113
Bezárják az Iskolámat!
  • olympus
    #113
    Bezárják a Dérit?:D

    Nem akarok senkit megbántani, de oda elég zorall arcok járnak. Ha onnan el kell mennie pár embernek sztem befejezettnek lehet tekinteni a tanulományaikat.:S
  • Indigo
    #112
    Fogalmam sincs mi az a PGK. Pályagazdálkodás?
  • Indigo
    #111
    "hidd el, nem fognak fejlődni azok az intézmények, csak kevesebb lesz belőlük" <-> "indigo egy tanács: ne higgy el mindent"
  • Ronny
    #110
    mivan?
  • TommoT
    #109
    *megszorítást
  • TommoT
    #108
    indigo egy tanács: ne higgy el mindent
  • TommoT
    #107
    a történelem szerint ilyenkor voltak forradalmak (mármint az utolsó két sorra nézve), normális esetben
    olvastam, hogy a GDPnek valami 30%át ellopák (vagy lehet rosszul fejezem ki magam, de meg lehet érteni)
    a reformokról meg annyit, hogy a multiknak 0 plusz adót vezettek be vagy megszórítást

    amúst most lehet, hogy új tanulók jönnek a sulimba, ha másikat bezárnak? az remek...így is sokan vagyunk
  • B0B0
    #106
    Te aztán tudod. Biztos a PGK-nál dolgoztál!
  • B0B0
    #105
    Hát ha Érden laksz nem is csoda.
  • TommoT
    #104
    hidd el, nem fognak fejlődni azok az intézmények, csak kevesebb lesz belőlük
    egyébként meg mit gondolsz arról, hogy nemrég egy nő szívrohamot kapott (ha jól emlékszem), elvitték a kórházba és megmentették
    most az a kórház megszűnik, tehát ha megint lesz neki, meghal
    megér emberéleteket ez a dolog? meg amúgy munkahelyeket?
    és attól, hogy rohadt zsúfoltak lesznek a kórházak, nem lesz jobb
    sajnos sok beteget ki kell majd engedniük, akiknek még kéne maradniuk, mert nem lesz hely
    és így a betegségek is könnyebben terjednek egymást közt :s
  • csm
    #103
    lehet hogy ebbe a topikba komolyabb emberek járnak, és komolyabb témáról írnak, mint holmi tékelések...
  • Divizio88
    #102
    ORULJ NEKI
  • Mincsi
    #101
    és egy nagy téket hagytál ki:DD
  • Zóanagyvarázsló
    #100
    Erről van szó, erről is gondolkodni kell előzetesen. Ráadásul az ilyetén módon kiesett munkaerő járulékot, adót sem fog fizetni, ellenben tartja majd a markát a segélyért - szóval nem "tiszta haszon" 10 000 tanár elbocsátása...

    Megjegyzem nagyobb társadalmi önszevező erővel meg lehetne menteni iskolákat, csak ahhoz a szülőknek, a helyi lakosoknak, illetve az önkormányzatoknak bele kellene nyúlniuk a zsebükbe. Persze azért senki nem szeret fizetni, ami másnak ingyen van.

  • Goth
    #99
    Itt az a baj, hogy az sem tudja, akinek tudnia kéne. Ha tudná, nem lenne baj :D
  • Goth
    #98
    csak annyira, mint egy tanáré.
  • Indigo
    #97
    Ezt nem nekem kell tudnom...
  • Indigo
    #96
    Ilyen alapon te sem... Na bumm! A munkád is felesleges.
  • 89
    #95
    Csakhogy itt tömeges elbocsátások lesznek, és hova menjen egy tanár tanári végzettséggel???
  • Goth
    #94
    lényegtelen, nem kellesz jobban egy tanárnál sem.
  • Indigo
    #93
    Mert te aztán nagyon ismersze engem -.-
  • Indigo
    #92
    Megtörtént velem is. És éppenséggel rinyálhattam volna meg mehettem volna koldulni is, de nem tettem, hanem kerestem új munkát. Ugye milyen agyafúrt vagyok? ;)
  • Goth
    #91
    a te munkád is felesleges -.-
  • 89
    #90
    És te örülnél, ha egyik napról a másikra megmondanák neked, hogy: Figgyyeéé mmáá ide, háá te tök felesleges vagy...húzzz a p*csába koldulni
  • Zóanagyvarázsló
    #89
    Nyugi, zárnak be vidéken is. Főleg a kistelepülések a veszélyeztetettek. Ha sokan járnak oda, akkor valószínűleg nem veszélyeztetett.

