11
  • Gerygrey
    #11
    Hát majd tesznek a repülőre vezetéknélküli töltőt minden ülés háttámlájára, bár nem tudom az a böszme mágneses tér mennyire tetszene a műszereknek...
  • Hegyikecske
    #10
    ha vezeték nélküli (bármilyen) kapcsolatot használsz, 1 pda se bír ki 10+ órát...
  • Gerygrey
    #9
    Én úgy értelmeztem a cikket hogy a 100 gépen összesen beszéltek 220 órát havi átlagban... Ami így "csak" 8 millió HUF/hó.

    Inkább ingyenes hotspot lehetne a gépeken, és akkor mehetne wifin a netrádió/tévé, youtube, torrent, bármi (meg persze MSN és skype, úgyhogy ez kiiktatná a fedélzeti telefonból származó bevételt). Úgy már azért elviselhetőbb lenne egy 10+ órás repülőút egy jó PDA-val felvértezve.
  • Cactus
    #8
    Ha napokat kibírok külföldön, hogy a telefonomhoz ne nyúljak, akkor nehogy már egy repülő utat ne bírjak ki. Mondjuk nyílvánvaló, hogy bizniszklász kedves utasainak fontos az elérhetőség, és ők ezt hajlandók is megfizetni. Nem véletlen, hogy az Emirates is a CNN-n reklámoz.
  • M2 #7
    "A 100 repülőgépen havonta átlagosan 6000 hívást és 220 órányi beszélgetést regisztrálnak."

    Nézzük csak:
    100gép*220*60perc*3dollár = 3 960 000 dollár, ez cirka 800 millió forintos bevétel. A fapadosok nem valószínű, hogy bevezetnék, de a többiek hamarosan.
  • BenceYCE
    #6
    Nem igaz, hogy nem lehet kibírni azt a pár percet légiközlekedés nélkül!!! :)
  • DjDano
    #5
    nem igaz, hogy nem lehet kibírni azt a pár órát telefonálás nélkül...
  • ColdFire
    #4
    csak a légiközlekedés nem hódit...
  • MrTressy
    #3
    Semmilyen az "Állitólag" cimü müsorban tesztelték és nem zavarta, ráadásul ilyen gsm generátor izével és többszörösével mint ahogy egy rendes mobiltelefon sugároz
  • PíszLávJuniti
    #2
    " hívásdíjak percenként 3-3,50 dollár "
    600 - 700 forint, nem rossz üzlet :)

    1#: ha egyszerre telefonálnak, akkor előfordulhat hogy az adott gsm cella túlterhelődik, és nem tud mindenkinek vonalat biztosítani.
  • léry
    #1
    most mi történne, ha mondjuk minden utas egyszerre, felszállás közben elkezdene telefonálni?
    na de viccen kívül. milyen hatása van a mobiltelefonnak egy repülőgépre nézve?