5435
  • Watchmen
    #5395
    Nem baj azért elmélkedni jó rajta.:D

    Köszi az eddigi beszélgetést jó volt olvasni, hogy vannak még értelmes emberek a földön akikkel el lehet kommunikálni:D

    Mostantól visszatérek ide, és bármi hír lesz Cameronról vagy a készülő folytatásokról linkelem amint csak tudom.
  • Darth Raven
    #5394
    Annak elég kicsi az esélye, hogy épp most jönne egy másik fél invadelni. Inkább azt tartom elképzelhetőbbnek, hogy már eleve ott vannak valahol. Ejva rövidtávon rendkívül meg tudja nehezíteni az emberek dolgát (aztán a technológiai fejlődés miatt már túl nagy lesz a különbség), így elképzelhető, hogy szétnéznek a többi holdon is unobtainium után. És ha keresnek akkor találnak, ha Pandorán van unobtainium akkor kell lennie máshol is (ahogy a Földet alkotó összes elem megtalálható a naprendszer más bolygóin). Aztán kimatekolhatnák, hogy jobban megéri nekik az új helyről bányászni mint szétatomozni Pandorát, csak egy komplikáció lenne, már az is lakott (ezt persze nem tudják meg amíg nem kezdik meg a bányászatot). Méghozzá egy eddig alvó, határozottan aggresszív, az embereknél jóval fejlettebb civilizáció amely szintén humanoidnak mondható (így lenne okuk invadelni, hiszen nekik is kell élőhely).
    De majd meglátjuk, valami miatt minden egyes hozzászólással egyre hosszabbnak tűnik a várakozási időtartam.
  • Watchmen
    #5393
    Számomra amit leművelt a Trafo 2 és 3-al az elég nagy csalódás mert simán tudta volna ő hozni az első részek hangulatát, és szórakozási faktorát erre telebaszta pár robottal mert az annyira kemény, vagány lesz, hogy majd az emberek nem győzik zabálni a popcornt a film közbe...idétlen poénok, az volt fura, hogy ezeken nevetni kellett volna én meg csak pislogtam, hogy mi van?....Régebben sokkalta jobb filmeket rendezett ott volt sztori, karakterek, és hangulat. A Szikla című filmje mai napig az egyik legjobb akciófilm hatalmas.

    Visszatérve Cémcső papához. Volt már hír arról, hogy új bolygókat ismerhetünk majd meg Pandoran kívül. Sőt még olyan is rémlik, hogy idegen invázió lesz így majd valószínűsíthetően össze kell fogni a kéknek a fehérekkel. Én személy szerint annak örülnék, ha bővülne az Univerzum, és még több holdat, bolygót megismernénk, de Cameron se hülye tudja ő ezt nagyon jól, hogy új megoldásokat kell adni a nézőnek, hogy újra azt mondhassa na komám ez fasza utazás volt megint. MEglátjuk mi lesz, de már alig várom a híreket a filmről.
  • Darth Raven
    #5392
    Épp a Transformers trilógia miatt mondom, szép filmek, jó filmek, de ha kiveszed belőle a látványt akkor már nem állja meg a helyét. Az elsőben még tetszettek a poénok, valamint az átlagos amerikai család szemszögéből való szemléltetés, aztán teledobálta az egészet oda nem illő jelenetekkel s szinte értelmetlen megoldásokkal (pl.: Optimus kegyetlen harcot vív Őrszemmel, már csak Megatront kell belevinni és megvan a végső Bossfight, viszont ő kissé maga alatt van. Megoldás: Jön Carly, mond neki két mondatot és ő már bátran meg is indul...)
    És ne feledd, nem azt mondtam, hogy rossz filmeket csinál, hanem azt, hogy időnként túlzásokba esik. Hol a történeti szálból/poénokból van egy kicsit sok, hol pedig a látványból. Viszont mégis megoldja, hogy ezek ne legyenek túl zavaróak és ne rontsanak túl sokat a filmből.
    Egy szó mint száz, Cameront sokkal többre tartom mint Bayt, mindketten értik a dolgukat viszont Cameron sokkal jobban.

