29
  • Munch
    #29
    Azér az már több mint 3-4 éve volt.
  • TeszteloPontHu
    #28
    Hogy a cikkhez is hozzászóljon valaki: :)
    Szóval 3-4 évvel ezelőtt, még a modemes korszakban olvastam egy újságban (talán Gamestar), hogy egyre több netelőfizető miatt be fog dugulni a net. Már akkor is jót röhögtem ezen (írtam is a cikk szerzőjének), és érdekes, azóta sem dugult el, pedig az előfizetői sávszélességek nagyságrenddel nőttek a telefonmodem óta. Most megint egy hasonló tanulmány...
  • Yv@n
    #27
    Nekem is lenne pár jelöltem. Csak őket nem kéne visszahozni...
  • Sanyix
    #26
    Én is budapesten lakom. Van ADSL, talán max 5,5 mbittel, mert jó távol vagyok a dslamtól ~3,5km, tvnet adsl3g nuku, pantel nuku, és van még ultrafos korlátos t-kábel, ami helyett ugye inkább tvnet sima adsl, van mer az legalább az elérhető legjobbat hozza, korlát nélkül, ócsón.
  • fflx
    #25
    AMD64, de irhatnam benokenek is. Ez akar hiszed akar nem egy korabban letezo csomagja volt a t onlinenak, de nem adsl, hanem kabel. tudjatok nincs midenkinek vezetekes telefonja es azert kabeles net eseten nem lehet csak ugy ugralni a szolgaltatok kozott.
    (persze most mar ilyet nem kapsz, de ha nem szolsz nekik, akkor maguktol a huseg lejarta utan nem fogjak felulvizsgalni az elofizetoi dijakat)
  • raingun
    #24
    és persze hol lakik
  • raingun
    #23
    Amúgy kinek emelték már fel a sávszélességét?
  • shabba
    #22
    Mutass olyan sok mindent amit Romániából van hostolva. Románia felé elég gyatrák a vonalak, ráadásul amiből kevés van az drága is ezért nem raknak szervereket keletre a nagy cégek.

    A nagy cégek szervereket a fő európai IX-ek közelébe raknak London, Amszterdam, Frankfurt, Párizs.

    A nagy Tier 1 szolgáltatóknak szinte csak nyugat európában vannak vonalai, főleg nagyobb kapacitással. Németország jellemzően a legkeletibb pontjuk, de max Bécsig jönnek utána számukra megszűnik a világ.
  • sathinel
    #21
    Hát lehet hogy nem a vonalakkal van tényleg itthon a gond. Romániában voltam és egy olyan faluban ahol 1 betonút van a többi földút, és még tehenek mászkálnak az úton:D ugyanazt nézik TV-n mint mi itthon és megy a net is. A másik hogy nézzetek szét a világhálón és már elég sok mindent romániából lehet letölteni. Sok cég letöltő portálokat helyez ki romániába míg magyarországra szarnak. Valami gáz van pedig sávszélesség itt is van.
  • AMD64
    #20
    Pantelnél 6M / 512 k garantál sávszél de egyébként az elméleti legnagyobb sávszélt biztosítják 10690 Ft-ért.
    13999 forintos T-Comos internet meg szerintem nem is létezik.Ha meg igen akkor aki ezt használja az meg is érdemli.Van egy rakás szolgáltató igazán lehet találni megfelelőt.
  • Benoke
    #19
    13999? Ez milyen csomag? Sokmindennel lehet illetni a t-online -t de ennyire drága 1M -es netjük sosem volt szerintem. Tavaj év vége felé váltottam 1M ről 2M -re mert az 1M -es csomag árát nem változtatták, holott a jelenlegi 1M csomag 7900.
    A Pantelnél 12k ért 3M -es csomag van és nem 13 :)
  • immovable
    #18
    eehhh én olyan vidéken lakok, hogy csuhaj
    de 2 mega / 256-ot kapok 9580 HuF-ért kábel, és jön is annyival a cucc.
  • mad mind
    #17
    Nekem a tré-online 1 Mbitet 13990-ért "szolgáltat", sűrű szakadások mellett.
    Engednek váltani 2Mbitre, ha húséges vagyok egy évig 9900-ért. Egyik kollégám a Pantelnél 13Mbiten bóklászik 12000-ért. Ja és Budapesten lakom. Ennyit a főváros ellátásáról.
  • duke
    #16
    Azt vettem eszre mostansag nem is a felhasznalok savszelesegevel van elsosorban gond,hanem a szerverek nem birjak mar a terhelest.Hiaba a 3,5,8 mega ha a letoltes jo ha fel megabit.Peldaul az index ami talan a legnagyobb portal az orszagban,napkozben idonkent elerhetetlen,vagy egy modem sebesegevel jonnek az adatok.
  • AranyKéz
    #15
    "az új kapacitásba történő befektetések hiánya" - HA HA HA
  • shabba
    #14
    Dehogy hagyta ki. Hogy lett volna már akkor eddig azonos csomagkínálat mindkét szolgáltatónál? Tíkom 2005 május 2.-án jelentette be a legutolsó duplázását, Invitel meg rá egy hónapra.

    Másik fórumon küldtek valakinek válasz mailt és abban márciusra ígérnek emelést.
  • Polemius
    #13
    Tévedés, a legutolsót például kihagyta, nem emelt az invitel. Ráadásul most burkoltan, de meg is mondták: pár hónapig biztosan nem fognak emelni (míg a tulajdonosválták körüli hercehurca lezajlik).
  • fflx
    #12
    jajj kimaradt, hogy az a remek kis 512/96 - 5900 kemeny magyar forint.
  • fflx
    #11
    es mennyi az upload, mert ugye arrol valahogy megfeledkezunk mindig.

    (egyebknet nekem, 512/96!!! -ot 'szolgaltat' a kedves t-online kabelen, picivel dragabbert lehetne 1024/128, de elmehetnek a sunyiba ezekkel az uploadokkal, 2048-hoz is van pofajuk 196-os uploadot adni)
  • shabba
    #10
    Invitel eddig is mind a három Tíkom emelés után, pont ugyanolyan sebességekre emelt némi fáziskéséssel. Türelem sávszélt terem. Árban meg pl. Tíonlány, Enternet vagy TvNetwork olcsóbb, szerződj át hozzájuk. Mellesleg az Invitel is 6 rongyért adja az 512kbps-es netet ha új szerződést kötsz. Legyél tudatos vásárló.
  • qtpman
    #9
    ehhh de szar neked vadmotoros :D nekem 8 megabites van 8 ezerért :D és olyan vidéken lakok mint állat :D
  • vadmotoros
    #8
    Csak az a baj azzal a 8 Mb-es nettel hogy nem mindenkinek elérhető. nekem az invitel az 512-es ADSL-t havi 9900Ft-ért "szolgáltatja". Jó, tudom hogy vidéken sokkal lassabban fejlődik a kiépítettség, de akkor miért nem csökkentik az árakat?
    Alternatyv megoldás sajnos nem sok van, csak egy helyi "garázscég" szolgáltat rádiós internetet azt hiszem 768-Mb havi 6000 Ft de ez eléggé időjárásfüggő
  • shabba
    #7
    Vezetéket nem szoktak cserélni és nem is lehet feljavítani. Az egy technikai adottság hogy mit bír, azzal kell megbarátkoznod. Ez mindenütt így van, nem csak idehaza.

    Csak úgy lehet rajta javítani hogy a DSLAM-ot közelebb viszik a fogyasztókhoz közelebb kiépített nodeokkal, így a rézkábel hossz lerövidül, rövidebb réztávon pedig az ADSL is többre képes. Ez viszont még odébb lesz és kialakítani sok év egy sűrűbb node hálózatot.
  • fourgee
    #6
    És a 8Mbit sem mindig 8... Budapest legrosszabb telefonközpontjába vagyok bekötve, és attól is a lehető legmesszebb lakom... Szerettem volna áttérni az újabb ADSL-re, amihez már IPTV is van. A szolgáltató azt mondta, hogy átkötik a jelenlegi ADSL-t, nincs semmi gond, viszont a jelenlegi feltételek miatt kb. 1 Mbit maradna a sávszélesség... Remélem, hogy a mostani sávszélesség-bővítés alkalmával cserélnek vezetékeket is, meg a központot is feljavítják... Ha nem, akkor átnevezem T-Com-ról B-Com-ra. B=Balkán.
  • HöfEE
    #5
    A németeknél is kb ugyanezek az árak. Van olyan szolgáltató ahol még drágább is mint a magyar.
  • mikloss
    #4
    Nyugaton mennyibe kerül egy 8 megabites net? Itthon 7e Ft csak azért mondom.
  • Zenty
    #3
    Ép ideje lenne olcsová is jobban elérhetövé tenni a netet ,mert lényegében egy kis központilag mindet felvállthat! Ezért is fosnak a lehuzó nagy cégek..
  • Emmegki
    #2
    Meg Magyarországnak is embert kéne küldeni a Holdra.
  • TothLaci
    #1
    Mégtovább kéne növelni a sávot a szerverek között. De főleg kontinensek között.