258
  • kirol
    #1
    A német illetőségű dtp Entertainment bejelentette új játékát, ami a 2004-es kaland játékuk folytatása lesz.

    Achim Heidelauf, a dtp egyik fő munkatársa elmondta, hogy rengeteg játékostól kaptak levelet, amiben egy lehetséges folytatás után érdeklődtek és főleg nekik készítik majd el a Black Mirror második részét. A fejlesztést a Future Games válalta be és várhatóan igyekeznek megtartani az első rész hangulatát. Chesario

    Nekem nagyon tetszett az első rész, remélem ez is jó lesz.
  • bowden
    #2
    imádtam ezt a játékot, remek story, fejtörők, kirakók.
  • Sephi
    #3
    Nagyon jo volt. De ezt el fogjak baxni. Nem tudom miert eroltetik. Aggya az eg hogy ne igy legyen.
  • kirol
    #4
    Hát csak nem kúrják el!
    Nem örülne neki senki.
  • cenobite
    #5
    Jó lenne ha jól megcsinálnák. Az első részt imádtam. Meg amúgy is nagyon szeretem a kalandjátékokat. PC-n az utóbbi időben szinte csak ilyenekkel játszottam ( no meg GW :) ).
  • uniu
    #6
    valakinek van valami 5lete, hogy honnan lehetne megszerezni/megvenni az elso reszt ??? (az Amazonrol csak a legvegso esetben szerezem meg.)
  • kirol
    #7
    The Black Mirror 2 - Újabb misztikus kaland

    A cseh Future Games nevét kalandjátékos körökben ismertté tevő alkotás jövőre egy második felvonással gazdagodik.

    A dolog pikantériája, hogy az eredeti fejlesztőcsapat jelenleg az Alter Ego címen futó projektjén dolgozik, így a kiadó (dtp) a hannoveri Cranberry Productions-t bízta meg a munkálatokkal. A csapat tagjainak többsége a tavaly év végén csődbe jutott 4Head Studios (The Guild széria) munkatársa volt. A ma is élő trend szerint 2D-s hátterek előtt mozognak majd a 3D-s karakterek, így szolgálva rá a 2.5D-s elnevezésre. A fejlesztők azért döntöttek ezen megoldás mellett, mert véleményük szerint nem lehet a Black Mirror grafikai stílusát sikerrel átültetni 3D-be. (Legalábbis nekik nem sikerült.)

    12 évvel járunk az első rész eseményei után. Az új-angliai Biddeford városkájának fotós boltjában dolgozik Darren, az új kaland hőse. Egy napon besétál az üzletbe, s ezzel együtt az életébe is a gyönyorű Angelina. Mondanom sem kell, hogy nem csupán ifjú hősünk vet szemet a lányra, hanem zsarnoki természetéből fakadóan kevéssé népszerű főnöke nyálelválasztása is nagyobb fokozatra kapcsol. Hogy még izgalmasabb legyen a helyzet, egy harmadik személy is Angelina nyomába ered, s a jelek szerint mindenhova követi. Darren ezt furcsának találja, s megpróbálja kideríteni az ismeretlen kilétét. Így jut el az angliai Willow Creek-be. Az első rész ismerői és kedvelői bizonyára örömmel térnek vissza korábbi kalandjuk színhelyére. (GS)




  • kirol
    #8
    Új fejlesztőgárdával, új főszereplővel, ám a régi stílusjegyeket hordozva folytatódik a kellemesen borongós kaland.

    A dtp (kiadó) az egykori 4Head Studos (The Guild) romjaira épült Cranberry Productions-ra bízta a The Black Mirror folytatását. Az eredeti fejlesztőcsapat jelenleg a viktoriánus Angliába invitáló Alter Ego című projekten dolgozik, így kerültek képbe a hannoveri srácok.

    Vigyázat, spoilerveszély!


