361
  • BiroAndras
    #321
    Mondjuk az ismerőseim után se szoktam nyomozni...
  • BiroAndras
    #320
    "Engem, ha valakivel több ideig vagyok együtt, érdekel a története, mert így jobban tudok viszonyulni hozzá."

    Értelem szerűen nem az ismerőseimről beszélek, hanem pl. politikusokról.
  • Szekely Goree
    #319
    Hat en mar azt nem ertem telyesen h a zsidok azt h fogjak fel h zsido vallasuak v zsido nemzetiseguek, mert ugye vannak magyar zsidok, nemet, stb. ebbol a szempontbol ojanok mint a romak. Amugy meg a zsidok semm hiresek a munka szeretetukrol, ok inkabb kereskedok voltal regen is, es ojat is hallottam h a sajat gyerekuket is el adtak, ha egy jo uzlete volt kilatasban.
    A legfejletteb allamok meg nem akarjak h utol erjek oket az esetenket gyenegebben v sokkal gyengebben fejlet allamok, es ezt nem csak a Kozel Keleti allamokra ertem, hanem pl Kozep v Kelet europai allamokra. Hiaba vagyunk bent az EU-ba az csak azert van mert piac kell nekik. Es ha ne agy Isten megint haboru lesz, es ugyhozna a sors h megint mileszunk a valaszto vonal kornyoken most semm fognak habozni ugy oda dobnak az "orosz medvenek" v most inakabb a "kinai tigrisnek" ahogy a nagy konyvben meg van irva. Ezt ne felejtsetek el!
  • Epikurosz
    #318
    Ez egy képmutató struccpolitika.
    Engem, ha valakivel több ideig vagyok együtt, érdekel a története, mert így jobban tudok viszonyulni hozzá. Ha valakiről megtudom, hogy zsidó, az egy plusz információ, jobban meg tudom érteni a viselkedését. Ez természetesen nem jelenti azt, hogy előítéletesen fogok vele viselkedni. Általában mindenkivel nyitott vagyok, sőt az első negatív élmény alapján sem alakítok ki véleményt, hanem valahol a harmadik tájékán.
  • BiroAndras
    #317
    "megnézed az embert egyénileg és utána csoportokba rendezed."

    Nem ítélhetek meg valakit az alapján, hogy zsidó-e, ha nem is tudom róla, mert eszembe se jut utánnanézni.
  • Ronny
    #316
    a teljes visszatelepítés híve vagyok, de azért ilyen kijelentésekre nem vetemedék.
  • Ronny
    #315
    "Meglássátok,20 év múlva iszlám Európa lesz. Talán akkor majd felnyílik a szemetek,de akkor már késő. Addig kell leszámolni az ellenséggel,amíg megtehetjük."

    A szemét politikusok engedték be őket, amit egy évszázados ideológia puhítás előzőtt meg. Akkor most ki az igazi ellenség szerencsétlen? ?
  • Ronny
    #314
    gyakorlatias okokból a zsidók többsége a liberális európa eljövetelét várta.
  • Ronny
    #313
    "Mert lekötik a darázsfészket,vagyis eddig lekötötték."

    Ő miattuk háborog a darázsfészek! Ezt azt hiszem elfelejtetted megemlíteni.

    "Nézzétek meg mit csinálnak a palesztinok a saját lakhelyükön. Ülnek a valagukon,felvonulásokat tartanak lóbálva az AK-t,de dolgozni egyik sem akar"

    Voltál már palesztínában? Esetleg valami statisztikából vontad le a konzekvenciát?

    "Persze divatos manapság a zsidógyűlölet,mert könnyebb a szart egyértelműen rákenni valakire,mint venni a fáradtságot és rendet tenni."

    Divatos volt akkor is, amikor a németek lerohanták európát. Ekkor a liberális európa még csak pár degenerált agyában létezett.

  • Epikurosz
    #312
    Igen, ebben egyetértek veled, hogy Izrael léte stratégiai jelentőséggel bír, és hát ugye épp ezért támogatja az USA és Európa is.
    Ez amúgy régi mese, még a gögög-perzsa, a római-párthus, majd a keresztes háborúk idejére nyúlik vissza. Két világ találkozik a Közel-Keleten. Én amúgy nem különösebben szimatizálom a palesztínokat, arra nem voltak képesek, hogy Arafatot tisztességesen eltemessék. Majdnem szétcincálták a koporsóját szegénynek.
  • NEXUS6
    #311
    Abszolút rossz a szemléleted. Az Iszlám országok olyan 50-10-150 évvel vannak lemaradva demográfiailag/szociológiailag/társadalmilag a nyugattól. Ebből következnek a konfliktusok.
    Ez idő alatt a nyugat 2 világháborút és számtalan kisebb konfliktust termelt ki magából, és valszeg az iszlám világ is legalább ennyit ki fog termelni.

