44547


no-warez.gif
  • Bal0924
    #43947
    Mit kell még csinálni hogy megkapjam a plumbot-ért a szobrot?
    Maximumon van a robot, fel van szerelve azzal a személyiség valamivel és már 2nap is eltelt és nincs szobrom.
    Így mennyek a jövőbe és ott lesz? Vagy most hogy van?

    Még valami.
    Nektek nem csinálja azt a játék, hogy ki akarsz lépni mentéssel és csak pörög és pörög.. meg ha simán vissza akarsz menni a főmenübe. A sima mentést megcsinálja, de azt is lassabban.
  • Ildooka
    #43946
    Köszi :)
  • Ironman2
    #43945
    Már nem jön kieg a Sims3-hoz,egyedül a storeba gyártanak még cuccokat
  • Ironman2
    #43944
    Olyan változat nem jelent meg! DcCache,és DcBackup mindig lesz,mert a játék generálja automatikusan,azt ott kell hagyni! Igen,a DcCache-ba települnek a sims3.pack fájlok,a DcBackup tartalma viszont törölhető,egyedül a ccmerged fájl ami kell benne!
  • Ironman2
    #43943
    Nem,tökmindegy milyen sorrendbe rakod fel.Alapjáték,utána az aktuális superpatch,és mehetnek a kiegek
  • Ildooka
    #43942
    Ja és ha kijön újabb kieg ehhez hozzá lehet pluszba telepíteni?
  • Ildooka
    #43941
    Közben elavult a kérdés mert rájöttem hogy annyi kieg hiányzik, hogy jobb ha leszedem a Complete Edition-t. :) Ezzel kapcsolatban az a kérdésem, hogy a sims3pack-kal telepített dolgok későbbi visszatelepítéséhez a dcCache és a DcBackup mappák kellenek majd?
  • Ildooka
    #43940
    Sziasztok! Okozhat az gondot, ha a stuff-okat nem sorrendben telepítem és a végére felrakom az Előre a jövőbe kiegészítőt?
  • whitequeen73
    #43939
    Akkor jó!
    Igen, az meg a másik, az átlátszó padló is ide tartozik.
    Mindenesetre ezentúl ésszel szintezek. :)
  • Austin Bailey
    #43938
    (kérdőjel nélkül, az csak úgy ott lett)
  • Austin Bailey
    #43937
    Nekem ugyanez volt az átlátszó padlóval (a tsr-essel, ami a szőnyegek között van)
  • Austin Bailey
    #43936
    én nem sértődtem meg drága? Csak túlgörcsölöm a válaszolást.
  • whitequeen73
    #43935
    HAHA, egészed egyedi módon oldódott meg, teljesen véletlenül:
    Van ez az általam nagyon szívesen használt elem, amivel átlátszó deszkapadlókat lehet csinálni pl. verandákhoz - na azt elhúztam a lyukak fölött, amik egycsapásra eltűntek. Hasonlóan működik az üvegházhoz meg a balettintézethez való tetőelemekhez, úgyhogy nem tartom kizártnak, hogy ezek közül valamelyik is ilyen eredményt hozott volna.
    Hogy mik vannak...
  • whitequeen73
    #43934
    Most ezen miért kell megint megsértődni?... Megköszöntem a tökjó tutorialodat, nagyon hasznos is, valószínűleg használni fogom a jövőben, de azt hadd döntsem már el én, mivel foglalkozom a játékban. Nyugodtan visszaolvashatod, hogy jött föl a téma, mellékesen. Inkább Te vagy a nő!
  • Bal0924
    #43933
    Sziasztok!

    Mi értelme a második otthonnak?
    És ha megvettem, eltudom adni az első otthont? (mintha költöznék, és egyesével viszem át a bútorokat)
    Vagy kiadni valakinek az egyik házat?
  • Austin Bailey
    #43932
    Hát igen. Kicsit együgyű vagyok, és mindig bedőlök annak, amikor valaki megoszt egy problémát. Valamiért azt hiszem, hogy választ akar rá kapni. Pedig állítólag a nők csak azért panaszkodnak, mert így dolgozzák fel a dolgaikat. Inkább csak ilyesmi smiley-kra várnak:
  • whitequeen73
    #43931
    Asztaqrva... Hát, köszi a továbbképzést! Ennyi szót nem is érdemelt volna a gondom. Ha legközelebb játszom, csinálhatok screenshotokat, de igaziból nem teszem fel most az életem ennek a javítására (akkor már inkább a városszerkesztős buydebugos nagy baj...).
  • Austin Bailey
    #43930
    erről tegyél képet
  • Austin Bailey
    #43929
    igen, mert a cfe nem így működik. Ha megemelsz egy szintet és raksz rá egy tárgyat, majd lelapítod vagy tovább emeled a szintet, akkor a tárgy helye nem változik viszont ha lerombolod, és megnyomod a visszavonás gombot, akkor az új szint magasságára ugrik. Cfe-nél az első szabály, hogy nincs visszavonás gomb. Helyette azt kell megjegyezned, hogy hogyan állítottad elő a szintet, és valahányszor valamit elrontasz újraszintezed az egészet. Nekem erre 2 módszerem van:

