3500
A Francia idegenlégió
  • MegaS87
    #3500
    üdvözletem engem olyan érdekelne a felvételivel kapcsolatba hogy aki ellen eljárás van de nem erőszakos hanem más féle és csak vétség aszt elutasítsák ?meg az elszántságot aszt miből szűrik le ? jelentkezőnek nincs se gyerek se asszony csak a 2 szülő az nem gond ugye? valahol olvastam hogy ez baj hogy nincs senkid? a fogazat az nem éppen jók porlanak mert olyan helyen melóztam sokat meg kell csináltatni vagy megcsinálják ha felvételt nyer az ember ? ha felvétel sikeres kiképzés után hogy dűl el az hogy hova küldenek ? mondjuk az mind1 .. :) zsold nem érdekel ... olvastam hogy a jogsi kis előny a nehéz gép kezelői papir is az vagy ez kamu ? 26 évesen nem késő a jelentkezés? hirtelen ennyi :D előre is köszönöm a választ
  • bullit004
    #3499
    Üdv Mindenkinek!
    Azt szeretném kérdezni, hogy májusba megyek ki az idegen légióba és van pár kérdésem amit sok olvasás után se kaptam egyértelmű választ. Nekem jelenleg van 1év 8 hónap felfüggesztettem verekedés miatt se előtte se utána nem verekedtem az óta se(már 2-3 év eltelt csak az ítélet 1éve lett meg) és elvileg nincs sehol számon tartva ez csak Magyarországon. Szerintetek ezt ott be kell vallanom vagy úgyse tudják meg? A mások, hogy próbáltam már drogokat és nem tudom ott mi számít könnyű drognak vagy, hogy hogyan járnak ennek utána kint? Ma már nem drogozom meg előtte is csak kipróbáltam és megbántam főleg mert kiakarok menni úgy hogy legyen esélyem ezért kérdezlek titeket, hogy szerintetek ilyen múlt mellett van -e esélyem megpróbálni a felvételit. Sajnos még az miatt is kétségeim vannak, hogy balkezes vagyok és allergiás, de eddig se vérvétel se a karcolásos eljárás nem mutatott ki semmire allergiát. Fizikailag felkészültem, de nem úgy, hogy évekig készültem rá mert szerintem akkor csak azt látják, hogy nem lehet már megformálni. Tudom hülyeségeket kérdezek, de nekem ezen túl sok múlik szóval kérlek titeket válaszoljatok. privátba ha lehet de itt is akár [email protected] az e-mail címem de gondolom itt is tudtok privátba
    Köszönöm előre is a segítségeteket!!!!!
  • kory76
    #3498
    Sziasztok! Szükségem lenne valakire aki a napokban jött vissza a felvételről. Egy kérdésem lenne csak..... privátban üzenjen ha van valaki aki tud és szeretne is válaszolni..... Köszi
  • mrhunter
    #3497
    Sziasztok!

    Az lenne a kérdésem, hogy a zsoldhoz mikor férek hozzá először. mennyi idő után? - hogy tudjak haza utalni. -
    Másod sorban, pedig, hogy mit vigyek magammal? tisztálkodási szerek gondolom, 1 váltás ruha. bejáratott edzőcipő?? gondolom ott is kapnék , de havan.....
  • merevke
    #3496
    Nem kérdeznek meg róla, hogy mit szeretnél! :) Ha olyan vagy akinek meg kell, akkor megváltoztatják. A családneved első betüje marad, kapsz egy magyar keresztnevet, szül. helye és ideje is változni fog.
  • apevia
    #3495
    Senki:) csak írtad hogy meg változtatták a nevét ! de ha én meg szeretném tartani a saját nevem akkor az nem gond igaz ?!
  • merevke
    #3494
    Ki állította, hogy kötelező?
  • apevia
    #3493
    Én úgy tudom hogy már nem kötelező meg változtatni az nevét !
  • merevke
    #3492
    Ha megváltoztatták a nevét, akkor nincs. Majd ha visszakapja a régi nevét(pár év szolgálat után) akkor veheti fel a kapcsolatot a hozzátartozóival. Hivatalosan. ;)
    Ha nem változtattak, akkor van lehetősége. Viszont csak egy bizonyos idő után. Felvételi kb. 3 hét, kiképzés elején 4 hétig egy farmon vannak a külvilágtól szinte teljesen elzárva. Ha ennek vége, akkor mennek vissza a laktanyába. Innentől kezdve van esélye arra, hogy tud jelezni. Tehát olyan 2 - 2,5 hónappal a jelentkezése után. Viszont a szakaszától is függ, hogy mikortól engedik. Azért a 21.-ik században sok lehetőség van a kapcsolattartásra... ;) Majd az ott lévő idősebb magyaroktól megtanulja az okosságokat. Várni kell és kész. Ha akar, akkor jelez.
  • apevia
    #3491
    Nem tudom pontosan ! de egy dokumentum filmben, illetve olvastam hogy a kiképzés végén lehet haza telefonálni / levelet írni . de ez nem biztos ! Merevke jobban tudná !Akkor gondolom már rég ki ment ?!
  • doszpod73
    #3490
    üdv ....1 kérdés ,mert erre nem találtam választ ...ha vki kiképzésre bekerül a légióba ,akkor van esélye üzenni telózni v bármi módon jelezni ?
    kérem olyan válaszoljon aki biztosan tudja ....köszönöm / a Párom Fia hivatalosan már ott van de semmit nem tudunk / a kérdésem ez miatt van ....
  • apevia
    #3489
    Köszi szépen ! szoktam olvasgatni :)
  • Keither
    #3488
    Ezt olvasd végig és nem lesznek kérdéseid!:http://vasihazafi.hu/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=23&Itemid=29
  • apevia
    #3487
    Szia!

