14488
prostreet
  • AntiHero
    #1133
    vagy nem...:)
  • Web mester
    #1132
    Marha jó az In-Game vidi!!!
  • broman191
    #1131
    Jó kis "nesze semmi fogd meg jó" hír.De azért köszi.:)
  • AntiHero
    #1130
    E3: NFS: Prostreet beszámoló

    (Gamespot) Újabb Gamespot élménybeszámoló, ezúttal az EA népszerű autós sorozatának legújabb példányáról. Az utóbbi évek illegális futamaira összpontosító NFS részekhez képest a ProStreet visszatér a gyökerekhez és egyedül a futamokra koncentrál.

    Miután kiválasztunk egy futamot máris a tett színhelyére vált a kamera, jelen esetben a nevadai sivatag kellős közepére, ahol emberek lézengenek a versenyre váró járgányok között. Egy-egy bajnokságra korlátozott számban vihetünk járgányokat magunkkal, így ha mindegyiket ripityára törjük kezdhetünk mindent elölről. Nem is baj, legalább lesz némi súlya a versenyeknek. Ebből adódóan szépen sérülgetnek a járgányok, a komolyabb ütközések után a lökhárítók és egyéb karosszéria elemek tovaszállnak, s egyre nehezebben tudjuk majd a lóerőbajnok autót felpörgetni és az úton tartani.

    Ahogy azt megszokhattuk lesz néhány eltérő játékmód, melyek végén az adott téma pápáját kell elvernünk. A driftpápát, a gyorsulási pápát és a sebességpápát, talán a végén akár magát paparazzit, a főpápát is legyorsulhatjuk. Állítólag a járműfizika sokat változott, a nevetséges elemeket félkomoly megoldások váltják, ami annyit tesz, hogy ezúttal a fékre is rá kell majd lépnünk. Persze minden nehezítés kikapcsolható.

    A grafikai megoldások közül a füst viszi a prímet. Van kiterjedése, mindent be- és elborít. ha pedig sokat smirgliztetjük a gumikat még a kokpitbe is beszivárog és ami a legfontosabb: nagyon lassan oszlik el.
    BY: HARDWIRED




    Hát, írányitás tudtam hogy gagyi lesz.
  • Bucser
    #1129
    itt nem erről van szó hogy külső vagy belső program. A Frapsel nem lehet editálni a felvételt. Míg ha belső programmal tudok rögzíteni egy replayt akkor amikor visszanézem, más szögből is láthatom nem csak ahogy a fraps felvette. Ennyiről van szó.