    Ha kb 25 év alatt sikerülne az emberek életformájánn, az irástudás szintjén, az általános jóléten lényegesen változtatni, valamint engedni és támogatni, nem pedig mesterségesen megakadályozni az iszlám országok együttműködését, akkor ez alatt anegyedszázad alatt letudhatnák a történelmüknek ezt a korszakát.
    Igaz a végére kialakulna a világpolitikának egy újabb pólusa.

    Habár az előbbi dolog jól hangzik, az utóbbi miatt tesz meg mindent a nyugat, hogy inkább elhúzza, mint gyorsítsa a fejlődést.
  • SHARK13
    #310
    Meglássátok,20 év múlva iszlám Európa lesz. Talán akkor majd felnyílik a szemetek,de akkor már késő. Addig kell leszámolni az ellenséggel,amíg megtehetjük.
  • SHARK13
    #309
    Majd holnap,mindjárt megyek haza.
  • SHARK13
    #308
    Epikurosz,egy sziget? Himmler emlegette a Madagaszkárra való telepítést a korai időszakában... És el lehetne gondolkodni azon,hogy mimindent köszönhet a modern Európa is Izrael létének. Mert lekötik a darázsfészket,vagyis eddig lekötötték. Csak az a baj,hogy stratégiai távon vesztésre állnak,"hála" a modern és liberális Európának.
    Persze divatos manapság a zsidógyűlölet,mert könnyebb a szart egyértelműen rákenni valakire,mint venni a fáradtságot és rendet tenni.
    Nézzétek meg mit csinálnak a palesztinok a saját lakhelyükön. Ülnek a valagukon,felvonulásokat tartanak lóbálva az AK-t,de dolgozni egyik sem akar. Hallottatok ti olyat,hogy egy palesztin munkát akar? Egy lószart. Még több segélyt akar és háborút. Hát tessék velük egyezkedni,sok szerencsét. De ne csodálkozzatok,hogy ha hálából felrobbantanak. Ezt is biztos el fogjátok fogadni,mert egy másik kultúra,hadd csinálják,ugye?
  • Epikurosz
    #307
    Különben van a zsidó identitástudatnál egy másik, amelyet én még érdekesebbnek tartok: a drúzoké. Az angol wikin csak olvass utána, tátani fogod a szájad.
  • SHARK13
    #306
    Hát ez érdekes,pláne hogy már a pszichológiai ágat is feszegetitek. csak azt felejtitek el,hogy a rózsaszín békeköd csak nektek kell. Akiket meg akartok téríteni,azoknak eszük ágában sincs megváltozni. Ők így érzik jól magukat,erőszak,gyilkolás,gyújtogatás közepette. Ezen nem változtat a nagybetűs szeretet. És mégis miből akarnál adni nekik és pláne miért? Gyertek Európába drága kis palesztinok,adik nektek ingyen lakást,autót,orvosi ellátást azért mert ilyen szépen viselkedtek. Adok nektek mindent ahelyett hogy a saját gyerekeimre fordítanám. inkább a ti 6-7 gyereketek kapjon meg mindent ingyen. Hmmm,ezt akarjátok? A saját szavaitok mögé kellene látni!!!
    Hogy ne legyenek határok,ekkora marhaságot? Egykettőre káosz lenne.
  • Epikurosz
    #305
    Érdekes módon a cezúra épp a politeizmusról (változatosság, tolerancia) a monoteizmusra (absolutizmus, intolerancia) való áttérés. Épp csak villantani szeretnék: Amikor Nagy Sándor meghódította Perzsiát, annyira lenyűgözte őt a megszerzett perzsa királyi címmel isteneknek járó alattvalói hódolat (amelynek édes ízét már Egyiptomban megízlelhette), hogy elvette a megölt Dárius király leányát, és perzsa manírokat vett vel. Elvárta volna, hogy makedón és görög katonái is földrevessék magukat előtte, a hódolat jeleként. Kb. 10.000 katonáját perzsa leánnyal házasította össze (szúzai mennyegző). Annak ellenére, hogy a legtöbb görög az istenítést nem tudta elfogadni, és a katonáinak zöme aztán haza is tért hazájába, a bogár el lett ültetve az európai arisztokrácia fülébe.
    A görög városállamok demokratikus berendezkedése, a római szenátusi demokrácia még ez után kb. 300 évig működött, de az ezredforduló körül azán véle befellegzett a demokráciának, beköszöntött az abszolutista egyeduralkodók kb. másfél évezredes korszaka Európában is.
    (A világ többi részéről most nem beszélek, mert az amerikai hóhérpapok uralkodása, az afrikai törzsi királyságok, vagy az ázsiai despotikus államok léte most nem tárgya ennek a rövid eszemfuttatásnak.)
  • Epikurosz
    #304
    Rég mondom én, hogy az atlantiszi, majd egyiptomi, klasszikus görög civilizáció helyét felváltotta a kizsákmányolásra alapozó római, keresztény (bizánci is) és zsidó, illetve perzsa és iszlám civilizáció.

