3500
A Francia idegenlégió
  • Thanatos
    #41
    a tévhittel ellentétben a légiosokal nem iratnak alá titoktartási szerződést a kiképzéssel kapcs :P
  • Glpetyus
    #42
    Valahol van egy régi könyvem otthon "Megszöktem a légióból" a címe,a szerzőt már elfelejtettem (magyar,és a saját kalandjairól ír),de érdemes elolvasni,marha érdekes,nem lehet letenni,ha vkit érdekel a téma.
    Kb. a rendszerváltás idején-után vmivel "játszódik".
  • Palinko
    #43
    én nem tok semmit, csak gondolkodtam logikusan...
  • Thanatos
    #44
    nem kéne kibirnod mert valszinű iylesmi alapján már a felvételi teszten kiszornának :P
  • Glpetyus
    #45
    Szatmári Imre az író.
    google rulz -.-
  • F1re
    #46
    hooooö en tok rola par dolgot 1x lekameraztam oket sunyiba pedig elvileg agyon uthetnek erte :D de en kocsival a hegyekbe full kozelrol 10 metere lekaptam oket :D geci durvak kb volt 20 ember a hegyekbe edzeni korulotuk 10 fegyveres ember :D orizte oket aranyosan neznek ki dee áhh naon durvak :D kurva lazán neznek ki naon bejon nekem tele voltak ermekkel meg kutyafasza | + apam iskolajaba van 1 gyerek aki meg szokott onnan kissebb tank a gyerek :D
  • Laky
    #47
    Egyáltalán nem.
  • tobias88
    #48
    néztem multkor, és mutatták hogy 3 hét alatt meg kell tanulnod franciául, különben nem kapsz enni
  • OrioN the S
    #49
    :D hja

    bemegyek ,első kérdés: - mikor kapunk fegyvert? :D és küldenek haza
  • OrioN the S
    #50
    intenzív tanfolyam :|
  • F1re
    #51
    :D:D
  • SHADOWEYES7
    #52
    én azt kérdezném ,mikor van már fizetés,meg kimenő????
  • Thanatos
    #53
    urban legend..., ilyen nincs :)
  • Thanatos
    #54
    akkor is küldenek haza :P
  • rekettyes
    #55
    senki se menjen oda:(
    Egyik ismerős több éve hazaszökött onnan azóta is mély letargiába van ki van égve teljesen
  • Thanatos
    #56
    nem gyenge idegüeknek találták ki az tény :)
  • Palinko
    #57
    na akkor azérd írd,hogy mik vannak,hogy nehogy valaki így járjon mint rekettyes ismerőse
  • OrioN the S
    #58
    anno a fókuszba vagy hol ,volt egy riport vmi magyar fickóval aki megszökött... hát egy ideig nem mosolyog :| msélte ,hogy kapta az áldást..

    v.mi olyasmi volt ,hogy már 35 métert mászott felfelé és az egyik kiképző ledobta a nemtudom milyen súlyú cuccát és utána szólt neki ,hogy leesett :S
  • Thanatos
    #59
    semmi extra, mivel ugye már azért armeé 2000 van :)
    ergo irni kell a futást, menetelést, fizikai gyakorlatokat, hogy aparancsolgatnak, hogy oda kell menned ahova küldenek, ergo bird a meleget a hideget, stb :) ergo csak simán az a léyneg hogy magadévá tudd tenni a "military way of thinking"-et :P
  • Fido4life
    #60
    Hát én szívesen mennék, de kizárólag Franciaországban lehet jelentkezni, így bukta az egész..
  • Thanatos
    #61
    mert? elmész egy hónapot dolgozni mekibe és emgvan a fabadosra való jegy...
  • nyamiag #62
    ezt egy kicsit összecsaptad :|
  • eörgs
    #63
    a büntetőtábor amely vicces emitt :O|
  • Fido4life
    #64
    végülis mondasz valamit :)
  • Fido4life
    #65
    mondjuk az ottani kiképzés, hány tesi órával érne föl ? :D
  • Palinko
    #66
    olvastam ilyet,egy másik fórumon egy volt tag mesélte. 15 km a dombon és utánna mert "rossz volt az idejük" vissza a 15 km és akkor újra szabad kezdeni
  • Thanatos
    #67
    ez nomrális
    a kepi marche nemrég még 100km volt asszem 2-3 nap alatt, msotmrá csak 60 vagy valmai iylesmi
    (teljes menetfelszerelésben, taktikai menetelés,e rgo rajtaütések, stb... :P)
  • Palinko
    #68
    írták,hogy a fölvételinél is van futás :D na ott buknék meg :D
  • Thanatos
    #69
    van, régen cooper volt, most lucleger navante vagy mi van (gyk ingafutás)
  • Thanatos
    #70
    tulképp az egyik elgfontosabb a futás a felvételhez, mert ezzel tesztelik az állóképességed :) (lucleger-el emg konkrétan az aerob képességedet)
  • I.C.ram
    #71
    Azért az erős túlzás, hogy nem vesznek fel a légióba fűt fát. Köztudott, hogy a jelentkezők kb 30%-a több évet töltött előzetesen sitten. Légióba nagyrészt olyan fickók járnak, akiknek nem okoz gondot a bűnözés sem, és előéletük is van, ami nem feltétlenül merül ki a bolti lopásban.
  • I.C.ram
    #72
    Amúgy sokakat az is vonz a légióba, hogy olyan helyekre utazhat, ahova amúgy nem nagyon tehetné meg. Pl Cayenne-be, Afrikába, stb. Míg a magyar önkéntes max irakba megy :D
  • Thanatos
    #73
    urbanlegend és elég régi info..., ha az interpol körözö azonnal kiadnak, ha a francia rendörség köröz szintén..., az hogy meg ezen tul mi volt a multad tényleg nem érdekel sekit, igen, se az hogy börtönbe voltál, se az iskoláid se semmi..., ellenben ha ott csinálod ugyan azt a balhét amit addig akkor rendesen emgütöd a bokád szal ezzel nincs semmi gáz szvsz...
  • Ronny
    #74
    jó látni, ahogy a sok kis viráglelkű taknyos álmodozik:)
  • Thanatos
    #75
    miért mit vártál egy sg topictól? :PPPP
  • j4n3k
    #76
    És egy 100kilós 180cmes állatot felvesznek?
  • fifi
    #77
    nem ez a mérvadó szempont...
    láttam olyat, hogy egy kis cingár szálkás gyerek a nagy barom fejét a hóna alá szorítva két olyan kokszit adottneki, hogy a csávó kiterült... :D
    mondom ezt úgy, hogy én is szép nagy darab egy marha vagyok...
  • tobias88
    #78
    a kaja, az lehet csak elrettentés, de franciául 3 heted van megtanulni, azt kell használnod, különben elbocsájtanak sztem
  • Csacsi
    #79
    Nekem is volt kint ismerősöm. Egy sötét utcán félnek tőle az emberek, mert tényleg olyan a megjelenése, és akkor darab ember. Már mikor kiment, akkor sem volt kicsi. Ő mondta azt, hogy ott megtanulta mi az a meghunyászkodás. Szóval nem egy leányálom. Ő lenyomott 5 évet. Volt Rwanda-ban is, meg Somaliaban.

    Nem nagyon beszélt eddig róla. Vhogy igyekszik eflelejteni azokat az időket. Szóval nem egyszerű dolog az az idegen légió. És mondom nem kistipusú emberről van szó.
  • immovable
    #80
    légió mint munka