7
  • mrzed001
    #7
    Pont ez jutott nekem is eszembe. Vagy
    1) iszonyat komplex progi, amibe betöltik a postai és banki adatokat (az hogy betör egy bankhoz és letölti ugyebár a scifi kategória...) és ezt elemzi, vagy
    2) csak egy primitív bugyuta netről offline lapletöltő szürcsölgető (tehát ha ideírom, hogy: Schulcz Gizi meg a címe, akkor ő már gyanus)

    Mibe, hogy ez a 2-es kategória (1-hez ugyebár valakinek oda is kellene adni az adatokat ugyebár, ami azzzzé egy _kissé_ törvénytelen lenne )
  • Commandante
    #6
    "külön rákeres a különböző áru- és pénzmozgásokra"

    Na ez speciel technikailag is érdekes lehet. Ergo a program meghekkeli a posta meg az összes bank rendszerét az áru- és pénzmozgás nyomai után kutatva, vagy van olyan hülye, aki az internetre felteszi az áru és pénzforgalmát?
  • Möci
    #5

    Bocccccs! Rosszúl fogalmaztam. Nem technikailag érdekel a működése, hanem jogilag.


  • whatever
    #4
    "A szoftver egy úgynevezett webcrawler, amely az egyes weboldakat különböző címszavak után kutatja át. Ilyen címszavak lehetnek például az osztrák postai és e-mail címek. Amennyiben az alkalmazás egy gyanús honlapra bukkan, akkor annak tartalmát letölti és tovább figyeli, külön rákeres a különböző áru- és pénzmozgásokra, az eladásra kínált termékekre és azok áraira. Végül a Xenon a gyanús eseteket jelzi a pénzügyőröknek."

    Tessék, le van írva, hogyan működik.
  • Möci
    #3


    Nincs valakinek egy kalóz példánya??? mert nagyon kipróbálnám!!!

  • Möci
    #2
    Ez a cikk, amolyan "nesze semmi fogd meg jól" tipusú írás. (még a tulipán, meg a fapapucs is belekerült)
    Azért kíváncsi lennék, hogy hogyan működik ez a kémprogram?
    Szerintem nem tévedek nagyot, ha úgy gondolom, hogy itt illegális adatgyűjtésről is szó van.
  • egyember1
    #1
    szuper. basztassuk mindenhol az embereket.