81
Chip Foose, Unique Performance, egyedi autók, felnik
  • whiskeyman
    #1
    Először is leszögezném, hogy a keresőt használtam és nem találtam még hasonló témát sem.

    Gondolom vagy legalábbis remélem, hogy sokan szeretik az egyedi tervezésű autókat.
    Ha már az egyedi tervezésű autóknál tartunk, akkor ne felejtsük el megemlíteni a világ
    egyik leghíresebb autótervezőjét, Chip Foose-t és a Unique Performance autóépítő csapatát.
    Ők tervezték és építették meg a világ talán a legismertebb autóját, mely a Tolvajtempó
    című filmben mindenki láthatott : ez nem más, mint a Shelby Mustang GT 500, alias Eleanor.

    Tehát a topik lényegében Chip Foose és Unique Performance által tervezett és épített
    autókról szólna. Jöhetnek a képek, műszaki adatok az autókról és a tervezett felnikről.
    Esetleg ha más hasonló autótervező csapatot találtok, azok munkáit is linkelhetitek.
  • whiskeyman
    #2
    Akkor kezdeném a legismertebbel:
    408cid Shelby Tuned Small Block, 475 HP
    427cid Shelby Tuned Aluminum Small Block, 575 HP
  • whiskeyman
    #3
    Grand Master
  • whiskeyman
    #4
    1969 Camaro
  • whiskeyman
    #5
    egy gyönyörű felni
  • whiskeyman
    #6
    Chip Foose és egy 1970-es Challenger
  • whiskeyman
    #7
    2006 Ford Mustang Stallion by Chip Foose and Unique Performance
  • whiskeyman
    #8
  • Sir Quno Jedi
    #9
    Ezzel is beragadsz a Kerepesin a csúcsban...
  • whiskeyman
    #10
  • whiskeyman
    #11
  • bertino
    #12








  • n003
    #13
    az az utólagos pup a motorháztetőn annyira ronda hogy tönkreb*ssza az egész kocsit :(((((
    szttöri az egész autó stílusát .. mert ezek a *uzi amcsik a csak a blokkra szerelt feltöltöbe szerelmesek hogy minnél magasabb motort kapjanak .. förtelem
  • whiskeyman
    #14
  • whiskeyman
    #15
  • whiskeyman
    #16
  • Sml
    #17
    Szép dolgokat lehet alkotni, ha megvan hozzá a háttered (szerszámok és szakértelem, bár itt hozzá kell tennem, hogy közelről nem láttam az autókat éshát ugye a tökéletesség a részletekben rejlik), és a vevőköröd.

    Szeretnék én is ezzel foglalkozni, ebből adódóan belevágok egy ilyen Eleanor rekreációba. Az a legnagyobb baj, hogy itthon nincs piaca ezeknek az autóknak. De majd meglátjuk
  • Bucser
    #18
    Az eredeti 67-es Fastback sokkal szebb volt mint ez az izé...
  • Bucser
    #19
    Akkor szerezz pár leharcolt Fastbacket (ami európában igen nehéz). Aztán pár jó lakatost egy motormérnököt meg pár régi mustang motort. és állj neki. de 1 év/autó nem is olyan hosszú idő hazai körülmények között:)
  • whiskeyman
    #20
    Hajrá, jelentkezek tesztpilótának

    [nem viccel]
  • Sml
    #21
    1 év az sok, én fél évre tervezem, bár az is kérdés, hogy hogy lesznek alkatrészek. Fastback-et azért lehet kapni a Németeknél, az miatt nem vagyok kétségbeesve, csak az alkatrészbeszerzés az egyetlen, ami nem rajtam múlik.. A többivel nincs gáz.

