124
  • darkhill
    #44
    Itt nem arról van szó! komolyan kell venni mert ha nem veszi soha senki komolyan akkor az tulzott szén DI oxid az szétvághatja a bolygót... lásd a többi bulygó a környezetünkben vannak amelyikek ugye azért olyan qva melegek mert teli van széndioxiddal és az üvegházhatás benntartja a meleget... de az még hagyán hogy szennyezzük mert azt (sztem) kompenzálni lehetne a fákkal ?!?! de ha még azt is irtjuk akkor elöbb utóbb problémáink lehetnek... beszélek itt 100 évről vagy lehet kevesebbről ... ergó nem az a baj hogy most lesz valami hanem az hogy amikor te már nagypapa leszel (ha leszel persze) akkor a fiaid lehet ugy fodják érezni hogy szaunában ülnek mindig mert a átl. höm felment 10-20 fokkal vagy többel ... na majd az lesz a szivás ... megoldani meg meg lehetne már most is ugye a különbözö szélerőművek stb. kocsikat meg a fákkal valamilyen szinten mondom lehetne kompenzálni csak hát ugye semmi változás nincs ... de végül is M.O. jo helyen van ugyhogy az nem fog "elsüllyedni" mint néhány eu-s állam a tengerpart mellett/ alatt
  • Epikurosz
    #43
    "nem technikai, hanem társadalmi reformkort kell megélnünk a változ(tat)ás érdekében."
    Jó meglátás, én csak annyiban pontosítanám: erkölcsi forradalomra lenne szükség, de nincs rá esély. Ahhoz nagy katasztrófa kellene, hogy bekövetkezzen. Régen amúgy a váltások elég véresen zajlottak le, nemcsak államok, birodalmak omoltak össze, hanem teljes népek tűntek el a történelem süllyesztőjében. Most nem kellenének ilyen drasztikus kanyarok, de a bibi az, hogy a helyzet egyre súlyosabb, a maffia olyan elkanászosodása figyelhető meg, hogy a kiút tényleg csak forradalmi módon képzelhető el, amely visszaveti a társadalmat akár száz évre is.
    No, még egy: a Nyugati politika próbálja felhasználni az elődök (sumérok, egyiptomiak, görögök, rómaiak, bizánciak stb.) történelmének tanulságait, de a gyakorlatban ezek a tanulságok nem tudnak érvényesülni, épp az ún. politikai korrektséget, de t.képpen politikai inkorrektséget erőltető, dekadens, romboló csoportok aktivitása miatt.
  • Godefroy
    #42
    Annyira túl lihegett téma ez a felmelegedés.
    Tavaly befagyott a seggünk az is felmelegedés volt.
    Idén enyhébb a dolog most is az van.

    Mindentől fosunk a Föld mér nem egy éghajlat változást átélt (és az emberiség is)

    Egyszerű demagóg zöld politika hogy ráfigyeljenek a 13 tüntetőre akik megélhetési zöldek.
  • Morden23
    #41
    Na, ez szép nagyra sikerült:)

    Alapjában véve egyetértek azzal, amit és ahogyan leírsz, csak éppen a megoldásokkal (illetve azok reményével) nem találom meg a közös nevezőt.

    "pl. elektromotorokat vagy mást használnának"

    Ez rendben is lenne, de ki fizeti meg az emberekenek az átállás okozta többletköltséget? Sőt, mielőtt a tényleges cserére térnénk, hogyan oldod meg a váltást? Az egyetlen IGAZI megoldás az lenne, ha a gyártók (esetünkben az autógyártók) teljes mértékben áttérnének az új technika alkalmazására (azaz megszűntetnék a jelenlegi technológiát), és megkezdődne egy irgalmatlanul lassú átállás (miközben csökken a megszűntetett technológiával operáló géppark, globális szinten). Jó a megoldás, most már csak rá kell venni a gyártókat, hogy akarják a váltást, és a fogyasztók alkalmazkodni fognak, mert kénytelenek lesznek (máshogy jelenleg nem menne).

    "Hogyan lehet így felelős, megfontolt, informált, racionális stb. embereket nevelni, amelyek képesek a demokratikus rend fenntartására a demokrácia továbbfejlesztésére?"

