936
  • Shiwo
    #849
    direkt nem kell csurig tölteni, előkell melegíteni a sütőt és lassú tűzön sütni, akkor a belseje nem marad folyós..(lassú tűzön persze tovább kell, mint a normál előírt időtartam...)
  • SHADOWEYES7
    #848
    [IMG]Boros-mustos sütik[/IMG]
    Szüreti torta cserépben sütve

    Hozzávalók:
    A tésztához: 30 dkg liszt, 10 dkg vaj, 10 dkg darált dió, 1 db tojás, késhegynyi sütőpor, késhegynyi só, 1 dl must (muskotályos)
    A töltelékhez: 10 dkg kalács kockákra vágva, 10 dkg mazsola, 15 dkg szilva (lehet aszalt is), 4 dl must (lehetőleg édes), 4 db tojás, 3 evőkanál cukor.

    A fenti alapanyagokat alaposan összegyúrjuk, majd hűtőbe tesszük 2-3 órára. Ezután kinyújtjuk 5 mm vastagságúra és a kivajazott cserépedényt kibéleljük vele. (Ha a cserépedényt még nem használtuk, előtte enyhén kivajazva, üresen "kisütjük".) Kb. 180 °C-ra felmelegített sütőben 10 percig elősütjük. Ebbe a félig kisütött tésztával bélelt cserépedénybe tesszük az összevágott kalácsot, a mazsolát, a kockázott szilvát. Erre öntjük rá a mustot, melyet előtte alaposan felvertünk a tojásokkal és a cukorral. Tovább sütjük 180 °C-on, kb. 50 percet.

  • Neoncsoves
    #847
    aki tud weboldalt csinálni, profibban mint én, az csinálhatna egyet, ahol a recepteket is összegyűjthetnénk :)
  • mod
    #846
    Htx.
  • desigo
    #845
    Bnőm még csak össz 1 x sütött és amikor sült jött kifelé a formából
    Mit lehet vele tenni,hogy ne follyon ki és szép legyen a teteje?

    Meg kell szurkálni vagy egyéb praktika?
  • mod
    #844
    Szeretem a csokis muffinat.
  • SHADOWEYES7
    #843
    én is Szolnok megyei:))
  • kas123
    #842
    én meg 65, de sokat tudok enni és nem látszik meg :(. pedig egy 5-10 kilót még fel kéne szednem :D,
  • desigo
    #841
    jah:)
  • SHADOWEYES7
    #840
    Csokoládés muffin
    Hozzávalók ismét 12 darabhoz:
    20 dkg főzőcsokoládé, 25 dkg liszt, 10 dkg porcukor, 1 tasak sütőpor, 17 dkg margarin, 1 ek. instant kávé, 1 dl tej, 3 tojás, 5 dkg mazsola
    Előkészítés: a csokoládét apró darbkákra tördeljük. A lisztet, a porcukrot, a sütőport összekeverjük.
    Elkészítés: a csokoládé egyik felét edénybe tesszük a margarinnal, a kávéval, a tejjel együtt, és folyamatosan kevergetve lassú tűzön forrásig hevítjük. Simára keverjük, és hűlni hagyjuk. Amikor kihűlt, egyenként hozzáadjuk a tojásokat, és habosra keverjük. A lisztes keveréket óvatosan a krémes masszához adjuk, beleszórjuk a megmaradt darabos csokoládé felét és a mazsolát, és a kézi robotgéppel gyorsan összedolgozzuk. A sütőt 200 fokra (gázsütő 3. fokozat) előmelegítjük. A muffinsütő mélyedéseit kikenhetjük margarinnal, vagy kibélelhetjük sütőpapírral, majd kanállal beleöntjük a masszát, a tetejét megszórjuk a maradék csokoládédarabkákkal. Az előmelegített sütőben kb. 20 perc alatt megsütjük. Rövid ideig (kb. 10 perc) a formában hagyjuk hűlni, csak utána borítjuk ki, és rakjuk tálra.
  • Shiwo
    #839
    hát..barátnőm szeret muffint sütni, szal sztem tetszett volna neki ez a topic, de az a baromállat tényleg szé[email protected] értek, hogy újrakéne kezdeni
  • kas123
    #838
    szolnok megyei vagyok :D remélem nem lax messze :F
  • SHADOWEYES7
    #837
    115 kilo vok ,és imádok enni,meg le is mozgom!!
  • kas123
    #836
    csináld meg! :D megeszem :D dee csak csokisat :D
  • SHADOWEYES7
    #835
    én 20 -at tuti
  • desigo
    #834
    kamu

