18
  • oneman
    #18
    :) ugylatszik nem vettetek a lapot... na mind1
  • sathinel
    #17
    Tracert www.valami.x -re pedig kiírja hogy milyen elérési úton és szervereken jutsz el a célig.
  • sathinel
    #16
    DDD és kínában szabadalmaztatták

    Ping xxx.xxx.xxx.xxx
    írd be és megpingelhetsz egy ipcímet, és kidobja hogy milyen gyors az elérés milisecundumban.
  • Sanyix
    #15
    És a ping általában a ping és a pong között eltelt idő mértékegysége szokik lenni :)
  • Tetsuo
    #14
    A ping az, amikor elütöd a labdát, a pong meg amikor visszajön. Ha mind2 fél jól csinálja, akkor van ping pong. :)
  • oneman
    #13
    valaki definiálja, hogy a hálozatoknál milyen mértékegység az a "ping" :)
    mert én ilyet nem ismerek...
  • sathinel
    #12
    És valamiért hajnalban 2-3 körül meg mintha itthon a gépemen csinálnám a dolgokat nem a neten.
  • sathinel
    #11
    Az usa szerverek pedig pingben rendesen elmaradnak az EU CSS szerverektől. bár lehet hogy csak nállam. + nézd meg délutánonként koraeste a you és más oldalakat+ videodownloader. valami nem stimmel.
  • sathinel
    #10
    ... nem azt mondtam hogy a fényt gyorsítják. De te is írod hogy bizonyos átjátszókon megy keresztül. És amit olvastam az arról szólt pont hogy ezeket az eszközöket kell lecserélni és nem az optikai kábelt. Az adatátvitel pedig ha jól tudom nem az optikai kábeltől hanem az átjátszó álomásoktól függ+távolság igen. De nem hinném hogy rájöttek rögtön a tökéletes megoldásra és kész.
  • shabba
    #9
    Ennyi, de nem mondanám hogy lassú. Persze vákumban gyorsabb.
  • Sanyix
    #8
    200 ezer km/s? Ennyire lassú lenne optikai szálban a fény terjedése? :)
  • shabba
    #7
    Én nem látok semmi siralmasat usa elérsében, hozza azokat a ping időket amit előző hsz.-ben leírtam. Az kapcsolódásokat meg úgyis bővítik a szolgáltatók ha szükségszerű mert betelnek. A hírben említett root domain szervereknek nem sok közük van ehhez, azok teljesen más célt szolgálnak.

    Nem tudom milyen átalakítót írsz. Jelenleg 10 Gbps-es kapcsolódások a legelterjedtebb, van még 40 Gbps-es is de az még kevésbé elterjedt. Ilyenekből fognak össze egy optikai szálpáron több csatornán akár 40-80-96-ot. És persze az optikai szálpárak számát is lehet tovább skálázni amíg van min, ha nincs akkor újat fektetnek ha szükséges. Elég nagy kapacitásokat tudnak így a szolgáltatók kialakítani.
  • shabba
    #6
    Ilyen max akkor lenne ha a fizika törvényszerűségein túllépve, fénysebességnél is gyorsabb lenne a kommunikáció.

    Pl. Bp-NY között 7 ezer km a légvonalbeli távolság, ez optikai szálban terjedő fénnyel(200 ezer km/s) oda-vissza az elméleti minimum 70 ms. De a gyakorlatban kábelek nem légvonalban vannak fektetve, nem egy folyamatos kábel megy hanem közte sok aktív eszköz teszi lehetővé a kommunikációt amiknek saját késleltetésük is van amíg elvégzik a szükséges folyamatokat. Épp ezért egy Bp-Keleti part késleltetés jellemzően legalább 100-120 ms, a nyugati partra pedig 170-190 ms körüli

    India és az Ázsia régió országai az Altlanti Óceánon - Amerikán - Csendes Óceánon keresztül kapcsolódnak Európához mivel kelet Európa és a Távol Kelet felé nincs igazán kábelezettség, mert internet előfizető is kevés van arra. Épp ezért az ázsiai országokig jellemzően 300-400 ms körüli pingidők vannak, mivel ezekig az országokig igen nagy távolságot kell bejárnia a biteknek. Egy Bp-NY-LA-Calcutta távolság légvonalban 50 ezer km körüli táv oda-vissza, a gyakorlatban ez még több ezért lesz 400 ms-es ping India felé. Persze ha lenne kelet felé tápos kapcsolódás harmad-negyed ennyi távból is megoldható lenne. Talán majd ha az ázsiai régió országai felé is fontossá válik a kis késletetés európából vagy olyan sok lesz onnan a lekért tartalom akkor majd kelet felé is épülnek táposabb kapcsolódások. De már csak a nyelvi korlátok miatt is kicsi az esélye hogy az ázsia tartalom olyan népszerű legyen az európai netezők számára.

    Ezen kívül a szolgáltatók nem a késleltetés minimalizálása alapján peeringelnek és routolnak hanem költségek minimális szinten tartása a fő szempontjuk. Ez pedig sok késleltetés szempontból ésszerűtlen végeredmény szül. Pl. nekem egy korábbi szolgáltatóm altlanti ó-amcsi-csendes ó-ázsia-india útvonalon közelített 400ms körüli pingidővel. Ami most van a kelet felé megy, de az első peering pont ahol arra fordul amcsiban ny-ban van. Vagyis először elmegy nyugatra 7000km-t, majd visszajön kelet felé 14 ezret, a helyett hogy csak kelet felé menne. De a nemzetközi szolgáltatónak nincs közvetlen kapcsolódása a VSNL india szolgáltatóval. Ha lenne mondjuk Frankfurtban, Amszterdamban, Londonban és már onnantól kelet felé fordulna sokkal kisebb késleltetés lenne mint a NY-on keresztüli 250ms. Ha nem lenne ez az Atlanti kitérő és már itt egy nagyobb európai csomópontnál keleti felé menő kábelen menne el Calcuttáig akár 130-140ms-ből is kijönne a kapcsolódás.
  • sathinel
    #5
    Mostanság az USA elérése elég siralmas. Németekhez meg mint a villám tudok felmenni. 50 alatti pingek mind európai... Kicsit kéne valamit gyorsítani az optikai hálón. Volt egy hír hogy bizonyos átalakítókkal többszörösére növelték az adatátvitelt. Csak ülnek a teknikán vagy nem akarnak váltani? Roszabb esetben kamu hír volt.
  • Carsee
    #4
    Ez nem a gerinchálózat sebességét növeli, hanem csak a root dns kiszolgálók közöttit. Tehát a forgalmuk lesz sebesebb. A ping meg ugyanúgy marad 400 :D
  • HUmanEmber41st
    #3
    Felmenni 1 USA szerverre 30-50 es pinggel..így lenne igazán nemzetközi az online gamer társadalom..:)
  • Vorpal
    #2
    Hát ez csak a DNS része - de amugy sem beszél senki indiaiul.DD
    Kiváncsi vagyok milyenek lehetnek Quakeben.)
  • lee56
    #1
    Ez azt jelenti hogy 3év múlva nem lesz 400as pingje egy indiainak európával szemben? :)