    Ha meg jól sikerül, akkor jöhet a jó öreg Cobra, Challanger, Charger, stb... :)
  • n003
    #22
    háát nem is a magyar piacon kell árulni hanem nyu.eu-ban aukciókon
  • Sml
    #23
    Hát azért szeretnék vele eljutni a Genfi autókiállításra, a kapcsolatrendszer is megvan hozzá, tehát a lehetőségek adottak, majd meglátjuk, hogy mi lessz...
  • bertino
    #24








    csak tán nem erre gondolsz ? ;)
  • whiskeyman
    #25
    Lehet, hogy átneveztetem Egyedi autókra a topikot...
  • bertino
    #26
    mondjuk azért nem hiszem, hogy ne ülnél bele, vagy ne fogadnád el :)
  • whiskeyman
    #27
    Hát ki ne fogadna el egy ilyen vasat? Az csak egy dolog, hogy nem tetszik...
  • Sml
    #28
    Nekem jobban tetszik, mint a Fastback, de azért nem semmi így sem.
    Függetlenül ettöl azért hihetetlen, hogy a '60-as évekban sikerült az amcsiknak olyan karosszériát összetákolni, ami a mai napig megállja a helyét. Bár én nem pártolom jobban az amcsi autókat az európaiaknál vagy a japánoknál, mint a tisztelt Zolee fórumtársunk, de azért ijen tekintetben Ők nagyot alkottak.
  • 12346
    #29
    aj paszmek má megint micsinálsz ismét szakértesz?:ccc aszonta: EREDETI 67-es. vagyis az "újabbik" eleonor alapja. amit mutogatsz, az még mindig 73-as. nem tanulsz?^^ pedig te rajongsz ezkért a redvákért állítólag:/
    [sír]
  • whiskeyman
    #30
    Hm...még mindig nincs kijavítva az alcím :o
  • bertino
    #31
    hácc annyi baj legyen...
  • Borg
    #32
    Annyi ilyen autóépítő van már amerikában, mind aztmondja hogy ő valami mást, valami egyedit csinál. Persze...
    Valahogy miután már a 77. ilyen csapatot mutatják be a discoveryn hogy mekkora istenek, meg micsoda húdeüber autókat építenek, egyátalán nem tud lázba hozni.
  • kis kocka
    #33
    Chip Foose a beszt
  • whiskeyman
    #34
    Van benne igazság... a jómúltkor láttam szintén a Discovery-n egy indiai fószert. Valami angol vagy amerikai ismerősével készített egy verdát. Inkább csak azért volt érdekes, mert nagyon trehány módon végezték a dolgukat. Ha nincs ott az amerikai arc, akkor szétesett volna az első próbaút alatt. Na mind1...remélem azért érthetően meséltem el :D
  • whiskeyman
    #35
    Hát igen... Chip Foose azért egy kicsit tehetséges.
    Bázz még mindig Chips Foose van kiírva :c
  • kis kocka
    #36
    :D:D:D:D
    eddig nem is néztem de most így kicsit kaptam sokkot
  • n003
    #37
    jahh néha nézem a boyd codyngton (vagy hogyis írják) sorozatát azta sok műbalhé fasságot .. méghogy napi 10-14 órákat dolgoznak, meg még hétvégén is bekell menni ... a nagyló****t ezek a műsorok akkora átverések (részben)
    ott van a teutel család motos sorozata, az első pár rész nemszólt másról minthogy összevásározták a krómos csilli-villi cuccokat azt összeraktak egy motort .. és elájult egész amerika hogy mekkora nagy motorépítők is ők !! persze később amikor volt már felszerlés meg ember akkor már lehetett egyedi choppert kitalálni mert volt aki megcsinálja :)
  • Lammer
    #38
    ez valami eszmeletlen megafeeling...
    itt van egy cikk rola
    kepeket neztem es most ki vagyok szaradva... az osszes nyalamat elcsorgattam :DDDDDDddd

    mekkora feeling ez a csellendzser!444
  • Sml
    #39
    Akkor frissíts, mert már rég át lett keresztelve.
  • whiskeyman
    #40
    Nekem még mindig Chips van kiírva :DD