5435
  • Watchmen
    #5355
    Mivel már Cameron a 2. és a 3. rész forgatókönyvét írja így jó lenne tudni, hogy a regényt mikor adja ki. Sajna semmi hír róla.
  • VRSDM
    #5354
    kb a tweetek az egyetlen kis morzsák. semmik :/
  • suba53
    #5353
    Semmi újság?
  • Watchmen
    #5352
    http://filmdroid.blog.hu/2011/02/02/cameron_tobb_mint_250_millio_dollart_keresett_2010_ben

    Kicsit megszedte magát az öreg.
  • Watchmen
    #5351
    Hihetetlen ez a beszéd amit lenyom. Olyan érzés mintha egy gyerek álma vált volna valóra azzal, hogy az embereknek megmutassa amit mi mindig is akartunk látni, ha leülünk egy film elé.
    Mindörökké Cameron:D
  • suba53
    #5350
    Eddig is nagyon kedveltem Cameront. De most már a rokonlelket is tisztelhetem benne. :-)
  • Watchmen
    #5349
    http://www.guardian.co.uk/environment/2011/jan/18/james-cameron-dives-deep-avatar

    http://agourahills.patch.com/articles/planning-commission-gives-j ames-camerons-studio-green-light


    http://avonzastorvenye.hu/index.php?blogid=402

    Edios testvér bocsesz a bénázásom miatt. Köszi előre a javítást.
  • Prof William
    #5347
    Ez igaz. Az meg hogy egy kicsit szenved még előtte... Hát végül is egy erős akaratú katona szóval alogikus hogy nem akarja feladni.

    Az erdőbe menekülős-megevős dolog inkább Disney mesékre hajazna ahol a tiszta és jó főhős senkit sem ölhetett meg szóval mindig másra bízták a halált kiváltó okot.
  • suba53
    #5346
    A korai scriptben, ahol még Zulejka, és Josh voltak a szereplők, ott valóban a farkasok végeznek vele. De a forgatókönyvben már ez a harc van.
  • edios
    #5345
    cameronos forgatókönyvben úgy rémlik quaritch bemenekül az erdőbe, és a kutyusok végzik el a piszkos melót.

    ez egy fokkal kevésbé agresszív. lehet, hogy ez volt a baj, túl light-os véget át kellett írni:/
  • suba53
    #5344
    Szerintem Quaritch halála teljesen rendben van.
    Két akkora nyilat kapni szívtájékra kb. hasonló effektust idézne elő minden halandónál. És nincs túljátszva, eldől mint egy élettelen fadarab.
  • Wreck86
    #5343
    No,kipróbáltam a játékváltozatot,durva,tetszik,szép.:)
  • Watchmen
    #5342
    Érdekes pedig nekem kifejezetten egyik kedvencem a vége:D
  • Atkamon
    #5341
    Nem tom, nekem ez a jelenet az, aminél kicsit már besokalltam:D Az egész filmből ez az utolsó hatalmas harc Quaritch-al az egyetlen, ami nagyon nem tetszik... Nagyon béna a végén az a hatalmas haláljelenet, amit lenyom :D
  • Watchmen
    #5340
    Jó hát azért ennyire nem figyeltem a jelenetet, hogy milyen ívben meg pályán zuhant le:D De lényegtelen nekem így is tetszett.
  • suba53
    #5339
    A Dragon nem függőlegesen zuhant, mert akkor valóban kilapította volna.
    Hanem az eredeti lendületét megtartva, a felrobbant hajtómű felhajtóerejének hiánya miatt bedőlve, oldalazva, ívelt pályán, de jelentős sebességgel zuhant a lombok, fák közé. Tehát amikor kiugrott, a Dragon továbbhaladt a pályáján, így zuhanhatott mögé.

    De ez csak a szőrszál hasogatása. :-)

    Valóban ugorhatott volna egy tóba is. Lehet, hogy azért nem a tavat választotta, mert a korábbi felvételeken a szent hely közelében sehol nem tűnt fel tó, vagy nagyobb vízfelület. Márpedig elég sokat pásztázott a kamera arrafelé, és a Dragon a lezuhanásakor már igencsak a lelkek fájának a közelében járt.
  • Watchmen
    #5338
    Vitatkoznék azért az elég meseszerű, hogy a felrobbant Dragon nem zuhan rá.:D
    Szerintem a hatásos az lett volna,mikor kiugrik az AMP-el akkor a vízbe esik, és a Dragon is. Aztán meg egyszer csak felbukkan a vízből.
  • suba53
    #5337
    Azért a lombok között zuhanó, majd felrobbanó Dragon lángtengere, meg az abból leugró AMP sem volt piskóta.