    Vissza kellene térni az egészséges gyökerekhez!

    Ne feledjük: Európa akkor kezdett el fejlődni, amikor beköszöntött a Reneszánsz!!!
  • sathinel
    #303
    Ahogy Európában úgy kéne megszünnie a határoknak mindenhol. Pl erre ott az eggyesült államok, és ázsiában is kezdenek egy közös gazdasági összefogást, ami hasonlít az EU kezdeti megalakulására. Ha azt vesszük hogy megszűnik a határ akkor nem mindegy hogy kié? hisz átmehetsz, ott letelepedhetsz akármi. Csak remélem hogy egyszer végre belátják hogy gazdaságilag kéne versenyezni és nem a hadsereget fejleszteni hogy megvédjük határainkat. Ha ez így folytatódik és nem gondolkodnak, nem lennék meglepve ha a Cyberpunk nem csak fantázia lenne. Kicsit már ez is hasonlít rá. Amerika fegyver ad el izraielnek, akik a kínaiaknak akik az araboknak. Tiszta üzlet ha van rá kereslet folyamatosan. Mondjuk Bush sok fegyverkészítő cég részvényese és igazgatója )
  • lokko
    #302
    én azért vallom magam antiszemitának hogy EGYÁLTALÁN bírálhatssam a zsidókat, úgy hogy ne kelljen nekem morálisan védenem önmagam, hogy én ilyet meg merek tenni ...
  • Epikurosz
    #301
    "Egy sziget valszeg azért jobb lett volna."
    ja, persze, csak úgy odaadjuk népeknek a földeket.

    Amúgy, szeretnék valamit tisztázni: én bírálom a zsidókat, de nem vagyok antiszemita. Vagy kb. annyira vagyok antiszemita, mint a zsidókat ostorozó próféták. (Különben nincs bennem zsidó vér sem, tehát nem valami rejtett vonzalom ez.)

    Szerintem a zsidók joggal követelhették vissza és joggal tarthatják meg azt a földterületet, amely i.e. 1200-ig visszamenőleg az övék. A mohamedánok Kr.u. a 700-as években jelentek meg ott, eléggé pofátlanul, és nem csak ott.
    Az már megint más tészta, hogy a jelenleg arabul beszélő lakosság egy része lehet a filiszteusok leszármazottja, akik szintén őslakosok.
    Szóval, nagyon bonyolult ez a helyzet, és én igazából a Közel-Kelet ügyében a zsidók mellett állok, jogosnak tartom azt a harcukat, hogy megvédjék Izraelt, akár atombombával is. Az európai és amerikai szerepük tekintetében már nem vagyok ennyire pozitív hozzáállású.
  • [NST]Cifu
    #300
    És visszatérve a cikkhez, valójában a nyugati politikusok voltak azok akik kibabráltak a biboldókkal!

    Eleve olyan helyen adtak nekik hazát, ahol állandó konfliktust tudnak kitermelni. Egy sziget valszeg azért jobb lett volna.


    Bocsánat, de a cikk elején direkt írtam: a zsidók szerettek volna ott saját hazát. Azt meg azért mégse mondhatjuk, hogy ők magukkal babráltak ki.
  • NEXUS6
    #299
    És visszatérve a cikkhez, valójában a nyugati politikusok voltak azok akik kibabráltak a biboldókkal!

    Eleve olyan helyen adtak nekik hazát, ahol állandó konfliktust tudnak kitermelni. Egy sziget valszeg azért jobb lett volna.