    Az igaz, hogy elég meseszerű és átlagos, de egy rendező nem attól jó, hogy milyen alapokkal áll elő, hanem attól, hogy mit hoz ki belőle. És ez az amit sokan nem értenek meg. S most itt a lehetőség, hogy az Avatar több legyen ennél, néhány csavar a megfelelő helyen és máris egyedülálló lesz.
    Ez persze attól függ, hogy mit akar szemléltetni, az első rész alapján általam a két legvalószínűsíthetőbb:
    Egy gyarmatosítási történet, mint amilyen az európai és amerikai népek között volt az újkorban.
    Vagy az emberek szétbombázzák egymást és saját (végleg halott) világuk
    túlélőiként kérnek majd menedéket, aztán befogadják őket, megjavulnak stb.

    De esetleg egy harmadik fél is beleszólhatna a konfliktusba, s már nem lenne olyan átlagos. Akárhogy is, szerintem is boldogulni fog a feladattal. Tudja, hogy nagyok az elvárások s ezt már az ő tapasztalataival jócskán előre láthatta. Így könnyedén félretehetett jó néhány ötletet amelyekkel beváltja az egyediséget, s komolyabb mederbe tolhatja a főszálat.
  • Watchmen
    #5391
    Bay bácsi régebben gyártott fasza filmeket sőt a Szikla, Bad Boys 1-2, és az Armageddon is mind alap filmek nálam. A sziget is tetszett tőle viszont a Transformers 1. része még jó volt utána 2. és 3. már számomra átlagos lett néhol idióta párbeszédek, erőltetett poénok kissé bugyuta...pedig az első még szórakoztató volt a maga módján.

    Cameronba sokan csalódtak, hogy egy mesével tért vissza több év után mivel ugyebár akiknek nem tetszett az Avatar a történetet fikázták, hogy átlagos többször látott, és stb...ez igaz a történet teljes mértékben átlagos, de amitől mégis kiemelkedő lesz ez a film az egészében a látvány miatt van persze az is nagyban közrejátszik mivel azért ilyet még nem láttunk filmvásznon. De ami Cameron kulcsa, hogy egy átlagos sztoriból mit hozott ki. Egyszerűen az öreg nem csak látvány + akciókba jó, hanem a történet mesélésbe. Tudja mikor mit kell adagolni a nézőnek,hogy ne váljon unalmassá számára film.

    Viszont az biztos, hogy a régebbi filmjei egyedibb, komolyabb alkotások, de ilyen nagy költségvetésnél aminél az Avatar volt még neki is fel kellett venni a cipőt, hogy most akkor bejön e a népnek vagy sem. Lám brutális összeg lett a végére, és az első helyen tanyázik most világszinten. Magyarán nem akart kockáztatni inkább a biztosra ment, de ezek után mivel a siker adott így kíváncsi leszek mi lesz a folytatásokba. Ez egy mese nem várok csavaros, bonyolult sztorit csak valamivel egyedibb legyen, és szórakoztató, ha ez meglesz akkor már remek lesz a folytatás. A látvánnyal nem lesz gond mert Cameron az Cameron.
  • Darth Raven
    #5390
    Ja, már csak 3 év és írhatjuk is a véleményeket, jöhetnek az újabb könyvek, játékok, avatar őrület. S jönnek a hosszadalmas viták a filmen ábrázolt dolgokról, valamint a sok-sok troll aki csak azért regisztrál majd, hogy leszarozhassa filmeket.

    Szerintem az a vázlat már jóval előbb meg volt a fejében, (legalábbis ha én írásra szánom magam akkor már az első "tollvonásnál" tudom mi lesz az eleje//közepe/vége/folytatások tartalma, aztán persze jön a lustaság és 2 fejezet után megy a lomtárba:) tudja mit akar, és jól érti a dolgát, remekül tudja ötvözni a történetet a látvánnyal nem úgy mint például (szerény véleményem szerint) Michael Bay, akivel megszalad a ló "néha" (ennek ellenére azért ő is megoldja). Mint már írtam, szinte biztos vagyok benne, hogy most is igazi James Cameron filmeket kapunk.

    Az Aliens mai napig kedvencem, Terminátorokkal (1-2) együtt.
  • Watchmen
    #5389
    Na jó azért a nevemből ítélve nem csak az Avatarért rajongók:D Itt inkább a Cameron iránti rajongásom az elsődleges. A kedvenc rendezőm tucatszor láttam már a filmjeit T1,T2,Aliens vagy a Mélség titka mind meghatározó alkotások mai napig, és bármikor megtudnám őket nézni egyszerűen időtálló alkotások.

