297
A legújabb kommunikátor!
  • Taranov
    #257
    Nahát, nem gondoltam volna, hogy ilyen hamar megjelenik a szolgáltatók kínálatában. Az árával kapcsolatban írhatnál majd pár számot, de csakis akkor, ha már megvan és jól működik :)
  • LevyASR
    #256
    magentás szolgáltatónál voltam benn ma, egy órát "játszottam" a telefonnal, de csak holnaptól lehet eladni, mert holnaptól szerepel az árlistában.
    fél 9kor nyitnak :D
  • Taranov
    #255
    Grat!
    Hol szerzed be?
  • LevyASR
    #254
    NA!
    Holnap reggel fél 9kor megyek a telefonomért :D
  • LevyASR
    #253
    Nem is akarok vele egyenlőre semmit sem tenni, vár a gépemen a telefonra...
    ahogy írtam is :D
  • Taranov
    #252
    Ez jó hír, én végülis ráérek, várok szívesen.
  • Supergamer_real
    #251
    CHS-ben a 4GB-s kingston kb 4000 Ft volt.

    De ha varsz egy kicsit akkor hasonlo arban talalkozhatsz 6-8 GB-sekkel is - hamarosan.
  • Taranov
    #250
    Én nem nagyon akarom hekkelni a telefont, a lényeg, hogy most jól működik.
    Amire majd szükség lesz, az egy jó kis memóriakártya, illetve várom, hogy a 3G ára radikálisan csökkenjen :-)
  • Taranov
    #249
    Ja értem.
    Nem akarlak megbántani, a terveidet befolyásolni végképp nem, de telefon nélkül szerintem nem sokat érsz vele :D
  • LevyASR
    #248
    letöltöttem :DDD
  • Supergamer_real
    #247
    Fontosabb product codeok:

    0514979: EMEA 1 - UK red
    0533332: EMEA 1 - UK mocca
    0544294: EMEA 1 - South Africa mocca
    0545983: EMEA 1 - South Africa red
    0544295: EMEA 2 - Scandinavian1 mocca
    0545986: EMEA 2 - Scandinavian1 red
    0545807: EMEA 3 - Scandinavian2 mocca
    0545988: EMEA 3 - Scandinavian2 red
    0546493: EMEA 4 red
    0544297: EMEA 4 mocca
    0544351: EMEA 5 - German mocca
    0545990: EMEA 5 - German red
    0548270: SWAP EMEA 5 - German red
    0552044: EMEA 7 - France Native red
    0552045: EMEA 7 - France Native mocca
    0544356: EMEA 8 - Spain mocca
    0544357: EMEA 8 - Portugal mocca
    0544380: EMEA 9 - Turkey mocca
    0546526: EMEA 10 - Czech mocca
    0550193: EMEA 10 - Czech red
    0544383: EMEA 11 - Greece mocca
    0546435: EMEA 12 - Hungary mocca
    0544384: EMEA 13 - Poland mocca
    0545995: EMEA 14 - Russia red
    0544388: EMEA 14 - Russia mocca
    0544393: EMEA 14 - Ukraine mocca
    0545997: EMEA 15 - Italy red
    0544403: EMEA 15 - Italy mocca
    0545999: EMEA 16 - Arabia1 red
    0544406: EMEA 16 - Arabia1 mocca
  • Taranov
    #246
    "lehúztam"

    Ez mit jelent? :)
  • LevyASR
    #245
    lehúztam,már csak telóra várok... :D
    jól müxik?
  • Supergamer_real
    #244
    Nem kell formazni.

    Az uzemido nagyban fugg a felhasznalas modjatol, de a 3-5 meg mindig nagyon jo.

    Erdekessegek:

    1.)http://www.nimbuzz.com - Skype es MSN E90-re amig nincs Fring.

    A kulso kijelzon jol mukodik.


    2.) Telefon product codejanak megvaltoztatasa ezzel a programmal lehetseges:
    http://www.b-phreaks.co.uk/software.htm

    Utana a megvaltoztatott product codenak megfelelo nyelvu firmware telepitheto (akar a Magyar is) az egesz folyamat kb. 5 klikk.


