5435
  • Shep
    #318
    Nem hisszük tudjuk :) Na jó nem, csak sokan teljesen odáig vannak hogy mekkora nagy, közben már az otthoni gépeken is csinálnak nagy dolgokat. Jut szembe Wolverine játék-ban mikor kikel vizes tartályból, hát az üt, ott csak néztem ,hogy ez most animáció vagy film, ennél a trailernél nem éreztem ugyanezt.
  • bcrics
    #317
    "most pedig végre, valahára visszatér kedvenc kanadai rendezőnk, James Cameron, aki aztán tényleg mindenhez CGI-t fog használni az Avatarban (persze mindennek megvan a makett verziója is, ahogy kell), és megmutatja a világnak (meg a sok, az én szememben B-kat rendezőnek, akiknek sok pénzt toltak a segge alá, pl emmercih és bay), hogyan is kell ezt csinálni

    ő egyébként sosem mondta, hogy forradalmasítja a filmezést. persze a kellő vehemenciával beszél a filmről, mégiscsak majd' 15 éve álmodta meg az egészet. szóval nagyon nincs elszállva, de azért tudja, hogy amit csinál, az nem semmi. az E3-on mondta a film végi nagy csatáról: "the mother of all bottles", na én hiszek neki :)

    HW-n van egy jó Avatar topik, ahova néha-néha ír ward, vagyis Kiss Balázs, aki a Weta-nal dolgozik a filmen. egyéb munkásságai. gondolom látszik, hogy tud valamit, szerintem lehet adni a szavára

    na tőle idézek egyet:
    "van egy shot ami ha bekerul a teaserbe, akkor a fel szakma le fog ulni. "

    a Weta-n és a Lightstormon kívül (Cameron saját cége) besegít a munkákba a Hydraulx, a Digital Domain és az ILM(!!) is"

    Én egész pontosan erre a pillanatra várok:)
  • mflex #316
    most komolyan azt gondoljátok, hogy egy otthoni kb 150-200 ezres PC-nek a realtime grafikája többet, szebbet tud, mint az igazi raptor computerekkel és több mint fél milliárd dollárból gazdálkodó JC és csapata?

    hagyjuk már ezt szerintem, ezzel az erővel a mass effect is odabaxna, és amíg 3D-ben egy IMAX szintű moziban nem láttad a teljes filmet, teljesen felesleges egy alig 2 perces "néma" előzetesről levonni a konzekvenciát.

    ha Cameron azt mondja, hogy új fejezet a mozizás történelmében, akkor valószínű az is lesz, gondolom 14 évi szopás után, nem egy pc grafikájú szart dob a pofánkba, mint ahogy idáig sem tette.

    amit csinál az mind monumentális részéről, és persze a történet is egyedi.

    john landau (többek között) nem nyúlt volna ilyen mélyen a zsebébe, ha egy "krájzisz" szintű fost kapnánk.

    peace
  • sandor8206
    #315
    na hagyjuk a rizsát, meg a szar képeket.
    Ha valaki szerint ez közelébe jön a film minőségének az mossa ki a szemét

    crysis warhead video
  • Tyler1
    #314
    találtam bannernek valót(kicsit alakítottam rajta)

  • [HUN]Crassus
    #313
    nem lesz elég már a krízisezésből?
  • VRSDM
    #312
    crysis.
  • mflex #311
    ez most mi?
  • Shep
    #310
  • Shep
    #309
  • VRSDM
    #308
    elvileg a mai 15perces verzában már van olyan rész amitől lekéne fosni a lábunkat. legalábbis ezt mondta JC...
    csak kerüljön már fel netre :)
  • VRSDM
    #307
    erről beszélek. leírtam többször is hogy részemről korrekt a dizájn és a kivitelezés. és nagy kamu hype hogy olyan élethű lesz hogy meg nem mondom hogy mi render és mi nem ... ez csak a bajom.
  • tigeroo
    #306
    sztori: sztem a hódítás a szokásos "megtelt a föld" indokkal kezdődik
    az ortopéd csóka:lehet hogy a tag vágyik felfedezni az új helyet, de tolószékben lehetetlen. afféle alku vagy lehetőségként szerintem ezt a "kísérletet" elvállalja afféle tesztalanyként (nincs veszteni való alapon), hisz tuti ő az első akin ilyen tudat-átültetést csinálnak ilyne lénybe
    háború: az őslakosok függetlensége miatt
    miért indul a románc: lehet hogy afféle "sem sem", 3. kapocs a két civilizáció között a csávó.
    mint anno az alien filmekben ripley klónja(félig ember félig alien)
    ??
    vagy 2 tudat lesz egy testben, dualizmus, kész a kavarás (egyszer beszámíthatatlan, kiszámíthatatlan viselkedés, stb.)


    remélem érthető mire akarok kilyukadni, de cameron tuti tudja a dolgát és valami ütőset fog összehozni..

    a kép részletessége miatt én nem félek:D de majd hiszem ha látom
    (állítólag spielberg + lucas is dobott egy hátast amikor kiment az avatar forgatásra, hát nemtom mit láthattak mert ez eddig technológiailag nem sok újat hoz, de a látvány az kitűnő, el kell ismernem)

  • edios
    #305
    Vazzeg azért úgy látom, h a topikban szeret mindenki túlzásokba esni. Próbáljátok már becélozni a valóságot, mindenféle torzítás nélkül.