    Vegyék érte a fejemet, de a probléma egyik fő okát éppen a demokrácia erőltetésében látom. Létrehoztunk egy olyan rendszert, amiben sem a választott, sem a választó nem tartozik egyéni felelősséggel a státusza iránt. Értem ez alatt, hogy a választópolgárok egyik oldalról (a gyakorlati oldalról) nem veszik komolyan a felkínált választási lehetőséget (pedig kéne), viszont a másik (elméleti) oldalról komolyan gondolják, hogy politikailag/gazdaságilag tudatosak a rendelkezésre álló információk X mértékű ismeretének fényében. A politikusok viszont - szintén a fennálló rendszer miatt - rövidlátásra vannak kárhoztatva. Ergo mindenki hátrafelé mutat és előrefelé kiabál, terelve ezzel a jelen fennálló problémákat - "amelyeket egy ex-rendszer okozott, és egy későbbi fog megoldani".

    "Viszont fogyasztónak jól jönnek majd, főleg sok szart lehet majd eladni nekik."

    Újabb probléma forrása. Az emberek sikeresen elhitették magukkal (és a te általad reménybelinek titulált új generációba bőven beleoltották), hogy ők egy "felsőbb erő" által befolyásolt bégető csorda, akik nem találhatnak kiutat a mostani fogyasztói szokások hálójából. Lehet, hogy most valakit megbántok, de azt mondom: ezek az emberek HAZUDNAK - önmaguknak, és az éppen felnövőknek. Rászakadt a világra a töménytelen információ, a töménytelen lehetőség (vélemény-nyilvánítás, tájékozódás, önkifejezés ecetera), például az internet képében. A helyzet viszont silány. Sikeresen kitenyésztődik egy kreativitás nélküli, az információt (amely a szó legszorosabb értelmében GLOBÁLIS perspektívát biztosíthat) megemészteni nem képes, irtózatosan dekadens fogyasztóréteg.

    Kicsit elkalandoztam. A teljes mondanivalódra a véleményem summázata: nem technikai, hanem társadalmi reformkort kell megélnünk a változ(tat)ás érdekében.

    Leültem:)

  • Viet
    #40
    Na persze fogjánk ránk!
  • BlackRose
    #39
    Az autó száz éves kb. kicsit több de nem fontos, nagyon sok autó fut a világon már 50 éve pl. az USA-ban már akkor is majdnem minden családnak volt, de nyugateurópában is hasonló volt a helyzet, sőt magyarországon is már 30 ével ezelőtt is sok autó futott. Az átlagautó ma kb. 8-10 éves, tehát virtuálisan nem létezik olyan autó az utakon amely pl. 15 évnél öregebb (van egy kevés, de elenyésző). Na most ha a jelenlegi autók nem a klaszikus 100 éves motorokat használnák (persze, hogy ma modernizálva vannak, kevesebbet füstölnek kicsit DE NEM SOKKAL kevesebbel fogyasztanak, de az még mindég ugyanaz a technológia), szóval ha pl. elektromotorokat vagy mást használnának akkor kevesebb lenne a szennyezés, mert a villanyáram előálítása még a jelenlegi szintén elavult és korlátozott fejlesztés által létrehozott erőművekben is kevesebb szenyezésel jár mint a bemzínmotorok. Ugyanakkor az autók legalább kétszer annyit száguldanak az utakon mint amennyire szükség lenne, mert a "mindent hibátlanul tervező" hatóságok olyan marhaságokra kötelezik az embereket, hogy teljesen feleslegesen rá vagy kényszerítve, hogy "elmentem engedélyt kérni - bejelenteni valamit - kiváltani valami papírt stb. és egy hét múlva mégegyszer kell menni, de még el kell menni az X irodába amely a város másik végén van kiváltani a papírt ami nélkül nem adják meg és..."

