• Commandante
    #6
    Na ilyen terjedelmes DVD-reklámot is rég olvastam.

    Nemtom melyik filmröl szól, de a "Egészen egyedülállóan hatalmas sikert arat Európa szerte az utóbbi idők legdurvább sorozatgyilkosos filmje" meg a "egy lélegzetelállító és filmtörténeti jelentőségű fináléba csúcsosodnak ki" sorokat olvasba felmerült bennem a kétely, hogy a vetítöterembe menet valszeg elvétettem az irányt és a "langyos húgy" c. vetítésre tévedtem be, mert hogy az itt leírtakkal ellenkezöen egy baromi unalmas filmre emléxem. Egy szagmániás sorozatgyilkos gondolataiból táplálkozó és arra építö sztorit fimre vinni kb annyira értelmes, mint egy vak kisgyerek mindennapjaiból E/1-es nézöpontú némafilmbet forgatni, vagy süketeknek hangjátékot készíteni.

    A párizsi élet mocskos és veszélyes hétköznapjait élvezetesen és poénosan ábrázolja, de nem értem, miért volt szükség ehhez egy inkommunikatív pszichopata föhösre. Lehet, hogy a Vidoq realizmusától nem fordult fel az ember gyomra 2 percenként, de így utólag több értelme lett volna megnézni azt tizedszer, mint a Parfümöt elöször.