3500
A Francia idegenlégió
  • DirtyGab3sz
    #340
    Egy volt kollégám most Toulouse (remélem jól irtam) kiképzőbázisán kiképző....Lehuzta az 5 évét,hoszabbított....Nem egyszerű eset srácok!Érdemes többször átgondolni mielőtt belevágna valaki!Nem cserkésztábor!
  • Solten
    #339
    Volt anno ebből egy per, nevezetesen xy-ka toborzást szervezett a légióba Magyarországról.. A vád: tilos idegen haderőbe toborozni. Aztán ejtették a vádat, mert szövetséges haderő.
  • ahti
    #338
    szia, Ultrakrisz, a jelentkezeshez szukseges valamilyen allami beleegyezes, mert ugy tudom, idegen hadseregben szolgalni hazaarulast jelent...nem akarok jelentkezni, csak ugy eszembe jutott ez a kerdes.Koszi!
  • Ultrakrisz
    #337
    Hello mindenkinek!Én itt élek jelen pillanatban Marseilleben.Május elsején nyilt nap van az Aubagne-i Légióban és már lassan másfél éve vagyok itt nagyából tudok beszélni és magyarok is rendszeresen vannak itt.Tehát ha van kérdésetek szivesen megkérdezem amugy is engem is érdekel a téma hiszen a suli után 2év mulva lehet hogy jelentkezek.Én amugy a felvételiben az orvositól félnék hisz ott bármibe beleköthetnek.Tehát ha valakinek kérdése van nyugodtan irja le megkérdezem és elseje után válaszolok.Hello!
  • Thanatos
    #336
    mit néznek? gyk mindent :D simlizni nem érdemes, ugyis kiderül
    "tolmács" meg van , najó nem tolmács csak valaki földi aki elmakog a nyelveden majd :) szóval franciául nem kell tudni, a teszteket is magyarul kapod,a gestapon is magyarul folyik a kommunikácio
    az orvosing meg kézel lábbal de oda nem is kell több :)
  • bobjunior
    #335
    és az orvosi vizsgálaton mit néznek :D lehet hogy ez huyle kérdés:D
    de 1 év alatt fellehet készulni a fizikai vizsgára. és az elbeszélgetésen franciául kell vagy lessz valami tolmács:D:D
  • Thanatos
    #334
    tény, és modnom akkor is csak ezredet választasz, konkértan azt hogy te most géppuskás leszel, mesterlövész, buvár, vagy éppen 007es ügynök (konyhás :P) abba nem igazán val beleszolásod, eleinte meg főleg nem
  • bens
    #333
    hát nem te döntöd el, az tuti :P
  • bobjunior
    #332
    aham értem köce az infot . azér taz elsö háromban bent lenni kicsit nehéz munka :D:D de ha nagyon akarjah az ember sikerülhet :D
  • Thanatos
    #331
    tetkó nem gond, ki dönti el ? a légio (konkért személy szvsz nem nagyon lehet meghatározni...), ha a felvételin és a kiképzésen a legjobbak között vagy esetleg lehet beleszolásod hogy melyik ezredhez kerülsz, de ez se garancia, csak jobban figyelembe veszik, hova szeretnél kerülni... ( a legofnotsabb szempont ettől még mindig a légio igényei, és csak utána jönnek a te igényeid), ha nem vagy az első 3 legjobban akkor meg kerülsz ahova kerülsz, ahol épp szükség van rád
  • bobjunior
    #330
    és ezt az orvosi vizsgálaton egyböl kiszurják gondolom. és azt ki dönti el hogy ki hova kerul? (aknavetős,rakétás,búvár,gépesített lövész,felderítő mesterlövész,harckocsizó,ejtőernyős) erre gondolok .de akkor a tatto nem gond.
  • bens
    #329
    színtévesztő nem
  • bobjunior
    #328
    hi nekem atz lenne a kérdésem hogy h valakinek van tattoja az még lehet e légios , meg ha valaki szintévesztö?
  • Thanatos
    #327
    hehe :) rendben majd meglesem alkalomadtán ;)))
    az észosztók meg nagyábol minden netes fórum velejárói :)
  • Wampa
    #326
    Tudom ,csak vicceltem.....A.meg nem nagy arc csak röfinált(vagyok) mint Clouseaut felügyelő
    Szoktam itt szimulátorozni egy jó topikon,gondoltam meglátogatlak.
    Láttam hogy már osztották neked is az észt,pedig te azért ismersz jópár légiost,nem is akárkiket.
    Amugy a Kolwezi dalnakfenn van Josic oldalán a forditása,majd Sándor kijavitja ha A.(A.mint arc:)
    elbaxta volna......
