3500
A Francia idegenlégió
  • bens
    #260
    most olvasom először a topicot. én tudok valamelyest nyilatkozni a légióról, mert 2 ismerősöm is volt kint, egy szerb meg egy magyar srác. namost ez a nyelvtudás-dolog úgy van, h amíg nem tanulsz meg franciául, addig ne menj ki, mert ott nem úgy verik beléd a nyelvet, mint iskolában, a gyerekekbe. mesélte ismerősöm, h igen csak sokat szivatnak egy olyan embert aki nem érti meg amit mondanak neki. nagy hátrány ha nem érted amit mondanak, mert a parancsokat kiadják franciául, és végre kell hajtanod, ha érted ha nem.
    mellesleg nem hiszem h van aktualitása a dolognak személyedben, ugyanis a légióba nem mennek ilyen emberek mint mi. a legtöbb vagy büntetett előéletű, vagy még nem kapták el, vagy nagyon ki van égve lelkileg, és az öngyilkosság előtt úgy van vele h inkább beáll a légióba.
  • timexxx
    #259
    :D:D:D:D az szép :D
  • Thanatos
    #258
    pontosan :) volt egy video valahol googlevideon vagy youtube-on, amiben votl egy kinai srác, ott is először amikor nem értett semilyen világnyelvet kcsiit vakargatták a fejüket, de utána rögtön feltlaálták magukat, az orovsinál előkerült a pair ami "minden nyelven" tudott, a gestaponál (? csak tipp, valami tisztel beszélgetett egy irodában...) meg mente a kezeslábas kommunikácio meg térképen mutogatás származási hely miatt :) szóval megoldották, és az a srác tényleg egy kruva szót nem beszélt se angolul se sehogy...
  • Palinko
    #257
    jaja főleg ha belegondol az ember,hogy a légióba minden féle ember jelentkezhet megkötés nélkül és ugye ez már sok-sok éve bejáratott rendszer szóval nem kell félni,hogy pont egy személynél nem fog működni miközben sok embernél bevált :)
  • Thanatos
    #256
    vagy leszs midnig anyanyelveden szóló papir amin tudnak mutogatni vagy haosnlo, vagy keritenek valakit aki tud magyarul, ergo megoldják, és kezeslábas kommunikácioban is kivállók :D ettől ne félj ezzel tuti nem elssz gond :)
  • timexxx
    #255
    irtátok hogy nem kell francia nyelvtudás mer ott megtanitanaok, ez ok. de amikok felvételizni mész és a felvételi irodában nemhiszem hogy magyarul fognak hozzád beszélni :S vagy vannak ott tolmácsok azér?
  • timexxx
    #254
    pontosan, ott fogok jelentkezni :D nem azért mert oda vezényelnek :D lol
  • Palinko
    #253
    na de ha ott jelentkezik?
  • 0Fritz0
    #252
    Nincs rá sok esélyed, hogy oda vezényelnek.
  • timexxx
    #251
    mondjuk én ugy vagyok vele hogy, már azért megéri kimenni hogy lássam párizst. :P
  • Thanatos
    #250
    tudom :PPP
  • timexxx
    #249
    persze, csak vicceltem :)
  • Thanatos
    #248
    inkább a barátnődnek küld a lapot szvsz, ő tuti jobban örülne neki :P
  • timexxx
    #247
    köszi! :D csak sikerül :) kapsz mad egy képeslapot ha sikerült :D
  • Thanatos
    #246
    sok szerencsét :)
  • timexxx
    #245
    aham, értem köszi a segitséget, 1 próbát megér. remélem össze jön
  • Palinko
    #244
    mondjuk azért nem a láblevágást említettem példának... ja én is úgy tudom hogy a felvételi tesztek alatt leszel végigkérdezve többször. de hát ez már kis részletkérdés és nem 100% os adatok szóval majd meglátja de valszeg hasonlóan fog működni
  • Thanatos
    #243
    azért az sérüléstől függ, ha levágod a lábad azt nem várják meg :D az időközönként megkrédezés meg csak a kiképzésig tart utána, a szerződés az szerződés, nem léphetsz ki csak ugy, max dezertálhatsz
  • Palinko
    #242
    na ez így helyes bár kitérve a következő kérdések elől kibővíteném. igen a légióból kilehet kerülni de nem amikor úgygondolod hanem rákérdeznek időközönként és az alapkiképzés végén is. sőt a kiképzés után is ha valami nagy marhaságot csinálsz egyszerűen kivágnak... na persze most ne gondold hogy alapkiképzésen véletlenül bokaficamod lesz és nem bírsz belépni a bakancsba akkor kivágnak stb. az alapkiképzés ideje alatt is van gyengélkedő és megvárják hogy felgyógyulj ha 1-2 dolgot ki kell hagynod ez miatt. ha vissza élsz ezzel akkor ne számíts semmi jóra
  • Thanatos
    #241
    elvielg mrá a felvételi eljárás alatt aláirod, de ettől még elbocsájthatnak :)
    a kiképzés legvégén a kepi marche után kapod meg a kepit, addig semmi sem tuti :)
    jah és te is kérhetsz civilt a kiképzés végéig, szoval ez tuti hogy oda vissza igy van :)
  • timexxx
    #240
    ez igy van :)

    de még 1 kérdésem lenne. a felvételi után, ha fel vettek aláirod az 5 éves szerzödést, és utána kezdödik a kiképzés, szal akkor már elvileg nem bocsáthatnak el nem? mer már megvan a szerzödés
  • Thanatos
    #239
    ha nicns akkor meg az se fog rajta segiteni hogy a kiképzés alatt mennyi fizut kap...