    Azért ennyi év után, hogy 2 részt forgat egyszerre nem olyan nagy probléma szerintem már csak azért sem mert, ha kijön a film 2014-vagy 2015-re utána 1 évre rá jönne a 3. Mondjuk azalatt az 1 év alatt lehet változtatni ezt azt bár eléggé költséges no igen anyagilag nem nagyon érné meg, de azért 2009 óta szerintem Cameronnak azért már össze állt a folytatásos vázlat az agyába így ettől nem hiszem, hogy annyira kéne tartanunk. Egy zseniről van szó aki azért szart nem dob ki a piacra.

    Valószínű lesz itt sok minden nyalánkság csak mire kivárjuk az hosszadalmas. Avatar park vagy parkok is lesznek speciel, de tán azok is a folytatások után.
  • Darth Raven
    #5388
    Megvan az érdeklődés, csak "alszik". Az emberek tudják, hogy ez egy jó film volt biztosan kíváncsiak lesznek a folytatásokra is, addig pedig néznek mást. Én is így vagyok ezzel, nagyjából fél évente azért újranézem a legtöbb általam nagyra tartott science fiction alkotáshoz hasonlóan (persze nálam eleve nem az Avatar a legmeghatározóbb, így én könnyeben vészelem át a várakozási időtartamot).

    Valóban jó lett volna valami ebben a fél évtizedes időszakban, vagy legalább ne egyszerre forgatnák a 2 filmet. Akkor nemsokára láthatnánk a kettőt és egy egész tisztességes időtartam telne el a filmek között. E mellet szól továbbá az is, hogy ez sokkal biztonságosabb lenne mivel ha most Cameron valamit rosszul gondol akkor mindkét film bánni fogja, ha külön csinálná legalább esélye lenne helyrehozni a harmadik részben.
    Ez ellen annyi jut eszembe, hogy ha kettő nem kap rendes befejezést hanem afféle cliffhangert akkor sokkal többet téphetné a haját a kedves közönség. Valamint az is, hogy Cameron nem szokta elrontania filmjeit, szinte mindig kimagasló munkát végez.

    Elhiszem, hogy 10-szer láttad, a jó filmeket én sem egyszer szoktam megnézni. Egyébként az érdeklődés fenntartására jó jönne egy sorozat (jelenleg csak az animációs jöhet szóba mint amilyen a Star Warsnak van, hiszen 2-3 száz millió kicsit sok lenne részenként) bár erre max a filmek után van esély.
  • Watchmen
    #5387
    A 4. részt csak megemlítette, hogy esetleg ledirigálja. Gondolom, ha a folytatások is kellően sikeresek lesznek, és Cameronnak is meglesznek a további ötletei akkor akár még egy 4. rész is beficcenhet, de korai még erről beszélni egyenlőre úgy vagyok érjem meg a 2. és 3. részt.

    A regényről sok hír volt, hogy kijön 1 év múlva aztán a másik év végén decemberbe stb...nem lett belőle semmi se mivel Cameron a folytatásokból is akar meríteni a könyvbe aminek én nagyon örülök csak nincs semmi amivel fenntartotta volna az érdeklődést az öreg. Kijött 2-3 könyv meg 1 játék amit gyorsan összegyúrtak a film kedvéért. Azért ebbe a nagy várakozásba jó lett volna valami kisebb regény vagy egy Anime pl. előzmények jobban megismerhettük volna a földet, Parkert, Zsék Szülit meg a testvérét stb...azóta már eléggé lecsengett a dolog na jó persze, ha majd érkezik a film akkor beindul a marketing gépezet, de addig meg nincs semmi amivel el lehetne lenni, és ez nekem egy kicsit szar mert érdekelne az egésznek a háttere. Az iskoláról nem is beszélve pl. a támadást is simán megnézném, hogy történt Neytiri testvérét is meglehetne ismerni stb...szóval lenne azért itten anyag.