    Semeddig sem tartana megcsinálniuk kb...
  • broman191
    #1128
    Jó lenne a replay tényleg de a fejlesztők tudják...
  • akyyy
    #1127
    de menynivel jobb ha visszjátszáskor előről láthatod a kocsidat, stb.
    anno a 3-ba meg 4be menynit hülyültünk hometown páláyn a két híd között felhajtva , majd visszajátsva:D mert ott volt egy specko kameraállás:D
  • broman191
    #1126
    Valóban terheli a Fraps a gépedet pluszban sajnos. De duplamagos procinál már nem veszed észre különösebben a különbséget, ha videót veszel fel úgy tudom...de végülis minden csepp fps számít. Duplamagos procim meg nincs, szóval megcsinálhatnák a beépített rögzítési lehetőséget.:D
  • IMYke2.0.0.0
    #1125
    Hát éppen ez a baj, hogy ezt gondolták...
    Mert ugye, milyen szép és jó, amikor a szénné tuningolt autódat csodálhatod
    - de menet közben csak hátulról,, felülről, meg a lökhárítóról, illetve ujjkicsavarva az elölről és oldalról nézet gombokat nyomgatva (de akkor ugye belerohanhatsz minden útakadályba)ű
    - állva pedig csakis a garázsodban, ám ott nincs szabad lehetőség másra, csak a forgatásra, ne adj' isten az ajtók, motorháztető furmányos kinyitására.
    Ám, az "akciók" közbeni rögzítéseket elfelejtheted. S ez a baj. Mert ugye, már a Quake 1 óta tudjuk, hogy a "demo rögzítés", HA jól meg van írva az adott játék motorja EGYÁLTALÁN nem terheli a játék futását - ellenben, ha KÜLSŐ programmal rögzítjük ugyanazt a meccset, versenyt...
    [Itt a FRAPS-ra gondoltam.]
  • IMYke2.0.0.0
    #1124
    Be kell valljam, az ex-has specifikációk kiötlésekor még a "régi" korból indultam ki - az én gépem is 7 éves! - így csak amikor a VGA-hoz jutottam ugrott be, hogy hoppá, már DX10-esk is vannak, meg Vista...
    Szóval, igen, valóban elképzelhető, hogy a 4 magos CPU-k elérhetőségének korában a 64-bites 2 magos CPU-kra céloznak majd az "ajánlott" - tehát továbbra sem a "minimum" - követelmények között.
  • broman191
    #1123
    Ajánlott csak nem lesz 8800...
  • broman191
    #1122
    MEGÉRTETTEM. Nagyon is tudom hogy mire gondoltál és már az 1. írásból megértettem, szóval játszottam a HP2 óta minden NFS-sel, így nagyon is tisztában vagyok hogy miért volt ez/az jó vagy mi nem volt. Tényleg nem ártana mondjuk egy GTR-es/ Driver-es visszajátszás-rendszer. Csak az NFS-nek nem ez a lényege, hogy teszem fel minden 2. versenyt felveszek 50 kameranéázetből... Underground 2-ben próbálkoztak. De rájöttek hogy nincs rá szükség!
  • gabi89
    #1121
    A füst szép meg ugya játék is de azért sose úgy néz ki a végleges mint ezekben a videókban mert itt jelentősan tuningolva van a látvány :D
    A gépigénnyel naggyából eggyetértek csak a DX10 512mb-vel nem.
    Amúgy ha ilyen lenne akkor az inkább úgy szólna,hogy Kátmagos proci és dx10-es kari
    Mert egy sima 3Ghz-s P4 nehezen hajtja ki egy 8800-as kariból amit tud :D
  • broman191
    #1120
    A vga 512mb-os, szerintem egy kicsit túlzás - de nem kizárt. Nincsenek olyan nagy textúrák hogy 256megából ne jöjjünk ki rendesen, főleg hogy most nem is nagyvárosban mozgunk.
  • IMYke2.0.0.0
    #1119
    Látod, mégsem értettél.
    Nem KÜLSŐ felvételre gondoltam. Tudom, hogy létezik a FRAPS, mert már a leges-legelső verzióját is használtam.
    Én arra gondoltam, amit szinte az ÖSSZES autós játék nyújt, ha rendelkezik visszajátszással: elmenthetővé teszi azt, hogy később, bármikor újra megnézhesd azt.
    Sőt, például a Driver-ben - tehát az első részben - még arra is lehetőséget kaptál, hogy filmként megrendezhesd a visszajátszást, és úgy mentsd el azt, hogy később megnézhesd, vagy megmutathasd havernak.
    Hogy értsd:
    Váltogathattad a kamera szögeket (0-360 fok), a nézeteket és mindezeket a visszajátszás fájlba rögzíthetted is - úgy, hogy a jeleneteken az látszott, amit TE végrehajtottál a játék során!
  • broman191
    #1118
    Nagyon is értettem mindent.:) A hangokkal a map-pel meg a tuninggal nem tudom mi az ami ennyire nem tetszik...és ha veszel fel valamit akkor meg nem kell visszajátszás. Egy Drift videóban például, ahol a pontok számítanak nincs szükség visszajátszásra...felvétel közben elcseszed és kezded elölről... És létezik a Fraps.
  • IMYke2.0.0.0
    #1117
    Ha lenne rá pénzem, én is így tennék.
  • IMYke2.0.0.0
    #1116
    Tipikus szar amerikai túlzó mesefilm.
    Nehogy már egy bombanő így vezessen!
    Semmi férfi sovinizums, de az a nő, aki autóversenyző, annak nem sok ideje van másra, főképp, ha nem tini...

    A másik, hogy minden "ilyen" filmben:
    - menő járgányok
    - milliárdosok
    - manökenek
    villognak,
    - tuti van egy néger / fekete / afro amerikai
    - tuti van egy menő srác
    - tuti van egy csaj, aki valamelyik milliárdos nagyarc barátnője, vagy az által kinézett, de a mi menő srácunké lesz a film során
    - tuti, a végén lesz egy verseny, amiben túlzó jelenetek során a főhősünk nyer.
    Boáááááá...

    Egyszóval: köze sincs a valósághoz.
  • Yrda
    #1115
    ehh inkább veszek inkább konzolt :)
    legalább azt nem kell félévente cserélni, mint a Pc-t :)
  • IMYke2.0.0.0
    #1114
    Aki tud angolul: http://www.nfsunlimited.net/
    Érdemes.
  • SötétBarom
    #1113
    höhö ték :|
  • ricsa008
    #1112
    oks remélem nem lesz ilyen komoly hátha legalább minimumon eldöcögne
    de kössz
  • SötétBarom
    #1111
    Nekem se jött be ez a vid annyira, de a feeling azér megvan.. A sok konténer körüli keringés, meg a zártpályás mókáról kizárólag a Juiced ugrik be :)

    A törést szintje valószínűleg nehézségi szint függő lesz, mint a dirtben (ugye easy-n elég nehéz összecsukni a taligát.) Azt, hogy az ellenfelek autói törjenek lehet h ki lehet kapcsolni, ha nem fut jól egy gépen a cucc. Meg ugye volt interjú, ahol írták ha lehet babrálni h mennyire legyen sim-arcade a gém..