    A baj ott van, hogy a felesleges munkahelyteremtés lett az igazi út manapság, ahelyett, hogy az állam hagyná az embereket dolgozni, és hogy ezáltal valódi munkahelyek jöjenek létre. Tudod ez olyan mintha most betiltanák pl. a traktorokat, mert az által egy csomó új "munkahelyet" hoznak létre... na de jobb ha nem mondom hangosan, mert az idióta politikusok közül még valaki komolyan veszi :)

    Ami a fogyasztói szférát illeti... na ez a másik gond, a jelenlegi gazdaság a Keynesián gazdaság amely nem a termelésre és a termelési javak fejlesztésére koncentrál, hanem a fogyasztásra, minden a fogyasztás növekedésére összpontosul, ezért van az, hogy a fogyasztás jó nagy része is felesleges (megveszel valamit amire nincs szükséged, ami a szekrényben köt ki használás nélkül, amiért értéket adtál (pénzt), de nem kaptál érte ellenértéket. Ez szintén növeli a szennyezést. És ami a legroszabb szintén fékezi a fejlődést, mer ahelyett, hogy a pénzedet valami olyan dologra költötted volna amely a fejlődéshez hozzájárul, esetleg takarékoskodás által (bankbetét, részvények stb.) hozzájárulnál valami produktivitás növeléshez és ezáltal jobb energiakihasználási technológia alkalmazásához, fejlesztéséhez, elástad a pénzedet, elástad az értéket, egész pontosan nem ástad el, de végeredményben az effektus annak felel meg, mert amit vettél az neked sem kell, hát akkor még a társadalomnak... Tudom, hogy politikailag iszonyatosan inkorrekt vagyok, de ez mind szándékos, a jelenlegi rendszer ugyan olyan mint a szovjet kommunizmus volt, csak sokkal kifinomultabb, azt hiszed, hogy minden rendben van, az iskolákban is az állam határozza meg a tananyagot, neveli a következő generációt még jobb állampolgárokat gyárt, nem a tudás, nem a racionalitás, nem a realitás a fontos, hanem az üres duma, a politikia korrektség stb. Újra irták a tankönyveket mert túl komplikált a gyerekeknek, kidobtak pl. irodalmi klasszisokat mert a mű politikailag nem korrekt, valami társadalmi réteget sérteget stb. Ember a gyerekek nem hülyék, csak azt csinálunk belöllük. És ami a legroszabb a gyerek születésétől 18 éves koráig kb. 15% idejét tölti iskolában (alvás nélkül) és a nevelésüket-oktatásukat már csak erre a 15% erősen gyengített iskolára bizzuk.

    Hogyan lehet így felelős, megfontolt, informált, racionális stb. embereket nevelni, amelyek képesek a demokratikus rend fenntartására a demokrácia továbbfejlesztésére? Mert én nem tudom a választ. Viszont fogyasztónak jól jönnek majd, főleg sok szart lehet majd eladni nekik. És hogy ne legyen tévedés, ez nem kapitalizmus (mert az nincs is sehol), ez az állam, a politikai és a korrupt business (olvasd feudalista) féle mixed economy, amely protekcionista, kollektivista, intervencionalista, egyszóval szabadság és fejlődés ellenes.
  • Morden23
    #38
    Ez a '94-'96 között megjelent Ufómagazin-cikkek summáriuma? (nem puszta kötözködésből, hanem mert tényleg ott futottak ezek)
  • Tripax
    #37
    Engedjetek meg egy tanulságos történetet, amit itt az SG- n kaptam meg én is először. Érdemes többször is elolvasni, nekem több kérdésben is segített irányvonalat adni.

    Ez az oldal ahonnan több formátumban is le lehet tölteni:

    http://izmael.freeblog.hu/

    És ez maga a könyv pdf formátumban:

    Daniel Quinn - Izmael
  • Balumann
    #36
    fenykapu.free-energy.hu Érdekes oldalnak tűnik, most találtam de még nem olvastam igazán bele.
  • haxoror
    #35
    Akkor valószínűleg nem vagy teljesen tisztában a szó jelentésével :)
  • darkhill
    #34
    a cikket olvasva nem értem a problémát... miért baj hogy a tengerparton 40 fok helyett 50 lesz ? legalább divatba jönnek a még kissebb bikinik
  • BlackRose
    #33
    Hány emberől tudsz aki éhen halt, mert nem csinált semmit? Ha ismered a rendszert, munkanélküliként több segélyt tudsz kapni mint aki minimálbérért egész nap dolgozik, vannak olyanok akik a társadalom számlájára akár 3 diplomát szereztek és soha egy percet sem dolgoztak... Hány embert tudsz aki semmilyen értéket nem ad a társadalomnak, aki semilyen értéket nem termel akinek munkája az ég világon semmire nem jó és mégis jobban él mint te vagy mint az átlag ember. A kijelentésem ha egy picit költői tulzás is de alapjában megálja a helyét. Persze van olyan is aki sokat dolgozik, sokat tanul és mégis minimálbérért dolgozik... ezért minek törekedni. A következő generáció lesz a csoda, amióta megszületett abban nevelik őket, hogy vége van a civilizációnak, ők már semmi újat nem tehetnek hozzá, ők már csak fogaskerekek a rendszerben... de lehet, hogy éppen ez a következő generáció ha ezt a dumát nem eszi meg (és remélem, hogy nem eszi meg), lesz az amely durván felrúgja ezt a szar kollektivista rendszert, amelyben mindenki mindenki ellen fordult. Én mindenesetre ebben reménykedem és ezért szorítok. A történelem erre választ tud adni, 1881-ben Otto von Bismarck volt az aki ugyanezt a szart csinálta (Sozialpolitik), a végét mindenki tudja (két világháború stb.), és most is ugyanez megy tovább, csak mellé jött még sok dolog ami akkor nem volt, globális dolgok, vallási háborúk, vallás ellenes csoportok, individuális jogok kollektív védelme (pl. homosexualitás, szekularizmus, környezetvédelem stb.), terrorizmus, tömegpusztító képeségek, emberek elkülönedésé, stb. Na mindegy túl sok a duma, már nem látom értelmét. Csak most a vége sajnos sokkal véresebb lehet. Remélem nem lesz, remélem ez elkerülhető.
  • Morden23
    #32
    "A hányinger kerülget ha eszembe jut, hogy már lassan 15 éve csak ezt hajtogatják, de aztán kilépve az utcára a "csikket" a kuka mellé pöckölik."

    Ebben teljesen igazad van. Az alapvető probléma, hogy az "átlagember" (tehát nem a világ vezetői, meg a mágnások, meg egyéb gazdasági erőpontok) fogja magát, felháborodik a csikkhalmon, aztán egy laza mozdulattal odavágja a sajátját is egy McDonald's zacskóval meg egy taknyos papírzsepivel megkombózva, azzal a szöveggel, hogy "ha más baszik rá, én miért ne?"...
  • BCs design
    #31
    hát én azt nem nevezném egzisztenciának :D
  • Morden23
    #30
    Természetesen mindenki védi a saját pozícióját és egzisztenciáját, társadalmi státusztól merőben függetlenül.

    Magyarán a gyárban minimálbérért dolgozó, létminimum környékén szédelgő munkásember ugyanarra a statikusságra vágyik, mint a gyártól messze levő üvegtorony legfelső emeletén irodát berendezett igazgatósági tag.

    Gyors technikai fejldőést a mai fogyasztási/felhasználói szokásokkal nem lehet kivitelezni. Nem helyezhetsz át új bázisra meglévő és publikus termékeket/szolgáltatásokat anélkül, hogy mind az előállítók/szolgáltatók, mind a fogasztók ne remegnének bele.

    Az autótémánál maradva, gondolod, ha én holnap kitalálom az autót, ami szeméttel megy és virágszirmokat pöfög ki helyette (és teszem azt a csúnyagonosz olajkonszernek nem szőnek összeesküvést ellenem... pfff), akkor egycsapásra megoldódna a probléma? Frászt.
    Senki nem adná el a kocsiját (legyen az egy ócska vén tragacs vagy egy Ferrari Enzo), és szaladna el megvenni az új környezetkímélő verdát, maximum ha én ingyen adnám.

    A te általad említett statikusságot nem csak a termelői/szolgáltatószféra politikusok által megrontott szereplői eredményezik, hanem a köréjük épült fogyasztói szféra (ezek lennénk mi).
  • haxoror
    #29