  • Taranov
    #243
    Hülye kérdés: ugye ezt az akksit nem kellett formázni?
    Kicsit gyorsabban merül már, mint az elején, bár még pontosan nem tudom, mennyit bír, de a múltkori egy héthez képest, 3-5 napnak látszik most.
  • Supergamer_real
    #242
    A csak iPhone-ra optimalizalt youtubenak semmi ertelme mivel mar kesz van a mobil youtube oldal es hamarosan minden tovabbi nelkul menni fog minden mobil keszuleken.... ill... ev vege fele jon a 3-as mobile flash es akkor nativeban tamogatni fogja az E90 a normal youtubeot is... nem lesz a mobilra sem szukseg.

    Animalt menut meg ha akarsz talasz / csinalsz e90re is.

    En sem szidni akarom az iPhone-t szo se rola, de ketsegkivul nem nekunk talaltak ki.
  • Taranov
    #241
    Egyetértek, bár E90-tulajként nem stílusos, hogy leszóljuk az iPhone-t, de személyszerint én is úgy gondolom, hogy ezek az animált menük, illetve az iPhone-ra optimalizált Youtube nem azok a funkciók, amik nekünk kellenének.
    Egyébként én azért tartok ki a 2110 óta a Nokia mellett, mert a menüje mindvégig követhető és ésszerű maradt.
  • Supergamer_real
    #240
    Arrol mar kevesbe beszelnek, hogy hanyan adjak vissza az iPhonejukat (pl. a zDnet foszerkesztoje, aki korabban 1 napig allt erte sorban) mert kb 5 gombnyomas mire tudod hasznalni a legalapvetobb funkciojara (telefonhivas) - kicsit BMW iDriveosnak tunik a tortenet - 15 klikk mire elersz alapveto funkciokat.

    Nem beszelve rengeteg featurerol amit beleposzintu telefonok tudnak, de a "hype"-r-super iphone nem :)

    De a 2 telefon nem konkurenciaja egymasnak. Az egyik egy high end business phone a masik egy fashion telefon komoly muszaki hianyossagokkal (melynek csak kis resze javithato szoftveresen).
  • Taranov
    #239
    Még itt sem ment le az E90 ára. Úgy tűnik, hogy kifejezetten jó áron vettük.
  • LevyASR
    #238
    gondolom mert az amcsi piacra készült elsősorban, ott meg ugye mindennek nagy feneket kerítenek...
  • Taranov
    #237
    Egyébként ez érdekes, hogy az iPhone-t ennyivel nagyobb felhajtás övezi, mint az E90-t.
  • Supergamer_real
    #236
    Az active standby screen beállításainál megadhatod, hogy mi legyen vagy mi ne legyen megjelenítve.
  • Taranov
    #235
    Szerintem ez egy hiba lehet, mert ha a naptáram üres, azt írja, hogy "No calendar entries today", de az egy hét múlva esedékes dolgokat is kiírja, ha bármit beírok.
    Az ikont sajnos nem tudtam eltüntetni.
  • Supergamer_real
    #234
    Legutolsó post az oldal legalján.
  • Web mester
    #233
    Béka
  • Supergamer_real
    #232
    Bocs,klikk ide a képért.
  • Supergamer_real
    #231
    Érdekesség:



    8GB-s Micro SD kártya Nokia E90-ben.

    Állítólag a jövő év (2008 Q1) megjelenő Sandisk 12GB-s és 16GB-s kártyák is menni fognak...
  • Taranov
    #230
    Én is így vagyok, és nekem sem ártana a fólia.
    A kameráról már lejött, de a kijelzők sokkal fontosabbak.
  • Supergamer_real
    #229
    Viszont kellene kerítsünk képernyővédő fóliát ... mert a belső kép is elég könnyen koszolódik sajna... a kintin még az eredeti fólia elég jól bírja.
  • Taranov
    #228
    Főleg, ha azt is belevesszük, hogy Magyarországon vettük meg ennyiért, ahová a Nokia többhetes/hónapos késéssel hozza hivatalosan.
  • Supergamer_real
    #227
    Hmm...