    1,állványzat:



    Vagyis miután megcsináltad a szinteket, az eredeti talajon létrehozol egy állványzatot, egy olyan faldarabot, amin az összes réteg rajta van, amit felhasználtál (előfordulhat, hogy nem fér fel egy állványzatra, mert mondjuk az egyik szinted önmagában is lejtene. Ilyen kor több állványzat kell. Én még különböző szinekkel meg is színeztem az állványzatot, hogy szét tudjam választani a szinteket. Az állványzat azért jó, mert lejtős telekre is tudod importálni, főleg, ha nem a négyzetrács szerint, hanem átlósan rakod le. Ilyenkor ugyanis 1 kocka síma talajt csinál magának. Ahhoz hozzáigazítod a felszínt, az állványzat többi szintjét meg annak megfelelőel, és kész a ház. Hátránya viszont, hogy nehezen beleilleszthető a telek kompozíciójába, vagyis nehéz neki díszletszerepet találni, ha éppen nem állványzat.

    2, munkagödör:



    A munkagödörnek az a lényege, hogy csak normál méretű falla dolgozol, és minden szintet, amit használsz úgy állítasz elő, hogy belevágod a talajba. Úgy kell a végén kinéznie, hogy kapsz egy gödröt, amiben van egy tereplépcső, és minden lépcsőfokra egy vagy több normál méretű fal rárakásával kapod meg azt a szintet, amit használtál. Ennek az az előnye, hogy könnyebben elrejthető, mivel a gödröt be tudod feldni (az én képemen a fa alatt található) a hátránya viszont, hogy nagyobb helyet foglal, és telekimportáláskor sérülhet. Ezért importálás előtt érdemes rávetíteni egy állványraa. A munkagödröt jól el lehet rejteni házak alá.


    Ezen kívül van még egy harmadik módszer is, amikor szintjelzőket használsz, de ez az a módszer, amit nem ajánlok.



    Előnye, hogy könnyen elrejthető, hátránya viszont, hogy iszonyatosan mozog. Nekem ennél az üvegház kupolánál több órás munkát okozott az, hogy valahányszor módosítottam a szinteken a jobb illeszkedésért, alulról fölfelé újra kelett egyengetni az egészet. Ez ugyanis azzal jár, hogy amikor egy alsóbb szintet kiegyengetsz, akkor a fölsők automatikusan visszaugranak normál magasságúvá, és a tárgyak felét magukkal rántják, a másik fele viszont marad az eredeti pozícióban. (ez valahogy cc-függő) Vagyis nekem ebben az esetben az összes kis üveglapot folyamatosan újra kellett pakolnpm. Ez a módszer igaziból csak arra jó, hogy az állványzatot belerejtsed az épületbe és szükség esetén pedig kivetítsd egy külső falra.

    Egyéb:
    Ha jól értem lyukas marad a padló, vagy maradtak ott ferde eltüntethetetlen padlódarabok.
    Az első azért van, mert az épületen belül nem volt az egész szint elegyengetve az új magasságra, viszont kikapcsoltad a cfe-t, így oda nem tud padlót tenni. Vagy azért, mert ott ferde maradt a raszter, és ferde raszterre nem lehet padlót tenni, vagy azért, mert valahol el van csúszva a szint, így nem érzékeli egy szobának a helyiséget, és így meg az alátámasztást hiányolja. Vissza kell kapcsolni a cfe-t és egyengetni az egészet a légtérrel együtt, és nem csak a falaknál.
    A másik a ferde bent maradt tetőelemek. Ebből van olyan, ami ráadásul csak bizonyos forgatási irányból látszik. Ez egyszerűen bug, vagy pedig a falon kívüli első négyzetrács elegyengetésének a hiánya. A második esetben értelemszerűen el kell egyengetni a falon kívüli első négyzetrácssort is, az első esetben pedig fogni kell egy padlóburkoló eszközt, és fölé vinni a beferdült padlónak. Ez rákattintás nélkül is kijavítja a bugot, és egyenesbe hozza a padlót, de csak akkor, ha be van kapcsolva a cfe.
  • whitequeen73
    #43928
    Próbáltam oszlopot tenni alá, de úgy se lett beépíthető :( Valami minimális szintkülönbség van, de hiába simítok mindent, nem oldódik meg.
  • Gólya #43927
    persze...erre gondoltam én is...csak inkább úgy kellett volna fogalmazni, hogy eltüntethetetlen lyukak...:D