    és semmi semi biztos csak a halál, és midnentől függetlenül a légio nem a helyi kiscserkészek egyesülete, ergo nem árthat ha inkább anehezebbre készül az ember, legrosszabb eset az hogy "túl" könnyen bejut :D
  • Palinko
    #238
    #235
    hát igen, de hát nem mindenkinek van ennyi...
    #236
    ez is egy felfogás de ez ellen az szólna hogy a mai elkényelmesedett világban kevesen akarnak "veszélyes" munkát vállalni... és ugye aki nem csak úgy kimegyek hanem elszántan készül és próbálja a maximumot hozni pár próbálkozás után bekerül biztosan.
  • timexxx
    #237
    :S
  • Thanatos
    #236
    igen, oylan nehéz, sőt állitolag egyre nehezebb mivel ugye a neten "reklám" miatt egyre "jobb" emberanyagbol válogathatnak...
  • Thanatos
    #235
    jah csak a szem mütétet nem a kiképzés alatt kéne generálni :DDDD
  • timexxx
    #234
    akkor az faja.nem volt muszály közbe szólnod :) azt tudom hogy a kiképzés nehéz, én a felvételire gondoltam hogy az is olyan nehéz-e. mind1 már tudom a választ azért köszi. nyáron megyek felvételizni :) vagy fel vesznek vagy nem
  • Palinko
    #233
    ja és ha kicsit logikus sávon is gondolkodunk akkor ha emlékezetem nem csal a kiképzés 4 hónapja alatt is kapod a kiló zsoldodat és ugye 4*1000 ből el is költesz de úgy sacc kábé 1000ből simán megvan mindkét szem műtéte.
  • Palinko
    #232
    mostmár muszály lesz közbeszólnom.... nemtudom miért kell ilyen vicceset kérdezni. nehéz a kiképzés meg a felvétel? mit gondoltász az ilyen elite katonák csak lazsálnak egész nap? minden kérdésre választ kapsz a légió hivatalos honlapján báris ezekre a kérdésekre biztosan. vagy nézz át az index fórumra ott vannak írások fordítások a felvétellel csak keresni és nem kérdezni kell
  • Thanatos
    #231
    tudtommal 7ből 1 embert vesznek fel átlagban, ez persze azért változik ide oda, sokmindentől függően, de amugy igen, elég komolyak a feltételek :)
  • timexxx
    #230
    jaah, hát igen :D

    és amugy nemtudod, hogy tényleg baromi nehéz be kerülni? én ugy hallottam. hogy a felvételi is nehéz meg a kiképzés is
  • Thanatos
    #229
    jó a látást nem ugy értettem, logikusan vakokat nem vesznek fel :D
    csak arra céloztam hogy nem mind1 hogy az a szemüveg mongyuk -1es vagy -40es... :DDD
  • timexxx
    #228
    szemüveg nélkül is látok, csak ami már kicsit meszebb van tábla a betüket nemtom elolvasni, ezt le számitva látok
  • Thanatos
    #227
    nylevtudás nem kell, ott megtanitanak ha bejutsz
    szemüveg elvileg nem kizáro ok épeszü határokon belül, és gyakorlatilag is van esélyed, de logikusan minnél kevsébé rossz a szemed annál jobb
  • timexxx
    #226
    vagy valaki segitsen, köszi
  • timexxx
    #225
    hali!
    CRAM!
    töled kérdezném:
    én jelentkezni szeretnék a légioba, de nemtudok franciául és szemüveges vagyok, :( ez már alapbol kizáró ok? vagy ettöl még van esélyem a felvételin??

    Köszi a választ elöre is

    ÜDV.
  • fifi
    #224
    majdmeg fog állni a gyors fejlődés ne aggódj... aztán úgy fog éreződni, mintha vegetálnál...
  • Palinko
    #223
    egy oldolról van,ha kell amjd linkelek... az érdekesség:
    Az öt év végén, csak annyi pénzed lesz, amit megspóróltál, amit a légión belüli saját bank számládon gyűjthetsz.Ha tovább szerződsz, 15 év után fiatalon nyugdíjba is vonulhatsz. A nyugdíj összege életed végéig 1200 € havonta, de csak ha leszolgáltad a 15 évet.
  • VRSDM
    #222
    re off:
    terembe
  • Ronny
    #221
    off: terembe jársz vagy otthon?