    Az első rész eseményei óta 12 esztendő telt el. Egy fényképész szaküzletben dolgozó fiatalember (Darren) kerül ezúttal az események középpontjába, miután egy szép napon betoppan a boltba, s ezzel együtt az életébe is egy gyönyörű nő. Az ifjú szíve lángra lobban, ám a főnöke is szemet vet a kívánatos prédára. Mielőtt a Rosalinda 539. epizódjává silányulna a szerelmi háromszöges történet, feltűnik a porondon egy harmadik férfiember is, aki szintén komoly érdeklődést mutat Angelina iránt, ám a szándékai meglehetősen tisztességtelenek. Az események felpörögnek, s egyszer csak az angliai Willow Creek kies városkájában találjuk magunkat, mégpedig az első történéseinek otthont adó Black Mirror kastély előtt. (GS)
  • kirol
    #9
    A Cranberry Productions (korábban 4Head Studios néven váltak ismertté) néhány új képet mutatott be Black Mirror 2 című kalandjátékából.
    A klasszikus ’point & click’, valamint az úgynevezett 2,5 dimenziós technológiát ötvöző kalandban, mely egyébként részletesen kidolgozott 2D-s hátterek előtt vonultatja fel 3D-s karaktereit, 1990-ben, vagyis 12 évvel az első rész történései után játszódik.

    A magányos Darren, a Black Mirror 2 hőse, miközben egy New England-i kisváros, Biddeford fotós üzletében dolgozik, találkozik a vonzó Angelinával. A nő pedig egyből felfigyel Darren zsarnok és népszerűtlen főnökére. Hogy még bonyolultabb legyen a történet, feltűnik még egy személy, aki érdeklődik Angelina iránt – Darren látja, amint az ismeretlen üldözi a lányt. A történet főhőse ezután úgy dönt, kivizsgálja a gyanús incidenseket, melyek során számos helyre el kell jutnia, mint pl. Willow Creek kis angol falujába, melynek neve az előző részből ismerős lehet a kalandjátékosok számára.

    A Black Mirror 2 valamikor idén jelenik meg kizárólag PC-re. (GG)


  • kirol
    #10

  • kirol
    #11
    Megjelenés: 2009.09.25
  • szotyimutyi
    #12
    Az nagyon jó lenne! Reméljük, így is lesz. Igazából akkor nem az előző rész folytatódik, ugye? Egyrészt sajnálom, másrészt ettől még lehet jó.
  • kirol
    #13
    Most nem tudom ezt pontosan, d az biztos, hogy arra épül, szóval aki meg akarja érten a dolgokat, az az első résszel kezdje.
  • kirol
    #14
    Aranylemezen a The Black Mirror 2
  • kirol
    #15
    Megjelent! :)
  • szotyimutyi
    #16
    Tied lassan az egész topic!:))
  • nemlehetigaz
    #17
    Ez nálunk magyarul fog megjelenni?
  • bogyoka
    #18
    Elakadtam, még az elején vagyok, nincs fotópapirom de a filmet már előhívtam van negatívom.:) És már nem tudok senkivel beszélgetni.
  • moonblood
    #19
    Hmmm. De jó lenne ez a második rész. De honnan tudnám megszerezni? És leírást találni hozzá?
  • bogyoka
    #20
    Leírásom nekem sincs, én kaptam ezt a játékot.:)
  • zzeN
    #21
    Black_Mirror_2-FLT.
  • MerlinW
    #22
    Black.Mirror.II.Proper-SKIDROW
  • MerlinW
    #23
    Kalandjátékok lényege, hogy magadtól jöjj rá a dolgokra. Ezért hívják kalandjátéknak:)
  • Alucard
    #24
    Beszéltem ma a sráccal aki magyarítja nos hát úgy néz ki késni fog nem nagyon van mostanság rá ideje sajnos... :(
  • moonblood
    #25
    Köszönöm most már megvan és játszom. ( már amikor az időm engedi) :o)
  • Alucard
    #26
    Nos úgy néz ki mégsem készül magyarítás :(
  • kirol
    #27
    Miért nem? :(
  • nemlehetigaz
    #28
    Az fordította volna, aki az elsőt is?
  • Alucard
    #29
    Nem, nem az...
  • MerlinW
    #30
    Hanem Ő.
  • syberia2
    #31
    Nekem is ma lett meg. Mi van a magyarosítással? Vagy anélkül is könnyű?
  • bogyoka
    #32
    Mások azt mondják könnyű, nekem nehéz volt néhányszor:)
  • syberia2
    #33
    Valaki a feliratfájlokat el tudná küldeni nekem? Sima .doc -ban is jó! Csak egy pár sort a végéről megcsinálnék és elküldeném KCST-nek:D Hadd haladjon
  • IXEMGabeo
    #34
    nehéz lesz túlszárnyalnia az 1 hangulatát...valami zseniális darab volt, azt sajnálom, h egy ilyen pöcs Darrennel kell lenni az USA-ban ahelyett, hogy Angliában hagyták volna a történetet a Gordon családnál...:(
  • kirol
    #35
    Elvileg 2010 október 5-től lesz elérhető a magyarítás!
  • syberia2
    #36
    ahhoz képest hogy most 80%on áll nagyon soká...
  • syberia2
    #37
    Komolyan, az egyet most kezdtem el(És most nehogy én legyek a hibás, hogy még nem játszottam vele!!), és a 2.nak pedig várom a magyaritást, és még egyiknek sem tudom a sztoriát
  • IXEMGabeo
    #38
    eszméletlen érdekes befejezése lett, de mindenképpen jobb lett, mint az 1. részé...és ráadásul úgy fejezték be, hogy wtf, tehát valószínű lesz 3. része

