19
  • dez
    #19
    Pumpáld még kicsit az agyadat, akkor talán megérted, hogy ez gyerekeknek készül.
  • bermuda3
    #18
    vicces dolog ez sztem lesz sikere de persze nem azok körében akik "használni" akarják :D
  • Brainpumper
    #17
    Az undorító design/szín miatt fog megbukni
  • atomka91
    #16
    Azért nme oylan rossz van benne wifi meg beépitett webcamera meg microfon tisztaára megéri 150 dolcsiért de télleg még pár játék is van rajta persze nem ütősek de attól még van :)
  • GulaSoft
    #15
    "Van-e rajta valami könyv olvasó progi? ( amit ha bezársz, megjegyzi melyik oldalon tartottál, és legközelebb ott nyitja ki a könyvet, mint a mobipocket reader)"
    Linux! Amint megjeleni normális országokban is elkezdenek rá fejleszteni.
  • sathinel
    #14
    Kíváncsi leszek mikor Hoznak ki valami bővítési hack-et) Ha másra nem mint egy könyvetvagy noteszt lehet hogy megéri megvenni.

    Expansion: 3 Type-A USB-2.0 connectors; SD Card slot
    Ez elég jó ha 13500FT körül van :
    SD (Secure Digital) 4GB 150x PQI
    4GB, Normal SD (Secure Digital)

    Vagy mint egy MP3 lejátszó csak elég okosan néz ki a nyakában valakinek:D
  • HUmanEmber41st
    #13
    Ez a zöld-fehér elég ocsmányul néz ki ( olyan gagyi gyerekjáték design) de azé' vennék 1-et.. Van-e rajta valami könyv olvasó progi? ( amit ha bezársz, megjegyzi melyik oldalon tartottál, és legközelebb ott nyitja ki a könyvet, mint a mobipocket reader)
  • Cleawer
    #12
    Olvasd el ujra h mit irt.
    "a M$ már nagyon lobbizik, hogy vindózzal gyártsák ezután... memória kellene, nagyobb flash háttértár,egy bika proci ... erőmű video kártya...:-)
    Mindenesetre a 100 dolláros laptop ára már meg is közelítené egy hagyományos laptop árát."

    Kicsit rövidíttetem,de sztem nem veszti értelmét.
  • atomkrumpli
    #11
    amióta bejelentették és megjelennek OLPC-s hírek (2005 eleje) azóta mindíg van jópár ember aki a kajáról/ivóvízről papol mint inkább utánnanézne melyik országokba és kiknek szánják ezeket a cuccokat
  • Caro
    #10
    Notiban még elmegy ez a színkombináció, de asztali gépen csak bosszantó, és egyáltalán nem praktikus.
    Számítógépből csak fehéret.
  • Kaadi
    #9
    Ha mellékelnek hozzá kaját akkor biztos nagyon népszerű lesz a szegény országokban. Biztos vagyok benne, hogy ott ahol a tiszta víz, az élelmiszer és az orvosi ellátás is probléma csak a 150 dolláros számítógépre vágynak, amit mellesleg óránként 10 percet húzogatni kell.
    :-)
  • kvp
    #8
    "Vajon olcsóbb a gagyizöld színű műanyag, mint mondjuk egy fekete/szürke?"

    Nem, de igy konnyebb kiszurni ha valaki illegalisan szerzett egyet es megprobalja nyilvanos helyen hasznalni. Igy akarjak megakadalyozni azt hogy a gyerekek csaladjai megprobaljak eladni a gepeket. Mindemellett egy atlag kisiskolasnak jobban tetszik a szines gep. (azsiaban meg a felnotteknek is)
  • mikloss
    #7
    "szükséges áramot ehelyett egy húzókarral állíthatjuk elő" hogy néz ki az a húzókar ???
  • Evil Merodak
    #6
    Fradistáknak biztosan tetszeni fog ez a zöld-fehér design.
  • snorbi
    #5
    Vajon olcsóbb a gagyizöld színű műanyag, mint mondjuk egy fekete/szürke?
  • roliika
    #4
    Szerintem 1 0-val elszámoltad magad. :) 100 dolcsiért semmilyen laptopot nem kapsz újan! 400-ért is csak Interspárosat amivel ha szervíz gondok vannak, várhatsz rá hónapokat.
  • bakagaijin
    #3
    Az MS "saját" százdolláros laptop akciót is akart csinálni. Az Intellel meg még pár céggel szervezkedett, de lehet hogy a leszólóson túl nem jutott. Mert neki ez így most nagyon nem biznisz, pont a Windows Starter edition célpiacáról veszik el a fogyasztóit. Valóban tárgyaltak arról, hogy erre a gépre is ilyesmire kerüljön, de át kéne szabni hozzá az árkategóriát, mert a jelenlegi konfig nem bírja a Wint. Ráadásul a Win Starter sokkal butább mint a mostani kifejezetten erre kifejlesztett linux disztrib.
  • strogg
    #2
    Szerintem meg nem fogják tudják majd elérni, hoyg win legyen rajta. Hacsak nem;
    1. ingyen adják a win hozzá
    2. "besegítenek" anyagilag, és megtámogatják pénzzel. (lefizetik)
  • Axon
    #1
    Úgy látom, hogy ezeken még Linux lesz, pedig a M$ már nagyon lobbizik, hogy vindózzal gyártsák ezután. Na persze ahhoz több memória kellene, meg nagyobb flash háttértár, na meg egy bika proci és nem utolsó sorban egy erőmű video kártya, ha esetleg aero-ban gondolkoznának :-)
    Mindenesetre a 100 dolláros laptop ára már meg is közelítené egy hagyományos laptop árát.