    A másik ez az atom. Azzal hogy nem jelenthették be, nem is használhatták ki a teljes politikai értékét. Nem mondhatták, hogy az államukat ért támadás esetén be fogják vetni (ezt azért a környező országok megértették).
    Aztán kimondhatták volna, hogy a gerillák támogatását is támadásnak ítélik és befenyegethették volna Damaszkuszt, meg Teheránt.
    Talán ez is elég lenne ahhoz, hogy az utánpótlás megszűnjön, és kezelhető mértéküre mérséklődjenek az akciók. Ezzel együt a hadsereget se kelljen piszkos tisztogató küldetésekre használni.

    De kinek érdeke egy konfliktusokkal terhes, testvérnezetek acsarkodásával jellemzett közel/középkelet?
    1-et lehet találgatni.
  • NEXUS6
    #298
    Én inkább úgy fogalmaznám meg, onnan indulnék ki, hogy a zsidó kultúra negatív értékekre alapuló kultúra. Ahol más nép történelme sikerről, hódításról, nagyságról szól ott a zsidó kultúra kitaszítatásról menekülésről stb. A zsidó ember ezért bizonytalan a világban betöltött helyét illetően, nyugahatatlan, elégedetlen, cselekvő úgy érzi mindíg valamit le kell tennie az asztalra.

    Ezek az emberek a saját népükhöz is ambivalenciával viszonyulnak, olyannyira hogy ez az ambivalencia egyfajta identitássá vált.

    De mivel nem lehet csak negatív módon megélni a világot, ezért ezt egy küldetéstudattal kompenzálják. Így kialakul valami egyensúly ami működéképes, csak sajnos azt is megakadályozza, hogy a zsidók mint közösség előrelépjenek, olyan néppé váljabak mint bármelyik más, hazával, büszkeséggel és elégedettséggel.
    Amúgy ez egy kicsit hasonlít a magyarságtudatunkhoz is, és nem biztos hogy nem azért mert nálunk rengeteg a zsidó származású ember. Mellesleg pont ez az évszázados kitasszítatás közepedte is megőrzött szervezettségük teszi őket alkalmassá, hogy minden alulról jövő kezdeményezés mellé tudjanak állni, hiszen nekik megvan a mintájuk egy ellenséges viszonyok közötti túlélést biztosítosító szervezetre.

    Csapda ez, amiből csak úgy tudnának kilépni, ha azt az idendentittást, a zsidóságukat magát próbálnák lecserélni.

    A palesztín identitás szintén hasonló módon formálódott az utóbbi pár évtizedben. És ez marhára nem tesz jót annak hogy pontot tegyenek a konfliktus végére.
  • Molnibalage
    #297
    http://www.seriousgames.dk/gc.html

    Érdekes.
  • Epikurosz
    #296
    Ehhez kellene pszichológiát tanulnod. A jelenséget úgy hívják, hogy: mi okések vagyunk, ők nem okésak. Zárt közösségekre jellemző ez, amúgy.
  • lokko
    #295
    nekem a politikai korrektségre való törekvés szúrja az oldalamat ... egyszerűen nem helyes az emberiséget egyének szintjén nézni. Nem lehet egy embert pusztán egyénnek tekinteni, mert senkiből sem lesz magától az ami, viselkedésünk túlnyomó része kultúrálisan örökölt, az határoz meg minket leginkább hogy milyen helyről jövünk, kik között nevelkedtünk ... ismerek zsidókat és nem azért nem vallom őket barátaimnak mert pusztán zsidók, hanem mert önzők arrogánsak lenézőek, és pontotsan tudják kik a sajátjaik ... meglehet az a véleményem, hogy a kultúrájuk formálja őket ilyenné ... inkább ez mint valami politikailag korrekt de valami más félremagyarázást keressek
  • Epikurosz
    #294
    "Lehet de az Egyesült Királyság szerintem soha nem volt a modern értékekre épülő társadalom, a demokrácia mintaképe"