    Már túl vagyunk azon a szinten hogy visszaköltözzünk az erdőbe szal a minél gyorsabb technológiai fejlesztés a kiút.
  • haxoror
    #28
    fel tudok hozni csak Magyarországon 100ezer cigányt bizonyítéknak hogy ez tényleg így működik...
  • Zocsi
    #27
    Tök jó, hogy erről még mindig csak beszélnek... "Eljött a cselekvés ideje..." meg hogy: "Igen most már biztos, hogy az ember a felelős a bolygónk leégéséért, vagy inkább leégetéséért...". A hányinger kerülget ha eszembe jut, hogy már lassan 15 éve csak ezt hajtogatják, de aztán kilépve az utcára a "csikket" a kuka mellé pöckölik.
  • BlackRose
    #26
    Én ezt nem mondtam. Egyébként a füstölgő gyárak azért léteznek, mert még nem találtuk ki a füstmentes gyárakat. És, hogy miért nem találtuk ki? Azért mert a jelenlegi "jóléti" állam politika (szándékos az idézőjel) mindent megtesz, hogy fékezze a haladást. Persze egy része teljesen normális ember akinek jó szándéka van, de nem fogta fel, hogy amit teszünk éppen az elenkezőjét eredményezi. Egy része pedig Fourier komplexusban szenved, és egyrészt képes elviselni a kárt ha a szomszédjának még nagyobb lesz a kár ("dögöljön meg a szomszéd tehene" a népszerű elnevezése a Fourier komplexusnak) de egyébként pszihológiai rendeleneség, de az a baj, hogy csak öngyogyítás útján kezelhető... na de ne dumáljak feleslegesen. Az dolog abban rejlik, hogy ha nem fékeznék a dolgokat akkor már sokkal előrébb járnánk, és technológiáink kevésbé károsítanák környezetünket, energiakihasználásunk is sokkal nagyobb fokon lenne, stb. Szóval nem a gyárak a hibásak, a gyárakra szükségünk van, nem is az autók a hibásak, nem is a szobánkénti TV, hanem az, hogy mindezt alacsony energiakihasználási technológiával termeljük meg, és ez miért van igy? Mert a társadalom az elmúlt évszázadban a kollektivista, filozófiák rabja, és minden ami jó előbb vagy utóbb be van tiltva, fékezve van, csupán azért mert a statikusok megakarják vigyázni előnyüket és pozícióikat és ezt a legkönyebb úgy, ha a társadalom többi részét (és persze saját magukat is, csak ezt nem látják) hátráltatják, fékezik, akadályokal nehezítik az alkotók munkáját. És ezt a politikusok teszik, a korumpált üzletemberek persze jó partnereik nekik, a szart meg mindenki megeszi, csak van akinek fizetnek is érte, van aki ingyen eszi és van aki még fizet is, hogy megegye.
  • haxoror
    #25
    Megoldás = atomenergia
  • BCs design
    #24
    "rendszerben ha lélegzel az már elég, hogy az egzisztenciád biztosított legyen."
    azér ekkora marhaságot ne mondjál :D
  • BlackRose
    #23
    Nem de kényszerítették a gazdaságot, hogy a mai autókban is nagyjából ugyanolyan motor van mint 100 ével ezelőtt. Na nem tudom én most itt neked elmagyarázni a dolgokat két mondatban. Irány a könyvtár, ott mindent megtalálhatsz. A jelenlegi technológiával és tudásal kb. 50x akkora produktivitás kellene legyen mint 100 ével ezelőtt volt, de csak 5x akkora van. Miért? Ez itt a kérdés, a válasz, mert az állam mindenbe beleavatkozik, korlátokat szab ahol csak lehet, ezermilliárd dollárokat nem termeltünk meg az elmúlt évek során, mert nem vagyunk képesek (a politika miatt) kihasználni lehetőségeinket, képeségeinket. Statikus világban élünk, mindent a tegnaphoz igazítunk nem a jelenhez és még kevésbé a jövőhöz. Az emberek 90%-a nem törekszik és képeségei alatt van de nagyon mélyen, mert a jelenlegi rendszerben ha lélegzel az már elég, hogy az egzisztenciád biztosított legyen. Miért törekedni, miért dolgozni, miért vállalni felelőséget ha nem muszáj. Na de mondom a könyvtárban mindezt elolvashatod, magamnál sokkal okosabb emberek tollából és sokkal részleteseben.
  • Morden23
    #22
    Black Rose, és komolyan gondolod, hogy a füstölgő gyárak csak azért léteznek, hogy szennyezzék a világot, mint a Captain Planet-ben?
    Vagy esetleg a "vezérek, politikusok" az egyetlen embercsoport, aki részesül a termelésből, mint fogyasztó?

