21
  • kicsikacsa23
    #21
    Nem tudom, h ismeri-e itt valaki az új Axe dezodort, ami elvileg a bőr illatát erősíti fel. Na most nekem rögtön a parfüm ugrott be, nem tudom, ti hogy vagytok vele. Szóval ezek szerint mégiscsak van a dologban valami, nem?
  • baggins
    #20
    Öööö, te melyik könyvet olvastad? Tuti nem a prfümöt. A könyv csúcspontja is a téren folyó orgia, valamint a könyvben is lesz belőle "valaki": ugyanúgy megeszik, ahogy a filmben. Valamivel kevered.
  • ulrik
    #19
    Egy hete néztem meg én is a filmet, nekem nagyon tetszett a film. Másra számítottam a beharangozás után, hogy egy sorozatgyílkosról szól stb.
    De valójában a főszereplő számára ez nem számít bűnnek, jobban mondva nem tudja, hogy az, vagy nem érzi a súlyát és mivel ő nem a gyílkolást élvezi, hanem ez neki egy munka---> begyűjteni az illatot---> ezért az ember szemében
    nem tünik bűnösnek, nekem legalábbis ez jött le a filmből ő nem egy abberált beteges gyílkos, hanem csak egy "szánalmas" iszonyúan éhes lény a szeretetre és
    a speciális képességével a szaglással probálja megvalósítani azt hogy létrehozzon egy tökéletes illateszenciát. Amivel végre szeretik majd az emberek
    Istenként tisztelik majd és neki ez volt az életcélja....

    A film végén mikor felálltam, arra gondoltam hány és hány embernek kéne a világban, hogy szeressék és micsoda éhség van a mai világban a szeretetre teljesen aktuális ezáltal a film.

    A helyes kifejezés a filmre nem a jó, hanem, hogy érdekes:)

    Könyveben a napokban vettem meg, midenkinek ajánlom a filmet, jah és nem egy sorozatgyílkosról szól ez a legfontosabb:)
  • tigriczu
    #18
    "A könyvben nincs orgia a téren"
    Vitatkoznom kell, tegnap olvastem el a könyvet, van benne :) Kb. fél oldalon részletezi ki kivel....
  • vortel
    #17
    lol azt akartam irni, hogy nincs benne vér :)
  • vortel
    #16
    nem az a gáz hogy nincs benne film, egyszerűen nincs benne semmi se izgalom, se fordulat, kiszámitható a cselekmény, nagyon halvány film lett, én igénylem a minőségi alkotásokat, számomra egy jó sorozat gyilkosos film ot tkezdődik, hogy csontgyüjtő, hetedik, vagy pl a gyüjtő. ezek szinvnalas filmek
  • Kaleb222
    #15
    Ez döbbenetes film! nagyon durva hatással volt rám! Érdemes megnézni!
    Srácok ne húzzátok le, mert iszonyú színvonalas (a vége talán túlzás),
    ha vérengzést akartok látni akkor menjetek a fűrész 3 szintű szennyet
    nézni. Ez egy igazi alkotás! a könyvet egyelőre nem olvastam.
  • Yutani
    #14
    1 hete néztük meg ezt a filmet. Nem tudtam, miről fog szólni, egy ismerős foglalt rá jegyeket, aki már olvasta korábban a könyvet.

    A könyvben nincs orgia a téren, és a filmbeli végkifejlettel ellentétben a történet szerint a parfüm segítségével lesz belőle "valaki".

    Egyébként nagyon érdekes film. Számomra az volt a borzasztó a főszereplővel kapcsolatban, hogy nem érezte, nem fogta fel tetteinek (gyilkosságainak) erkölcsi és szociális jelentőségét, így nem volt benne gát, hogy gyilkoljon.
  • Devvo
    #13
    na ez jo film volt
    tobb ilyen jo film kene ami erdekes es egyedi a maga nemeben es szorakoztato
  • winnie
    #12
    de épp az orgia az, ami benne van abban a rohadt jó alapanyagban - godolom.
  • tomoman182
    #11
    ez egy rakás szar film.alig bírtuk ki a végét már a moziba.
    rohadt jó alapanyagból dologozott a rendező(csak utánna tudtam meg hogy könyv alapján készült) de szerintem sikeresen eltolta.habár nem ismerem a könyvet de történet kezdete mégis bizalomgerjesztő.

    Sikerült egy olyan lapos filmet alkotni hogy az nemigat.tele klisé halmazokkal.és ez még mind semmi!!! a végén a film a saját paródiájába torkollik.Ezzal a "szeretkezik a téren a sokezer ember mert megéreztek egy szagot" skerült teljesen elásni a filmet.Még aztmondom hogy egy korrekt film lett volna ha fogják és a végén agyonverik a gyereket de így.

