52
  • lee56
    #52
    #4-es hsz-ed volt, ami eléggé vitatható, amire dez válaszolt is, és ha a szemellenződet, az előitéleteidet és a gyerekes viselkedésed félre tudnád tenni egy percre, belátnád hogy igaza van, ha mégsem, akkor járj utána, bizonyitsd be hogy tévedünk...

    A másik dolog, "Másrészt ne szólj bele olyan dologba, amiről fingod sincs", ez aranyos volt, de ez itt egy fórum, ahhoz szólok hozzá amihez akarok, ugy ahogy jólesik, hacsak nem magánélti jellegü a problémátok :D
  • dez
    #51
    Ne beszélj rólam, főleg hazugságokat, és akkor majd én sem szólok hozzád. Fel bírod ezt fogni?

    És jobb lesz, ha abbahagyod az elmebetegezést, mielőtt még kapsz még egy warnt.
  • totya4
    #50
    Állj már le te elmebeteg, nem érted hogy ne szólj hozzám?! Jézus te ennyire beteg vagy? Kár hogy nem csinálnak elmeorvosi vizsgálatot azoknál, akit fórumokra engednek.

    Mindenki rajtad röhög (kollegáim könnyeznek a röhögéstől), mert nem bírod megállni hogy ne szólj hozzám. Ne-szólj-hozzám-te-beteg-ember.
  • dez
    #49
    Nem foglalkozol velem??? Hiszen egyfolytában ezt teszed!!! Most is rólam beszélsz.

    Mellesleg veled nem lehet kommunikálni, mert rögtön anyázni kezdessz, ha bármiben ellentmondanak neked. Ellentmondani meg azért kénytelenek, mert annyira meg vagy győződve róla, hogy nem tévedhetsz, hogy utána sem nézel semminek, csak mondod...

    Leszállhasz rólam, ha nem én javítom ki a tévedéseid, majd megteszi más...
  • totya4
    #48
    Milyen vinyó az ami 90-100MB-ot tud? Valami 10e rpm-es?
  • totya4
    #47
    Akkor ezt próbáld betartani végre, nem igaz hogy ilyen nehezen megy.
    Legközelebb ha mégis nem bírsz magaddal, akkor szólok az operátoroknak.
  • totya4
    #46
    Látod, én pontosan ezt tenném, hogy nem foglalkozom vele, de hát látod, ő nem bírja ki.
  • totya4
    #45
    Pontosan meséld el azt miben mondtam hülyeséget (kivéve amit félreolvasás miatt kijavítottam). Másrészt ne szólj bele olyan dologba, amiről fingod sincs, mert az ítéletem erről az emberről hosszú időn át tapasztaltakból alakult ki. Mivel úgy ítéltem meg, hogy nincs esély az illető gyógykezeltetése nélkül értelmesen kommunikálni vele, felajánlottam neki hogy kerüljük el egymást, és ne szövegeljünk a másik hozzászólására. Mint magad is láthattad, ő annyira beteg, hogy erre is képtelen. Most tehát mesélj, miben tévedtem.
  • lee56
    #44
    Kinek kell sli két gpu-s üzemmódban? neked nem, és nekem sem, de van aki megveszi, amiben pénzt látnak és eladható azt el is adják, ez van, emiatt kár idegeskedni. Viszont ha az SLI 2.0-val megoldható hogy mostani vga-mat megtartsam fizikát számolni, lehet hogy ugy teszek majd, ha ujitok legközelebb.

    PCI-E pedig lehet hogy nem sokkal gyorsabb még az agp8x-nél, de sokkal sokoldalubb és rugalmasabb, agp-vel soha nem jöhetne létre többkártyás rendszer, és a sávszélesség sem mind1, sima pci-slotra meg nem fognak fejleszteni ppu-t, mert több mint a fele teljesitményt a kis sávszél miatt veszne el...

    SATA2 is felesleges dolog mivel, nem gyorsabb szinte egyáltalán a SATA1-es hasonló nagyságu vinyókhoz képest, de ha egyszer ugyis veszel majd vinyót, és nincs nagy ár-különbség, akkor nemmind1

