5435
  • kastil
    #5274
    Bocsa hibákér, nem javítok.


    Szóval nem fél szem, hanem 1+1homályos szemről van szó.
  • kastil
    #5273
    Hali!

    Azért itt kérdezem, mert ezt a filmet biztosan nagyon sokan megnézték 3D-ben.

    Szóval, egyik ismerősöm elment moziba úgy, hogy a jobb szemére csak nagoyn homályosan lát, az előtt megkértem, hogy kb 2 méterről olvassa le a milli tejesdobozról a millit, még csak betűket sem látott.

    Viszont mikor megnézett egy filmet 3d-ben (nem emlékezett a címre, valami animácíós volt) akkor rendesen látta a "feje mellett" elrepülő madarat, esőcseppeket stb. Szóval van valaki aki tudna ezzel kapcsolatban mondani nekem valamit?

    Szemüveg nem segít a szemén, ahogyan az enyémen sem, szóval ha az orromat nézem, akkor olyan mintha a bal szememmel "átlátnék" az orromon, mivel a jobbos csak homály.

    Valaki valami tapasztalat?

    Előre is köszi.
  • VRSDM
    #5272
    kalózkodást privátban.
    rosszak vagytok.
  • Watchmen
    #5271
    No igen, de van felirat:D
  • Hellwalker87
    #5270
    Lehet, hogy tölthető, de még csak angolul. Szinkronnal még sehol sincs fenn.
  • mosoporr
    #5269
    meg tölthető :)
    én 4jegyet is vettem asszem ennyiért már jár ajándékba.
  • Hellwalker87
    #5268
    Még nem. Elvileg nov. 24-től már kapható lesz.
  • schumimodells
    #5267
    Kapható már?
  • Hellwalker87
    #5266
    Most már a xpress oldalán is kiírták, hogy a bővített változatok is szinkronosak lesznek. Épp ideje volt, mert az Intercom már egy ideje közölte, hogy azok lesznek.

    "A KIADÓTÓL KAPOTT TÁJÉKOZTATÁS SZERINT A FILM MINDHÁROM VÁLTOZATA SZINKRONIZÁLT VÁLTOZATBAN KERÜLT A LEMEZRE, TEHÁT A BŐVÍTETT JELENETEKHEZ IS KÉSZÜLT SZINKRON!"
  • Watchmen
    #5265
    Nekem is pont ez hiányzott a moziból:D
  • xido
    #5264
    Azt a földi nyitányt tudtam volna nézni tovább is még vagy 1 órán át,szeretem az ilyen túlnépes jövőképeket,pláne ha jól csinálja meg egy jó rendező:)
  • suba53
    #5263
    Ment privát üzenet is.
  • suba53
    #5262
    Igen.
  • Watchmen
    #5261
    16 perccel hosszabb verziót?:D
  • suba53
    #5260
    Nos megnéztem a bővített verziót is.
    Így kerekebb a történet.
  • Watchmen
    #5259
    Egy kis érdekesség, és ahogy látom igazam van:D

    - Scenes 002-019 "Earth"/
    - Scene 39 "Herd" /
    - Scenes 44-45 "The Schoolhouse"/
    - Scene 60 "Purple Moss"/
    - Scene 64 alt 1 "I Don't Even Know Your Name"/
    - Scene 69A "Sylwanin"/
    - Scene 81J "What Does Hold Them Up?"/
    - Scenes 102, 105 "Extended Montage"/
    - Scenes 102, 105, 106, 109 "Alternate Montage with Grace's Story" /
    - Scene 112 "Neytiri's Flyby"/
    - Scene 121 alt 1 "Sturmbeest Hunt"/
    - Scene 151 "Extended Love Scene" /
    - Scenes 174-176 "Drums of War"/
    - Scene 178 "They Bulldozed a Sacred Site"
    - Scene 276 "Tsu'tey's Fall"/
    - Scene 282 "Sturmbeest Attack"/
    - Scene 332 "Extended Thanator Fight"/
    - Scene 348 "The Last Shadow"/

    Deleted Scenes:

    - Scene 19 "Stingbat Attack" /
    - Scene 20 "Pandora Rules" /
    - Scene 21 "Jake Meets Norm"-First Cut /
    - Scene 26 "Jake Sees Decanted Avatars" /
    - Scene 30 "Norm Is A Living God" /
    - Scene 35A "Breakfast with the Scientists" /
    - Scenes 36A-37 "You're in My World Now" /
    - Scene 64 "Grandma's Teylu" /
    - Scene 79 "Pied Piper" /
    - Scenes 81B-D "Going to the Mountains" /
    - Scene 81K "Interspecies Booty Call" /
    - Scene 91 "Norm's Attitude Improves" /
    - Scenes 93A-98 "Learning Montage Section"-Early Cut /
    - Scene C120A "We're Buying Time" /
    - Scenes 122-123 "Hunt Festival" /
    - Scene 131 "Driving Range" /
    - Scenes 131A-148 "The Dreamhunt" /
    - Scenes 164-172 "The Challenge" /
    - Scenes 174-178 "The Drums of War"-Full Version /
    - Scenes 209-211 "Escape" /
    - Scene 224A "The Eye of Eywa" /
    - Scene 232 "You're a Long Way from Earth" /
    - Scenes 235-236 "Battle Camp" /
    - Scene 248 "Kick Some Blue Ass" /
    - Scene 277 "Wainfleet Kills Norm" /
    - Scene 287 "Neytiri Kills Wainfleet"-Alt Wainfleet Death /
    - Scenes 288-327 "The Avatars Attack" /
    - Scenes 350-351 "New Life"
  • Watchmen
    #5258
    Hát szerintem ez a törölt jelenetek 45 percében lesz benne.
  • Atkamon
    #5257
    Ezt:
  • Watchmen
    #5256
    Belinkelnéd mit is láttál?:D
  • Atkamon
    #5255
    Öh... akkor nem tudom... Csak ma láttam ezt a félkész jelenetet, ebből gondoltam azt, amit írtam...
  • Watchmen
    #5254
    Most akkor mi van? Én úgy tudtam, hogy a 16 perc ami a leghosszabb verzió az teljesen megvan csinálva, és a külön 45 perc lesz ami félkész jelenet.
  • Pharaoh
    #5253
    Akkor a +16 percen túl, amit leadtak már nyáron a moziban nincsenek új teljesen kész jelenetek?
  • Atkamon
    #5252
    A leghosszabban vannak olyan jelenetek is, amik nincsenek kész... Tehát a grafika csak nagyon kezdetleges... ilyen a ma facebook-on megjelent "New Life" is a film végéről.
  • Pharaoh
    #5251
    1. A sima mozi verzió ami egy éve volt
    2. A Hosszabb mozis verzió, amit a nyáron adtak
    3. A Még hosszabb verzió ami csak DVD-n jelenik meg.

    Mondjuk nem tudom mi értelme van rátenni ennyi verziót és nem elég csak a leghosszabbat rátenni.
  • Watchmen
    #5250
    Alternatív bővített változat? Az inkább a teljes film lesz 16 perccel nem?
    Vagy lehet én értem félre.
  • Kly
    #5249
    Ezek szerint a bővített jelenetek is szinkronosak lesznek? Így akkor már komolyabban is elgondolkodom az extrás megvételén. A félig ilyen, félig olyan megoldástól föláll a szőr a hátamon.
  • Hellwalker87
    #5248
    A film 3 változata a sima mozis változat, a bővített mozis változat és az alternatív bővített változat. Az extrák csak a 3. lemezen vannak. Az xpressen írták, hogy "A hosszú játékidő miatt a film ezen a kiadványon két lemezen elosztva található meg!" Ugyanaz az eset mint a Gyűrűk Ura bővített változatánál, csak itt 3 változat közül lehet választani, hogy melyiket akarod megnézni. Elég furcsa, hogy szűk 2 hét van hátra a megjelenésig és az xpress oldalán még mindig az van írva, hogy feliratosak a bővített jelenetek, közben az Intercom kiadó közölte, hogy szinkronosak azok is.
  • edios
    #5247
    vagy ez, amit mondasz, vagy valahogy szétdarabolt fájlok megfelelő összefűzésével összetrükközik a 3 filmet, hogy minden adat csak egyszer legyen a lemezen
  • VRSDM
    #5246
    jókérdés.
    tuti van bővítés meg méking of, meg nemtudom.
    valamit elszámolhattak.
  • edios
    #5245
    elnézést ha vótmá, de ezen most megakadt a szemem:

    "Az Avatar kibővített kiadás gyűjtőknek DVD tartalma:

    1. és 2. lemez

    - A film három változata"

    2 lemezen 3 film. ez hogy jön össze?
  • Watchmen
    #5244
    Alapjába véve nem nagy durranás a történet egy közepest azért adnék rá, de ahogyan azt Cameron elmeséli a nézőnek az nem mindennapi. Egyszerűen nem rendez ő egyedi történetű filmeket sablonokat használ fel, de a nézőnk ez fel sem tűnik annyira beletudod magad élni.
    Az meg már megint másik dolog, hogy előre lehetett tudni, hogy nem a története miatt lesz erős a film, hanem a látványvilág miatt.
    A zene nekem kifejezetten tetszik James Horner adrámai résznél azért vett át taktusokat régebbi dallamaiból, de Jake repülése, vagy mikor tanulja a Na'vi életet felejthetetlen jó zenék.
  • edios
    #5243
    nem lett kevesebb. továbbra is egyedül a film komolyságát elvevő mesés amcsi happyend zavar, de ezt egy realistább felfogású trilógia lezárás még jóvá teheti.

    persze nem fétisem az anti-happyend, a másik végletet sem igénylem, ahol mindenki meghal, minden elpusztul, felrobban. valami tisztességes középút lenne az, amit szívesen látnék.

    zenét továbbra se tudom dicsérni, de már megbékéltem vele. van sok "szép" rész a soundtracken, csak kicsit lagymatag. de ennek ellenére is hallgatom már fél éve:)

    node most úgy hangzik mintha panaszkodnék, pedig továbbra is egyetlen film gyűrűk ura mellett, amire kiadtam 10 pontot.
    (pedig általában a komolyabb filmeket szeretem nézni, de mégis látvány whore súlyozás alapján osztályozok:) )
  • Watchmen
    #5242
    És így a letisztulás után kevesebb lett neked a film?
  • VRSDM
    #5241
    én azért technológiailag és látvány és művészeti szinten osztozok az első helyen...
    egy karibtenger kalózai és egy disctrict 9-al egyetemben.
  • edios
    #5240
    megnéztem már nem számolom hányadik alkalommal. hype lecsengése és 1 év folyamatos tapasztalás után letisztult véleményem:

    történet egyszerű, mint a faék.
    hangulat az erdős jelenetek miatt okés.
    látvány (technológiában és művészetileg is) oda-vissza szénné tipor minden eddig készült cg jellegű filmet.

    várom a bővítettet
  • Watchmen
    #5239
    Itt a vadász jelenet is ami kár, hogy kimaradt:D

    http://www.youtube.com/watch?v=db7oWPfG-3I
  • Szabi84
    #5238
  • Watchmen
    #5237
    Mik lesznek a dvd-én:D

    http://www.avatarmovie.com/explore/
  • Watchmen
    #5236
    Már megint elfelejtettem bocsánat:D

    http://www.collider.com/2010/11/02/james-cameron-jon-landau-avatar-special-edition-blu-con-2010/
  • Watchmen
    #5235
    http://www.collider.com/2010/11/02/james-cameron-jon-landau-avatar-special-edition-blu-con-2010/