    Úgy néz ki angliában 650 Fontért vannak pre-orderek (ca. 236.000 Ft) E90-re... Shipping in 2 weeks.

    Ezek szerint nem jártunk rosszul egyáltalán.
  • LevyASR
    #226
    A másik változás, ami engem nagyon zavar a 9210i-hez képest: ha létrehozok egy naptárbejegyzést (mindegy, milyen típusút) mondjuk jövő hétfőre, akkor az 1 hétig folyamatosan meg fog jelenni a vezérlőpultomon. Erre vajon van valami megoldás?
    azt tudod tenni, hogy leveszed a kijelzőről a NAPTÁR ikont. Gondolom akkor nem lesz fenn a hozzá való figyelmeztetés sem...
    sztem max így oldható meg.
    És aug elején jön a t-m*bilhoz a teló, úgyhogy akkor startolok is ;)
  • Supergamer_real
    #225
    Ez esetben installáld fel az ingyenes World Mate-et és a world map menupont a te barátod (pont azt teszi amit lentebb leírtál) :)
  • Taranov
    #224
    Na jó, belerakni bele lehet, ez oké.
    De a 9210i-ben már egy csomó város benne volt, mellé a Föld térképe, hogy lehessen szabadidőnkben topográfiát gyakorolni (az volt a legjobb játék benne), ráadásul még az aktuális napfelkelte és naplemente időpontját is írta.
  • Supergamer_real
    #223
    Hehe :)

    Világóra van benne. Menu \ clock és nyomj két jobbra nyilat :) Annyit raksz be amennyit akarsz.

    De ha letöltöd a worldmate-et abban is van.

    Én mind2-t használom, fejlettebb mint ami a 9500ban van.
  • Taranov
    #222
    Köszönöm.
    Nem nagy gond egyébként, így is jól tudom használni a telefont, ezek csak apróságok, amikre felfigyeltem.
    Meg úgy látom, hogy a világóra is hiányzik belőle, ami a 9210i-ben benne volt, de igazából ritkán megyek más időzónába :-)
  • Supergamer_real
    #221
    Push email: legjobb tudomasom szerint csak ennyit csinal.

    A naptaros kerdesedre szerintem a valasz az, h nincs megoldas... De ezt barmelyik tapasztaltabb symbian s60 felhasznalo meg tudja mondani neked. En nem sok s60as telefont hasznaltam korabban.
  • Taranov
    #220
    Tehát akkor ez a push e-mail egyszerűen azt csinálja, amit egy számítógépes levelezőprogram állandó internetkapcsolat esetén: bizonyos időközönként lekérdezi, hogy jött-e e-mail.

    A másik változás, ami engem nagyon zavar a 9210i-hez képest: ha létrehozok egy naptárbejegyzést (mindegy, milyen típusút) mondjuk jövő hétfőre, akkor az 1 hétig folyamatosan meg fog jelenni a vezérlőpultomon. Erre vajon van valami megoldás?
  • Supergamer_real
    #219
    Webmester:

    A zsanéron belül dupla gumitekercsben futnak át a kábelek (mindkét oldalon). Az amerikai szabványügyi hivatal honlapján találhatóak képek róla (valahol megvolt a link, de már sajna elhagytam). Keress rá, érdemes :)

    Taranov:

    Igen, csak connectelt állapotban is van adatforgalom, bár mininális, de szabályos időközönként.
  • Taranov
    #218
    Igen, én sem láttam még másnál :)
    Már említettem is lentebb, hogy nekem elvileg a 9500 is megfelelt volna, mert az EDGE sebessége elfogadható, csak úgy gondoltam, hogy ezt az E90-et 5-6 évig használom, és így még talán olcsóbban is kijövök, mintha most vennék egy 9500-át 1-2 évre.