100
Isaac Asimov munkásságáról
  • joebacsi
    #20
    hát ha esetleg bezippelve elküldenél mindent, akkor nagyon megköszönném :)
    ímélcím profilban :)
  • joebacsi
    #19
    Alapítvány
    Alapítvány és Birodalom
    Második Alapítvány

    ezek tuti így vannak, mert ezeket olvastam, és kb 1 emberöltő szünet van köztük
    többi passz :)
  • Valesar
    #18
    Azt én is megköszönném!(Köszi:)
  • Hmuda
    #17
    Féligmeddig stimmel időrendileg, mivel a különböző könyvek fejezetei között is vannak átfedések.

    Dr. Torkos Attila rakta össze az időrendet (csak hogy meglegyen neki is a kredit).

    Ha gondolod akkor beírom a teljes időrendet.
  • Valesar
    #16
    Nagyon jó könyvei vannak,csak nincs meg mind1ik.
    Az Alapívány sorozat hogy következik időrendben?
  • joebacsi
    #15
    Alapítvány + Alapítvány és Birodalom megvolt
    Második alapítvány pedig félig kivégezve pihen perpillanat ebookban a pda-mon :)

    meg valamikor régen valamelyik robotos is rémlik mintha olvastam volna, de nem tudtam, hogy 1 univerzumhoz tartoznak
    (ez a lista időrendbe is stimmel?)
  • takysoft
    #14
    jó kis író. szinte minden könyve megvan
    ha valakinek hiányzik egy, szóljon, küldöm mailben:D
    nekem speciel az Űrvadász sorozat tetszett majdnem legjobban, bár az csak a gyűjtemény később megjelent 6-os számú részébe került bele.(nem összekeverendő a más írók által készítette Appendixekkel)
  • Fenrir
    #13
    Megvan az 'Robot-Birodalom-Alapítvány univerzum' sorozat szépen díszkötetben, egyik kedvenc olvasnivalóm

    Mondjuk az "Én a robot"-hoz annyi köze van csak, hogy Spooner-t kivéve (alias Will Smith) a szereplők nevei ugyanazok voltak, a cég neve is és az NS sorozatú robotoké. Semmilyen más kötődés nincs. A "200 éves ember"-t csak olvastam, de nem láttam.

    Most az A függeléket olvasom amit már nem ő írt, de jól kapcsolódik a történethez.

    A robotika 3 törvénye megugyebár kiegészül mégeggyel amit Giskard és Daneel a Nulladikként definiált:

    0: A robotnak nem szabad kárt okoznia az emberiségben vagy tétlenül tűrnie, hogy az emberiség bármilyen kárt szenvedjen.

    (nem idéztem mert nem tudom szó szerint, de ez a lényege)

  • PíszLávJuniti
    #12
    Nekem a novellái tetszettek nagyon..

    A halhatatlanság halálát nem láttam felsorolva, pedig az se rossz. Kicsit érzelgős néhol, de tetszik.
  • Timbo
    #11
    Isaac asimov Robottörténetek 1-2.
    -----------------------------------

    00 A Robotika három törvénye
    01 Egy fiú legjobb barátja
    02 Sally
    03 Egy szép napon
    04 Nézőpont
    05 Gondolkozz!
    06 Igaz szerelem
    07 Az al-76-os robot elkeveredik
    08 Akaratlan diadal
    09 Idegen a paradicsomban
    10 Fényvers
    11 A fajvédő
    12 Robbie
    13 Gyülekező
    14 Tükörkép
    15 Botrány az ünnepségen
    16 Az első törvény
    17 Körbe-körbe
    18 Logika
    19 Fogd meg a nyulat
    20 Bevezetés
    21 Te hazug!
    22 Tökéletes kiszolgálás
    23 Lenny
    24 Az eltűnt robot
    25 A kockázat
    26 A csillagokba!
    27 Bizonyíték
    28 Az elkerülhető konfliktus
    29 Női ösztön
    30 ...hogy engedelmességgel tartozol Neki
    31 A két évszázados ember
  • Kandurex
    #10
    Az alapítványosok rémlenek, hogy olvastam, a többi nem :(
  • Timbo
    #9
    Nekem van egy pár könyve gépen! Ha vkinek kell szóljon bátran!
    MSN: [email protected]

    :)
  • Hmuda
    #8
    Ezeket írta ő maga, a többi már más íróktól való. A csillaggal jelöltek novellák.