    Esetleg azt állítod, hogy ha a világ vezetői színes kukákba szednék a szemetüket, akkor mindenki így tenne?

    Ha már valaki (most nem rád értem, mert nem ismerem a véeményedet, majd leírod, ha akarod) szemenköpi az emberiséget ilyen "úgyis kipusztulunk, kártevők, vírusok vagyunk, a bolygó rákfenéje" szövegekkel, akkor ne mosolyogjon utána teli pofával az esti híradót nézve, mint jólnevelt konformista. Ha mindenkit szemenköp, akkor saját magát is tegye, ne hárítsa a felelősséget, hogy "mások majd megoldják, én meg karbateszem a kezemet".

    Az emberek legtöbbje NEM akar változást az életvitelében/életminőségében. Magasról tesz arra, hogy a világot/környezetet/bolygót/galaxist mennyire károsítja mindeközben. Ha megteheti, akkor bizony személyenként minimum egy kocsit akar, szobánként egy tévét, 500 csatornás világegyetemet és minden egyebet. Zabálni akar elhízás nélkül, cigizni akar tüdőrák nélkül, izmokat akar sportolás nélkül, meg tiszta környezetet akar zéró cselekvés nélkül.

    Érdekes, mindenki szajkózza a "tiszta Földet akarok" dumát, de ha a cselekvésre kerül a sor, akkor néhányon (néha átlagnál idiótább/sötétzöldebb) kívül mindegyik átvált a "ti akartok tiszta Földet" szlogenre.
  • Pharaoh
    #21
    Grönland déli részén nyáron nics jég, hanem szép zöld mezők vannak rajta, innen a viking zöldföld név.
  • Pharaoh
    #20
    +5 fok nagyon sok, ha azt nézzük, hogy most 16C az átlaghőmérséklett.
    Téged lehet, hogy nem izgat, hogy meghall párszáz millió ember, de akiket ez jobban érint azokat biztos.
  • szombi
    #19
    ATOMENERGIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Commandante
    #18
    Miért lenne a felelösség a politikusoké? Kényszerítenek rá hogy autód vegyél, vagy mi?

    Amúgy meg nem vágom, miért olyan nagy gond a klímaváltozás. +5 celziusz? És aztán? Ok, jegesmedvéknek kampó, meg nagyobb lesz egy kicsit a Szahara... nagy cucc. Az emberi faj képes alkalmazkodni a szélsöséges klímaváltozáshoz, ahogy azt már többször is bebizonyította. Lehet hogy a rugalmatlan globalizált világgazdaság haszonélvezöi megsínylik egy kicsit meg néhány száz millióan éhenhalnak... gondolod érdekelne bárkit is? Másrészt meg izgi lenne :o)
  • Unreal1942
    #17
    Szerintem meg teljesen mind1 mit csinálunk. Így vagy úgy tönkreteszünk mindent magunk körül és magunkat is. Majd abból tanulnak a túlélők, de nem örökre.
    Mi ebből már semmit nem fogunk érzékelni. Szóval lehet zárni a topikot és mindenki csinálja a dolgát :P
  • kutyak
    #16
    Szerintem k. mindegy ki a felelős (úgy is mondhatnám mind tudjuk kik azok), csináljunk valamit ahelyett, hogy egymásra mutogatunk.
    Nem tudom mit kellene tenni, ami vérontás és egyebek nélkül megy, de reménykedem, hogy van olyan, aki tudja.
  • BlackRose
    #15
    BINGO. Vagy inkább Bull's eye... erről szól a kollektivizmus. Telitalálat Dredd. Pedig a felelőség a "vezéreké" a politikusoké, a választópolgárok már régen nem függetlenek és már régen nincs választásuk, almáskosárból csak almát lehet választani, és előbb vagy utobb csak rodhadt almát lehet majd választani.
  • Morden23
    #14
    Mert vannak valóban globális szintű dolgok, amiknél nem lehet 1-10-100 emberre ráfogni, hogy ők vigyék el a balhét a többi nyugodt lelkiismerete érdekében.