    én is próbáltam visszavonással helyrehozni, de minden esetben az lett a vége, hogy másik telken újra kellett kezdenem az építkezést
  • whitequeen73
    #43926
    Pont, hogy visszatehetetlen :( Mindenféle szintezéssel próbálkoztam, de ottmaradtak. Ami, mondom, azért is pikáns, mert visszavontam minden változtatást azóta, hogy nem voltak ott a lyukak.
  • Gólya #43925
    ááá...szóval neked is vannak eltüntethetetlen padló/tetőrészeid? azt hittem, csak engem tisztelt meg a játék ilyesmivel
  • whitequeen73
    #43924
    Most amúgy is kivan mindenem a cfe-vel: pakolásztam a házamat telekről telekre: először sima volt (arra építettem), aztán bemélyedt és használhatatlanná vált az autófeljáró a következő helyén, majd továbbraktam egy sima felületre, ott meg megőrződtek a buckái - el akartam simítani, de persze nem működött, ekkor visszavontam minden módosítást - és így is eltüntethetetlen lyukak lettek a felső szinten a padlóban... Átmennek rajta a simek, de akkor is hogy néz ki... Lassan búcsút kell mondanom ennek a háznak, pedig nagyon szerettem :'(
  • Gólya #43923
    hát én nem túlzottan nézegetem a simemet, hogy közlekedik a lépcsőn - de erre pl. határozottan emlékszem, hogy van házam ezzel a lépcsővel és tökéletes a sim mozgásának az animációja is...erre varrj gombot :D
    szóval oké, nem tökéletes, mert ha esetenként normálisan működik, akkor miért ne lehetne mindig és mindenütt az, de hát evvan, ezt kell szeretni

    és amiket az ea eddig produkált, én már abban sem vagyok biztos, hogy ha tényleg csinálnának ilyen lépcsőt, az valóban tökéletes lenne...
  • whitequeen73
    #43922
    Igen, köszi, ezt használtam én is, de
    "These stairs are based on the spiral stairs and use spiral stairs animations, but you can get a scripted version with the animations removed at Simlogical." --- azért ez nem tökéletes működés... :)
    Meg lehet cfe-baszkurálással építeni is, de akkor meg ferde a fal. :D
  • Gólya #43921
    ez még eddig tökéletesen működik

    ettől jobbat meg az ea sem csinálna...:)
  • whitequeen73
    #43920
    Most nem akarom a rossz felhasználót játszani, de az az igazság, hogy U alakú kéne...
  • Ironman2
    #43919
    Itt egy előzetes kép a februári storeból. L-alakú lépcső!

  • VJP
    #43918
    Ez érdekes... Egy tinédzser karakternek (városban él, nem játszom vele) egyetemi diplomája van!
    Nem csak fiatal felnőttként lehet egyetemre menni?
  • Bal0924
    #43917
    A frissítés 10napos volt. (1.66)
    Ha 1,5hónapja panaszkodom, akkor nem ez volt a gond. :D

    Mikor problémám volt akkor mindent kiszedtem csak a mentés maradt benn. 0-ról kezdtem.
  • Ironman2
    #43916
    passz
  • Austin Bailey
    #43915
    ennyire rossz lett az 1.66? :D
  • akyyy
    #43914
    milyen szerver üzenetek?
  • Austin Bailey
    #43913
    na jó, csak másfél hónapon keresztül telesírtál itt mindent, hogy valaki mondja meg, hogy mi a probléma a játékoddal, miközben te magad meg nem tetted meg azt a minimumot, amit megtehettél volna, hogy végignézed a mods mappádat. Pedig többen mondtuk, hogy ott lesz a probléma. Csak azt nem értem, hogy minek kérdezel egyáltalán bármit, ha a válaszokat leszarod.
  • Ironman2
    #43912
    Új javítás van! 1.67!

    http://akamai.cdn.ea.com/eadownloads/u/f/sims/sims3/patches/TS3_1.67.2.0240xx_update.exe

    Alapjáték:
    Frissített szerverüzenetek
  • Era40
    #43911
    hozzáteszem..eddig tök jól működött..ráfrissítettem ezzel az 1.66-os móddal..azóta akadozik
  • Bal0924
    #43910
    A Roaring Heights (ez). Ebben lehet búvárkodni?
    Mint a Sziget világban.
  • Bal0924
    #43909
    Ilyen az ember.. Feledékeny. Hibázhat..
  • Austin Bailey
    #43908
    na jó