    Amúgy a szinészek kitünőek a zene jó a ruhák díszletek élethűek csak maga a film gyenge.
  • winters123
    #10
    én nem vagyok biztos benne hogy a fűrész 3-at mint hollywoodi terméket ide kéne sorolni... Nem is lehet vele egy lapon emlegetni mert ez a történet sokkal régebb óta létezik mint a Fűrész. Nem rosszabb vagy jobb hanem másabb a fűrész.

    Itt a fickó tényleg azért gyilkol hogy szeressek(és ezért olyan hátborzongató), illetve a filmben ugy derul ez ki hogy rájön hogy nincs neki szaga/illata tehát ha azt vesszük nem is tudják hogy létezik a Földön... Ebből következik hogy gyilkol, hogy elkészíthesse azt a parfümöt amellyel mindenki ráfigyel, és hogy megjegyezzék hogy ő nem csak valaki hanem nem is akárki.
  • awender
    #9
    A parfüm az egyik leghátborzongatóbb könyv, amit valaha olvastam. Először kb. 10 évvel ezelőtt olvastam és azóta párszor még újra elolvastam.

    A könyv maga egy remekmű. A filmet még nem láttam, de a könyvet nagyon ajánlom. 14 éven felülieknek már simán. A filmben gondolom a leírt dolgok képi ábrázolása miatt helyezik magasra a mércét.

    Az nem tudom, hogy kiderül e a filmből, de a főhős egy tragikus sorsú ember, aki azért öl, hogy szeressék. S hogy ez miért nem paradoxon? - könyvből kiderül.
    Az, hogy ez kiderül e a filmből, azt nem tudom, de szerintem nem.
  • winnie
    #8
    "az itt leírtakkal ellenkezöen egy baromi unalmas filmre emléxem."

    fennen pedig: "iszonyatosan vonatott kosztümös thriller-dráma"
  • Prof William
    #7
    "utóbbi idők legdurvább sorozatgyilkosos"

    Saw 3 valaki?

    Nem tudoma cikkiró szerint miszámítz durvának de a filmben nemigazán volt kihangsúlyozva ez. Nem azon volt a lényeg...
  • Commandante
    #6
    Na ilyen terjedelmes DVD-reklámot is rég olvastam.

    Nemtom melyik filmröl szól, de a "Egészen egyedülállóan hatalmas sikert arat Európa szerte az utóbbi idők legdurvább sorozatgyilkosos filmje" meg a "egy lélegzetelállító és filmtörténeti jelentőségű fináléba csúcsosodnak ki" sorokat olvasba felmerült bennem a kétely, hogy a vetítöterembe menet valszeg elvétettem az irányt és a "langyos húgy" c. vetítésre tévedtem be, mert hogy az itt leírtakkal ellenkezöen egy baromi unalmas filmre emléxem. Egy szagmániás sorozatgyilkos gondolataiból táplálkozó és arra építö sztorit fimre vinni kb annyira értelmes, mint egy vak kisgyerek mindennapjaiból E/1-es nézöpontú némafilmbet forgatni, vagy süketeknek hangjátékot készíteni.

    A párizsi élet mocskos és veszélyes hétköznapjait élvezetesen és poénosan ábrázolja, de nem értem, miért volt szükség ehhez egy inkommunikatív pszichopata föhösre. Lehet, hogy a Vidoq realizmusától nem fordult fel az ember gyomra 2 percenként, de így utólag több értelme lett volna megnézni azt tizedszer, mint a Parfümöt elöször.
  • winnie
    #5
    rimék:)
  • Tetsuo
    #4
    "Csajok a csúcson című remekből," Ez irónia v mi?? Az remek?? :DD
  • winters123
    #3
    Tudtam hogy valaki fenn fog akadni ezen az egy mondaton.

    Tegnap láttam a filmet, és egyet kell értenem azzal hogy (bár nálunk csak 16 éven felülieknek van feltüntetve) ez egy 18-as karikás film. Jean Baptiste-ben van valami beteges ami teljesen megrémiszti az embert.

    Nem tudom hogy mennyire SPOILER úgyhogy külön szedem:



    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Számomra a legdurvább rész az volt amikor Baptiste "lefőzte" az egyik lányt de még akkor nem értette hogy kell jól csinálni és a lányt berakta egy tartályba. Arról egyből a Kaptár egyik jelenete jutott eszembe. De a történet vége se egyszerű az biztos...



    Spolier off
  • Ronika
    #2
    én imádom a Dextert, de ez is valami hihetetlen jó lett...
  • joebacsi
    #1
    "Legutoljára a tévében bukkant fel egy, aki Dexter névre hallgat (itthon őt természetesen még nem ismerik)"
    azért ismerik már egy jópáran :)
    ha pedig sorozatgyilkososdiról van szó, akkor sztem a dexter most nagyon kiemelkedik...félek utánna már csalódásnak tűnik akármelyik 150percbe belezsúfolt hasonló témájú film