    A hülye marketingről meg annyit, hogy aki rögtön lecseréli a legujabb dolgait is, amint egy icipicit is elavulnak, az meg is érdemli...
  • lee56
    #43
    nesze
  • dez
    #42
    Külföldön már lehet kapni párfajta nem-grafikus kártyát PCI-E-s kialakítással, csak idehaza felejtenek el ilyeneket behozni.
    Az SLI-s lapokban a 2. hosszú PCI-E-s slot normáls 1x-es slotként üzemel nem-SLI módban.
  • dez
    #41
    (Meg mondjuk amúgy sem rossz ha bent maradhat a régi kártya, amit negyedáron lehetne amúgy is eladni, grafikára is.)
  • dez
    #40
    Na, te is csak írni tudsz, olvasni már nem.
    Aztán majd nézel, ha a népek egyre jobban venni fogják az SLI-t (meg CrossFire-t).
    Miért? Mert egyre jobban jön be a GPU által segített fizika.
    És miért SLI 2.0-t? Mert abban két különböző kártya is lehet. A nagyobb grafikára, a kisebb (pl. előző vétel) meg fizikára.
    A 8 meg 16 kártyás dolog csak egy lehetőség, a legtöbb embernek ez nem, csak a fenti fog számítani.
    De ez már mind le lett írva. De hogy minek... Aki tudja, az tudja, aki meg nem, az úgysem olvassa, úgy látszik.
  • Evil Merodak
    #39
    Arról már nem is beszélve hogy az SLI-s (egyáltalán a PCIE-s) alaplapok bővíthetősége pocsék.
  • frensys
    #38
    elképesztő.mi a tetű francnak egyáltalán az a rohadt sli.egyrészt elmondanám hogy a számtech boltok arányát és a mi boltunkat nézce totál senki t nem érdekel!20 vásárlóból 2 aki talán éredklődött de kényszerűségből vette meg az sli-s alaplapot mert más nem volt készleten és nem akart sli-t.mert minek.továbbá több helyen olvssva a neten még a gyártók is elárulták hogy kb. 5 százalék max aki vesz ilyet!akkor mi a bűbánatos francnak most a 2.0-ás sli,??minek??kinek?? nemtudnak már jobb dolgukba a versengés által mit kitalálni és eladni.nevetséges.ja majd jön a pci express 2.0-a is.de minek??!!!az agp vs pci express ugyanolyan kártya akár ati vagy nvidia 2 százalék eltérést mutatott teljesitményben azonos konfigurációkon!!minek??azért hogy a hülye marketing meg a versengés meg eltudják adni valami újjal az alaplapokat!!minek??sata II 300 mb/sec.!!a leggyorsabb hdd amit boltba veszel max 90-100 megát viszát!!max!!minek akkor??nevetséges..és még sorolhatnám..
  • formatuq
    #37
    megkene tanulni programozni..... nem kartyakat venni, abbol is 16-t....
  • dez
    #36
    "Az agiea physX-nek meg valószinüleg ez adja majd a végső döfést, mert annál azért sokkal jobb ötlet a vga-ból ppu mint külön megvenni, ráadásul nem is olyan olcsón..."

    Azért ehhez hozzátartozik, hogy a Havok FX (ez a GPU alapú) kimondottan látványeffektekre való, miközben a Physix az egész játékmenetre hatást gyakorló átfogó fizikára is.

    Egyébként elég sok SLI-s alaplap van itthon is, mert az Nforce 4-ből (és talán 3-ból is) eleve SLI-s volt a többség, szinte csak a legolcsóbbat kivéve.
  • neoG
    #35
    Igenis magyar realitás!!!2db "voodoo 2 12MB" SLI-ben!!!az az igazi!!!
  • lee56
    #34
    "Persze ez sem magyar realitás, de a jelenlegi helyzetnél sokkal életszerűbb."

    Annyiban azért belekötnék, hogy miért ne lenne magyar realitás, régi kártyát (persze azért nem olyan régit), nem kell eladni, ha már SLI-s alaplapod van, aki meg majd gépet vesz, tudatosan vehet SLI-s lapot és videokártyát hogy akár ugy is hogy középkat vga-ját egyetlenként grafikát számolni használja, majd ha később ujit megtarthatja a "régit" fizikát számolni, ahogy magad is mondtad, tehát sokkal több a lehetőség hogy tudjon spórolni az ember (használt vga-k, aprónet, picit felvirágozhat pl), ergo nemhinném hogy pont ilyen dologból nem lesz realitás ma.o.szágon.
    Az agiea physX-nek meg valószinüleg ez adja majd a végső döfést, mert annál azért sokkal jobb ötlet a vga-ból ppu mint külön megvenni, ráadásul nem is olyan olcsón...
  • lee56
    #33
    Akkor olvad el még1x amit irtam, aztán azt is amire irtam válaszul, és azt is amire ő irta válaszul, hátha kitisztul a kép(-ed)...
  • dez
    #32
    Nem is arról van szó... De ne is zavarjon.
  • dez
    #31
    Látod, vannak itt egy páran, akik nem bírják. Vigyázz velük...
  • who am I 7
    #30
    "Ügye ott kezdődött a dolog, amikortájt az ATI igen belehúzott és az nvidia lemaradni látszott"