    Jó persze a látvány fogta meg az embereket, de azért James Cameron neve is egy garancia a akciódús/ látványok mellé. Sőt aki igazán elképesztő, és kreatív eksönt letud rendezni az Cameron egyszerűen a vérébe van. A remek megoldások mellett a lassítással is remekül bánik elhelyez egy két jelenetben, de oda illik is, és nincs az embernek baja vele, hogy na most bakker ezt miért kellett lelassítani. Ha elhiszed, ha nem én 10-szer néztem meg moziba egyszerűen annyira magával ragadott ez a mese. Egyszerűen elfelejtette velem az itteni sok szart ami a mai világba van, és teljes mértékben kikapcsolódtam. Mai napig nézek meg jeleneteket belőle.
  • Darth Raven
    #5386
    A pénz meglenne rá akárhogy is végzi a két film. Az viszont más kérdés, hogy megcsinálnák-e azokat. Ha a két film bebukik akkor drámai mértékben lecsökken az érdeklődés amely kevesebb potenciális nézőt, a kevesebb potenciális néző pedig kevesebb várható bevételt jelent. Egy 4. rész elkészítésének pedig 2 mozgatórugója lehet: várhatóan sokat kaszálnak vele és/vagy fokozza az érdeklődést a filmek világa iránt. Ezen mozgatórugók jelenléte nélkül szerinted hány film/könyv készülne utána? Miért készítene Cameron egy 4. részt (több száz millió zöldhasú feláldozásával) ha már csak a pénzt pocsékolná vele és még csak nem is népszerűsítene vele semmit?

    Így visszaolvasva ez eléggé úgy hat mintha pokolra kívánnám az egészet, szóval a félreértések elkerülése végett:
    Jómagam legalább 5-10 (már nem számolom) alkalommal láttam a filmet és elég nagy összegű fogadást kötnék rá, hogy a következő két rész is legalább ilyen jó lesz valamint milliárdos bevételeket hoz majd. Az viszont tény, hogy a következő két film eredményei jelentős befolyással lesznek az esetleges további filmekre, könyvekre, animációs sorozatokra nézve.

    Annyi még hozzá fűznék, hogy szerintem a legtöbben a látvány miatt mennek el a mozikba és nem azért mert Cameron "szólította" őket. Én csak kevés olyan emberrel találkoztam személyesen akinek saját házimozi rendszere van és ennek ellenére fizetett érte, hogy moziban is láthassa. Viszont azok közül akik csak egy koszos CRT monitorral rendelkeznek szinte mindenki (legalább egyszer) moziban is megnézte.
  • Watchmen
    #5385
    Amennyit az első rész termelt az kegyetlen összeg még ha a folytatások meg is buknának már az első résszel hozta a nem létező folytatások összegét brutális a pali. Lehet utálni meg szeretni, de két filmje is az élen van bevételek listájában. Most persze lehet jönni azzal a szokásos szar dumával, hogy hiába sikeres valami a kasszáknál nem biztos, hogy jó a minősége. Ja csak itt a nézők sokasága nem 1-szer nézte meg ezeket a filmeket hanem volt, hogy többször. Cameron a szórakoztatás mestere, és a közönséget teljes mértékbe kiszolgálja. Ritkán rendez filmet, de ha igen a fél világ megmozdul, és újra beülnek a moziba, és nem letöltik szaros Cam verzióba hanem megveszik a jegyet, és helyet foglalanak azért ez a nem mind1.
  • Darth Raven
    #5384
    Jó kis könyvnek ígérkezik. A további könyvek és esetleges animációs sorozatok valamint egy 4. rész már a következő két film sikerein múlik, ezt Cameron is tudja, nem véletlenül foglalkozik velük ennyire.
  • Watchmen
    #5383
    Lesz itt regény is ami majd valószínű az 1. rész előtt fog játszódni hogyan fedezik fel Pandorat, Grace tanítása stb lesz benne. Viszont a 2. és 3. rész után fog állítólag elkészülni bár már Kenu bácsi meg Lajos is már annyi mindent nyilatkoztak, hogy nem lehet eldönteni mi mikor lesz. A film 2014-re nem lesz kész több mint valószínű állítólag 15-re meglesz, és 1 évre rá adják a 3.-at. A 4. rész sincs kizárva bár azért én azt mondom éljük meg a 2 folytatást.