    Ennek fuss neki még1x! :)

    Ismét így lenne és nem a pár éve alkalmazott módszer? ezt nem értem ! :D

    Minden képen menni akarok !! igaz még csak 22éves vagyok , de mindig is katona akartam lenni ! próbáltam a MH-t de nem jött be ! így a légióba szeretnék menni! csak szeretek mindent tudni , nem szeretem a meglepetéseket ! köszi a válaszokat !
  • merevke
    #3486
    utána át visznek Aubagne-ba , és ha véletlen nem sikerülne valami akkor Aubagne-ba küldenek
    -----------------------
    Ennek fuss neki még1x! :)

    Ismét így lenne és nem a pár éve alkalmazott módszer?
  • apevia
    #3485
    Egy olyan kérdésem lenne még hogy jelentkezem Strasbourg,utána át visznek Aubagne-ba , és ha véletlen nem sikerülne valami akkor Aubagne-ba küldenek vagy esetleg vissza visznek Strasbourg. gondolom nem de azért rá kérdezek.
  • apevia
    #3484
    Most nem úgy van ? én úgy tudom hogy most is ott tartanak amíg össze nem jön a létszám . Köszönöm a segítségen nagyon sokat jelent nekem !!!

    És a jelentkezés hogy zajlik ? oda megyek , be kopogok és magyarul mondom hogy szeretnék csatlakozni?
  • merevke
    #3483
    Strasbourg. De akkor még nem ilyen volt a toborzóirodák felosztása. Akkor ott tartottak és onnan vittek le Aubagne-ba. Ez '96-ban volt.
  • apevia
    #3482
    Értem , köszi a válaszokat !Ha szabad meg kérdeznem ,te hol jelentkeztél ?
  • merevke
    #3481
    Minek akarsz ennyit tudni? Mikor én jelentkeztem 18 évesen, azt se tudtam, hogy van internet. :) A most beszerezhető tudás kb. 5%-ával rendelkeztem, és sikerrel vettem minden akadályt a tudatlanok bátorságával.
  • apevia
    #3480
    Hát azért örültem volna hogy ha egy tapasztalt írja le nekem hogy mit célszerű vinni , itt most nem csak a papírokra gondolok ! és esetleg valami tudni való jelentkezéskor ?

    Mert már rengeteg cikket és fórumot olvastam. de azért jó ha valaki le írja nekem ?
  • merevke
    #3479
    Akkor tudsz mindent!
  • apevia
    #3478
    Köszi, ezt már kívülről tudom :D .
  • merevke
    #3477
    Olvasd el a légió hivatalos toborzó oldalát! Ott minden le van írva! Ha nem kapsz a kérdésedre választ, akkor az a kérdés teljesen felesleges!

    http://www.legion-recrute.com/hu/
  • apevia
    #3476
    A többi kérdésemre a választ meg tudod nekem adni ? Amúgy hogy hogy ennyi mindent tudsz a légióról ? Légiós Vagy/voltál ?