    Egy fiú legjobb barátja*
    Robbie*
    Az AL-76-os robot elkeveredik*
    Körbe-körbe*
    Logika*
    Fogd meg a nyulat!*
    Te hazug!*
    Tökéletes kiszolgálás*
    Lenny*
    Az eltűnt robot*
    A kockázat*
    A csilalgokba!*
    Bizonyíték*
    Rabszolga*
    Az első törvény*
    Az elkerülhető konfliktus*
    Robotálmok*
    Női ösztön*
    Karácsony Rodney nélkül*
    Öcsi*
    A Fényvers*
    ...hogy engedelmességgel tartozol Neki*
    A két évszázados ember*
    Föld Anya*
    Acélbarlangok/Gyilkosság az Űrvűrosban
    A mezítelen nap
    Tükörkép*
    A Hajnal Bolygó robotjai
    Robotok és Birodalom
    A csillagok, akár a por
    Az űr áramlatai
    Kavics az égben
    Zsákutca*
    Az Alapítvány előtt
    Előjáték az Alapítványhoz
    Alapítvány
    Alapítvány és Birodalom
    Második Alapítvány
    Az Alapítvány pereme
    Alapítvány és Föld
  • Guer
    #7
    igen megköszönném...
  • Hmuda
    #6
    Az összes-összesről nincs, de a Robot-Birodalom-Alapítványról van a gyüjteményes kötet végén egy teljes lista, időrendben. Ha az megfelel akkor beírom.
  • csgery
    #5
    Hello mindenki! érdekes figura lehetett, de azt meg kell jegyeznem, hoigy halála után nem igazán foglalkoztak vele, vagy csak én látom úgy? ha mostezt a topikot nem látom meg, sztem nem is hallottam volna róla.
  • Guer
    #4
    hmmm szeretem nagyon...

    nincs egy listád sz összes könyvéről?

    csak hogy tudjam mi maradt még ki...
  • dunga
    #3
    I, Robotot olvastam angolul. Jó cucc!
  • Hmuda
    #2
    Kezdeném is.

    Jóideig csak úgy hallomásból ismertem Asimovot, de még középiskolában egyik osztálytársam nagyon odáig volt érte. Pár éve jelent meg a nagy összefoglaló kötetekben az összes "RBA" története összegyűjtve és időrendbe szedve, hát belevágtam.

    Most olvasom az időrendileg utolsó előtti regényt (tekintve, hogy az össz hossz 3000 oldal (csak így hasraütésszerűen, ha 600-at veszünk könyvenkként), nem egy két nap az egész gyüjtemény elolvasása). Ha végeztem akkor jön a többi, nem RBA-vonalhoz tartozó könyv, majd a nem általa írt RBA történetek (lehet ezeket felcserélem, majd elválik).

    Így a végére jegyzem meg, hogy mostmár át tudom érezni, hogy miért volt a sok Asimov rajongó felháborodva az Én a robot film láttán.
  • Hmuda
    #1
    Bizonyára legtöbben már hallottatok Isaac Asimovról, és gondolom vannak jópáran akik a műveit is olvasták.

    Akik esetleg nem ismernék, Asimov egy orosz születésű amerikai író, a legtöbben a sci-fi regényein keresztül ismerhették meg.

    Történeteinek filmes feldolgozásai közül az utóbbi időszakból a legismertebb a '200 éves ember' és az 'Én a robot'.

    Leghíresebb alkotása egy eredetileg két különálló történetsorozatból álló (és később összevont) lehetséges jövőkép 20000 évnyi története, ez a 'Robot-Birodalom-Alapítvány univerzum'.

    Az ő nevéhez fűződik a robotika három elméleti törvényének megalkotása is (illetve maga a 'robotika' kifejezés is az ő fejéből pattant ki):

    1: A robotnak nem szabad kárt okoznia emberi lényben, vagy tétlenül tűrnie, hogy emberi lény bármilyen kárt szenvedjen.
    2: A robot köteles engedelmeskedni az emberi lények utasításainak, kivéve, ha ezek az utasítások az Első Törvény előírásaiba ütköznének.
    3: A robot köteles saját védelméről gondoskodni, hacsak ez nem ütközik az Első- és a Második Törvény előírásaiba.

    Hogy miről is szólna ez a topik? Itt meg lehet beszéni, hogy ki mit gondol Asimov munkásságáról, és történeteiről.