    Ha már mindenki állandóan azt szajkózza, hogy az ember mekkora g*ci és mindent tönkretesz, akkor ne máshol keresse a felelősséget.
  • Dredd
    #13
    csak én érzem úgy, hogy olyan helyzet állt elő, amiért senki nem vállalja a felelősséget, ezért született egy tanulmány amely megállapítja az egész emberiség felelősségét? tudjátok, ami mindenkié az senkié, erre láttunk elég példát csak a magyar történelemben is, miért menne ez másképp globális szinten?
  • BlackRose
    #12
    Nem hal ki az emberiség, csak megváltozik... persze az lehet, hogy 6.5 milliárd helyett csak 500 millió marad vagy 2 milliárd vagy XYZ, de ez mind csak üres duma, a jövőt lehetetlen előrelátni, a múlt alapján dudunk következtetni, de nem előrelátni, és egyébként a multat is rosszul tudjuk, legtöbb esetben az érzéseink alapján értelmezük nem vagyunk racionálisak és ugye legtöbb esetben az adatok is részlegesek, hamisítottak, megsemmisítettek... na mindegy, az emberiség elég tudásal rendelkezik, hogy fennmaradjon, viszont egy biztos, hamarosan jön az "...end of the World as we know it..." mondjuk azt, hogy sajnos, vagy inkább szerencsére... de ezt döntse el mindenki a maga módján :)
  • sgbo
    #11
    bocsánatért esedezem (de komolyan ! - nagy bűn ilyet elhibázni )

    vízbontás : gratulálok...több energiába kerül mint amennyit nyernél (ugyanis H20 energetikailag alacsonyabb helyzet mint a H2 meg az O2) ebből még Jedi trükkel sem tudsz netto energiát nyerni.
  • BlackRose
    #10
    Többnyire vízbe fulladnak, mert kb. 150 km képesek úszni, de a jég olvadása miatt más sok esetben ez nem elég és akkor kimerülnek és vízbe fulladnak. Van egy haverom aki a Polar Bears International keretein belül dolgozik (önkéntes) és azt mondja, hogy kb. 3x annyi vízbe fulladt jegesmedvét találnak a kutatók mint 20-30 évvel ezelőtt. Ugyanakor a viselkedésük is változik (ki ne halott volna más a Churchill - Kanada, városkában a jegesmedvékről amelyek a városba járnak ennivalót keresni), és hasonló nem természetes viselkedés jelenkezik a jegesmedve népeségnél. Na de nem csak a jegesmedvék a vesztesek, szinte minden és mindenki, és a fókák sem vidámak...
  • codylcran
    #9
    A rész címe Two days before the day after tomorrow :D
  • roliika
    #8
    Hajtsuk az autónk vízzel! :D De most komolyan...a víz bontása kisiskolás módszerekkel nem hatékony.

    De ha a magképződésre gondolunk, elképzelhető egy jobb módszer is.

    pl.: Az elektródák felszínét megnöveljük, és mm-nél kisebb bemélyedéseket hozunk létre, így a képződő gáz buborékok hamarabb elhagyhatják az elektródát! Kvázi több képződik belőlük...sokkal több.

    Meg lehet még próbálkozni a 20Khz-es frekvenciával is, vagyis a frekvenciákkal játtszani, úgymond szét rezegtetni a vizet.

    Az elektródák akár egy fém lapokból álló tömb is lehetne, mikrobarázdált felületképzéssel...de ezek csak ilyen hiretelen ötletek.

    Biztos van jó módszer a hatékony vízbontásra.
  • Balage74
    #7
    A hollandusok ráb*tak de keményen. Szerintem meg már hiába tesz bárki bármit, ha csak azt vesszük, hogy kb 150 év alatt csesztünk el valamit, akkor ahhoz nem tíz (sőt nem is 150) év kell visszafordítani...Következtetés: úgyis megdöglünk mind (és unokáink SEM fogják látni....)
  • sgbo
    #6
    ennél a hírnél is a South Park jut eszembe : "here comes the global warming ! Everybody Run !" ( the day after tomorrow című rész)

    Azért az atomerőmű majdnem tökéletes megoldás lenne az energetikai/szennyező problémákra. Dehát éljenek a zöldek!

    Amúgy tudtommal valamikor Grönlandon közelsem volt ennyi jég...nem véletlenül ez a neve...
  • Morden23
    #5
    Ellenben a fókák vidámak...