    A folytatások után lesz majd Avatar Disney park vagy parkok is. Remélem utána beindul az Avatar gépezet, és jelennek meg regények, játékok sőt még Animációs mesét is szívesen néznék mint ami az SW-nek is van. Cameronon múlik minden ennyi év után remélem azért nem csak a látványra fog ráépíteni, hanem a történetet, karaktereket se fogja elhanyagolni. Alig várom már a filmekről való kis hírmorzsákat.
  • Darth Raven
    #5382
    Érdekes, bennem ez a kérdés mindössze egyszer merült fel. Akkor még nem találtam róla semmit szóval arra jutottam, hogy itt beáldozták a realitást a film kedvéért.

    És 2 év után itt a magyarázat, hihetetlen mélységű történeti alapja van ennek a filmnek. Egyre biztosabb vagyok benne, hogy mindenre kitér (a legapróbb dolgokat is beleértve), csak én nem tudok róla.
  • W B
    #5381
    Öm, pedig nem is ittam. XD

    Teljesen mindegy, még több dolgot bele lehet magyarázni nem de?
  • edios
    #5380
    "With the aid of thought amplification/transmission "link beds" as well as customized nanotech receiver/transmitter nodes grown into avatar brains from their earliest blastomere stage of development, human "drivers" can now operate their avatars at distances of tens of kilometers. These distances can be reduced in areas where the Pandoran magnetic fields are very strong, such as near the many flux vortices."

    (a filmben is ennek megfelelően kb. a harcmező mellé raktak egy irányítóközpontot )
  • edios
    #5379
    úristen, ezt hogyan sikerült kitalálni? :D
  • W B
    #5378
    Nem használ elektronikát.
    Azért kerül a programba a főszereplő, mert a bátya irányította volna az avatart, de mivel meghalt így mivel tesók ő elvben képes irányítani.

    A lényeg: mivel az avatar hibrid, ezért át lehet hangolni az avatarra is az emberi elmét (lelket) Feltéve ha a DNS egyezik. (mivel testvérek voltak így lehetséges volt, de vadidegen ember nem tudná használni)

    Az emberi elme vagy lélek pedig nem mérhető modern eszközökkel, csak tudjuk, hogy van.
    A lényeg az avatar testnek is elvben ugyan az a tudata, mint az emberinek. Csak épp két testre jut egy tudat.
    A gép feltehetően az emberi tudatot képes "kinyújtani" és az meg találja a vele kompatibilis avatar testet. Így az emberi test álmomban van és úgy irányítja az avatart.

    A lényeg, hogy a tudat/lélek ami itt számít. Szerintem nincs semmiféle műholdas adat küldözgetés.
  • Daell Drow
    #5377
    A heten ujra neztem a filmet, mint mindig tetszik meg imadom. Csak kozben mindig el szoktam agyalni minden fele aprosagokon.
    A kapszula amibe bele fekszenek hogyan komunikal az avatar testel?
    Pandora korul is vannak muholdak es ugy?
    Es amikor a vortex mezoben vannak ott miert mukodik, mikozben minden elektronika megbolondul?
  • Darth Raven
    #5376
    Annak kell lennie, mivel a nézők ez után már elvárnak egy bizonyos szintű minőséget. Az a nagy kérdés, hogy ez miben nyilvánul majd meg:

    Fenn tartja az előző rész látványvilágát és a fennmaradó időben inkább a filmek történetére, ötletgazdagságára koncentrál vagy a kérdéses időt az előző rész látványvilágának túlszárnyalására fordítja.

    Az idézetből kiindulva én arra a következtetésre jutok, hogy ő mindkettőt meg akarja valósítani, sok sikert kívánok hozzá:)
  • ProGabe #5375
    egyszerre forgat 2 részt, persze hogy sokáig tart!
  • edios
    #5374
    akármennyire is fan vagyok, ezt egy kicsit túlzásnak találom:

    "Nem érdekel új projektek fejlesztése. Most az Avatar-üzletben vagyok. Kész. Ennyi. Megcsinálom az Avatar 2-t, az Avatar 3-at, talán még az Avatar 4-et is, és nem fogok más emberek filmjeinek elkészítésében segédkezni. Nem érdekelnek új forgatókönyvek."
    (James Cameron)

    egyébként ha sokára jön a köv. rész az csak azt jelenti, hogy sok munka van vele, emiatt vszínű minőségi lesz :)
  • Darth Raven
    #5373
    Sajnos elég messze van még 2014, pedig már meglehetősen kíváncsi vagyok rá mégis hogyan ússzák meg a Na'vik.
  • Inquisitor
    #5372
    Ja, katéteren eszik, iszik és űrit, másfél évig fel sem jön csak forgat. :D
  • Szabi84
    #5371
    ott forgatja a 2. részt
  • Inquisitor
    #5370
    Egy órával ezelőttről: Follow @DeepChallenge NOW. Live-tweeting James Cameron's record-breaking ocean dive. Over 24,000 feet deep at this point.