    Ami fos, az ahogy a cuda felmegy a 15m magas sziklára és onnan visszaszáll az útra :/ Kicsit burnoutos :DDD
  • IMYke2.0.0.0
    #1110
    Nem alakul(hat) csak úgy kedvére a hardware igény - egyszerűen eddig is, ezután is magas lesz.
    Ajánlott lesz (szerintem) - tehát, NEM a MINIMUM:
    - 3 GHz CPU
    - 1024 MB RAM (Vista mellett ez ugye minimum)
    - 512 MB RAM-os VGA, DirectX 10-es
    - DirectX 10.0 telepítve
    - Windows Vista

    S mielőtt jönne az áldás: csak a volumetrikus csillogásokra és a füstre gondoljatok, és felejtsétek el a DX 9.0c-s kártyákat...
  • ricsa008
    #1109
    na még1x megpróbálom hatha 1074 hsz?
    előre is köszönöm
    és mindenkitől bocs csak kiváncsi lennék a véleményetekre
  • IMYke2.0.0.0
    #1108
    * Átgondolatlanok a pályák...
    Ha ismered az Undeground 1, 2, és Most Wanted "pályáinak" kialakítását, akkor azt hiszem, nem kell folytatnom a kifejtést.
    Ha nem, vagy csak "lnyomtad" az adott részeket - azaz, eszedben sem volt "csakúgy" gurulgatni a városokban [UG2 és MW erre már lehetőséget adott], akkor felejtsd el amit mondtam, nem te vagy az, aki ezt meg tudja érteni.

    * Észnélküliek a tuningolások
    Ha a mellé fűzött félmondatot sem értetted, akkor vélhetőleg ezt sem fogod:
    A játék voltaképp gyorsan, az első 3 (!) megnyert verseny után olyan tuning opciókat kínál fel, amik felhasználásával az autód klasszissal jobb tud lenni, mint az adott ellenfeleidé. S innen voltaképp rohadt bénának kell lenned / lenni, hogy ne verd meg őket. Még úgyis, hogy a játék A.I-je csal, mint az állat.

    * A motorhangok csak apróbb eltéréseket mutatnak
    Ezt kellene a legkevésbé kifejtenem!
    MW: A Porsche Carrera GT hangja majdnem egy az egyben megegyezik a tuningolt Lexus-éval, és a többi. A frekvencia tartományokkal játszottak egy kicsit, de ha odafigyelsz, hallod, hogy nem igazán liszenszelték, rögzítették az eredeti motorhangokat.
    Pedig, hogy PR-olták a töréshangokkal együtt őket.

    * Évek óta hiányoznak a normális kamera beállítások
    Na, ezt sem kellen kifejtenem!
    Ha már játszottál a sokkal korábbi NFS-részekkel, vagy kitekintettél más autós - és mindegy, hogy szimulátor, vagy arcade! - játékokra az elmúlt években, akkor tudod, hogy az adott autóval, pályán versenyzés egy dolog, de a játékosok nagyon nagy hányada szereti és szeretné NORMÁLISAN, több szemszögből megtekinteni / megállítani a versenyét, rögzíteni, elmenteni azt stb.
    S bizony, ebben a NFS-sorozat csilli-villi új részeinek vannak bőven lemaradásai!
  • SLICK
    #1107
    novemberig mennyi idejük van még mindent normálisabbra megcsinálni??
    Az ilyen lehúzó hszeknek anyira tok örülni. Igaz nekem sem jönnek be annyira az újabb Nfs részek... De most igy leszűrni a videóból, hogy milyen szar a fizika, a törés meg az irányitás. Talán te játszottál vele a videó készitése alatt? o.O Ne érts félre semmi bajom veled, de azért egy bemutató videóban (minden játéknál) vannak még kisebb-nagyobb hibák. Lehet, hogy rossz irányba ment el a játék, de azért nem kell már igy lehúzni.