    A válaszodat előre is köszönöm !
  • apevia
    #3475
    merevke: Szia, Köszönöm a választ ! nem félek egyedül menni!:) .

  • merevke
    #3474
    Félsz egyedül és ezért keresel társat? :)
    Ha lesz valaki aki veled megy, akkor az úton ő utitársad lesz, viszont a felvételi alatt az ellenfeled! Ha valakivel együtt jelentkezel, akkor csak a te esélyeidet rontod.
  • apevia
    #3473
    Sziasztok!
    Április vége ,Május közepe felé megy ki valaki jelentkezni ?
    Mert én szeretnék menni, és jó lenne ha jönne velem valaki ! .
    Illetve mit érdemes magammal vinni ?, Személyi , jogsi elég ? esetleg valami tudni való jelentkezéskor ?

    Strasbourgba szeretnék menni.
  • kerekescsaba
    #3472
    Ez jó kérdés.
    Én meglátásom a következő: keresztnevet lehet megtudom változtatni, de személyi szám biztos ez marad.
    Viszont....román útlevéllel mentem ki....kb. 2 hónap és megkapom a magyar állampolgárságot, útlevéllel együtt, amelyben már a magyar címem fog szerepelni. Ezzel több esély van nem?
    Csak akkor lesz gáz, ha beleírják az útlevélbe, hogy Születési hely: Románia.
    Gondolom.....
  • Wampa reloaded
    #3471
    Akkor mi van, ha megváltoztatja a keresztnevét ?
  • kerekescsaba
    #3470
    Értem.
    Nembaj nem adom fel, probálkozom hátha csoda történik, áprilisban lesz másfél éve, majd küldök még egy levelet...
    Azért köszönöm a gyors választ!
  • merevke
    #3469
    Üdv!

    A végleges az végleges. Nem lehet ezt megkerülni. Azért ha beütne a 3.-ik vh. akkor felvennének. :)
  • kerekescsaba
    #3468
    Üdv mindenkinek!
    "merevke" illetve "wampa" - elsősorban nektek tenném fel kérdésemet, de ha bárki tud rá válaszolni akkor örülnék neki nagyon.
    Szóval 2011 szeptemberében jelentkeztem illetve októberben küldtek el mondván kevés hely, sok jelentkező, inapte definitif.
    Még mindig szeretnék visszamenni, de nemtudom hogyan. Levelet írtam már a tábornoknak választ is kaptam benne ez áll:
    "De fait, votre demande n'est pas agréée."
    Ha helyesen fordítottam az áll benne, hogy a kérelmet elutasítják....
    Van valami tipp esetleg? vagy most másfél év után írjak egy újabb levelet?
    :(
  • baresz94
    #3467
    Merevke köszönöm a hozzászólást.:)
  • Wampa reloaded
    #3466
    Elég az anyanyelveden tudnod és ha felvesznek akkor majd szépen megtanulsz franciául.

    Lol...vagy nem. Tudod, körte.
  • merevke
    #3465
    Üdv!

    Én egy fiatal srác vagyok, még csak 19 éves leszek, de szeretnék kimenni a franci idegenlégióba.
    -----------------------
    Én is. De csak fejben, mert már nem 18 vagyok. :) Nem akarok kimenni a légióba.

    Azt tervem hogy először csak egy katona felkészítőre jelentkezem és majd utána a francia légióba
    -----------------------
    Mi az a katona felkészítő? Meg aztán minek? Nem jobb azonnal a légióval kezdeni?

    Na most amit néztem hogy a fizikai felvételi az gyakorlatilag egyszerűbb mint egy testnevelés érettségi amit nem értek hogy miért.(aztán lehet hogy az internet hülyeségeket ír nem tudom). Szóval érdekelne hogy pontosan mi az a fizikai teszt amivel felvesznek,
    --------------------------
    Dícséretes, hogy megtaláltad a hivatalos oldalon a fizikai teszteket! Ha az a hivatalos oldal, akkor miért nem hiszed el a teszteket? Ezt teljesíteni kell, de nem biztos, hogy elég. Ha kevesen vagytok a felvételin akkor elég is lehet, ha meg sokan akkor meg többet kell teljesíteni.

    vagy éppen egy Pszichológiai teszten mit kérdeznek.
    ------------------------
    Egy sima IQ-teszt, ahol a tesztlapon a kérdések az anyanyelveden vannak.