    laktató az:)
  • kas123
    #833
    soooooooooooooooookaaaaaaaaaaaaaaaaaaaat :D
    (20at simán :D)
  • zvaragabor
    #832
    én nem sokat. nem tom gyorsan nyelni, mert tömény, és nem termelek elég nyálat ahhoz, hogy simán csússzon. :D amugy télleg igy van, komolybol irtam.
  • desigo
    #831
    hogy ne offoljak:

    Ti hány muffint bírtok megenni?
  • desigo
    #819
    kérek ilyet:

  • desigo
    #816
  • zsolesz92
    #815
    bazz nincs is ennyi bögrém :D
  • SHADOWEYES7
    #808

    Keresztanyám-féle almás muffin
    Az adag hatalmas, ő felezni szokta, akkor is három napig lehet enni.
    Hozzávalók:
    2,5 bögre liszt (kérdeztem, hogy mekkora bögre, azt mondta, olyan reggeli kakaós), 2 bögre zabpehely, 1 bögre cukor, 1 teáskanál sütőpor, 1 tk. fahéj, 3 bögre hámozott, apró kockára vágott alma, 2 pohár fejföl, (ha van otthon, mehet bele mazsola, dió és csokoládédarabkák)
    A mennyiség elrettentő, de gyönyörűen felezhető. Kábé öt perc összekutyulni a cuccokat, aztán kanállal belelapátolni a formába (érdemes bele kicsi kerek sütőpapírokat tenni, akkor a tojásos sem ég oda), aztán be a sütőbe! "Pillanatok alatt" kész, és nagyon finom!
  • spy803
    #800
    Anyukészítésű a legfinomabb!
  • kas123
    #798
    nekem csokis + meggy a közepébe :D
  • spy803
    #793
    egyébként a narancsos csokis és a fahélyas csokis a kedvencem!
  • SHADOWEYES7
    #26
  • SHADOWEYES7
    #25
    Keresztanyám-féle almás muffin
    Az adag hatalmas, ő felezni szokta, akkor is három napig lehet enni.
    Hozzávalók:
    2,5 bögre liszt (kérdeztem, hogy mekkora bögre, azt mondta, olyan reggeli kakaós), 2 bögre zabpehely, 1 bögre cukor, 1 teáskanál sütőpor, 1 tk. fahéj, 3 bögre hámozott, apró kockára vágott alma, 2 pohár fejföl, (ha van otthon, mehet bele mazsola, dió és csokoládédarabkák)
    A mennyiség elrettentő, de gyönyörűen felezhető. Kábé öt perc összekutyulni a cuccokat, aztán kanállal belelapátolni a formába (érdemes bele kicsi kerek sütőpapírokat tenni, akkor a tojásos sem ég oda), aztán be a sütőbe! "Pillanatok alatt" kész, és nagyon finom!
  • SHADOWEYES7
    #24
    gondolom!!:)
  • desigo
    #23
    nah tök jó topik:)

    nyamm
  • akyyy
    #22
    jah, szal a tetejét amit levágunk együk meg:D
  • DJ Skyline
    #21
    baromi jó lehet!
  • SHADOWEYES7
    #20
    "Az elkészült muffint hagyjuk kihűlni, majd a középső részébe üreget vágunk, és belekanalazzuk a csokoládé fagylaltot. Tetejét reszelt ét- és fehér csokival, tejszínhabbal díszítjük."
  • SHADOWEYES7
    #19
    Aszalt szilvás muffin
    Hozzávalók 12 darabhoz:
    12 db kimagozott aszalt szilva, 2 ek. rum, 25 dkg liszt, 1 tasak sütőpor, 15 dkg vaj (lehetőleg olvasztott), 15 dkg porcukor, 3 tojás, 1 dl tej, 12 db fél dió
    Előkészítés: az aszalt szilvát megmossuk, majd a rummal ízesített vízbe áztatjuk. A lisztet összekeverjük a sütőporral. A muffinsütő mélyedéseibe 2-2 papírformát teszünk. A sütőt itt is 180 fokra (gázsütő 2. fokozat) előmelegítjük.
    Elkészítés: a vajat mélyebb tálba tesszük, elektromos habverővel habosra keverjük, hozzáadjuk a porcukrot, és tovább habosítjuk. A tojásokat egyenként hozzáütjük, és mndegyik tojással teljesen simára keverjük. Állandó keverés mellett a lisztes keveréket is a masszához adagoljuk, végül a tejjel simára keverjük. A papírformákat félig töltjük a masszával. Kinyomkodjuk a beáztatott szilvát, mindegyik formába teszünk egyet, és befedjük a maradék masszával. Mindegyikre egy-egy fél diót ültetünk. A muffinokat a sütőben kb. 25 perc alatt megsütjük, majd papírral együtt kiszedjük, és hagyjuk kihűlni. Hidegen könnyen lehúzhatjuk róla a papírt.

  • akyyy
    #18
    nem olvad el a fagyi?

    meg ha kiszeded, visszateszed a tetejét, vagy mi? xD
  • SHADOWEYES7
    #15
    Ünnepi muffin

    Hozzávalók:

    2 dkg aszalt gyümölcs
    5 dkg mazsola
    30 ml barackpálinka
    12,5 dkg vaj
    10 dkg cukor
    25 dkg liszt
    fél csomag sütőpor
    fél mokkáskanál őrölt fahéj
    2 db tojás,
    1 evőkanál méz,
    1/2 dl tej

    A cukrot összekeverjük a liszttel, sütőporral, fahéjjal. A gyümölcsöket apró darabokra vágjuk, majd a mazsolával együtt beáztatjuk a barackpálinkába, majd az elkészült tésztához adjuk. A tojásból habot verünk, majd hozzáadjuk a tejet, vajat és a mézet. Amint elkészült, kanalaként belekeverjük a tésztába. A muffin formát kivajazzuk, 2/3 –ig töltjük a kész tésztával, majd 200 fokon 20-25 perc alatt készre sütjük. A kész muffint csokoládéöntettel, gyümölcsszósszal és tejszínhabbal is tálalhatjuk.
  • SHADOWEYES7
    #14
    Muffin csokifagyival

    Hozzávalók:

    Muffin alaptészta
    Csoki fagyi
    Reszelt csokoládé (fehér és étcsoki)

    Az elkészült muffint hagyjuk kihűlni, majd a középső részébe üreget vágunk, és belekanalazzuk a csokoládé fagylaltot. Tetejét reszelt ét- és fehér csokival, tejszínhabbal díszítjük.

    A muffin alaprecept hozzávalói tetszés szerint bővíthetők, lecserélhetők. Ha kakaós vagy diós muffint szeretnénk, akkor elegendő a liszt kb. fele helyett kakaóport, vagy darát diót használni. Elkészülte után számtalan módon tálalható; áfonyaszósszal, vajjal, lekvárral, tejszínhabbal, vagy akár csoki öntettel is.
  • SHADOWEYES7
    #13
    azt én sem!!
    csak sima muffin,1 kis spékeléssel!
  • akyyy
    #12
    Húú hog ymenynire nem szeressem azt a tortabevonós cukorbizbaszokat, ami a kép szélén van....
  • zsolesz92
    #11



    ahhh