24
  • M0rph3u5
    #24
    zsír ez az automata parkoló... mingyá veszek is hozzá egy autót:P
  • mcganyol
    #23
    igen, a szomorú magyar valóság az, hogy a belvárosban a tilosban a legolcsóbb parkolni.
    ugyanis a kerékbilincs tarifája bruttó 14.400 és kb fél óra várakozás. de meglehetősen ritkán kap az ember.
    aki sokat parkol bent, jobban jár így, mint a folyamatos pénzdobigálással, vagy a parkolóházzal.
    Ésszerűség a legnagyobb fokon.
    (bocs az off-ért)
  • Tetsuo
    #22
    Pont addig láttam amíg azt mutatták. Annyira szar az a film, h nem bírtam tovább nézni..
  • ColdFire
    #21
    olyan kéne minta tokio driftbe van ^^
  • vax
    #20
    Ez igaz a föld alatt van de ami videon van pont ilyen a pesten a Bazilika-nál lévő automata parkoló.
    Itt a felszinen a díj ~ 265 Ft óránként (de lehet rövidebbet is fizetni)
    Az automata parkolóbank ~ 240 Ft óránként (minden megkezedett óráért kell fizetni. Nincsen rövidebb ciklus.)
  • akyyy
    #19
    azért ez biztos más mint ami van néhány helyen...
  • Akuma
    #18
    Ez nem igaz, mert olcsóbbak a jegyek ilyen parkolóba, mint közterületen... Valamint sokkal több autó bezsúfolható egy adott méretű parkolóházba, mivel nem kell helyet hagyni a kanyarodása és kiszállásra, pakolásra, így relatív több autó több pénzt hoz. Valamint az emberek szívesebben teszik be a járművet, kívéve néhány embert, lehethogy te vagy az egyik kivétel...
  • Akuma
    #17
    Van! Rokonom ilyen helyen dolgozik, de hogy hol van, azt nemtudom :))
  • Gerygrey
    #16
    Tényleg van ilyen már Pesten? Hogy le vagyok maradva (de ezekszerint a cikkíró is)

    Mondjuk én nem nagyon kedvelem a belvárost autóval, inkább megyek metróval és nincs problémám a dugóval, a mazsolákkal meg az agresszív balfékekkel az utakon, a parkolóhely-hiánnyal, és nem kell aggódnom hogy ellpoják/feltörik a verdát. Hajrá BKV :) (de ettől függetlenül kíváncsi lettem úgyhogy elnézek a Bazilikához hogy milyen is ez)

    Meg még az is érdekelne, mennyire "hekkelhető" ez a rendszer, szóval megoldható-e hogy beállok egy kispolákkal aztán megbuherálom a kártyát és ha szerencsém van egy Lexus jön ki :D
  • mcganyol
    #15
    a bazilikánál lévőben szoktam én is állni. az utolsó technikai hiba kb másfél éve volt és nem fogjátok kitalálni mi. Áramszünet. Erősen rontotta a cuccba vetett bizalmamat, h nincs szünetmentes forrása. plussz 2 órát kellett várni amíg előkerültek az autók, pedig már két tucatnyi technikus v szerelő v mittudoménmi szaladgált ott, mint pók a falon. Mondjuk gond azóta sem volt vele.
    Nem túl olcsó, de cserébe benthagyhatod a laptopot, rádió előlapot, gps vevőt, nem vágják be féltéglával a szélvédődet érte...
  • medawo
    #14
    Japánba már régóta van ilyen. Főleg a terület hiány miatt.
  • SymbioC
    #13
    1984(!)-ben Japánban már láttam ilyen rendszerű parkolóházakat. 2 ember üzemeltette: egyik a számítógépet felügyelte, a másik egy mechanikus szerelő. Lehetett kérni mosást is. 2-3 perc alatt elővarázsolta a kocsit.
  • Xantia
    #12
    Szerintem nagyon egyszerű sok autót kishelyen tárolni.
    Ugyhívják, hogy présgép. Egyforma kis kockákra nyomjuk össze az autót, így azon a helyen, ahol idáig 2 autó állt (36m2), most elfér akár 72 darab is.
    Aki az unzip-et kitalálja az milliomos lesz :-D
  • ssdb
    #11
    nem hülyeség, teccik :D
  • DJ BP
    #10
    mi ebben az újdonság? régóta működnek itthon is
  • lele
    #9
    tisztára mint az i robotban :D Kiváncsi vok mikor jön az ahozz hasonló!!!
  • HUmanEmber41st
    #8
    Ehh biztos windóz alapú volt a rendszer:D :D :D
    kritikus hiba:

    Leejtsem?
    igen nem mégsem..
  • 0Speed0
    #7
    Japánba már vannak ilyen parkolóházak...meg amint olvastam lejjebb, már itthon is van hasonló
    Sztem jó dolog, az üzemeltető cégnek meg biztosan van biztosítása az autó lepotyogásokra
  • szilagyiv
    #6
    Nos Szegeden már évek óta működik egy ilyen automata parkolóház, és ha jól tudom olcsóbb a parkolás, mint a város fizető parkolóiban.
    A kocsira várakozási idő pedig 3-5 perc.
    Szerintem elég jó dolog, és főleg biztonságos.
    Sokkal inkább egy ilyenért fizeték, minthogy az utcán valaki összetörje/feltörje az autót.
  • MerlinW
    #5
    Inkább várok pár órát a biztonságban levő kocsimra míg megoldják a technikai problémát (addig max taxi) minthogy az utcán várjam hogy ellopják a verdát.

    Leesni megcsak nem fog:)
  • Lacc
    #4
    Én meg betenném.
  • atlagember
    #3
    Na én ilyenbe be nem teszem a kocsimat. Szeretem tudni, hogy hol van az autóm, és biztos akarok lenni benne, hogy bármikor hozzáférek.
  • Cobra.
    #2
    Igen, nálunk már van jópár éve ilyen garázs. Ráadásul ennek 2 nagy hátránya van: drága az üzemeltetése, ezért jóval drágább a parkolási díj, és ha bármi techikai gond van, akkor nem lehet kiszedni az autókat a tárolóból.
  • vax
    #1
    Ha jól láttam a video-t ez olyan rendszerű mint ami a Bazilikánál van.