49
A faun labirintusa - Pan\'s Labyrinth
  • Inquisitor
    #49
    Legkeményebb főgonosz ebben a filmben volt eddig. Képi világ odab*sz, hangmérnöki munka gyönyörű, leguolsó csikordulásnak vagy csosszanásnak is jellentősége van, mondanivaló van benne bőven, és lehet filózni mi is volt a vége. :)
    Popcorn movie zabálók nagy ívbe kerüljék.
  • Sheltem
    #48
    Ez a film alapmű. Mást nem tudok rá mondani. Nem gondoltam, hogy idén ekkora filmet látok(csak tegnap láttam először).
  • Aramir
    #47
    A film utolsó pár mp-e alapján nembiztos, hogy "elképzelt" :)
  • mod
    #46
    Ma néztem meg moziban (kicsit késve), képileg nagyon szép film, mondanivalóval, értékkel, és némi horrorral.
  • hellnight
    #45
    Hát nem tudom xD
    Tényleg, horrofilmet jelöltek már Oscarra? Gondolom régen igen, de mostanában már szinte semmit. Mondjuk nincs is kiemelkedő alkotás horror terén.
  • RaveAir
    #44
    Lehet, hogy azért, mert sok horrort jelölnek Oscarra. :)

    Amúgy a film "kegyetlen" jól sikerült. Én fantasy-bb jellegűt vártam tőle, de egy kicsit másképpen alakult.
  • hellnight
    #43
    Mondjuk az "El Laberinto del Fauno" spanyol címből nem is következtettél a magyar címre? :D
  • dunaihajos
    #42
    Üdv Esrohnoil! Egy régebbi fórumodban olvastam,hogy neked megvan az Igazságosztó című sorozat. Millió éve keresem, kérdésem, hogy tudunk-e valami üzletet kötni?Előre is köszi!
  • hellnight
    #41
    Épp az benne a lényeg :) Azzal, hogy meghalt véglegesen abba a világba "távozott" amit elképzelt. egy mesebeli világba ahol nincsenek szörnyűségek :)
  • Aquir
    #40
    nyújtott é :P :)
  • boyscout
    #39
    a-a. ácsi. nem aszontam hogyszar. vagy igen?
    nálam a tree = nem az igazi.

    tény, hogy horror-t vártam vagy vmi parásat (a képekből amit láttam. a kiscsaj áll al abirintus elején. sötétbe)

    és igen, lehet nem értettem meg a filmet tökéletesen. de én a yól végződő filmeket szeretem na. ittmeg szegény kislány nyekk.. :| nem yóez..
  • hellnight
    #38
    Én mondjuk csak azt nem értem mi alapján hitte azt, hogy ez egy horrorfilm :DD Főleg, hogy még trailert sem látott belőle xD
  • Dynamic
    #37
    Különböző filmeknél sokszor találkozok olyan véleményekkel, hogy amikor más a műfaja a filmeknek, mint amire számítanak, akkor élből leszarozzák(ezt nem csak erre a filmre értem, hanem általában mindegyikre), függetlenül attól, hogy jó-e a film a maga nemében.Horrort szeretett volna nézni, de drámát kapott ezért szar a film.Há' egyértelmű, nem?
    Az ilyen véleménynek semmi értelme.
  • hellnight
    #36
    Akkor Te sem értetted meg a film mondanivalóját -_-
  • Dynamic
    #35
    tree mint fa?
  • boyscout
    #34
    megnéztme mostnemrég és hát elég tree volt. aszittme valami parás horror film (trailert nem láttam), aztán végülis nézem ijen háborús meg tündérmesés.. nade a vége. :|
    elég tree
  • Evin
    #33
    Megbocsátok.
  • Esrohnoil
    #32
    Bocsi, de mikor nyitottam a topikot, még híre-hamva se volt a magyar címnek. :D
  • Snecie Smicie
    #31
    de.
  • Evin
    #30
    A magyar cím nem az, hogy A faun labirintusa?!?
  • Esrohnoil
    #29
    Végül is a 6 jelölésből 3 Oscar-t megkapott. :)
    Kár h. a zenéért nem, de így is nagyon jó teljesítmény, főleg egy nem amcsi filmtől.
  • Moyko
    #28
    Szerintem teljesen jó hangulatú film.. olyan elveszet gyerekek városa...

    Spoiler:

    aki látta, annak is feltüntek a párhuzmok? (a feladatok és a valós esemélyek között?)
  • Mr Csé
    #27
    szomorú film :C
  • Esrohnoil
    #26
    Egyébként volt olyan pletyka is h. ez a rendező tevékenykedik az egyik Potter filmnél is, bár ez nem jött be. Viszont az eddigi filmjei is elég sötétek.
  • desigo
    #25
    viszlát...
  • Esrohnoil
    #24
    Hát erre én is.
    Nekem az előzetes alapján abszolút bejön.
  • Dynamic
    #23
    De mi az, hogy "pocséknak kinéző"?Egy fél perces trailer alapján jött le, vagy miből?Mert hát valljuk be, nem a trailer határozza meg egy film értékét.Azért kíváncsi vagyok hogy mi volt az a momentum, jelenet amiből leszűrted, hogy trágya film lesz.
  • Manyesz
    #22
    Nem kértem kioktatást!!
    Egyébként még nem hallottad azt a mondást, hogy " Ízlések és pofonok különbözőek"???
    Sok filmet jelöltek Oscarra, ami nem tetszett. És akkor mi van, nem én osztogatom a díjakat...
  • Dynamic
    #21
    Igen, ezért is jelölték Oscar-díjra, és az imdb-n az örök ranglistán rajta van a maga kis szánalmas 8.5/10-es pontjával.
    De amúgy mindenki hazudik.Mert ha pocséknak néz ki egy fél perces trailer alapján, akkor elhiheted, hogy az is!Meg ne nézd!
  • Manyesz
    #20
    Trágya-pocséknak kinéző film
  • Esrohnoil
    #19
    A weboldalán fent vannak a számok, meg is lehet hallgatni őket.
  • Japep
    #18
    Hello!
    Meg tudnád nekem adni annak a számnak a címét?

    Egyébként én is meg fogom nézni a filmet valószínűleg, ha már ennyi jót hallok róla!
  • luckyboi
    #17
    Én is láttam. Ha valaki megmondaná mi is a film műfaja annak megköszönném, ugyanis sztem ez egy háborúsfantazihorror-dráma. Na és abból is a brutálisabb fajta :D már ha van még ilyen műfajú film a világon. Nem tudom összehasonlítani más filmekkel, gyerekmesének indul, átcsap véres háborúsba , vissza fantazi, aztán ismét háború, mindvégig drámai jelenetekkel. Nekem ez túl ... kusza. Bocsi. De ott a pont a tenyeres-talpas szemtelen csávóér'!
  • Dynamic
    #16
    Inkább a Big Fishre hasonlít, csak ez sokkal darkosabb:)
  • Dynamic
    #15
    "oscar-várományos fantasy"

    Az a baj, hogy a fantasy titulust sokan félreértik és csalódnak, ezért a film megnézése után jól "leszarozzák" a filmet:)
  • Dynamic
    #14
    Ez kurva jó film, tuti megveszem majd dvd-n.
  • hellnight
    #13
    A TTF-es verzó van meg nekem is igen, spanyol nyelvel meg jó minőséggel. Sztem tök király ez a spanyol nyelv :D
  • Lobsterman
    #12
    Én is egy-másfél hónapja láttam. Nagyon szép mese, felnőtteknek, mert ez túl kemény egy gyereknek amit néhol művelnek. De akiben megvan a mesék iránti fogékonyság az mindenképp nézze meg mert érdemes.
  • winnie
    #11
    csak most jött ki a film amerikában is, szóval noproblemo.

    a film pedig spanyolnyelvű, szóval alternatíva a francia is.

    feéirat meg ezekhez a verziókhoz van:
    El.Laberinto.del.Fauno.TS.XviD.MP3.SCREENER.2006.ES.WwW.RiojaTorrent.CoM
    El.Laberinto.del.Fauno.Spanish.[VHS-Rip].[EstrenosDivX.CoM]
    Pans_Labyrinth_LiMiTED_SUBBED_DVDSCR_XviD-TFF
  • Esrohnoil
    #10
    Tudom h. maga a film már majdnem egy éves, de én megvárom mire itt is vetítik. Ha meg nem vetítik, akkor beszerzem máshonnan. :P