27
  • G_ArchAngel #27
    topicról topicra járatod le magad - miért nem vagy hajlandó utánanézni dolgoknak, mielőtt véleményt nyílvánítasz...???

    semmit nem gondolsz tovább, semminek nem látod az okát és következményét - ennyire nehéz felfogni, hogy bizonyos eszközöknek szélesebbkörű használhatóságuk van, mint amit Te hibásan elképzelsz?
  • babajaga
    #26
    Egyre nem tudok rájönni. Mi a fenére vagy ilyen nagyképű? Emberismereted meg 0. Ez viszont a te bajod.
  • G_ArchAngel #25
    nem, légifotóval, Te tudatlan...

    egy GPS-es fényképezőgép segít az embereknek rengeteg szakmában, kivéve Neked kifejlődni, mert az agyad továbbra is a folyami kavics szintjén van...

    nem találkoztam még emberrel, aki ennyire analfabéta lett volna a fotótechnikához...
  • babajaga
    #24
    A barlangok térképeit fényképezéssel készítik? Bravo! Jelentkezz náluk!
  • G_ArchAngel #23
    kivéve amelyik nem...

    hülyén venné ki magát, ha az új 3D-s térképeket csak fentről fotóznák...

    a barlangászok térképeinél pedig pláne kitűnő ötlet lenne a légifotó...:DDD
  • G_ArchAngel #22
    "Ha a Trabantba GPS-t tesznek, abból még nem lesz Ferrari."

    Neeem?????
    Basszus...:(((

    És a sofőr könnyebben odatalál A-ból B-be?
    Igen?
    Pedig azt hittem a GPS olyan tuningelem, amitől a Trabant 600 lovacskát kap a motorháztető alá...
  • babajaga
    #21
    Neked még kb sincs fogalmad a légi fényképezésről, ha tudnád a térképészek már csak onnan fényképeznek.
  • G_ArchAngel #20
    halkan, óvatosan rávezetlek, talán lejön Neked is...

    - helyszín
    - munka
    - dokumentálás
    - archiválás

    de leírhatom konkréten: ha én kimegyek egy régi pincéhez a Somlón, akkor minek vigyek mást mint ezt? Simán lefotózom az átalakítandó épületet, majd a GPS koordináta után lekérem a Földhivatalból a térképet - ennyi, kb. fél napi munkát spórolnék meg egy ilyennel...
    (de mivel már csak Bp környékére tervezek, itt pedig azért vannak utcák, nem mint a szőlőhegyeken, ezért számomra felesleges - de egy vidéki műszaki embernek kitünő)

    és még megemlíteném a Nemzeti Parkok dolgozóit, akik ezzel tudják pontosan dokumentálni egy ritka növény vagy állatfaj lelőhelyét...
  • babajaga
    #19
    Jellemző a nagyotmondásra hogy milyen csodaoptika van ebben a csodakompaktban egy árva szó sincs, pedig ebben a szakágban az a döntő. TORZÍTÁSMENTES NAGY VONALÉLESSÉGŰ OPTIKA! A kompaktok már csak erről híresek! Na meg az óriási érzékelőkről!
  • babajaga
    #18
    Tudod az meg egy nagyon ostoba elképzelés hogy a térképészek egy szar kompakt géppel fognak felvételt készíteni. Az ostoba ember bevesz valamit a szűk agyába és ha más akinek arról jóval több ismerete van mást mond lehülyézi.Ha a Trabantba GPS-t tesznek, abból még nem lesz Ferrari.
  • JimKirk
    #17
    Kb.
  • G_ArchAngel #16
    [RAVATAL]

    ennyire szűklátókörű, még egy észak-koreai fanatikus párttag sem lehet...
  • babajaga
    #15
    A térképészek nem fogják ezt használni azért mert olcsóbbak mint a munkagépeik, mert ez nem az a műszaki színvonal.
  • Galy
    #14
    hasonlítsd össze ezek árait plz htx
  • babajaga
    #13
    Ja hogy el ne felejtsem térképészeti felvételekhez van ennél ezerszer különb nagyfelbontású gép. Mit gondolsz idáig mivel csinálták?
  • babajaga
    #12
    A térképészek aztán kurvára tudják használni 1m 80cm magasról.
  • Hegyikecske
    #11
    Ez természetesen erre volt a válasz
  • Hegyikecske
    #10
    Nekem szimplán természetjáróként is fontos lett volna. Nem mo-ról van szó h még tudod h ma mit néztél meg... Néhány hetes külföldi út, ahol több száz(!) kép készül aztán még azt se tudja az ember minden esetben h milyen helyszínen készült a kép, nem h helyileg méterre pontosan. Márpedig ez fontos infó mer mennyivel interkatívabb beszámolót lehet a kugli earth segítségével összehozni ha bejelölöm rajta (a műholdképeken) azt amit éppen megmutatok a földről fotózva... Vagy ha épp cska a pdamba írom bele, h h juthatnánk el oda... kicsit engedd már el a fantáziád, ez mindenképpen (jó) előrrelépés! (valahol talán az igényesség kezdete h a fotókat ez alapján is lehessen rendszerezni...)
  • G_ArchAngel #9
    hagyd, felesleges - számára ezek összetett szakmák, túl bonyolult lenne elmagyarázni...
  • Cat #8
    iszonyatosan szűklátókörű vagy.

    építészek, régészek, kartográfusok, geográfusok stb. - rengeteg szakmához hasznos lehet.
  • babajaga
    #7
    Csináltam már életemben egypár felvételt,teljesen érdektelen az hogy hol készült és mikor.
  • KM
    #6
    Gondolkozz!
  • babajaga
    #5
    Most már csak azt mondd meg minek kell tudni egy kép pontos földrajzi helyét?
  • Hegyikecske
    #4
    Én már régen elképzeltem egy ilyen gépet, kár h az áráról nem esett szó (tuti drága ), valamint csodálom h még ők az elsők akik kiadtak egy ilyet, bár jobban örültem volna ha mondjuk a canon név díszeleg rajta :)
  • babajaga
    #3
    Sose búsulj a legközelebbi gépben beépített helikopter lesz mert rájönnek hogy a földröl elég bajos térképészeti felvételt csinálni.
  • G_ArchAngel #2
    elolvastad a cikket?:)
    ez munkagép geológusoknak, nem partyfotósoknak:)
  • smv
    #1
    Neeeeeeeeee.
    Félek, hogy ahelyett, hogy a fényképezők ára lejjebb menne, inkább úgy akarják majd magasan tartani, hogy beleraknak minden szart, és a végén a fényképezővel majd lehet telefonálni, focizni, filmet nézni... :\