    Ez miért is lenne hülyeség?nem idézem vissza, de ha jól tudom az fx 5xxx széria elég xarul sikerült, és valamit lépni kellett utána.A 6000esek már jobbak voltak azok pont elérték.
    Egyébként tökéletesen egy szűk rétegnek szól ez a sli, és sztem is hülyeség.Minek vegyek 2 xarabb kártyát pl. az akinek nincs pénze 2 csúcsra?főleg, h tényleg nem minden játék alatt müxik, és akkor fölöslegesen adta ki a lét.Inkább vegyen egy normálisat.SLI > Paraszt vakitás parasztoknak
  • who am I 7
    #29
    Minek neki nő?KI az az idióta aki kibirja ezt a gyereket? Ő az sg forum"lakója" itt az otthona csak szórja a sok hülyeséget...hát kellenek ilyen gyerekek is :) Javallott, NEM foglalkozni vele :)
  • lee56
    #28
    Mi a baj, nem birod a kritikát? Ha valaki nem ért veled egyet az már idegbeteg? Hát akkor ülj le, és vegyél be egy nyugtatót, mert szerintem is hülyeséget mondtál...
  • lee56
    #27
    semmi köze?, ezt azér nem mondanám...
  • lee56
    #26
    , na akkor már mindent elmondtál, amit szerettem volna, kösz :)
  • irkab1rka
    #25
    "mikor a többség bőven megelégszik egyetlen GPU erejével. "

    helyesen:

    mikor a többség KÉNYTELEN megelégszik egyetlen GPU erejével.

  • dez
    #24
    Ja, és foglalkozik veled a halál.
  • dez
    #23
    LOL. Ilyenek miatt nem osztogatnak figyelmeztetést, hogy hozzád szól valaki. (Normálisan.)

    Te nem miattam kaptad, csak a saját ordenálé stílusod miatt. Ezt meg te jegyezd meg.
  • totya4
    #22
    Jól jegyezd meg akkor, mert most mondom el utóljára, utána operátorhoz fordulok, hogy adjon neked figyelmeztetést. Ha én is kaptam miattad így igazságos. Addig is javaslom szedj össze magadnak valami nőt, hogy ne mindig velem kelljen foglalkoznod.
  • dez
    #21
    Egyébként különben sem hozzád szóltam, a többiek számára írtam, amit írtam.
  • dez
    #20
    Az én elmebeteg agyamig...? Hmm...

    Hozzád? F@sz fogja megjegyezni a nickedet, hogy kihez ne szóljak...

    Ne beszélj baromságot, és akkor majd nem kell kijavítani...
  • totya4
    #19
    Na akkor szóljunk hozzá az SLI-hez érdemben... :)

    Ügye ott kezdődött a dolog, amikortájt az ATI igen belehúzott és az nvidia lemaradni látszott, az nvidia (biztos ami biztos) kitalálta ezt a baromságot, hogy két videókártyát tegyen a nép a gépbe ha plussz teljesítményt akar.
    Az SLI 2.0-t nem ismerem, de az nvidia és az SLI nem ismeretlen.
    A gyakorlatban nem bizonyított a technológia, egyrészt dupla teljesítmény felvétel, dupla hő, dupla zajártalom, ráadásul nem natívan gyorsít mindenhol, hanem azoknál az alkalmazásoknál csupán, ahol az nvidia nagy kegyesen engedélyezte, azaz a top100-nál, a többi ejtve. És persze a gyorsítás sosem 100%!

    Gyakorlatban olcsóbb vagy egy árban van egy olyan teljesítményű kártya, amit az alatta lévőkből össze lehetne rakni, és ügye a gyorsítás SLI-nél nem garantált.
    Tehát ez csupán a nagyon gazdagoknak jók, akik megvesznek két csúcskártyát. A nem leggazdagabbja meg éljen ésszel, és ne vegyen a meglevő szar kártyája mellé még egy olyan szart, hanem adja el és vegyen egy normálisat. Persze ha volt olyan elvakult hogy annó SLI-s lapot vett, akkor persze csábítja a dolog :)

    Ezek után nem várom szeretettel a 2.0-át :)
  • totya4
    #18
    Látod, féreolvastam :D
  • totya4
    #17
    Mondtam már neked te szerencsétlen hogy énhozzám ne szóljál, ez nem jut el az elmebeteg agyadig?
  • dez
    #16
    Akkor ott nem is működik. Fel kell tenni 2 külön patcht hozzá MS-tól, és le kell tiltani egy esetleges playertől független feliratozó filtert (pl. VobSub), mert amiatt sem megy.
  • dez
    #15
    "a PCIE szabvány is változik :("

    Csakhogy oda-vissza kompatibilis marad.
  • BiroAndras
    #14
    Tapasztalatom szerint vagy elcsesztek valamit a wmv-nél, vagy messze nem akkora az a sávszélesség, mint kéne lennie. Azon a gépen, ahol xvid-ből simán megy a full HD (full szoftveres dekódolással), a wmv 800x390-ben már akadozik (ha valóban visszaráncigálod a képeket a kártyáról, és nem közvetlenül rendereled).
  • PoisonBorz #13
    Akkor lenne ez igazán jó, ha egy nem hardcore gamer átlag videokártya-élettartamán túl is kompatibilisek lennének. De ez cirka 2-3 év - ennyi idő alatt nemhogy az SLI, de a PCIE szabvány is változik :(