    Egyébként én is az országos listát keresem, de sajnos nem találtam rá még.
  • Match
    #88
    jah, de ez a pesti...
    Máshol is zárnak be sulikat vagy csak a fővárosban?

    Sorry az informálatlanságomért.
  • Goth
    #87
    én csodálkozom ha igaz, hiszen hírneves iskola -.-
  • Indigo
    #86
    Épp azért szüntetik meg a veszteséges vonalakat, hogy csökkenjen a MÁV vesztesége, és ne kelljen azt állami pénzen finanszírozni.
  • Indigo
    #85
    Mi legyen velük? Tartsuk fenn őket továbbra is a mi pénzünkön, miközben lényegében felesleges a munkájuk?
  • 89
    #84
    és mi lesz a tanárokkal, titkárokkal, takarítókkal, konyhán dolgozókkal, karbantartókkal és a többi alkalmazottal????
  • Dj Faustus #83
    Az eredeti forrás, ahonnan a ma.hu is átvette: Heti válasz - A megszüntetésre, illetve összevonásra ítélt budapesti szakiskolák listája (munkaanyag)
  • Dj Faustus #82
    A fővárosban:
    "A dokumentum szerint integráció mellett jogutóddal megszűnik a Batthyány-Strattmann László Egészségügyi Szakképző Iskola és Gimnázium, a Dekoratőr Iskola, a Klauzál Gábor Műszeripari Szakközépiskola és Szakiskola, a Kolos Richárd Fővárosi Gyakorló Műszaki Szakközépiskola és Szakiskola, a Kvassay Jenő Műszaki Szakközépiskola és Szakiskola. Ez a sors vár a Szabómester Szakképző Iskolára, a Szentágotai János Egészségügyi Szakképző Iskolára, a Hajnik Károly Közgazdasági Szakközépiskolára, az Irinyi János Környezetvédelmi és Vegyészeti Szakképző Iskolára, a Kelenföldi Műszaki Szakközépiskolára és Szakiskolára, a Dér Miksa Szakközépiskolára, Szakiskolára és Kollégiumra, az Eötvös Loránd Szakközépiskolára és Szakiskolára, a Lengyel Gyula Kereskedelmi Szakközépiskolára, a Soós István Borászati Szakközépiskolára és Szakiskolára."
    Forrás: ma.hu - A főváros 21 szakképző iskola bezárását tervezi
  • Match
    #81
    Valaki tudna küldeni egy listát a bezárandó sulikról?
    Csak bele-bele olvasgattam a topicba, de azt pl elkaptam hogy a földest bezárnák...nos, nem tudom hány földes van az országban, de ha a miskolcit zárják be akkor kiborulok...
  • Zóanagyvarázsló
    #80
    Én is mindig viszek magammal a buszra, vonatra kerékpárt. Alap.

    A baj pedig nem a fölösleges iskolák bezárásával van...
  • olympus
    #79
    Akkor majd használnak kerékpárt. Egézséges is stb.
  • olympus
    #78
    Nekem egyik sulimat(2 ált. és 1 középsuli) sem zárják be. van ismerősöm, akinek bezárják, de neki csak kb. 100 métert kell plusszba gyalogolni.

    Az egyik ált. iskolámat mondjuk megfelezték, de még régebben. Elvettek egy részt az épületből és Esti sulit csináltak belőle. Milyen változást okozott ez? Hát azt, hogy az osztályoknak osztálytermük lett és nem volt üres terem. Kevesebb számla stb...

    Tudom, hogy most sok szakmai sulit zárnak be, de mi értelme van fennttartani őket, ha kevés diák jár oda?
    pl. a kéményseprő suli. Hiány van kéményseprőkből, de tavaly 1 srác vizsgázott le...
  • Indigo
    #77
    Köszi, de ne adj nekem jótanácsot, hogy mit hangoztassak és mit nem. A mi vonalunkon lényegesen több vonat jár, mint eddig.
  • B0B0
    #76
    "Semmiképpen sem az iskolákkal kezdeném a spórolást." <---- Na ez a lényeg.
  • B0B0
    #75
    A közstférában dolgoztál? Én meg a MÁV-nál. És csak azt láttam, hogy a kurtítások olyan károkat okoztak a MÁVnak hogy az nem igaz.
    Azt meg a helyedben nem nagyon hangzotatnám, hogy most kétszer annyi vonat közlekedik, mert a helyzet pont fordított és siralmas :(
  • Guer
    #74
    lol és mivan ha vkinek nem 20 percet kell sétálni hanem mondjuk 1 órát? vagy többet?
    mert pl ha érdről van szó ez simán elképzelhető ha nincs busz az adott időszakban/környéken....