    Az angol társadalom a ragadozók demokráciája volt vagy lett.
    Képesek voltak szakítani a pápával, mert az amerikai expanziós törekvéseiket akadályozta, ill. inkább a spanyolokat és portugálokat részesítette előnyben. Ez a trend aztán végigment a 15-20. századokon. Most annyira nem tud érvényesülni, de a fíling, amikor az ember az angol alsóház vitáit nézi, még mindig a régi. :-)
  • Epikurosz
    #293
    A zsidóság, kis nép lévén, hamar rájött, hogy sokkal sikeresebb, ha nagyobb, erősebb népek, államok mellé csapódik, annak kiszolgálója, és egyben haszonélvezője lesz.
    Vegyük sorra: Babilón, Egyiptom, Róma, Kazár birodalom, Mór kalifátus; Európában aztán sajátos helyzet, főleg a német-római birodalom cszászárjain keresztül a pénzügyek ellenőrzése, majd Németország és a Habsburg Monarchia, plusz az egykori litván területek (Lengyelország); Nagy-Britannia, Franciaország. Most a sláger az USA.
    A forgatókönyv a következő: valamilyen gazdasági katasztrófa (azsály, éhínség) vagy üldöztetés miatt bekéredzkedés egy állam területére. Ott először meghúzzuk magunkat, majd az elkülönülés mellett penetráció a stratégiai pozíciókba, elsősorban a kereskedelem, pénzügyek révén.
    A nehezebb falat a politikai kormányzás megszerzése. Ehhez komoly előkészítés propaganda kell. A megoldás: az elnyomott helyzetben lévő osztályok fellázítása az arisztokrácia ellen. Bejött ez a kereszténységgel, bejött a kommunizmussal is. És müxik az antidiszkriminációs kampánnyal is. Mert ugye 15-20%-os elégedetlen mindenütt van. Hát, ezekkel szövetkezve aztán lehet kalamajkákat csinálni.
    Vannak persze olyan birodalmak is, amelyek ha meg is engedik a betelepülést, de nem engedik meg az elkülönülést. Itt beolvad a zsidóság, mert nincs más választása (Kína, India). Persze, ők azt mondják, hogy befogadó volt a közösség. A nagy francokat. Egyszerűen nem tűrte a másságot.
    Voltak emellett olyan államok, amelyek hamar rájöttek a turpisságokra, és nem lehetett kihasználni őket. Ilyen volt pld. Szodoma és Gomorra, Görögország, Bizánc, vagy ma Oroszország. Ezeket aztán a legsötétebb színekben festik le a zsidó írások: kígyót-békát és még ezeknél rosszabbbakat rámondanak, mert nem engedték magukat kihasználni.

    Visszatérve a mára: érdekes lesz követni az USA fejlődését, mármint, hogy meddig bírja. :-)
    Az EU sincs könnyebb helyzetben, amúgy.

  • Ronny
    #292
    az első nem svéd modnjuk
  • Ronny
    #291
    "Lehet de az Egyesült Királyság szerintem soha nem volt a modern értékekre épülő társadalom, a demokrácia mintaképe, alapból súylos problémákkal terhelt."

    A modern multikulti "értékeket" mindenképpen sikerült beépíteniük a társadalmukba.

    "Olyan konfliktusokat, mint az ír kérdés a mai napig nem tudtak rendezni."

    Fura, hogy a radikális szeparatista és brit elennes pártok/terrorszervezetek . féltik az angoloktól a földet, de a világ másik feléről jött idegenek nem tekintik problémának. Elég vicces.

    "Érdemesebb akkor már a svéd statisztikákat nézni, az egy befogadó, a jóléti társadalom eszméjét elfogadó ország. Tapasztalatok szertint ezeket az elveket ott valósították meg a legjobban. "

    Az a gond, hogy ott is ugyanaz a helyzet. Nem is olyan rég volt egy cikk amiben a svéd rendőr teljesen kifakadt, hogy ez így nem mehet tovább. A bevándorlók elpusztítják a svéd értékeket.

    Oslo rape statistics shock - Foreigners only make up about 20% of Oslo but they account for 65% of the rapes
    Swedish Welfare State Collapses as Immigrants Wage War
    Shocking muti-cultural document from Sweden - concentrated reading recommended
  • NEXUS6
    #290
    Lehet de az Egyesült Királyság szerintem soha nem volt a modern értékekre épülő társadalom, a demokrácia mintaképe, alapból súylos problémákkal terhelt. Olyan konfliktusokat, mint az ír kérdés a mai napig nem tudtak rendezni.

    Érdemesebb akkor már a svéd statisztikákat nézni, az egy befogadó, a jóléti társadalom eszméjét elfogadó ország. Tapasztalatok szertint ezeket az elveket ott valósították meg a legjobban.
  • NEXUS6
    #289
    Nagyon jó amit írsz, és tényleg egy jó iskola ez az ott élő népeknek, hogy pl megtanulják azt, hogy nem igaz az amit SHARK13 írt: a cél szentesíti az eszközt.

    Ui ez max hangyáknál jön be akiknek nincs emlékezetük. Minden más lény egy gátlástalan cselekedetre bizalmatlansággal, félelemmel, aggresszióval és az embernél már pl. bosszúval reagál, ezek pedig a konfliktus elhúzódását okozzák.

