30
felvételi 2007
  • Brolly28
    #30
    én már rég megírtam100000 éve
  • Maldini 92
    #29
    nem volt könnyű az tény nekem 80 pont körül lesz. nektek?
  • dienesoft
    #28
    Fuu nehéz volt. A magyar mindig is jobban ment, most is jobban ment.A matekom elég gány . Túl nehéz az én józan paraszti agyamnak :DDDD
  • Zizou5
    #27
    matekbol az 1.ben a p-t nem tuttam (énfasz aztán eszembe jutott, de akkor pont hiányoztam amikor ezeket tanultok -.- )
    7esből a C-t nem tuttam. a 8asnál ha jol emlékszem az 1.őt nem tudtam meg lehet h az uccsot. 9esnél a D-t asszem. ez ha jol számolom, és télleg igy jo ahogy mondom, akkor 80%-90% sztem megvan, ami kurva jo. [remélem télleg igy lesz] magyar testreszabott, hisz ott nincs 1 megoldás mindig, de kb mik lettek rosszak: a 2es az testreszabott, de kb ilyesmti írtam.., 5. C. 6os ABCD szar :D (hiányoztam). 7es b asszem nem jo. megugyebár a fogalmazás, az kicsit eröltetett volt, hisz Zidane élete című könyvről írtam, kicsit nehéz volt, de kitudja hány pontot kapok rá. szal itt olyan 70% az jolenne :) igy ennyi ha vkit érdekel :)
  • Atkamon
    #26
    Én azt a feladatot amikor lekellett írni a számokat annyiszor amennyi az értékük, azt úgy csináltam hogy leirtam a padra a számokat:DDD
    Aztán szépen megszámoltam:DDD
  • Atkamon
    #25
    Mi nem volt egyértelmű az Ábeles feladaton? az volt az egyik legkönnyeebb szerintem... Én azt nem értettem amikor ki kellett javítani a mondatokat és volt valami hogy A déli féltekén a nap mittomén hogy süt a baktériumra... azt nem tuttam...
  • trogerzsiger
    #24
    j0nyka valahonnan nem lehet letölteni valamelyik éretségit? mert ha tényleg olyan könnyű akkor megnézem és nekilátok
  • trogerzsiger
    #23
    irodalomból a szólás-közmondásokat meg j ly kell vágni nagyon mert az mindig van/volt/lesz
  • Nuki
    #22
    meg picit beseggelni egy pár dolgot :|
  • PíszLávJuniti
    #21
    Ezt ebben a formában nem hiszem, irodalomból például kell tapasztalat és némi kreatív rálátás, hogy egy mű elemzést ki tudj dolgozni.
  • j0nNyKa
    #20
    altalanossagban azt mondom, hogy barki eljut egyetemig, az, hogy o oda jelentkezett, most mind1
    kb. a 8. altalanos iskolasok a jelenlegi tudasukkal siman megirjak az erettsegit is.......
  • PíszLávJuniti
    #19
    miért ő nem középsuliba jelentkezett?
  • Daveee
    #18
    má bocs. késő van, és neten amugyse figyelek a helyes irásra....
  • j0nNyKa
    #17
    ma az utolso putto nyomorek is eljut egyetemig, ez teny
    nem akarok szemelyeskedni, de nezd meg a #3-as hszt, irni nem tud :|
    oktatas rulez.
  • trogerzsiger
    #16
    csak mondom, mért kell ilyen bunkónak lenni?
  • nf1
    #15
    és?
  • trogerzsiger
    #14
    de abba már vagy egy éve nem írtak...
  • PíszLávJuniti
    #13
    Persze mostani eszemmel gondolom így, lehet hogy ha most állnék középiskolai felvételi előtt, akkor nem így látnám :)
    De nekünk sokkal több helyesírási dolog volt benne, helység és földrajzi nevekkel, j-ly vel, stb, irodalomból jópár idézetkiegészítés..

    Mateknál igazából ehhez szintén kevés tárgyi tudásra volt szükség ( szerintem ). Trigonometriában sem kellett tételeket felhasználni, súlyvonal, szögfüggvények, magasság, körülírhatóság stb.
    A sorozat kicsit húzósabb, ahol a számokat írtad egymás után, számológép nélkül nem számolnék faktoriálist stb..
  • nf1
    #12
    én SE nagybetűkkel írtam be, és mégis megtalálta...
  • trogerzsiger
    #11
    komolyan gondolod?
  • PíszLávJuniti
    #10
    Megnéztem a feladatokat érdekesség képpen, és megállapítottam hogy milyen emberségesek, diákbarátok a feladatok. Magyarból is, matekból is kis logikával rövid időn belül ki lehet tölteni. Bezzeg a mi időnkbe :DDDD
  • trogerzsiger
    #9
    basszus beírtam keresőbe hogy felvételi, csak nem nagybetükkel..
  • trogerzsiger
    #8
    a 8 és 6 osztályosba készülők tegnap írták
  • trogerzsiger
    #7
    A magyar az tényleg könnyű volt de a 9-es! Az volt a rablós nem? szerintem a matek is könnyű volt, de megnéztem a javítót és és rájöttem hogy jól elcsesztem...
  • akyyy
    #6
  • Extraboy
    #5
    En megirtam tesztbol :D
    45p
  • kuci06
    #4
    öcsém is ma írta a felvételit :D
    a matek szerinte is nagyon nehéz volt, talán 2 feladatot tudott hibátlanul megcsinálni :P

  • Daveee
    #3
    Hello, asszem midneki ma irt, énis mairtam
    én csak gyakorlásként irtam meg, mert ahova jelentkezek oda nem kell központi felvételi..
    Szóval a felvételiről...
    Magyar - Annyira nemv olt nehéz bár rengeteg feladat nemvolt egyértelmű
    mint pl az ábeles, és akkor fogalmazd meg a szöveg alapján a kifejezéseket, pl kormányoz
    nah most én azt irtam erre, hogy annyi dolga volt alig birt kormányozni
    de megnéztem a javitó kulcsot, és azvolt benne mint amit valo életben is jelent....
    a 10. es feladat kicsit elgodnolkodtató volt, mert ez oyan feladat volt ami életbe nem csináltam még....

    egy havert ráveni hogy olvassal el a könyvet, fogalmazva, és 3 meggyözö érvel.....

    Matek:
    Szerintem nagyon nehéz volt....
    Főleg a 10 es feladat
    Ha belegondolunk annyira mégsem volt nehéz, cska sokat kellet számolni, meg bibelődni vele
    mint pl
    1:500 000 a tkérépen, kecskemét és szeged távolsága a térképen 15 cm, ez valoságban hány km lég vonalba, és ugye amit kiszámoltunk cm be kaptuk meg, és azt még km be váltani slalalala, lényeg hogy 75 km jött ki...
    A másik gondolkodtato és számolgatos az a amenyi a szám értéke, anyszor szerepel...
    pl.: 1223334444
    nah és ezt 9 ig, és mennyi a szorzata, hány nulla van benne a 15. szám miyen szám stb....
    de a 10 es volt mégis a legnehezbb, mert ott aztán golkodni kellet!

    www.okev.hu
    itt található a felvételi, és a javitókulcs is hozzá
    Átnéztem a javitókulcs alapján, sztem enyém lett a városban a legrosszab!
  • nf1
    #2
    :CCCC
  • trogerzsiger
    #1
    Gondolom elég sokan írtak ma vagy tegnap központi felvételit. Mondja el mindenki hogy szerinte milyen volt a tavalyihoz képest és beszéljük meg a feladatokat!