    És az a köze a topikhoz, hogy ha bármi gebasz lesz, akkor nem lesz Avatar 2 és 3. :D
  • Watchmen
    #5369
    http://www.movieweb.com/news/avatar-2-and-3-not-a-traditional-trilogy-says-james-cameron

    A legújabb hír pedig, hogy különálló történettel fog rendelkezni a 2. és 3. rész.
  • suba53
    #5368
    Nagyon helyes !
    Dolgozzanak csak az újdonságokon. Nagyot durranni úgysem a már jól ismert technikák, trükkök szoktak.
  • Watchmen
    #5367
    Nem új híreket hozok, de aki még nem olvasta volna:

    http://filmdroid.blog.hu/2011/06/21/uj_software_t_fejlesztenek_ki_amit_az_avatar_folytatasaihoz_hasznalnak

    A regényt egyenlőre nem írja mivel a 2 forgatókönyv elveszi az idejét. Így arra majd még lehet bőven várni.
  • xido
    #5366
    Engem azzal nagyon meg tudna fogni..ha nem regény formában,de filmben vagy tévésorozatban bemutatná a Föld hanyatlását meg a katonaság blabla..és Scully-ék történetét..érdekelne a testvére is..nemcsak az,hogy csórinak hogy lőtték el a gerincét..
  • mascarun
    #5365
    Ha már világról beszélünk akkor ez csak 1 bolygó volt meg egy hold!
    Végtelen számú fajt és bolygót teremthet még Cameron. Ráér terjeszkedni még a világával. Csak minden legyen minimum ennyire kidolgozott.
  • Watchmen
    #5364
    Akkor én se sértően írok vissza:D
    Szerinted hány ember van még rajtam kívül akiket megfogott az egész világ, és többet akarnak? Nagyon sok rajongó van, és ennyivel ami most van nem elégszenek meg többet akarnak. Ez nem nagyzolás, és nem ott maradtam rajta bár az lett volna....pusztán jobban megszeretném tudni az egész epikus mesét amit Cameron kitalált. Jóformán ennyi:D
  • Watchmen
    #5363
    Én hallottam olyanról is, hogy Cameron SW szintű Univerzumot akar alkotni. Ő azt nyilatkozta, hogy ez lesz az ő Star Warsa. De egyenlőre kíváncsian várom a regényt.
  • Atkamon
    #5362
    Nem szó szerint értett univerzum, hanem az Avatar univerzuma... Szinte minden történetnek külön univerzuma van, akkor is, ha csak egy házban játszódik.
  • xido
    #5361
    Univerzum?
    Van a Föld meg a Na'vi bolygó azt' csá...Nem hiszem,hogy egy nagy star wars szintű galaxist akar ezért kitalálni:)
  • VRSDM
    #5360
    szerintem nem állt le minden, csak te maradtál nagyon rajta.
    /[apro] ezt nem sértően írtam. de hát na.
  • Watchmen
    #5359
    Nagyon leállt minden...Cameron se értem orba szájba kéne nyomatni már az egész Univerzumot...Képregények,könyvek, mese sorozat akár stb... erre meg semmi se történik.

    Bár valószínű a regény után lesz itt több lehetőség mivel az lesz elméletileg a ''Biblia''. Addig meg várnunk kell.
  • suba53
    #5358
    Az HBO műsorán lesz a jövő héten.
  • Watchmen
    #5357
    Na csak emlegetni kellett, és már van időpont:D Bár még mindig elég bizonytalan...de így elolvasva a cikket tényleg lecsengett a dolog, és sok ember várna még több mindent az egész világból. Mondjuk én azt szeretném, ha egy egész na Univerzummá fejlődne ki az egész.
  • suba53
    #5356
    Landau reményei szerint ennek az évnek a végére talán elkészül.

    Az Avatar könyvről: