói kapacitással ... már amit a T. MicroSoft szerint érdemes ránkáldozni.
  • Inquisitor
    #4
    Teljesen azért nem, lásd Vista/Xbox Live átjárhatóságát. :)
    Az viszont érdekes lenne ha tudná futtatni az X360 játékokat, akkor ki a fene venné az X360-at az exclusive játékokért? ;)
    (Pl. Geras of War)