    -.-

    A film q*vaszép, és roppant igényesen kivitelezett látványvilággal bír, csak épp a beharangozott "teljes élethűség" kamu.
  • VRSDM
    #304
    azért ezis eléggé impresszív. ahhoz képest hogy a szaros gépemen valós időben számolja. nekik meg a csúcsgépükön van végtelen idejük renderelgetni

    és a technika
  • sandor8206
    #303
    mutass már egy arcot a crysisből
  • edios
    #302
    "nyomorék"

    - kell nyersanyag az élet fenntartásához / kolonizálás
    - kell kém, h megismerjük az ellenségünket
    - gonosz lények nem hagyják szegény embereket élni / gonosz emberek nem hagyják szegény lényeket élni
    - rómeó és júlia (romantikus szál nélkül alapból esélytelen, h visszahozza a befektetett összeget, de még így is kockázatos)
  • VRSDM
    #301
    amúgy a történetre van valakinek valami jó kis ötlete?
    -azon kívül hogy minek megyünk mi emberek oda?
    -minek ültetjük be a nyomorék haverunk agyát egy helyi fazonba?
    -miért kezdődik háború?
    -miért szeret bele az emberi gondolkodású lény (a volt nyomi srác) egy helyi spinébe? :D
  • BaliBoy
    #300
    Hát igen. Ez elég szomorú, hogy az egyik real a másik meg pre.
  • VRSDM
    #299
    avatar - the game
    hááát :D szokásos 3+ filmadaptáció
  • SötétBarom
    #298
    Lassan ki kéne próbálnom az unreal 3-at :DDDDD
  • VRSDM
    #297
    a kis szállító gépezetük meg eléggé hasonlít erre
    (szintén u3)
  • VRSDM
    #296
    amúgy ha már itt tartunk.
    unreal 3

    és ugyan ez némi photoshop után (blur adtam rá meg képzajt)
    kb. mehetne is a filmbe mint egy képkocka, a gyors repcsis rohanásba úgyse látszana hogy milyen gagyi.
    és sajnos a filmnél is vannak ilyen részek :(
    (az előzetesből leszűrve)
  • mflex #295
    itt van mellettem a gyári dvd, de lusta voltam tavaly óta "átkullogni" windowsra és feltelepíteni, pedig ki kellene már próbálnom
  • mflex #294
    "hogy a tolókocsis srác is csak animáció, mert a mozgása meg az egész ember olyan fura"

    ezt én is észrevettem.
  • VRSDM
    #293
    ez crysis játékból:
    ha megnézzük a bokrokat és a dombokat hátul kb. fotorealisztikus.
    az ember szintén, a fegyver necc. de a láng is simán elférne akár egy ilyen filmben is.
    ami vicc hogy míg az prerender ez realtime
    [IMG][/IMG]
  • VRSDM
    #292
    simán elképzelhető
    ami nekem gyanús.
    hogy a tolókocsis srác is csak animáció, mert a mozgása meg az egész ember olyan fura.
    és mivel keveset is szerepel a filmben ugye (hamar "átalakul") lehet hogy belecsempézték.
  • BaliBoy
    #291
    Ögrí. Kb. a Crysisban is van már olyan szint. (majdnem)
  • mflex #290
    Itt az elején ez már CGI lehet?


  • mflex #289
    értem, kösz az infót.
    én tuti IMAX-ben nézem meg :)
  • VRSDM
    #288
    érdekesség amúgy hogy az imax meg a realD technikailag ugyan az.
    az imax mégis sokkkal életszerűbb
    realD-be a kép szélén lévő dolgok láthatóan szétcsúsznak (ugye két külön réteget vetítenek amita szemüveg rak egybe) szóval nem értem hogy ott miért szarabb :/
  • VRSDM
    #287
    imax-be elveszik.
    westendbe nem veszik el de van egy kosár amibe beleteheted. namost én elhoztam emlék gyanánt.
  • mflex #286
    A szemüveget vissza kell adni?
  • VRSDM
    #285
    szemüveges vagyok jómagam is.
    az előző keret nélküli lencsés volt
    az új szemüvegem meg ilyen fekete vastagkeretes vágjátok sokaknak van ilyen retroszemcsi.
    namost egyikel se volt semmiféle gondom
    se technikailag, se kényelem szempontjából, az imaxben sem és a westendes realD-ben sem.
  • mflex #284
  • LasDen #283
    ez jó, mert ezen gondolkoztam én is, mint érintett... :D
  • mflex #282
    Az IMAX oldalán olvastam, hogy aki szeműveges, annak sem jelent gondot, mert a 3D szeműveget, ráteheti a sima szeművegére, csak mert olvastam olyat, hogy a szemüvegesek megszívják.
  • mflex #281
    Annyira gyorsak a képvágások, hogy elég nehéz volt nekem is szép tiszta screen capture-t csinálni...
  • mflex #280
    Valamit olvastam egy amerikai fórumon, hogy a panasonic 2010-től elkezdi árulni a 3D tv-ket.

    Kiváncsi lennék milyen induló árral, mert akkora BlueRay-en kijön 3d-ben is a film.
  • mflex #279