    Ha felvesznek és nem tudom teljesíteni a kiképzést akkor utána még kirakhatnak?
    --------------------------
    Teljesíteni fogod a kiképzést.

    Mikortól számít az 5 éves szerződés kezdete, a kiképzéstől?
    -----------------------
    A felvételi elején már aláírod a szerződést és onnantól számít az 5 év.


    Hogy vannak szabadságok, meg mennyi időre
    --------------------
    Egy év szolgálatig 15 munkanap, kettőig 25, háromig 35 és felette már évi 45 nap szabi jár. Ezt nem akkor veszed ki amikor akarod. A század egyszerre megy szabira. Kb. fél évente 3 hétre.

    mennyi szabad időm lesz?
    -----------------
    Ha a laktanyában vagy és nem vagy szolgálatban akkor minden hétköznep 18:00-06:00 között és a teljes hétvégén szabad vagy. Kivétel a kiképzés alatt.

    Ki vagy hogy döntik el hogy éppen milyen beosztottságban leszek katona.(mesterlövész, ügyintéző vagy csak karbantartó)?
    ---------------------------
    Kiképzés után harci ezredbe kerülsz és ott egy harci századba. Kb. egy év után megkérdezik, hogy milyen tanfolyamra akarsz menni. Lehet katonai vagy civil. Egy idő után elküldenek. Ha pl. te autószerelőire mész, akkor miután azt elvégezted szépen visszamész a szakaszodba és folytatod a bokrok közti rohangálást. Nagy eséllyel sofőr leszel. Tehát ugyan azt fogod csinálni mint a többiek, csak pluszban te fogod szerelni a kocsikat is. :) Ha már ott vagy a légióban 5-6 éve akkor átkérheted magad a kiszolgáló századba a szerelőkhöz.

    Idegen nyelv? Angol elég vagy a francia is kell gondolom.
    -------------------
    Ha a cég neve francia idegenlégió, akkor miért kellene az angol? Elég az anyanyelveden tudnod és ha felvesznek akkor majd szépen megtanulsz franciául.
  • baresz94
    #3464
    Sziasztok. Én egy fiatal srác vagyok, még csak 19 éves leszek, de szeretnék kimenni a franci idegenlégióba. Most végzem az utolsó évemet a suliban és érdekelne pár dolog erről az egészrről hogy is mint is van. Azt tervem hogy először csak egy katona felkészítőre jelentkezem és majd utána a francia légióba. Na most amit néztem hogy a fizikai felvételi az gyakorlatilag egyszerűbb mint egy testnevelés érettségi amit nem értek hogy miért.(aztán lehet hogy az internet hülyeségeket ír nem tudom). Szóval érdekelne hogy pontosan mi az a fizikai teszt amivel felvesznek, vagy éppen egy Pszichológiai teszten mit kérdeznek. Ha felvesznek és nem tudom teljesíteni a kiképzést akkor utána még kirakhatnak? Mikortól számít az 5 éves szerződés kezdete, a kiképzéstől? Hogy vannak szabadságok, meg mennyi időre, mennyi szabad időm lesz? Ki vagy hogy döntik el hogy éppen milyen beosztottságban leszek katona.(mesterlövész, ügyintéző vagy csak karbantartó)? Én menni szeretnék bevetésekre is ha úgy adódna.:)Idegen nyelv? Angol elég vagy a francia is kell gondolom.
    Köszönöm, lehet hogy vannak benne butaságok is.
  • Francsics
    #3463
    Azért valljuk be ez elég rosszul hangzik hogy kezelésen voltál.
    A helyedben nem hoznám fel.

    De az se mind1 miért voltál kezelésen. Mondok egy jó példát, ha idegösszeropanásod volt, akkor a helyedben meg se próbálnám, mivel az elején kifognak készíteni, erre fog menni az egész

    de ez csak egy példa
  • recon47
    #3462
    Üdv.! Én május,június környékén mennék jelentkezni.Tudnátok még adni pár fontosabb információt?Mit vigyek magammal,mit kell tudni stb. Még egy olyan kérdésem is lenne, hogy lehet e esélye olyan embernek a bejutásra, hogy pár éve volt egy pszihiátriai kezelésem...Biztos nem tetszene nekik, de esélyem attól még lehet bekerülni? Vagy ez egyből kizáró ok?
  • 007rooby
    #3461
    Én Erdélyből mennék.