    [tom h pár helyen rövid i betűt irtam, de nem működik a hosszú i betűm :c mielőtt vki a helyesirásomat kritizálná ^^]

    szerk.: Megnéztem én is a videót, igaz hogy vannak benne érdekes részek, de elvégre mégis csak egy arcade game. Nekem az tűnt fel, hogy finomitottak rajta egy keveset és nem lesz az az őrült száguldás hogy 300-al hajtűkanyar bevétel meg hasonlók... Azért bevallhatjuk, mégsem lesz ez őrülten gagyi...
  • broman191
    #1106
    Csillog-villog minden, észnélkül az ok, de a többi...
  • IMYke2.0.0.0
    #1105
    Engem elkeserít az a tendencia, amit a NFS-sorozat mutat a NFS:Underground (1) óta...
    - nyálcsorgató tiniknek készülnek az adott részek,
    - néhol rettenrő átgondolatlanok a pályák
    - a városokban az adott pálya vonalvezetése [elég az autópályákra gondolni]
    - észnélküliek a tuningolások: egyszerűen nem kapnak igazi "értéket", mert túl gyorsan beszerezhetők az egyes alkatrészek
    - csillog-villog minden, észnélkül
    - a motorhangok csak apróbb eltérések mutatnak
    - évek óta hiányoznak a normális kamera beállítások
    - a visszajátszások normális megtekinthetősége, menthetősége vagy éppen hiánya szemetszúró [bezzeg a TOCA-sorozatban!]
  • soulhunter
    #1104
    látom a kaktuszos jelenet nemcsak nekem szurt szemet :D
    [ennekAzértÖrülök] :D
  • Bucser
    #1103
    Az egész videót érdemes nézni mert zógna bele előtte egy cosmószor villanykaróba és a kcosi még csak meg sem horpad...
  • Bucser
    #1102
    ez egy buta akciófilm... miféle valóságról beszélsz??
  • ricsa008
    #1101
    1074 hsz.???
    mer valahogy a FAQ ban lévő nekem nem tul hihető
  • broman191
    #1100
    Na megnéztem én is azt a csudavidejót', de nem húznám le újfent a game-t. A füstre méltán büszkék a fejlesztők -de remélem nem zabálja majd le az fps-em felét 1-2 jó kis füstölés...-, és a törés az rx-7 felborulásánál elég brutál volt. Csak kicsit gagyi volt a sok sivatagban repkedő autó...remélem ennél jobb lesz a csodás AI, mert így elég kaki hogy mire az izomállat Kuda' utolér, akkor meg elrepül a rákba egy szikla miatt...Egy szó mint száz, jó lesz ez. Kicsit Flatout2 szaga van az egész videónak, de nem annyira hogy bűzlik. Én nem fogom kihagyni -ha az egészségem, a gépem és az időm engedi...
  • IMYke2.0.0.0
    #1099
    2:40-nél meg nagy hirtelen bemutatnak egy törésecskét... háááát.
  • IMYke2.0.0.0
    #1098
    2:26-nál sem törik össze az ellenfél autója, pedig jó magasról zúg az út szélére...
    Ha ez "in game2, akkor [b]lemondhattok/b] a törésmodellekről...
  • AntiHero
    #1097
    "remélem elszáll az ajtom, és épph utolsonak érhetek célba 3 kerékkel :D
    "

    FLATOUT 2. AZ NFSben sose lesz ilyen.
  • IMYke2.0.0.0
    #1096
    1:13-nál érdemes sasolni: az autó nem törik össze, pedig beleoldalazik egy hatalmas kaktuszfába...
  • soulhunter
    #1095
    őő izééé...
    megnéztem...
    látom, törés csak akkor mutatkozik, ha a "végzetes bukás" c. lasitott videot játsza le (szal mint amikor repülőnek neveztem el 1-1 kocsit az utobbi 2 részben 1-1 ilyen belassitásos videonál)

    na de az,h telibekapva a kocsi oldalával (amolyan "drift" stilusban) jopár kaktuszt, és még 1 karcolást sem ejtenek...
    én nemtom, ki játszott sövénynyirot kaktuszokkal és kocsival, deh a kaktusz annál masszivabb,minth karcolást se ejtsen...

    ja,ja, örülök a törésnek, de ha ez volt az ingame, nagyon remélem,h nemcsak a verseny végét jelentő bukásnál horpad be a motorháztető...

    mivel az ugyebár már "előre legyártott video"...
    remélem elszáll az ajtom, és épph utolsonak érhetek célba 3 kerékkel :D

    remélem azért nem csak ennyit tesznek le, mert akkor kénytelen vok még pár évig MW-zni :)
  • akyyy
    #1094
    hát videó alapján nekem csak a füst jön be. ugyanúgy szite városban mész, vagy felhőkarcolók helyett konténerhegyek:S

    plusz gondolom a canon játékmód helyett sivatagi autókázás lesz, ahol scak ott lesz törés, meg kicsit nehezebb az irányítás. de törés is ahogy látom olyan lesz mint a carbonba a pálya széléről leesés. videóban. :(

    monjduk én úgyis játszani fogok vele:)
    valóban oldfeeling hangulata van.