  • Thanatos
    #325
    nem voltam, hogy lettem volna? :)
  • Wampa
    #324
    Asszittem te voltál légiós.....:(
  • Thanatos
    #323
    nagyképű gyerek? :D névszerint? akár privibe is jó lessz :)
  • Thanatos
    #322
    nemtok sajnos franciául :D
  • Wampa
    #321
    J.J.oldalán le van forditva,egy nagyképű gyerek csinálta,de a forditás elég jó.......
  • Wampa
    #320
    A votre servise
  • Thanatos
    #319
    nem ismertem konkértan ezt a videot
    ezer hála érte
  • Wampa
    #318
    Üdv Thanatos
    Mármint az elsőt és nem a Légion marche-t......
  • Wampa
    #317
    Ezt ismered Thanatos?
  • degenerator
    #316
    nocsak, jelentkeztél oda? küldj egy privit, ha igen.
  • Thanatos
    #315
    nem az, elgalábbis zmne alkalmasságin nem volt az :PPP
  • degenerator
    #314
    hát ez a honvédségnél nem egy túl rafinált vizsga:p
  • Thanatos
    #313
    ez meg a másik fele, pszichologiai teszteknél nincsenek "jó válaszok", a kérdések, meg tesztek arra irányulnak hogy leiráják, mekategorizálják a te személyiséged, nicns "jó" meg "rossz" :) max van olyan tipus ami nem való oda és akkor elküldenek, ennyi
  • Siluro
    #312
    A pszichológiai tesztnek pontosan az a lényege, hogy senki ne tudjon róla semmit. Ők tudják, hogy mik a yoo válaszok, te csak annyit fogsz tudni, hogy elfogadják-e, vagy sem. Ez minden rendfenttartó erőnél így működik. Arra készülni nem lehet, mert akkor már nem magadat adnád és ezt akarják kiszűrni. Arra kíváncsiak, hogy mit tennél egy spontán helyzetben, milyen a gondolkodás módod, mennyire vagy irányítható.
  • timexxx
    #311
    mer mivan ha tényleg nem vesznek stb akkor baszhatom ha nincs szakmám :S de ha össze jön akkor meg faja.... de erre kicsi az esély
  • timexxx
    #310
    az az elmegyek-e :D
  • Thanatos
    #309
    nem, a suli tuti nem megy el mielött befejezik...:P
  • timexxx
    #308
    jah... azt meg azért nekem is jol meg kell gondolnom hogy elmegy-e a suli befejezése elött
  • Palinko
    #307
    mert én sem vagyok öregebb nálatok. suli...
  • timexxx
    #306
    és te miért nem probálod meg a légiot?
  • Palinko
    #305
    nem még nem próbáltam de én is olyan státusszal vagyok mint te. csak egy példa mert mindent szeretek elolvasni ami a légióval kapcsolatos és hogy mik vannak elmondom neked és talán formál a véleményeden. volt egy ember aki kiment és tudod min bukott el? az ingafutás vonala vizes volt és azon elcsúszott és kapott egy 3 hónap után gyere vissza elutasítást. most képzeld el egy ilyen apróság. és szerintem 3000-3200 m 12 perc alatt azért nem piskóta
  • fuho
    #304
    Palinko te már megjártad? ami a követelményeket ileti azt ugy értetem hogy amit leirtak azok de lehet hogy nem ojan de nem bánom mindenképpen megcsinálom a motom szerint tedd vagy ne tedd de ne probáld.
  • Palinko
    #303
    timexxx na szóval soha semmi sem biztos szerintem Capi marsh ra sem engednek el ha nem csinálod rendesen az alapkiképzést és látják mhogy alkalmatlan vagy. és mivel soha semmi nem biztos ha csinálsz valami hlyeséget elküldenek a francba.
    fuho én meg gondolnám 2 szer mielőtt olyat írok hogy nevetségesek a követelmények
  • fuho
    #302
    Igen a kiképzés után én is úgy tudom, hogy akkor döntik el, ki felel meg véglegesen, és hogy hova küldik. Ami azt illeti én, ezért mondtam, hogy először kijárom a sulit, majd csak azután megyek. És az öt év az meg nekem is biztosan menni fog, mert ha és valamit a fejembe veszek, akkor az úgy is lesz.
    Most néztem meg az erőnléti feltételeket elégé kevés, vagyis nem nagy a megterhelés szerintem kíváncsiak menyire vagy elszánt és utána majd kipofoznak. Egy szóval nevetségesen kicsi a követelmény de én holnaptól elkezdek komolyan edzeni rá hogy elégé rátermett legyek.
  • timexxx
    #301
    :) 20 nap a felvételi palinko. max. abban meg igazad van hogy a sulit nem kéne elbaszni.... jol meg kell fontolni. bár ha fel vesznek nem fogok dezertálni az biztos, ha már 5 évet ki birtam sztem ki birok többet is. ismerem magamat.
    de ha már a kiképzés van ott sem biztos hogy felvesznek?:??????:S

    msn.:[email protected]