    Amire itt szükség lenne az pont az, amit sokan idealisztikusnak és egy ilyen szörnyű konfliktus esetén megvalósíthatatlannak gondolnak: az erkölcsös, emberhez méltó viselkedés és a megbocsájtás, de legalábbis valami kompromisszum készség.

    Sajnos ez egy olyan dolog, hogy amíg egy szereplő balhét akar addig balhé is lesz, és sajnos elég sok szereplő van. Azt lehetne elérni, hogy a legtöbb és legfontosabb szereplő ne akarjon balhét és a saját háza táján ők legyenek akik lecsendesítik a szélsőségeseket, ne pedig az egyik tábor akarjon rendet rakni a másik táborban. Pl Iránnal megegyezni, hogy ne támogassa a gerillákat.
  • Ronny
    #288
    ezt még a rasszizmus témához hozzátenném, aztán nem offolok.

    nagyszerű és objektív mutatók a börtönök és a bünügyi csatornák. Már az ilyen egyszerű dolgokon is összomlik a multikulti kártyavár. Feltűnő korreláció van a jólét és befogadás idelyén jött(!) "brit négerek"(kiráz a hideg)és az elnyomás, rabszolgaság évszázadaiban behozott(!) afrikai négerek bünözési adatai között.
  • Ronny
    #287
    megnézed az embert egyénileg és utána csoportokba rendezed. Belül mindenki ezt csinálja, még a statisztika is.



  • Epikurosz
    #286
    Ember, ki ide belépsz, hagyj fel minden reménnyel!
    Mármint azzal a reménnyel, hogy racionálisan, logikusan képet lehet alkotni a Közel-Keletről.

    Izráel.
    A mai Izrael területe több tízezer évig átjáróház volt. A Kelet-Afrikában (a "Paradicsomban") kialakult Homo sapiens sapiens őseink ezen a keskeny földdarabon, amelyet mi Szentföldnek neveztünk el később, rajzottak szét Európa és Ázsia felé, kiirtva menetközben a Neanderthali embert ("Káin és Ábel" harca).
    Azok az emberek, akik a Közel-Keleten telepedtek le, nem voltak könnyű helyzetben, mert az ország az ókori nagyhatalmak: Egyiptom, Hatti, Sumér (Babilon), ileltve ezek utódainak és csatlós államainak ütközőzónájába esett. A háborúba induló hadseregek itt vonultak át, vagy még inkább, itt zajlottak le a csaták. A helyzet később sem sokat változott, ugyanis a görögök majd rómaiak és a perzsák birodalma szintén itt ért össze, és itt viaskodott egymással a keresztény világ az iszlámmal.
    Milyen karaktere alakul ki egy olyan népnek, amely ilyen huzatos helyen él? Hát, nem egy ideális az biztos. A túlélés ösztöne megszüli a gátlástalanságot, a kegyetlenséget, a fanatizmust, mások gyűlöletét, de az alkalmazkodás képességét, a kompromisszumok keresésének elfogadását is. A túlélés feltétele természetesen az erős közösség kialakítása, ennek minden hátrányos, csakis ragadozó vagy élősködő biológiai közösségekre jellemző tulajdonságaival is.

    (Folyt. köv.)
  • babajaga
    #285
    "Izrael egy kis ország, körülvéve ellenségekkel"

    Véletlenül nem ő szerezte magának az ellenségeket a magatartásával?
  • NEXUS6
    #284
    Izrael évtizedek óta kűzd a terroristákkal (fegyveres ellenzéki csoportok).

    És semmi haladás, sőt egyre kevesebb politikai támogatója van nemzetközi szinten is. Egyre inkább elszigetelődik. Nem úgy néz ki mintha Izrael ebben a konfliktusban nyerésre állna.

    Szal, igen csak úgy néz ki az arabok fogást találtak Izraelen.
  • BiroAndras
    #283
    "Neked még sosem tünt fel hogy ahol pénz van rögtön zsidó is van?"

    Én nem szoktam nézni. Az embereket igyekszem egyénenként megítélni, nem vallásuk/nemzetiségük/bőrszínük alapján.
    De ha már zsidózunk, azt se felejtsd el, hogy hány nagy művész és tudós volt köztük.
  • Epikurosz
    #282
    Hát, maga a cikk nem lenne rossz, de tele van stílisztikai hibával. Nem ártott vón egy lektor.