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nagyon jó rész volt, sokkal látványosabb volt, mint az 1, mivel ez grafikailag csúcs volt, az 1 viszont nehezebb volt többször akadtam el benne és Samuel karakterét én jobban kedveltem.:)

    Történetileg óriási csavarok voltak benne, Borris halála először meglepett, a végén Angelina gonoszsága és, hogy Darren/Adrian tesója arra aztán végképp nem számítottam. Azt sejtettem, hogy az anyjuk túlélte a tűzet és az is biztos volt, h Darren egy Gordon sőt, már az elején sejteni lehetett, hogy Samuel az apja...

    a helyszínek csodaszépek voltak, pont a kastély színvonala romlott meg az 1. rész óta, sztem sokkal szebb volt abban a részben a nagy Black Mirror...örültem, hogy régi ismerősök életben maradtak, pl Bates, (aki már szinte az is csoda, hogy élt, Victoria és Eleanor), viszont rohadt nagyot néztem és nem is értettem Louisból miért lett gonosz szereplő, hiszen ő Walesben élet eldugottan:D:D a végén még a szemétje pisztolyt fogott rám...


    Összességében annak, aki játszott az 1. részével mindenképpen ajánlott kipörgetnie a 2. részt, sőt valószínű lesz 3. része, mert a végén a creditsnél kiírták h To be continued!?
  • bogyoka
    #39
    Szerintem meg pocsékul csinálták meg a 2. részt, baromira nem tetszett, jobb volt nála az Alter Ego olyan szinten kellett volna a 2. részt csinálni, nem így elszúrni a grafikát. Totál uncsi volt ahogy megy a karakter, majdnem elaludtam mire valahova odaért.:D
  • IXEMGabeo
    #40
    mivel lány vagy feltélezem a srác mozgása nem tetszett neked:D na most komolyan rohadt jó game a 2-es is...elején azt hittem mondom totál külön sztori lesz, de aztán a végén egybecsaptak a hullámok és volt rendesen wtf
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    pl amikor azt gondoltuk h Angelina bájos, ártatlan és szereti Darrent, kiderül a végén h él és végig kihasználta Darrent arra, hogy megidézze a gonoszt...csak a fő célját nem értem, h a csajszinak mi haszna lett volna ebből? ilyen elmebetegeknek általában a pénzt számít lehet, Louist is ezért fizette le xD...amúgy pedig egyfelől sátánista a játék:D
    mellesleg a Sally jócsaj volt, utána mikor megláttam közelről az arcát jájj mondom szegény ez undorító...1. részben pedig a levágott dokifej volt borzalom:D


    majd meglesem azt az Alter Egot...egyébként ezt a 2. részt németek csinálták, a Secret Files 2-t is, ami nem nagyon jött be...

    Still Life is egy egészen érdekes kaland game lehet, te avval játszottál Anikó?