    Meg szerintem átgondolta a dolgot. Hogy egy lezuhant és szarrá tört hajótestből elég körülményesen képzelhető el egy sértetlen AMP kijutása, főleg úgy, hogy elvileg a raktér ajtajain fekszik a roncs.
    Így a kiugrással ez hihetőbb.
  • edios
    #5336
    most látom értelmes mondatot írtam, lol. szal:
    "lehet h már nem fért bele a víz renderelése a költségvetésbe, ezért változtattak a forgatókönyvön:)"
  • Watchmen
    #5335
    Nagy kár sokkal ütősebb lett volna, ha a vízből jön ki az AMP-el.
  • edios
    #5334
    hehe. épp belebotlottam egy régi mappába, amibe még anno pár éve elkezdtem gyűjtögetni avataros infókat. ez az első kép, amit láttam:

    ez még az eredeti forgatókönyv alapján készült, úgy rémlik ott vízbe zuhant a dragon. lehet h nem már fért bele a víz renderelése a forgatókönyvbe, ezért változtattak rajta:)
  • suba53
    #5333
    Végülis ez is egy vélemény. :-)
  • Midas
    #5332
    XD ez hianyzott
  • davidka003
    #5331
    Nem volt nagy szám a film. Nulla történet, nagy részt unalmas, végül is az effektek annyira nem voltak rosszak.
    5/10
  • Watchmen
    #5330
    Anno úgy volt, hogy 2010 december végére megjelenik Amcsiba aztán nem lett belőle semmi se. Cameron lehet minél jobbra akarja, és ezért inkább írja tovább:D Minőségi munkát akar kiadni a keze közül reménykedek benne:D
  • suba53
    #5329
    Igen, a regény.
    Valami pontosabb info róla? Megjelenési céldátum, stb?
    Bár ha bibliának készül, lehet hogy majd csak az unokáink olvassák. :-)
  • Watchmen
    #5328
    Ja és állítólag ez lesz az Univerzum Bibliája. Csak mire elér ide hozzánk az se most lesz....
  • Watchmen
    #5327
    Mindig lehet valami újat írni.:D
    Viszont amit nagyon várok a regény. Cameron igaz még mindig írja, de alig várom, hogy a kezembe legyen, és megtudjak több információt. Legalább van mire várnunk.
  • VRSDM
    #5326
    én épp a minap eszméltem rá (amikor mentem a szerelem és más drogok-at nézni) hogy még mindig adják amigy nagyon dúúrva ám.

    nem is tudom volt-e más ilyen film amit több mint egy évvel a premier után még mindig vetítenének....
    respekt.
  • suba53
    #5325
    Ha már itt vagyok a fórumon, szeretettel köszöntöm az új házigazdát.
    Tudom, hogy a téma egy kicsit ellaposodott, mert bármennyire jó is ez a film, egy idő után nem sok újat lehet róla írni.

    Korábban írtam, hogy a végén Selfridge nem ugyanott volt az elvonuló sorban, amikor hátulról mutatták.
    Nos jobban megnézve, látszik, hogy éppen tér vissza a sorba. Tehát lehetett egy snitt, amiben kilép a sorból Jake előtt, esetleg váltottak pár szót, de amit minden verzióból kihagytak, és aminek ez az állapot lett a következménye.
  • edios
    #5324
  • Watchmen
    #5323
    Köszönöm az eddigi munkádat vrsdm.:D
    Üdvözlöm az új házigazdát:D
  • VRSDM
    #5322

    Én vrsdm ezennel lemondok az avatar topikban jelenleg nálam lévő házigazda jogomról edios felhasználó javára.


    ezt bátran átemelheted ha írsz a modiknak ;)
    sok sikert a jövőben.
  • edios
    #5321
    spamtörlést, alapszintű karbantartást szívesen elvállalok:)
  • VRSDM
    #5320
    szeretné valaki átvenni a házigazda jogot?
    ha valaki érdemes ember jelentkezik örömmel átruházom :)
    nincs sok időm már reátok :/
  • mascarun
    #5319
    Avatar 2 trailer xD
  • Munszu
    #5318
    Most így hirtelen nem tudom miért írtam azt hogy teszt, ha tudod segíts már ki légy szíves.
    Amúgy most néztem meg, a rendezői bővített változatot, nem hittem volna hogy azért ennyi mindent kihagytak, a mozi bővített változatából, ami pl. a rendezőiben benne volt,mondjuk 1-2 dolgot még én szívesen megnéztem volna, mint például amikor be avatják Jake-t stb., amik a forgatókönyvben voltak, de ettől függetlenül ez a film nálam még mindig 10/10. :)
  • suba53
    #5317
    Eredmény? :-)
  • Munszu
    #5316
    teszt
  • Demon1994
    #5315
    Értem,köszi.